Αξιολογήσεις εργαζομένων για ΑΒ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ

Μηδαμινή εξέλιξη
4ωρο 3 κατοστάρικα
Πολλές ευθύνες σε υπάλληλους 4ώρου
πίεση χωρίς λόγω
παραμύθι γενικά από τους ανώτερους
ξύρισμα για αυτούς που είναι άντρες σε καθημερινή βάση ( χειρότερα απο στρατό)
πολλές ώρες επι πλέον εργασίας χωρίς να σε ρωτήσουν (υποτίθεται σύμφωνα με τον νόμο κάθεσαι αν θέλεις καλή πίστη), επι πληρωμή βέβαια
άδειες όποτε θέλουν (έχει τύχει να γυρίσω από άδεια 14 Αυγούστου και 15-16 ρεπό)
παίζουν περισσότερο ρόλο οι σχέσεις με τους από πάνω παρά η ικανότητα
διαχωρισμός 4-ωρων με άλλους στο κολατσιό(οι 4 ωροι δεν δικαιούνται φαΐ)
η φιλοσοφία ότι εντάξει χάρη σε κάνουμε που δουλεύεις
ανισότητα στα φύλλα με την έννοια οτι πάνω από το 65 % των εργαζόμενων είναι γυναίκες (καλό εν μέρη)
κάθε χρόνο υπάρχει αξιολόγηση-βαθμολόγηση του εργαζόμενου, χαρακτηριστικό είναι ότι όλοι λένε την φράση: 5 παίρνει μόνο ο θεός στις κατά μέρους αξιολογήσεις
Αλλαγή καταστημάτων χωρίς επιλογή
το βάρος των επισκέψεων το σηκώνουν οι εργαζόμενοι
πίεση για να βγει πολύ δουλειά σε λίγη ώρα και αν δεν γίνει σωστά φταίνε οι υπάλληλοι
έχω ακούσει να δίνονται μπόνους σε περιπτώσεις στόχων τους οποίους δεν έχω δει ποτέ και ποτέ κανείς δεν ξέρει ποιος τους ορίζει και ποιοι είναι
τυχαίο ωράριο άλλοτε βράδυ άλλοτε πρωί στην ίδια εβδομάδα
Σίγουρα θα έχει και άλλα που δεν μου έρχονται τώρα σίγουρα αυτό που μένει είναι οτι επειδή δεν εξελίσσεσαι μάλλον ποτέ πρέπει να ξέρεις όσο το δυνατόν λιγότερα για να μην φορτώνεσαι πολλά.
μισθός στην ώρα του πάντα, τυπικοί σε θέματα εγκυμοσύνης, άδειες λοχείας, κάποιες φοιτητικές( τα υποχρεωτικά δλδ), δεν σε διώχνουν πολύ εύκολα παρόλα τα αρνητικά και το κλίμα
Κατά
όλα αυτά στην κριτική

Άλλες αξιολογήσεις εργαζομένων για ΑΒ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ

Μετάνιωσα που εργάστηκα εκεί
Υπευθυνος μαναβικης (Πρώην Υπάλληλος) –  Γλυκά Νερά, Αττική13 Σεπτεμβρίου 2019
Αν και υπήρξαν πολλοί αξιόλογοι άνθρωποι σε αυτά τα 6 χρόνια που δουλεψα σε αυτους δυστυχως όλα τα υπόλοιπα ηταν πολύ άσχημα.
Αναφέρω επιγραμματικα:
Μισθοι τόσο όρο και πολλές οι ώρες. Σου κουνανε το καροτο και εσύ τρεχεις να το πιασεις.
Τρεχεις συνεχώς χωρίς λογο και αιτία γιατι ερχεται.επίσκεψη. πολλοι ροφιανοι.πολλοι αμορφωτοι σε υψηλες θεσεις λογω βυσματος. Μια εταιρία που ειναι χωρισμένη σε τρία κομμάτια. Δοιηκηση καταστήματα και αποθήκες. Καμία επαφή κανένα κομμάτι με το άλλο. Συνεχής απειλή απολυσης. Αυτά και άλλα τόσα. Δενχωρανε να γράψω.
Τιποτα
Κατά
Θα πεθάνεις και θα αφησεις τα κοκκαλά σου εκει μεσα και ουτε ενα ευχαριστω.
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;ΝαιΌχιΑναφορά
Επιτομή αναξιοκρατίας.
Υποψήφιος (Πρώην Υπάλληλος) –  Λάρισα, Θεσσαλία8 Σεπτεμβρίου 2019
Μην σας ξεγελούν οι διαφημίσεις στην TV με χαμογελαστούς ανθρώπους και ανέμελα παιδάκια που τρέχουν στους διαδρόμους.
Έχω εργασιακή εμπειρία χρόνων σε μάρκετ κατέχοντας διευθυντικές θέσεις αναγκάστηκα όμως να κυνηγήσω οποιοδήποτε θέση εργασίας ακόμα και 4ωρο.
Πέρασα 2 φορές την διπλή συνέντευξη πέρα απο τις κλασικές μπούρδες των μανατζαρέων για το πόσο μεγάλη ευκαιρία συνάντησα μιλώντας μαζί τους και τις προοπτικές που μου ανοίγονται με ενόχλησε ο απαξιωτικός τρόπος που μιλούν για τους ανταγωνιστές τους καθώς και για το επίπεδο των άλλων συνυποψηφίων σου για την θέση.
Χαλαρώστε παιδιά κάνει μπάμ είναι η πρώτη σας δουλειά και δεν έχετε απλά ιδέα απο λιανεμπόριο,δεν χρειάζεται να μιλάτε το brand στις γόβες σας τα λέει όλα...
Τα σχόλια άκρως ενθαρρυντικά και έχεις την αίσθηση πως θα επιλεγείς αλλά εις μάτην.Κάποια στιγμή σαν πελάτης συνάντησα εντός καταστήματος εναν εκ των κυρίων που μου κανε την συνέντευξη και μετά απο επιμονή μου ξεφούρνισε πως η περίπτωση μου ήθελε και λίγο σπρώξιμο είναι σύνηθες η εταιρία να δέχεται ''προτεινόμενους'' απο πολιτικά γραφεία της περιοχής!!!
Μιλάμε για 4 ώρες 300€ έτσι; πρέπει να σαι προτεινόμενος απο Βουλευτή!
Ντρέπομαι πραγματικά για λογαριασμό σας.
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 7ΌχιΑναφορά
Διεκδικήστε αυτή την εταιρική σελίδα

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην ΑΒ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

3,2