ΑΒ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ

ΑΒ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Εμφανίζονται και οι 68 ανασκοπήσεις
η καθημερινότητα στην εταιρεία ΑΒ ηταν συνεχόμενο τρέξιμο πολλές φορές χωρίς διάλειμμα με απαράδεκτες συμπεριφορές απο διευθύντρια και υποδιευθυντή και πάντα με υφάκι Βασιλικότερο του Βασιλέως...άτομα γεμάτα κόμπλεξ και τρελά ψυχολογικά προβλήματα που μέσα απο την υποτιθέμενη καρεκλίτσα τους, ζούνε το όνειρο τους,πατώντας υπαλλήλους στον λαιμό και έχοντας άσχημες συμπεριφορές και σε πελάτες...η αγαπημένη ατάκα που την θυμάμαι και γελάω με τα χάλια τους, είσαι 6ώρος έχουμε απαιτήσεις...θεωρούνε τους 4ώρους πλήρης απασχόληση και τους 6ωρους προνομιούχους...μιλάμε για καραγκιόζηδες χαμηλού επιπέδου
Χαλιά εργασιακό περιβάλλον....δεν υπάρχει τρόπος συννενόησης και επικοινωνίας στο καταστημα.
Δεν εχει
Κατά
Προχωράνε μόνο όσοι έχουν μέσο.
4,0
Άριστη συνεργασία σε όλα τα επίπεδα διαχείρισης.ικανοποιητικος μισθός .
4 ωρος για παντα
314 ευρω μισθος πείνας

Στελέχη με ιεραρχία στρατού

Κυλιόμενο ωράριο

Πολυ ρουφιανια

Υπάλληλοι προβατα

Πολυ κακο για το τιποτα

Απαίτηση να ξυριζονται οι άντρες

Γενικα κακα μαυρα χαλια

Εγω παρακαλαω για απόλυση

Αλλαα
Τα ψίχουλα που παιρνεις απλα τα παιρνεις στην ωρα τους
Κατά
Τίποτα κανενα καλο ειλικρινα
Απαράδεκτη εταιρία κακή εργασιακή εμπειρία άτομα χωρίς γνώσεις που έχουν θέση υπευθύνου και διευθυντή κλπ και νομίζουν ότι είναι κάποιοι μην πάτε για δουλειά στην εταιρία θα σας πεθάνουν για το τίποτα καλύτερα κάτι άλλο
Η χειριστή γνώμη μου για τα ΑΒ Βασιλόπουλος! Άθλια κατάσταση φοβερό στρες λες και εκεί μέσα είναι όλοι πυρηνικοι επιστήμονες!
Πληρωμή στην ώρα τους
Κατά
Αναγωγή συμπεριφορά υπαλλήλων και προϊστάμενων
Αν είσαι βυσματιας είσαι οκ, αν είσαι γυναίκα να κάνεις καλές πιπες...
Άγχος για ένα μισθό που δεν ανταποκρινόταν σε αυτά που εκανα
Σταθερός μισθος
Κατά
Καμία εξελιξη
Μισθοί και κουλτούρα δημοσίου υπάλληλου για τους ανώτερους και παλιους που έχουν πολλά χρόνια στη πλάτη τους,οι νέοι βγάζουν τη δουλειά.στο 8 ωρο χτυπάς κάρτα και συνεχίζεις και δουλεύεις.Ημουν ορισμένου χρόνου,αν δεν έχεις θείο στη κορωνη δε σε κρατάνε όσο σκληρά κι αν έχεις δουλέψει,πολύ καλός μισθός και στην ώρα του!
Θετικά : Συνάδελφοι , παροχή μικρού γεύματος στο διάλειμμα, ευλαβική τήρηση ωραρίου.

Αρνητικά : Ποσότητα δουλείας και κουβαλήματος, καθημερινό ξύρισμα (Άνδρες) , μικρός μισθός σε σχέση με τον ανταγωνισμό (Π.Χ. Lidl και My Market) σε συνάρτηση με την ποσότητα και ποιότητα δουλειάς, μη ξεκάθαρη η όποια προοπτική αναβάθμισης.

Συνολική εμπειρία :Δεν αξίζει τον κόπο εφόσον έχεις συνεχείς απαιτήσεις από τον εαυτό σου για προσωπική επαγγελματική ανάπτυξη.
Εάν μου δινοντα η ευκαιρία να δουλέψω στο ΑΒ θα ήθελα κάνω αυτό που έκανα οδηγός διαμονή τροφίμων στους πελάτες.
Χαλια εργασιακο περιβαλλον.
Τρελη εκμεταλλευση.Προσπαθουν να βγαλουν δουλεια 3 ατομων μ ενα!

Μακρια!!!!!
Γρήγοροι, έντονοι ρυθμοί. Ομαδικό πνεύμα και καλή συνεργασία.
Σκεφτείτε το χειρότερο εργασιακό σενάριο που μπορείτε!
Τώρα πολλαπλασιάστε το επι 100. That's it !
Ολα καλα.ειχα μια καλη θεση μεσα στο καταστημα.ημουνα ταμιας.το περιβαλλον εξαιρετικο
Υψηλο αγχος και στρεσ.Πολυ λιγα χρηματα ως ανταμοιβη για μια παρα πολυ δυσκολη δουλεια
Διαρκής πίεση, πολλές δουλειές λίγο προσωπικό. Σε καταναγκάζουν με έμμεσο τρόπο σε καθημερινές υπερωρίες, τις οποίες ποτέ δεν στις πληρώνουν. Αν δεν μείνεις παραπάνω ώρες, σε προειδοποιούν ότι θα σε διώξουν. Δουλειά κάποιες Κυριακές, χωρίς να πληρωνόμαστε.
Δούλεψα για κάποιους μήνες σε κεντρικό κατάστημα της Αττικής ως «λύση» -νόμιζα- μέχρι να βρω κάτι καλύτερο. 4ωρος, 3 κατοστάρικα (λίγα χρήματα για όσα προσφέρεις). Μεγάλη πίεση για να βγει πολλή δουλειά -με το ζόρι- μέσα σε 4 ώρες (ο ΑΒ -ή μάλλον η ξένη εταιρεία που τον έχει- εδώ και χρόνια έχει καθιερώσει στα καταστήματα την μερική απασχόληση, έτσι σχεδόν όλοι είναι 4ωροι και 6ωροι εργαζόμενοι). Καθημερινά οι ανώτεροι και οι παλιοί συνάδελφοι (που νόμιζαν ότι είναι ανώτεροί σου) σε μάλωναν και σου μιλούσαν μες τα νεύρα και τον θυμό, ακόμα και αν ήταν για κάτι πολύ απλό. Φωνές ακόμα και για πράγματα που δεν σου είχαν δείξει ποτέ (!) -υποτίθεται το πρώτο διάστημα είσαι εκπαιδευόμενος και μαζί με τον υπεύθυνο, αλλά εκείνοι θέλουν από την πρώτη βδομάδα να δουλεύεις στο φουλ και δεν προλαβαίνουν να στα δείξουν όλα όπως πρέπει με αποτέλεσμα να έχεις κενά-. Υπήρχαν μέρες που πήγαινες το πρωί για δουλειά και σε έπιαναν απ’ τα μούτρα. Πιο πολύ τους ένοιαζε το φαίνεσθαι του καταστήματος παρά οι συνθήκες της δουλειάς, που ήταν πολύ άσχημες. Ωράρια πρωί, μεσημέρι και βράδυ την ίδια βδομάδα, με μοναδικό κριτήριο πως βολεύονται εκείνοι (ανάλογα με άδειες, ρεπό, επισκέψεις περιφεριακών διευθυντών κλπ). Τη μία μπορεί να ήσουν απόγευμα, την επόμενη μέρα καπάκι πρωί ή να γίνονταν αλλαγές της τελευταίας στιγμής. Επίσης άδεια δήλωνες τυπικά, αλλά στην έδιναν όταν και όποτε ήθελαν εκείνοι. Παλιοί συνάδελφοι τσιράκια των διευθυντών με πολύ χαμηλό επίπεδο να σου μιλάνε απότομα, να σου φωνάζουν ακόμα και μπροστά σε πελάτες και να σε διατάζουν διαρκώς κάνοντάς σου ψυχολογικό πόλεμο (επίσης πολλοί σε - περισσότερα...
τυπικοί στο ωράριο και τον μισθό
Κατά
άγχος, επιθετικοί συνάδελφοι, πολύ άσχημο περιβάλλον εργασίας
4ωρες συμβάσεις με μισθούς πείνας ενώ όλοι οι παλιοί παίρνουν τα τριπλά. Έτσι μόνο αυτοί μένουν όλοι οι υπόλοιποι με συμβάσεις μετά το 2014 φεύγουν κάνεις εσύ τη δουλειά και αυτοί πίνουν καφέδες στη καντίνα. Κανείς τα πάντα μέσα στο τετραωρο λες και σε κυνηγάνε. Δεν υπάρχει αξιοκρατια αν δεν έχεις κολλητό στέλεχος μη πας.
Ειναι μια εταιρία των προτιμήσεων μου και σαν πελάτης και γενικά είναι μια καλή δουλειά!
,πολλές ώρες υπερωρία χωρίς λόγο ,χωρίς να θες και αν σου αρέσει αλλιώς σου λένε δεν σε κρατάμε. Άδεια οπότε γουστάρουν αυτοι, ρεπό οπότε θέλουν και ας έχει ζήτηση κάτι,βάρδιες απο βράδυ την άλλη μέρα πρωί. Πολλές κρατήσεις στο σύνολο και στις ώρες επίσης Ούτε επίδοματα ταμείου...
Κατά
Μισθος, υπερωρίες, διαχείριση προγραμματος, άσχημη συμπεριφορά προς τους εργαζόμενους
Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην ΑΒ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.
2,9
2,6