ΑΒ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ Ανασκοπήσεις Υπαλλήλου σε Αθήνα

Βρέθηκαν 10 ανασκοπήσεις που ταιριάζουν με την αναζήτηση Δείτε και τις 43 ανασκοπήσεις
Ταξινόμηση με βάση: Χρησιμότητα | Βαθμολογία | Ημερομηνία
Open Days
Υποψήφιος (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική29 Μαΐου 2019
Πέρασα συνέντευξη στα Open Days που διοργάνωσε η εταιρεία, κατέθεσα βιογραφικό δυνατό για τις θέσεις που είχαν, τα είπα τέλεια, πήγα ευπαρουσίαστος, ενω αλλοι παρουσιάστηκαν με μούσια, έδειξα οτι ξέρω το χώρο του λιανεμπορίου, οτι θέλω τη δουλειά και οτι θα κάνω τα πάντα για την εταιρεία, μου έδειξαν οτι τα έλεγα καλά, γενικά είχαμε μια καλή γνωριμία και συζήτηση και ούτε ένα μαζικό email δεν έστειλαν να πουν "ευχαριστούμε για τη συμμετοχή" ή τι γίνεται με την πορεία της αίτησης και με κρατάνε δεσμευμένο χωρίς να ξέρω τι γίνεται.

Τώρα μαθαίνω οτι όλα ήταν marketing, για να γίνει διαφήμιση στην εταιρεία και να "φάνε" οι εταιρείες με τα συστήματα διαχείρισης προσλήψεων. Δεν έχουν πάρει κανέναν αλλα και ότι αν πάρουν θα είναι φίλοι, γνωστοί και συγγενείς που θα σκάσουν τηλέφωνα και βύσματα γενικά και οτι μέσα στην εταιρεία δεν υπάρχει καμμία εξέλιξη και αν δεν έχεις μέσον και γλύψιμο δεν προχωράς πουθενά.

Ο ανταγωνισμός .ομως έχει ενταθεί και πλέον πολλοί πάικτες διεκδικούν μερίδιο απο την αγορά και με τέτοιες τακτικές δε πρόκειται να πάνε μακριά, στα περισσότερα καταστήματα που πηγαίνω υπάρχουν λάθη και προβλήματα, τα προιόντα δεν είναι ευπαρουσίαστα και υπάρχουν τρύπες στα ράφια. Όλοι λειτουργούν με νοοτροπία δημοσίου και με στύλ εμένα δε με κουνάει κανείς. Μάλλον το πάθημα του Μαρινόπουλου και άλλων αλυσίδων δεν έχει γίνει μάθημα σε κάποιους και δεν έχουν καταλάβει οτι το δύσκολο είναι να κρατηθείς ψηλά και οχι απλώς να ανέβεις.
Χαλια μαυρα
ΑποΘηκη (Τωρινός υπάλληλος) –  Αθηνα16 Μαρτίου 2019
Από που να αρχίσω και που να τελειώσω. Μερικοί (συνάδελφοι) ρουφιάνοι και ένας από αυτούς ηχογραφεί με το κινητό του τις συνομιλίες άλλων και τις πηγαίνει στον διευθυντή διευθύντρια να τα ακούσει. Αγχος και φωνές για το τίποτα. Μη μιλάς γιατί ξέρεις που θα βρεθείς. Προϊστάμενοι στα πόστα αυτά με μέσον. Συνάδελφοι με γνωστούς μεγάλους που δεν τους κουναει ούτε ο θεός ο ίδιος τετράωρα παντού απο 260 έως 350 ανάλογα την προϋπηρεσία αξιοκρατία ούτε λόγος μόνο άμα γλύφεις και είσαι τσάτσος του διευθυντή διευθύντριας. Παραμύθι του τύπου θα σε κάνω εξαωρω προϊστάμενο. Ακριβώς όπως τα χρόνια που δούλευαν οι γονείς μας την δεκαετία 60 στα εργοστάσια
Αυτα τα λιγα χρηματα στην ωρα τους.
Κατά
Φαμπρικα
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 40ΌχιΑναφορά
Απάραδεκτο εργασιακό περιβάλλον
Υπάλληλος (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική22 Φεβρουαρίου 2019
Είναι κρίμα ότι υπάρχουν ακόμη στην ελληνική πραγματικότητα τέτοιες εταιρίες αυτού του μεγέθους όπου ο εργαζόμενος είναι εκτεθειμένος και απροστάτευτος. Καμία μέριμνα για τον εργαζόμενο, τις συνθήκες εργασίας του και την εξέλιξή του. Εργάστηκα 4 χρόνια στην εταιρία. Ήταν το χειρότερα της ζωής μου.
Γνωρίζω ότι η ανεργία είναι το σημαντικό πρόβλημα αλλά σκεφτείτε πολύ καλά τις επιλογές σας πριν αποφασίσετε.
τυπικοί στη μισθοδοσία
Κατά
εργασιακό περιβάλλον
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 49ΌχιΑναφορά
Απαραδεκτοι
ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική6 Νοεμβρίου 2018
Στην εταιρεια εργαζεται ο συντροφος μου απο το 2016. Το τι εχει ζησει δεν περιγραφεται. Στο καταστημα της επαρχιας απο οπου ξεκινησε ηταν εξαωρος με την υποσχεση του Διευθυντη οτι σε 3 μηνες θα εχει γινει υπευθυνος (δηλαδη 8ωρος). Στο μισθο δεν του αναγνωρισαν το πτυχιο. Εκπαιδευτηκε σε ενα ποστο και κατεληξε να κανει ψυγεια,μαναβικο,καβα,τυποποιημενα και στο τελος και οδηγος! Σε ενα ατυχημα μαλιστα πληρωσε ο ιδιος το γερανο γιατι η εταιρεια δεν ειχε ασφαλεια. Καμια εξελιξη δεν ειδε προφανως ενω τα εκανε ολα μαζι, ενω οι υποδιευθυντες δεν ειχαν πτυχιο η προυπηρεσια στον αβ αλλα διαλεγονταν με βαση καποια συγγενεια η πολιτικο μεσο.
Πηρε μεταθεση σε πολη, οπου η υπευθυνη του δημιουργουσε προβληματα με φρασεις τυπου "θα παρεις αδεια οταν θελω εγω". Συνεχεις παραιτησεις, αλλαγες διευθυντων κτλ σε ολα τα καταστηματα, κατι δειχνουν. Τεμπεληδες συναδελφοι που δεν ολοκληρωνουν τη δουλεια στο ωραριο τους,ανικανοι ανωτεροι να παρουν ευθυνες,να ειναι δικαιοι και να μπορουν να οργανωσουν το οτιδηποτε. Ληγμενα πραγματα που πεταγονται γιατι κανεις δεν τα ειδε και πολλα αλλα που δε μπορω να πω καν. Δυο χρονια μετα ακομα περιμενει να γινει εστω 8ωρος τη στιγμη που γνωστη μου με προυπηρεσια σε τελειως αλλο τομεα εγινε δεκτη για υποδιευθυντρια.
Ο μισθος ειναι πολυ μικρος αλλα τουλαχιστον δεν ειναι ακριβως ο βασικος
Κατά
Τα παντα ολα
κακο επαγγελματικο περιβαλλον
ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ (Τωρινός υπάλληλος) –  Αθήνα31 Οκτωβρίου 2018
κακο επαγγελματικο περιβάλλον με χαμηλες αποδοχες και κακους ανωτερους
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 48ΌχιΑναφορά
Καλο περιβαλλον. Σοβαρη διοικηση
Αποθηκαριος (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα20 Οκτωβρίου 2018
21 χρονια δουλειας σε αυτην εταιρια δε θα μπορουσε παρα να εχω τα καλυτερα σχολια για την συνεργασια μας.Στην Εταιρια δουλεψα σαν υπευθυνος παραλαβης, αποθηκαριος με την γενικη ευθυνη του χωρου των καταστηματων που εργαστηκα, με συνεπεια και εργατικοτητα για 21 συναπτα ετη
Αψογη συνεργασια
ΤΑΜΙΑΣ (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα20 Μαΐου 2018
Αψογη συνεργασια...Εξαιρετικοι ολοι οι συνεργατες..
απαιτητικο περιβαλλον
υπαλληλος (Τωρινός υπάλληλος) –  Αθήνα4 Απριλίου 2018
Δυσκολη δουλεια..σταθερος μισθος αλλα το περιβαλλον απαιτητικο και οι συναδελφοι δυσκολοι
αδιάφορο
κεντρικές αποθήκες μάντρας (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα11 Φεβρουαρίου 2017
δεν θέλουν να είσαι πολύ καλός στη δουλειά σου και να μιλάς πολύ σε θέματα της δουλειάς και για το πόστο που είσαι

Δείτε περισσότερες ΑΒ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ανασκοπήσεις

Διεκδικήστε αυτή την εταιρική σελίδα

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην ΑΒ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

3,2

ΑΒ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ Αξιολογήσεις ανά Τίτλο Θέσης Εργασίας