ΑΒ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ

ΑΒ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Ελλάδα72 αξιολογήσεις
Βρέθηκαν 72 αξιολογήσεις που αντιστοιχούν στην αναζήτηση
Δείτε και τις 73 ανασκοπήσεις
Ξεκίνησα στον ΑΒ πριν από ως η πρώτη μου δουλειά. Ο μισθός ήταν στα 320 ευρώ καθαρά (μισθός για γέλια), αλλά τότε σκεφτόμουν πως αφού βρήκα δουλειά σε μια τέτοια δύσκολη εποχή, δεν θα έπρεπε να είχα και πολλές απαιτήσεις. Κλασσικά όπως σχεδόν σε όλες τις δουλειές, τον πρώτο καιρό ο διευθυντής είχε βάλει τη μάσκα του καλοπροαίρετου ανθρώπου που ήθελε όλοι μας εκεί μέσα να εργαζόμαστε ομαδικά και αρμονικά. Βέβαια αυτό κράτησε για λίγο καιρό. Ευτυχώς ο πρώτος μου προϊστάμενος ήταν καλό και ξηγημένο άτομο χωρίς κόμπλεξ και ρουφιανιλίκι μέσα του. Κάτι το οποίο δυστυχώς δεν μπορώ να πω και για την προϊσταμένη που τον αντικατέστησε μετά από κάνα χρόνο. Κομπλεξική, διπρόσωπη και την είχε δει αυτοκράτειρα σε σημείο που να σου ζητά να της φέρεις τα τσιγάρα και τον καφέ της. Αλλά και πάλι δεν μπορούσα να καταπιώ το γεγονός πως ο διευθυντής που είχα, έκανε πράξεις που ζημίωναν το κατάστημα και παρόλο που για αυτό ενημερώθηκε η περιφερειακή διευθύντριά, την γλύτωσε μόνο με μια απλή επίπληξη (να 'ναι καλά η γνωριμία του συγκεκριμένου διευθυντή με πολύ μεγάλο κεφάλι στον ΑΒ). Και βεβαίως κοιτούσε πάντα να βάζει τους προισταμένους του καταστήματος να δουλεύουν 12ωρα. Γενικώς σαν εταιρία, δεν θα μπορούσα να μην αναφέρω το μεγάλο της "ευχαριστώ" προς τους εργαζομένους της για το τρέξιμο που έριχναν τις μέρες του κορωνοιού με επιταγές τροφίμων και 2 μπουκάλια κρασί... (εις υγείαν των κορόιδων που λέει και ο λαός). Όλα αυτά σε συνδυασμό πως ποτέ δεν υπήρχε περίπτωση να με κάνουν 6ωρο ή να με περάσουν από ckeck list για υπεύθυνο στο τμήμα μου (παρόλο που το άξιζα), επειδή ήδη άλλα άτομα που πέρασαν - περισσότερα...
Τυπικός εργοδότης στις πληρωμές του.
Κατά
Μισθός ντροπής, άκρως ακατάλληλο για τη θέση του διευθυντή άτομο.
Ρουφιάνοι τίποτα άλλο!!! Δεν υπάρχει συνεργασία δεν υπάρχει οργάνωση ο ένας τρώει τον άλλον διευθυντής ότι χειρότερο έχω δει στην ζωή μου
Μισθος στην ωρα τους
Κατά
Τιποτα
4,0
Είναι καλή εταιρεία και η εργασία είναι μονιμη.Οι προϊστάμενοι είναι συνήθως πολύ καλοί.Σε κάποια πόστα όμως η εργασία είναι εξαντλητική.Ο μισθός είναι απλώς επαρκής.Πληρωνουν όμως όλα και στην ώρα τους.
Μονιμότητα, ευγένεια.
Κατά
Μικρός μισθός.
Τρέχεις να καλύψεις κενά από το ελλειπες προσωπικό. Ενώ έχεις συγκεκριμένο πόστο εντέλει κάνεις όλες τις δουλειές γιατί το προσωπικό δεν φτάνει. Έτσι ενώ είσαι τετράωρος δουλεύεις σαν τρελός και βγάζεις δουλειά που θα έπρεπε να την κάνει άλλος.
Οι υπάλληλοι με τους ανώτερους παίζουν την γάτα με το ποντίκι. Παράδειγμα μπορεί να σου πει ο υπεύθυνος καθάρισε μη σε κάνει παρατήρηση ο υποδιευθυντής. Θα έρθει ο υποδιευθυντής κ θα πει κάνε εκείνο μη σου πει τπτ ο διευθυντής. Θα έρθει ο διευθυντής κ θα πει κάνε το άλλο μη σου πει τπτ ο περιφερειακός.

Η επιχείρηση δουλεύει σαν πυραμίδα και πάντα την πληρώνουν αυτοί που βρίσκονται στην βάση της ενώ όσο πιο ψηλά βρίσκεσαι τόσο περισσότερο "ξυνεσαι".

Πολύ δουλειά

Έλειπες προσωπικό

Πίεση και άγχος

Λίγες ώρες εργασίες

Λίγα λεφτά για όσα προσφέρεις.
Χαλιά εργασιακό περιβάλλον....δεν υπάρχει τρόπος συννενόησης και επικοινωνίας στο καταστημα.
Δεν εχει
Κατά
Προχωράνε μόνο όσοι έχουν μέσο.
4,0
Άριστη συνεργασία σε όλα τα επίπεδα διαχείρισης.ικανοποιητικος μισθός .
4 ωρος για παντα
314 ευρω μισθος πείνας

Στελέχη με ιεραρχία στρατού

Κυλιόμενο ωράριο

Πολυ ρουφιανια

Υπάλληλοι προβατα

Πολυ κακο για το τιποτα

Απαίτηση να ξυριζονται οι άντρες

Γενικα κακα μαυρα χαλια

Εγω παρακαλαω για απόλυση

Αλλαα
Τα ψίχουλα που παιρνεις απλα τα παιρνεις στην ωρα τους
Κατά
Τίποτα κανενα καλο ειλικρινα
Απαράδεκτη εταιρία κακή εργασιακή εμπειρία άτομα χωρίς γνώσεις που έχουν θέση υπευθύνου και διευθυντή κλπ και νομίζουν ότι είναι κάποιοι μην πάτε για δουλειά στην εταιρία θα σας πεθάνουν για το τίποτα καλύτερα κάτι άλλο
Η χειριστή γνώμη μου για τα ΑΒ Βασιλόπουλος! Άθλια κατάσταση φοβερό στρες λες και εκεί μέσα είναι όλοι πυρηνικοι επιστήμονες!
Πληρωμή στην ώρα τους
Κατά
Αναγωγή συμπεριφορά υπαλλήλων και προϊστάμενων
η καθημερινότητα στην εταιρεία ΑΒ ηταν συνεχόμενο τρέξιμο πολλές φορές χωρίς διάλειμμα με απαράδεκτες συμπεριφορές απο διευθύντρια και υποδιευθυντή και πάντα με υφάκι Βασιλικότερο του Βασιλέως...άτομα γεμάτα κόμπλεξ και τρελά ψυχολογικά προβλήματα που μέσα απο την υποτιθέμενη καρεκλίτσα τους, ζούνε το όνειρο τους,πατώντας υπαλλήλους στον λαιμό και έχοντας άσχημες συμπεριφορές και σε πελάτες...η αγαπημένη ατάκα που την θυμάμαι και γελάω με τα χάλια τους, είσαι 6ώρος έχουμε απαιτήσεις...θεωρούνε τους 4ώρους πλήρης απασχόληση και τους 6ωρους προνομιούχους...μιλάμε για καραγκιόζηδες χαμηλού επιπέδου
Αν είσαι βυσματιας είσαι οκ, αν είσαι γυναίκα να κάνεις καλές πιπες...
Άγχος για ένα μισθό που δεν ανταποκρινόταν σε αυτά που εκανα
Σταθερός μισθος
Κατά
Καμία εξελιξη
Μισθοί και κουλτούρα δημοσίου υπάλληλου για τους ανώτερους και παλιους που έχουν πολλά χρόνια στη πλάτη τους,οι νέοι βγάζουν τη δουλειά.στο 8 ωρο χτυπάς κάρτα και συνεχίζεις και δουλεύεις.Ημουν ορισμένου χρόνου,αν δεν έχεις θείο στη κορωνη δε σε κρατάνε όσο σκληρά κι αν έχεις δουλέψει,πολύ καλός μισθός και στην ώρα του!
Θετικά : Συνάδελφοι , παροχή μικρού γεύματος στο διάλειμμα, ευλαβική τήρηση ωραρίου.

Αρνητικά : Ποσότητα δουλείας και κουβαλήματος, καθημερινό ξύρισμα (Άνδρες) , μικρός μισθός σε σχέση με τον ανταγωνισμό (Π.Χ. Lidl και My Market) σε συνάρτηση με την ποσότητα και ποιότητα δουλειάς, μη ξεκάθαρη η όποια προοπτική αναβάθμισης.

Συνολική εμπειρία :Δεν αξίζει τον κόπο εφόσον έχεις συνεχείς απαιτήσεις από τον εαυτό σου για προσωπική επαγγελματική ανάπτυξη.
Εάν μου δινοντα η ευκαιρία να δουλέψω στο ΑΒ θα ήθελα κάνω αυτό που έκανα οδηγός διαμονή τροφίμων στους πελάτες.
Χαλια εργασιακο περιβαλλον.
Τρελη εκμεταλλευση.Προσπαθουν να βγαλουν δουλεια 3 ατομων μ ενα!

Μακρια!!!!!
Γρήγοροι, έντονοι ρυθμοί. Ομαδικό πνεύμα και καλή συνεργασία.
Σκεφτείτε το χειρότερο εργασιακό σενάριο που μπορείτε!
Τώρα πολλαπλασιάστε το επι 100. That's it !
Ολα καλα.ειχα μια καλη θεση μεσα στο καταστημα.ημουνα ταμιας.το περιβαλλον εξαιρετικο
Υψηλο αγχος και στρεσ.Πολυ λιγα χρηματα ως ανταμοιβη για μια παρα πολυ δυσκολη δουλεια
Διαρκής πίεση, πολλές δουλειές λίγο προσωπικό. Σε καταναγκάζουν με έμμεσο τρόπο σε καθημερινές υπερωρίες, τις οποίες ποτέ δεν στις πληρώνουν. Αν δεν μείνεις παραπάνω ώρες, σε προειδοποιούν ότι θα σε διώξουν. Δουλειά κάποιες Κυριακές, χωρίς να πληρωνόμαστε.