ΑΒ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ

Υπαλληλος12 αξιολογήσεις
Ελλάδα12 αξιολογήσεις
Βρέθηκαν 12 αξιολογήσεις που αντιστοιχούν στην αναζήτηση
Δείτε και τις 71 ανασκοπήσεις
Δυσκολη δουλεια..σταθερος μισθος αλλα το περιβαλλον απαιτητικο και οι συναδελφοι δυσκολοι
Τρέχεις να καλύψεις κενά από το ελλειπες προσωπικό. Ενώ έχεις συγκεκριμένο πόστο εντέλει κάνεις όλες τις δουλειές γιατί το προσωπικό δεν φτάνει. Έτσι ενώ είσαι τετράωρος δουλεύεις σαν τρελός και βγάζεις δουλειά που θα έπρεπε να την κάνει άλλος.
Οι υπάλληλοι με τους ανώτερους παίζουν την γάτα με το ποντίκι. Παράδειγμα μπορεί να σου πει ο υπεύθυνος καθάρισε μη σε κάνει παρατήρηση ο υποδιευθυντής. Θα έρθει ο υποδιευθυντής κ θα πει κάνε εκείνο μη σου πει τπτ ο διευθυντής. Θα έρθει ο διευθυντής κ θα πει κάνε το άλλο μη σου πει τπτ ο περιφερειακός.

Η επιχείρηση δουλεύει σαν πυραμίδα και πάντα την πληρώνουν αυτοί που βρίσκονται στην βάση της ενώ όσο πιο ψηλά βρίσκεσαι τόσο περισσότερο "ξυνεσαι".

Πολύ δουλειά

Έλειπες προσωπικό

Πίεση και άγχος

Λίγες ώρες εργασίες

Λίγα λεφτά για όσα προσφέρεις.
Χαλιά εργασιακό περιβάλλον....δεν υπάρχει τρόπος συννενόησης και επικοινωνίας στο καταστημα.
Δεν εχει
Κατά
Προχωράνε μόνο όσοι έχουν μέσο.
Η χειριστή γνώμη μου για τα ΑΒ Βασιλόπουλος! Άθλια κατάσταση φοβερό στρες λες και εκεί μέσα είναι όλοι πυρηνικοι επιστήμονες!
Πληρωμή στην ώρα τους
Κατά
Αναγωγή συμπεριφορά υπαλλήλων και προϊστάμενων
Σκεφτείτε το χειρότερο εργασιακό σενάριο που μπορείτε!
Τώρα πολλαπλασιάστε το επι 100. That's it !
παραγωγικό και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον.
φιλικό προσωπικό και ευγενικό προς τους πελάτες.
Είναι κρίμα ότι υπάρχουν ακόμη στην ελληνική πραγματικότητα τέτοιες εταιρίες αυτού του μεγέθους όπου ο εργαζόμενος είναι εκτεθειμένος και απροστάτευτος. Καμία μέριμνα για τον εργαζόμενο, τις συνθήκες εργασίας του και την εξέλιξή του. Εργάστηκα 4 χρόνια στην εταιρία. Ήταν το χειρότερα της ζωής μου.
Γνωρίζω ότι η ανεργία είναι το σημαντικό πρόβλημα αλλά σκεφτείτε πολύ καλά τις επιλογές σας πριν αποφασίσετε.
τυπικοί στη μισθοδοσία
Κατά
εργασιακό περιβάλλον
Στην εταιρεια εργαζεται ο συντροφος μου απο το 2016. Το τι εχει ζησει δεν περιγραφεται. Στο καταστημα της επαρχιας απο οπου ξεκινησε ηταν εξαωρος με την υποσχεση του Διευθυντη οτι σε 3 μηνες θα εχει γινει υπευθυνος (δηλαδη 8ωρος). Στο μισθο δεν του αναγνωρισαν το πτυχιο. Εκπαιδευτηκε σε ενα ποστο και κατεληξε να κανει ψυγεια,μαναβικο,καβα,τυποποιημενα και στο τελος και οδηγος! Σε ενα ατυχημα μαλιστα πληρωσε ο ιδιος το γερανο γιατι η εταιρεια δεν ειχε ασφαλεια. Καμια εξελιξη δεν ειδε προφανως ενω τα εκανε ολα μαζι, ενω οι υποδιευθυντες δεν ειχαν πτυχιο η προυπηρεσια στον αβ αλλα διαλεγονταν με βαση καποια συγγενεια η πολιτικο μεσο.
Πηρε μεταθεση σε πολη, οπου η υπευθυνη του δημιουργουσε προβληματα με φρασεις τυπου "θα παρεις αδεια οταν θελω εγω". Συνεχεις παραιτησεις, αλλαγες διευθυντων κτλ σε ολα τα καταστηματα, κατι δειχνουν. Τεμπεληδες συναδελφοι που δεν ολοκληρωνουν τη δουλεια στο ωραριο τους,ανικανοι ανωτεροι να παρουν ευθυνες,να ειναι δικαιοι και να μπορουν να οργανωσουν το οτιδηποτε. Ληγμενα πραγματα που πεταγονται γιατι κανεις δεν τα ειδε και πολλα αλλα που δε μπορω να πω καν. Δυο χρονια μετα ακομα περιμενει να γινει εστω 8ωρος τη στιγμη που γνωστη μου με προυπηρεσια σε τελειως αλλο τομεα εγινε δεκτη για υποδιευθυντρια.
Ο μισθος ειναι πολυ μικρος αλλα τουλαχιστον δεν ειναι ακριβως ο βασικος
Κατά
Τα παντα ολα
κακο επαγγελματικο περιβάλλον με χαμηλες αποδοχες και κακους ανωτερους
Καλη δουλειά αλλα μικρες απολαβές και μικρη δυνατότητα ανάπτυξης
Δωρεαν γεύματα
Κατά
Μικρες αδειες, βαρδιες.
4,0
Παραλαβή εμπορευμάτων,τοποθέτηση προ'ι'όντων στα ράφια και stockάρισμα στην αποθήκη,παραγγελιοδοσία και καθαριότητα.
-Έμαθα να χρησιμοποιώ ηλεκτρικό παλετοφόρο και το ηλεκτρονικό σύστημα παραγγελιοδοσίας,εκτύπωσης ετικετών.

-Οι συνάδελφοι είναι ανταγωνιστικοί και συνεργάσιμοι

-Λόγω της θέσης που καλύπτω στο συγκεκριμένο κατάστημα και της προ'υ'πηρεσίας μου το πιο ευχάριστο κομμάτι είναι η εξυπηρέτηση πελατών στην οινικό τομέα
Ευχάριστο περιβάλλον και προσωπικό που με βοήθησαν στην καλύτερη επικοινωνία προς τον πελάτη σωστή ομαδικότητα το πιο δύσκολο μέρος ήταν η παραλαβή η οποία ο όρος δύσκολο είναι λίγο σχετικό έπρεπε να γίνει γρήγορα σωστά και χωρίς ελλείψεις
το πιο ευχάριστο μέρος ήταν όλο αυτό που ζούσαμε σαν ομάδα μαζί με τους πελάτες τους συναδέλφους την υποδιευθύντρια τον Διευθυντή καταστήματος καθώς και με τον περιφερειάρχη της Αλυσίδας.
Δείτε περισσότερες αξιολογήσεις για την εταιρεία ΑΒ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ