ΑΒ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ

Αθήνα13 αξιολογήσεις
Βρέθηκαν 13 αξιολογήσεις που αντιστοιχούν στην αναζήτηση
Δείτε και τις 62 ανασκοπήσεις
Παραγωγικο περιβαλον
Η καθημερινοτητα σε γενικες γραμμες ηταν να παραλαβεις την συσκευη PICKING σου το bt σου και να αρχισεις να pickareis.
Μια χαρα εργοδοτης
Ολα καλα.ειχα μια καλη θεση μεσα στο καταστημα.ημουνα ταμιας.το περιβαλλον εξαιρετικο
Απρόσωπη Πολυεθνική χωρίς αξιες
4ωρες συμβάσεις με μισθούς πείνας ενώ όλοι οι παλιοί παίρνουν τα τριπλά. Έτσι μόνο αυτοί μένουν όλοι οι υπόλοιποι με συμβάσεις μετά το 2014 φεύγουν κάνεις εσύ τη δουλειά και αυτοί πίνουν καφέδες στη καντίνα. Κανείς τα πάντα μέσα στο τετραωρο λες και σε κυνηγάνε. Δεν υπάρχει αξιοκρατια αν δεν έχεις κολλητό στέλεχος μη πας.
Open Days
Πέρασα συνέντευξη στα Open Days που διοργάνωσε η εταιρεία, κατέθεσα βιογραφικό δυνατό για τις θέσεις που είχαν, τα είπα τέλεια, πήγα ευπαρουσίαστος, ενω αλλοι παρουσιάστηκαν με μούσια, έδειξα οτι ξέρω το χώρο του λιανεμπορίου, οτι θέλω τη δουλειά και οτι θα κάνω τα πάντα για την εταιρεία, μου έδειξαν οτι τα έλεγα καλά, γενικά είχαμε μια καλή γνωριμία και συζήτηση και ούτε ένα μαζικό email δεν έστειλαν να πουν "ευχαριστούμε για τη συμμετοχή" ή τι γίνεται με την πορεία της αίτησης και με κρατάνε δεσμευμένο χωρίς να ξέρω τι γίνεται.

Τώρα μαθαίνω οτι όλα ήταν marketing, για να γίνει διαφήμιση στην εταιρεία και να "φάνε" οι εταιρείες με τα συστήματα διαχείρισης προσλήψεων. Δεν έχουν πάρει κανέναν αλλα και ότι αν πάρουν θα είναι φίλοι, γνωστοί και συγγενείς που θα σκάσουν τηλέφωνα και βύσματα γενικά και οτι μέσα στην εταιρεία δεν υπάρχει καμμία εξέλιξη και αν δεν έχεις μέσον και γλύψιμο δεν προχωράς πουθενά.

Ο ανταγωνισμός .ομως έχει ενταθεί και πλέον πολλοί πάικτες διεκδικούν μερίδιο απο την αγορά και με τέτοιες τακτικές δε πρόκειται να πάνε μακριά, στα περισσότερα καταστήματα που πηγαίνω υπάρχουν λάθη και προβλήματα, τα προιόντα δεν είναι ευπαρουσίαστα και υπάρχουν τρύπες στα ράφια. Όλοι λειτουργούν με νοοτροπία δημοσίου και με στύλ εμένα δε με κουνάει κανείς. Μάλλον το πάθημα του Μαρινόπουλου και άλλων αλυσίδων δεν έχει γίνει μάθημα σε κάποιους και δεν έχουν καταλάβει οτι το δύσκολο είναι να κρατηθείς ψηλά και οχι απλώς να ανέβεις.
Χαλια μαυρα
Από που να αρχίσω και που να τελειώσω. Μερικοί (συνάδελφοι) ρουφιάνοι και ένας από αυτούς ηχογραφεί με το κινητό του τις συνομιλίες άλλων και τις πηγαίνει στον διευθυντή διευθύντρια να τα ακούσει. Αγχος και φωνές για το τίποτα. Μη μιλάς γιατί ξέρεις που θα βρεθείς. Προϊστάμενοι στα πόστα αυτά με μέσον. Συνάδελφοι με γνωστούς μεγάλους που δεν τους κουναει ούτε ο θεός ο ίδιος τετράωρα παντού απο 260 έως 350 ανάλογα την προϋπηρεσία αξιοκρατία ούτε λόγος μόνο άμα γλύφεις και είσαι τσάτσος του διευθυντή διευθύντριας. Παραμύθι του τύπου θα σε κάνω εξαωρω προϊστάμενο. Ακριβώς όπως τα χρόνια που δούλευαν οι γονείς μας την δεκαετία 60 στα εργοστάσια
Αυτα τα λιγα χρηματα στην ωρα τους.
Κατά
Φαμπρικα
4,0
Μια υγιής εταιρεία και σημαντική εργασιακή εμπειρία .
Διανύω το 4ο έτος στην εταιρεία ΑΒ Βασιλόπουλος, στο τυποποιημένο τμήμα. Είναι η πρώτη μου κύρια εργασιακή εμπειρία, μετά την αποφοίτηση μου και μετά απο την εκπλήρωση των στρατιωτικών μου υποχρεώσεων. Είναι ένας τομέας που μου γέννησε ένα ιδιαίτερο ενδιαφέρον, διότι βρίσκεται σε συνεχή εξέλιξη σε όλους τους τομείς και σε όλα τα επίπεδα. Είναι πολύ σημαντικό για εμένα, το οτι βρίσκομαι σε μια πολύ μεγάλη και σταθερή εταιρεία, που παρέχει τις καταλληλότερες αρχές και κατευθύνσεις για μια ολοκληρωμένη και επιτυχή εκπαίδευση.
Συνεχής εξέλιξη, τήρηση ωραρίου, δωροεπιταγές, προκαταβολή μέρους του μηνιαίου μισθού, τήρηση ημερομηνιών πληρωμής, ευέλικτο πρόγραμμα-ωράριο.
Κατά
Εργασιακή κουλτούρα, αργή εξέλιξη, χαμηλός μισθός, μερική απασχόληση .
Απάραδεκτο εργασιακό περιβάλλον
Είναι κρίμα ότι υπάρχουν ακόμη στην ελληνική πραγματικότητα τέτοιες εταιρίες αυτού του μεγέθους όπου ο εργαζόμενος είναι εκτεθειμένος και απροστάτευτος. Καμία μέριμνα για τον εργαζόμενο, τις συνθήκες εργασίας του και την εξέλιξή του. Εργάστηκα 4 χρόνια στην εταιρία. Ήταν το χειρότερα της ζωής μου.
Γνωρίζω ότι η ανεργία είναι το σημαντικό πρόβλημα αλλά σκεφτείτε πολύ καλά τις επιλογές σας πριν αποφασίσετε.
τυπικοί στη μισθοδοσία
Κατά
εργασιακό περιβάλλον
Απαραδεκτοι
Στην εταιρεια εργαζεται ο συντροφος μου απο το 2016. Το τι εχει ζησει δεν περιγραφεται. Στο καταστημα της επαρχιας απο οπου ξεκινησε ηταν εξαωρος με την υποσχεση του Διευθυντη οτι σε 3 μηνες θα εχει γινει υπευθυνος (δηλαδη 8ωρος). Στο μισθο δεν του αναγνωρισαν το πτυχιο. Εκπαιδευτηκε σε ενα ποστο και κατεληξε να κανει ψυγεια,μαναβικο,καβα,τυποποιημενα και στο τελος και οδηγος! Σε ενα ατυχημα μαλιστα πληρωσε ο ιδιος το γερανο γιατι η εταιρεια δεν ειχε ασφαλεια. Καμια εξελιξη δεν ειδε προφανως ενω τα εκανε ολα μαζι, ενω οι υποδιευθυντες δεν ειχαν πτυχιο η προυπηρεσια στον αβ αλλα διαλεγονταν με βαση καποια συγγενεια η πολιτικο μεσο.
Πηρε μεταθεση σε πολη, οπου η υπευθυνη του δημιουργουσε προβληματα με φρασεις τυπου "θα παρεις αδεια οταν θελω εγω". Συνεχεις παραιτησεις, αλλαγες διευθυντων κτλ σε ολα τα καταστηματα, κατι δειχνουν. Τεμπεληδες συναδελφοι που δεν ολοκληρωνουν τη δουλεια στο ωραριο τους,ανικανοι ανωτεροι να παρουν ευθυνες,να ειναι δικαιοι και να μπορουν να οργανωσουν το οτιδηποτε. Ληγμενα πραγματα που πεταγονται γιατι κανεις δεν τα ειδε και πολλα αλλα που δε μπορω να πω καν. Δυο χρονια μετα ακομα περιμενει να γινει εστω 8ωρος τη στιγμη που γνωστη μου με προυπηρεσια σε τελειως αλλο τομεα εγινε δεκτη για υποδιευθυντρια.
Ο μισθος ειναι πολυ μικρος αλλα τουλαχιστον δεν ειναι ακριβως ο βασικος
Κατά
Τα παντα ολα
κακο επαγγελματικο περιβαλλον
κακο επαγγελματικο περιβάλλον με χαμηλες αποδοχες και κακους ανωτερους
Καλο περιβαλλον. Σοβαρη διοικηση
21 χρονια δουλειας σε αυτην εταιρια δε θα μπορουσε παρα να εχω τα καλυτερα σχολια για την συνεργασια μας.Στην Εταιρια δουλεψα σαν υπευθυνος παραλαβης, αποθηκαριος με την γενικη ευθυνη του χωρου των καταστηματων που εργαστηκα, με συνεπεια και εργατικοτητα για 21 συναπτα ετη
Αψογη συνεργασια
Αψογη συνεργασια...Εξαιρετικοι ολοι οι συνεργατες..
απαιτητικο περιβαλλον
Δυσκολη δουλεια..σταθερος μισθος αλλα το περιβαλλον απαιτητικο και οι συναδελφοι δυσκολοι
αδιάφορο
δεν θέλουν να είσαι πολύ καλός στη δουλειά σου και να μιλάς πολύ σε θέματα της δουλειάς και για το πόστο που είσαι
Δείτε περισσότερες αξιολογήσεις για την εταιρεία ΑΒ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ
Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην ΑΒ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.
3,1
2,7