Media Markt Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Βρέθηκαν 13 ανασκοπήσεις που ταιριάζουν με την αναζήτηση
0-0=0
ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΣ (Τωρινός υπάλληλος) –  ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ4 Δεκεμβρίου 2017
Αξιοκρατία μηδεν,αν έχεις βύσμα επιβιώνεις ,προοπτικές με αυτούς που την διοικούν ελάχιστες έως ανύπαρκτες ,συνεχείς απολύσεις με μονό σκοπό να σώσουν τους παχυλούς μισθούς τους τα στελέχη ( για όλα φταίνε πάντα οι άλλοι , ποτέ αυτοί).
Το ότι δραστηριοποιείται 12 χρονιά στην χώρα και είναι όλες οι χρονιές ζημιογόνες αρκεί να καταλάβετε την ικανότητα διοικήσεις . Όταν ξεκινάς ο μισθός είναι ο βασικός αν καταφέρεις και ανέβεις θέσεις αυξάνεται ο μισθός καθώς και οι υποχρεώσεις 12ωρα είναι το μίνιμουμ που ζητάνε να είσαι στο μαγαζί η πίεση τεραστία , οικογένεια μετά από αναβάθμιση την ξεχνάς καθώς και προσωπική ζωή , για υπερωρίες δεν πληρώνουν ούτε για αστείο , αν πιστεύεις ότι έχεις ικανότητες ψάξε αλλού για δουλειά εδώ δεν θα στο αναγνωρίσουνε ποτέ και αν γίνει αυτό θα είναι για να σε φάνε μετά , και να βάλουνε κάποιον δικό τους για να τα βρει έτοιμα.
Αξιολογήσεις από το γραφείο HR του ομίλου ανύπαρκτες , μαζεύουν κάποια βραβεία και νομίζουν ότι κάνουν καλά την δουλειά τους ενώ το προσωπικό τους βρίζει , απολύονται άνθρωποι χωρίς λόγω και αιτία . Παρακαλώ να απολυθώ για να πάρω την αποζημίωση και να μην ξαναπεράσω ούτε από έξω.
Δυστυχώς όταν ηρθε η εταιρία ήταν πολύ διαφορετική υπήρχανε αρκετά στελέχη με ικανότητες πάθος θέληση και αξιοκρατία σταδιακά τους έχουνε διώξει όλους ,τώρα είναι κάτι σαν εταιρία . Άλλωστε αυτό το καταλαβαίνεις στον κλάδο αυτό από απλά πράγματα οι εταιρίες που πάνε καλά και βγάζουνε κέρδη συνήθως έχουν ικανά στελέχη και ευχαριστημένο προσωπικό .Συμβουλή αν θέλεις να σπαταλήσεις 2 –3 χρονιά από την ζωή σου κάνε βιογραφικό εκεί να μαζέψεις εμπειρίες
  περισσότερα... για τον πως λειτουργεί μια εταιρία με κηφήνες , βύσματα ,δολοπλοκίες κτλ με λίγα λόγια να δεις πως είναι το δημόσιο μέσα σε μια πολυεθνική .Αν κάτσεις παραπάνω μετά έχεις καεί!!  λιγότερα
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 1ΌχιΑναφορά
Αξιοκρατια μηδεν!
εξυπηρέτηση πελατών (Πρώην Υπάλληλος) –  Αργυρούπολη, Αττική7 Νοεμβρίου 2017
Στην Ελλάδα ζούμε , αυτό έχω να πω! Σε μια τόσο μεγάλη πολυεθνική στην οποία ο μισθός είναι ο βασικός και αν τύχει να στον αυξήσουν θα είναι η αλλαγή της θέσης και αυτή η "αύξηση" μετά από ΠΑΡΑ πολύ καιρό ένα πράγμα πάει μόνο μπροστά και αυτό ίσως οι περισσότεροι εργαζόμενοι εκεί να το έχουν ζήσει. Το βύσμα λοιπόν , οι δικοί τους άνθρωποι , δεν έχει σημασία αν είσαι άριστος , αν ξέρεις την δουλειά τέλεια και αυτό διότι εργάζεσαι τόσα χρόνια εκεί. Θα έρθει εκείνο το άτομο-α που σε 3 μήνες θα πάρει άλλη θέση και αύξηση και θα διώξουν άτομα ή θα υποβιβάσουν άτομα τα οποία άξιζαν και με το παραπάνω και στην θέση τους θα βάλουν βύσματα τα οποία όχι απλά δεν ξέρουν την δουλειά , αλλά κοιτάνε να μειώσουν και όλους τους υπόλοιπους όσους φυσικά γνωρίζουν την δουλειά γιατί μάλλον αγχώνονται στο να μην φαίνεται άλλο όνομα εκτός απο το δικό τους , ασχέτως αν ΟΛΗ την δουλειά την βγάζουν αυτά τα 4-5 άτομα. ΚΡΙΜΑ πραγματικά πολύ μεγάλο κρίμα. Ελπίζω σε άλλες πολυεθνικές να υπάρχει αυτό που λέμε αξιοκρατία.
ο μισθός στην ώρα του
Κατά
οι αποφάσεις που παίρνουν θα καταλήξουν την εταιρία στον πάτο
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 3ΌχιΑναφορά
Το βισμα καλα κρατει
Τμημα εξυπηρετησης πελατων (Πρώην Υπάλληλος) –  Αργυρούπολη, Αττική7 Νοεμβρίου 2017
Δούλευα σχεδόν ενα χρονο στην εταιρία της mm περα οτι ο πενιχρος μισθός έμπαινε στην ωρα του δεν υπάρχει κανένα άλλο καλό.δεν υπάρχει καμια αξιοκρατία και φυσικά δεν εχεις ελπίδες να παρεις προαγωγή η καλά δεν θα μιλήσω για αύξηση γιατί εκεί μέσα δεν μπορείς ουτε να αρρωστησεις κοβετε αμέσως με το ημερομίσθιο. Εκεί μέσα εχεις πιθανοτητες να παρεις προαγωγή μονο αν εχεις μέσο. Στο τμήμα εξυπηρετησης που εργαζομουν εγώ έφυγαν αξιόλογα άτομα που είχαν πραγματικες δυνατότητες και είχαν φτάσει το τμήμα να εχει βραβευσεις πήραν την θέση τους ατομα που δεν ξέρουν την τυφλά τους . ενα εργοστάσιο ανθρώπων που επειδή τους αγοραζουν και μια πίτσα την βδομάδα νομίζουν οτι κάτι εγινε
Μπαινει ο μισθος στην ωρα του
Κατά
Απαισιο εργασιακο περιβαλλον
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 2ΌχιΑναφορά
Πολύ καλό και φιλικό περιβάλλον που οδηγεί σε πρόθυμη εργασία
Βοηθός αποθηκάριου (Πρώην Υπάλληλος) –  Θεσσαλονίκη8 Σεπτεμβρίου 2017
Ο χώρος εργασίας ήταν πολύ καλός, ο προϊστάμενος πολύ φιλικός και σωστή διοίκηση τον υπαλλήλων του με αποτέλεσμα σε γρήγορη και αποτελεσματική εργασία
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 1ΌχιΑναφορά
Χ
Βοηθός Τμήματος (Πρώην Υπάλληλος) –  Περιστέρι8 Σεπτεμβρίου 2017
Χχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ
Εταιρεία που χάνει την ταυτότητα της εις βάρος εργαζομένων κ καταναλωτών της
Πωλητής (Τωρινός υπάλληλος) –  Θεσσαλονίκη, Κεντρική Μακεδονία11 Αυγούστου 2017
Συνεργάστηκα στα κατάστηματα Θεσσαλονίκης κ Πάτρας. Διευθυντές αγενεστατοι, ανίκανοι όσον αφορά γνώση κ αντίληψη. Χαμηλός μισθός, καθόλου ομαδικότητα. Αναλώσιμοτητα, το μέσο πάει σύννεφο (πολλοί ανίκανοι τεμπέληδες σε ανώτερες θεσεις). Ωράρια σπαστά κ καθόλου ρεπό.επικοινωνια μηδενική. Συνεργασία σχεδόν ανύπαρκτη.
Κανένα
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 9ΌχιΑναφορά
Αν ηξεραν στην Γερμανία τι κανουν...
Πωλητης tv (Πρώην Υπάλληλος) –  Αργυρουπολη13 Μαρτίου 2017
Το μονο καλο ειναι οτι ο πενιχρος μισθος εμπαινε στην ωρα του....
Απο εκει και περα 6'40 ωρες εργασια χωρις ρεπο με αποφαση του διευθυντή του καταστηματος αργυρουπολης...
Αναξιοκρατια σε ολα τα επιπεδα ,αξιοι συναδελφοι μενουν στάσιμοι και προχωρουν τα "παιδια" του διευθυντή...Καμια σχεση με την κουλτουρα της που διαβαζουμε....Καντε μια βολτα απο την αργυρουπολη οι περισσότεροι παλιοι και αξιοι αποδοτικοι συναδελφοι εχουν απολυθει το 2016 και 2017 και οι θεσεις τους δεν καλύφθηκαν απο ισαξιους....
Μια πολυεθνικη συνεπης στις υποχρεωσεις της,με περιβαλον εντασης οταν πρεπει και ηπιο οταν δινεται αυτη η δυνατοτητα
ΠΩΛΗΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ (Πρώην Υπάλληλος) –  Αργυρούπολη4 Φεβρουαρίου 2017
Η συνεργασια μου με τα media markt ξεκινησε οταν εκανα ενα απλο βιογραφικο για να δοκιμασω τις δυναμεις μου εκτος της οικογενειακης μας επιχειρησησ.Ηταν μεγαλη εκπληξη οταν με προσελαβαν και με τοποθετησαν στο ηλεκτρολογικο υλικο σαν πωλητη.Λογω απειριας δυσκολευτηκα ,αλλα με την υποστηρηξη του προισταμενου του τμηματος,των συναδελφων αλλα και ενος πληρουσ-τριημερου σεμιναριου,προσαρμοσθηκα αμεσα.Η πιο αποδοτικη μου ημερα ηταν παντοτε το Σαββατο και οι μερες των χριστουγεννων που αντιμετωπησα ολους τους πελατες με βαση αυτα που εκπαιδευθηκα και πιστευω οτι τα καταφερα να παει πολυ καλα το τμημα μου ωστε να παρουμε βονus.
ΠΟΣΟΣΤΟ ΕΚΠΤΩΣΗΣ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΕΙΔΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ
Κατά
ΚΑΚΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΕΚΔΩΣΗΣ ΒΑΡΔΙΩΝ
ωραίο περιβάλλον εργασίας ,ευχάριστοι συνάδελφοι
ΠΩΛΗΤΗΣ (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα5 Ιανουαρίου 2017
όλα καλά αλλά ο μισθός πολύ χαμηλός , ωραίοι άνθρωποι κατά κανόνα,ο μισθός πάντα στην ώρα του αλλα δεδομένου του μισθου οι απαιτήσεις ήταν πολλές και χωρίς αντίκρισμα
ευχαριστο κλιμα
Κατά
χαμηλός μισθός με πολλές απαιτήσεις
Πίεση
Α πωλητής (Πρώην Υπάλληλος) –  Μαρούσι2 Νοεμβρίου 2016
Πίεση οχι επιβράβευση παραλογισμός απαραδεκτη προσέγγιση απο διεύθυνση και προϊσταμένων παρουσία πελάτη
Παραγωγικό περιβάλλον εργασίας
Προϊστάμενος τμήματος μικροσυσκευής (Πρώην Υπάλληλος) –  Μαρούσι, Αττική13 Οκτωβρίου 2016
Η εργασία μου στην Media Markt είχε πολύ ενδιαφέρων διότι η θέση του προϊστάμενου τμήματος δεν ήταν μόνο η διαχείριση ανθρώπινου δυναμικού του τμήματος αλλά ήμουν και υπεύθυνος για την κερδοφορία του τμήματος τις αγορές τον προϊόντων από τις εταιρείες που συνεργαζόμασταν όπως επίσης και για το κλείσιμο συμφωνιών με τους προμηθευτές .Επίσης μέσα στα καθήκοντα μου ήταν να κάνω κατά διαστήματα έρευνα αγοράς για τις τιμές των προϊόντων που πουλάει ο ανταγωνισμός. Το πιο δύσκολο κομμάτι τις δουλειάς ήταν η διαπραγμάτευση με τις εταιρείες.Το πιο ευχάριστο κομμάτι τις δουλειάς είναι η διαχείριση του ανθρώπινου δυναμικού που είχα.Θεωρώ την Media Markt ένα πολύ καλό σχολείο γιατί μαθαίνεις πολλά πράγματα τα οποία σε βοηθάνε για την μετέπειτα εξέλιξη σου μέσα σε αυτήν ή και έξω από αυτήν.
N/a
Sales Associate (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα21 Σεπτεμβρίου 2016
Many hours and NO benefits for the work that you put in. NO advancement. Co workers were great for the most part. Old boss was a good leader! New one was nothing but a slave driver.
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 8ΌχιΑναφορά

Δείτε περισσότερες Media Markt ανασκοπήσεις