ΑΒ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Εμφανίζονται και οι 41 ανασκοπήσεις
Ταξινόμηση με βάση: Χρησιμότητα | Βαθμολογία | Ημερομηνία
Open Days
Υποψήφιος (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική29 Μαΐου 2019
Πέρασα συνέντευξη στα Open Days που διοργάνωσε η εταιρεία, κατέθεσα βιογραφικό δυνατό για τις θέσεις που είχαν, τα είπα τέλεια, πήγα ευπαρουσίαστος, ενω αλλοι παρουσιάστηκαν με μούσια, έδειξα οτι ξέρω το χώρο του λιανεμπορίου, οτι θέλω τη δουλειά και οτι θα κάνω τα πάντα για την εταιρεία, μου έδειξαν οτι τα έλεγα καλά, γενικά είχαμε μια καλή γνωριμία και συζήτηση και ούτε ένα μαζικό email δεν έστειλαν να πουν "ευχαριστούμε για τη συμμετοχή" ή τι γίνεται με την πορεία της αίτησης και με κρατάνε δεσμευμένο χωρίς να ξέρω τι γίνεται.

Τώρα μαθαίνω οτι όλα ήταν marketing, για να γίνει διαφήμιση στην εταιρεία και να "φάνε" οι εταιρείες με τα συστήματα διαχείρισης προσλήψεων. Δεν έχουν πάρει κανέναν αλλα και ότι αν πάρουν θα είναι φίλοι, γνωστοί και συγγενείς που θα σκάσουν τηλέφωνα και βύσματα γενικά και οτι μέσα στην εταιρεία δεν υπάρχει καμμία εξέλιξη και αν δεν έχεις μέσον και γλύψιμο δεν προχωράς πουθενά.

Ο ανταγωνισμός .ομως έχει ενταθεί και πλέον πολλοί πάικτες διεκδικούν μερίδιο απο την αγορά και με τέτοιες τακτικές δε πρόκειται να πάνε μακριά, στα περισσότερα καταστήματα που πηγαίνω υπάρχουν λάθη και προβλήματα, τα προιόντα δεν είναι ευπαρουσίαστα και υπάρχουν τρύπες στα ράφια. Όλοι λειτουργούν με νοοτροπία δημοσίου και με στύλ εμένα δε με κουνάει κανείς. Μάλλον το πάθημα του Μαρινόπουλου και άλλων αλυσίδων δεν έχει γίνει μάθημα σε κάποιους και δεν έχουν καταλάβει οτι το δύσκολο είναι να κρατηθείς ψηλά και οχι απλώς να ανέβεις.
Κρίμα
υπάλληλος καταστήματος (Πρώην Υπάλληλος) –  Μακεδονια17 Απριλίου 2019
Πολλά βύσματα
Μηδαμινή εξέλιξη
4ωρο 3 κατοστάρικα
Πολλές ευθύνες σε υπάλληλους 4ώρου
πίεση χωρίς λόγω
παραμύθι γενικά από τους ανώτερους
ξύρισμα για αυτούς που είναι άντρες σε καθημερινή βάση ( χειρότερα απο στρατό)
πολλές ώρες επι πλέον εργασίας χωρίς να σε ρωτήσουν (υποτίθεται σύμφωνα με τον νόμο κάθεσαι αν θέλεις καλή πίστη), επι πληρωμή βέβαια
άδειες όποτε θέλουν (έχει τύχει να γυρίσω από άδεια 14 Αυγούστου και 15-16 ρεπό)
παίζουν περισσότερο ρόλο οι σχέσεις με τους από πάνω παρά η ικανότητα
διαχωρισμός 4-ωρων με άλλους στο κολατσιό(οι 4 ωροι δεν δικαιούνται φαΐ)
η φιλοσοφία ότι εντάξει χάρη σε κάνουμε που δουλεύεις
ανισότητα στα φύλλα με την έννοια οτι πάνω από το 65 % των εργαζόμενων είναι γυναίκες (καλό εν μέρη)
κάθε χρόνο υπάρχει αξιολόγηση-βαθμολόγηση του εργαζόμενου, χαρακτηριστικό είναι ότι όλοι λένε την φράση: 5 παίρνει μόνο ο θεός στις κατά μέρους αξιολογήσεις
Αλλαγή καταστημάτων χωρίς επιλογή
το βάρος των επισκέψεων το σηκώνουν οι εργαζόμενοι
πίεση για να βγει πολύ δουλειά σε λίγη ώρα και αν δεν γίνει σωστά φταίνε οι υπάλληλοι
έχω ακούσει να δίνονται μπόνους σε περιπτώσεις στόχων τους οποίους δεν έχω δει ποτέ και ποτέ κανείς δεν ξέρει ποιος τους ορίζει και ποιοι είναι
τυχαίο ωράριο άλλοτε βράδυ άλλοτε πρωί στην ίδια εβδομάδα
Σίγουρα θα έχει και άλλα που δεν μου έρχονται τώρα σίγουρα αυτό που μένει είναι οτι επειδή δεν εξελίσσεσαι μάλλον ποτέ πρέπει να ξέρεις όσο το δυνατόν λιγότερα για να μην φορτώνεσαι πολλά.
μισθός στην ώρα του πάντα, τυπικοί σε θέματα εγκυμοσύνης, άδειες λοχείας, κάποιες φοιτητικές( τα υποχρεωτικά δλδ), δεν σε διώχνουν πολύ εύκολα παρόλα τα αρνητικά και το κλίμα
Κατά
όλα αυτά στην κριτική
παραγωγικό και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
ιδιωτικός υπάλληλος (Πρώην Υπάλληλος) –  Λάρισα13 Απριλίου 2019
παραγωγικό και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον.
φιλικό προσωπικό και ευγενικό προς τους πελάτες.
Χαλια μαυρα
ΑποΘηκη (Τωρινός υπάλληλος) –  Αθηνα16 Μαρτίου 2019
Από που να αρχίσω και που να τελειώσω. Μερικοί (συνάδελφοι) ρουφιάνοι και ένας από αυτούς ηχογραφεί με το κινητό του τις συνομιλίες άλλων και τις πηγαίνει στον διευθυντή διευθύντρια να τα ακούσει. Αγχος και φωνές για το τίποτα. Μη μιλάς γιατί ξέρεις που θα βρεθείς. Προϊστάμενοι στα πόστα αυτά με μέσον. Συνάδελφοι με γνωστούς μεγάλους που δεν τους κουναει ούτε ο θεός ο ίδιος τετράωρα παντού απο 260 έως 350 ανάλογα την προϋπηρεσία αξιοκρατία ούτε λόγος μόνο άμα γλύφεις και είσαι τσάτσος του διευθυντή διευθύντριας. Παραμύθι του τύπου θα σε κάνω εξαωρω προϊστάμενο. Ακριβώς όπως τα χρόνια που δούλευαν οι γονείς μας την δεκαετία 60 στα εργοστάσια
Αυτα τα λιγα χρηματα στην ωρα τους.
Κατά
Φαμπρικα
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 28ΌχιΑναφορά
Απάραδεκτο εργασιακό περιβάλλον
Υπάλληλος (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική22 Φεβρουαρίου 2019
Είναι κρίμα ότι υπάρχουν ακόμη στην ελληνική πραγματικότητα τέτοιες εταιρίες αυτού του μεγέθους όπου ο εργαζόμενος είναι εκτεθειμένος και απροστάτευτος. Καμία μέριμνα για τον εργαζόμενο, τις συνθήκες εργασίας του και την εξέλιξή του. Εργάστηκα 4 χρόνια στην εταιρία. Ήταν το χειρότερα της ζωής μου.
Γνωρίζω ότι η ανεργία είναι το σημαντικό πρόβλημα αλλά σκεφτείτε πολύ καλά τις επιλογές σας πριν αποφασίσετε.
τυπικοί στη μισθοδοσία
Κατά
εργασιακό περιβάλλον
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 37ΌχιΑναφορά
Ταμιας
Ταμίας (Πρώην Υπάλληλος) –  Παπάγου13 Φεβρουαρίου 2019
Πας για την δουλειά του ταμείου ενώ στην συνέντευξη σου δίνουν να καταλάβεις ότι την πήρες την θέση και χαίρεσαι κιόλας που βρήκες δουλειά έστω με λίγα λεφτά δεν σε παίρνουν ΠΟΤΕ τηλέφωνο ...... ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ !
εργασιακο περιβαλλον
πωλητης (Πρώην Υπάλληλος) –  θεσσαλονικη15 Ιανουαρίου 2019
πολυεθνικη εταιρεια.Ζουλεψα πριν χρονια εκει για 8 μηνες.το εργασιακο περιβαλλον δεν ηταν καλο.Απαιτητικοι λες και βρισκομασταν σε πυρινικο εργοστασιο.
Αγχος για το τιποτα.
Ξυρισμενοι οι αντρες(το πιο χαζο κανονα που μπορεις να δεις σε σουπερ μαρκετ) χωρις λογο
Αν θες να δουλεψεις εκει, σκεψου το πολυ πολυ καλα.
Με ολο τον σεβασμο προς την διοικηση και την εταιρεια!
πληρωμες στην ωρα τους
Κατά
εργασιακο περιβαλλον
παραγωγικό περιβάλλον
Εργατοτεχίιτης (Πρώην Υπάλληλος) –  Μάνδρα14 Ιανουαρίου 2019
όλα όπως έπρεπε να είναι. παραγωγικά τυπικά σωστά.
Πολυ καλο περιβαλλον
ΠΩΛΗΤΗΣ (Πρώην Υπάλληλος) –  Χαλκίδα9 Ιανουαρίου 2019
Καλες κριτικες σε ολους τους τομεις πολυ καλη ασφαλεια και η πληρωμη παντα στην ωρα τους
ΑΡΚΕΤΑ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ
Κατά
ΚΑΚΟΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ
Αίσχος
Πρωην (Πρώην Υπάλληλος) –  Κατάστημα Περιφέρειας11 Δεκεμβρίου 2018
Τεράστιες απαιτήσεις προς τους εργαζομένους και μηδαμινές αποδοχές 300 ευρώ για την εργασία, την ευθύνη και το στρές που σου δημιουργούν οι ανώτεροι. Σχεδόν όλοι μπαίνουν απο γνωστούς με αποτέλεσμα να εχει γίνει σε πολλά καταστήματα κλίκα που μονο προβλήματα δημιουργεί. Δεν υπάρχει αξιοκρατία και λένε ψέματα στους ανθρώπους για να κάνουν μονο την δουλειά τους, δεν ανεβάζουν εύκολα κόσμο και αν γίνει είναι για τα τσιράκια του εκάστοτε διευθυντή. Η πλειοψηφία των εργαζομένων είναι κατά για πολλους λόγους όμως φοβούνται να μιλήσουν και να πουν αλήθειες για να μην τους διωξουν, ας στείλουν άτομα σε ολα τα καταστήματα και να τους δωσουν την ευκαιρία να μιλήσουν ελεύθερα για ολα τα θέματα που εχουν και τότε θα δείτε ποσο μεγάλο προβλημα υπάρχει. Κρίμα για αυτη την εταιρία και αν τα διαβάσει καποιος απο την διοίκηση ας ψαχτεί λίγο και θα καταλάβει.
Όλα καλα
Πωλητής (Πρώην Υπάλληλος) –  Βόλος30 Νοεμβρίου 2018
Σχεδόν καλές οι συνθήκες οι μισθοί πολύ χαμηλοί για την δουλειά που κάνεις
Απαραδεκτοι
ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική6 Νοεμβρίου 2018
Στην εταιρεια εργαζεται ο συντροφος μου απο το 2016. Το τι εχει ζησει δεν περιγραφεται. Στο καταστημα της επαρχιας απο οπου ξεκινησε ηταν εξαωρος με την υποσχεση του Διευθυντη οτι σε 3 μηνες θα εχει γινει υπευθυνος (δηλαδη 8ωρος). Στο μισθο δεν του αναγνωρισαν το πτυχιο. Εκπαιδευτηκε σε ενα ποστο και κατεληξε να κανει ψυγεια,μαναβικο,καβα,τυποποιημενα και στο τελος και οδηγος! Σε ενα ατυχημα μαλιστα πληρωσε ο ιδιος το γερανο γιατι η εταιρεια δεν ειχε ασφαλεια. Καμια εξελιξη δεν ειδε προφανως ενω τα εκανε ολα μαζι, ενω οι υποδιευθυντες δεν ειχαν πτυχιο η προυπηρεσια στον αβ αλλα διαλεγονταν με βαση καποια συγγενεια η πολιτικο μεσο.
Πηρε μεταθεση σε πολη, οπου η υπευθυνη του δημιουργουσε προβληματα με φρασεις τυπου "θα παρεις αδεια οταν θελω εγω". Συνεχεις παραιτησεις, αλλαγες διευθυντων κτλ σε ολα τα καταστηματα, κατι δειχνουν. Τεμπεληδες συναδελφοι που δεν ολοκληρωνουν τη δουλεια στο ωραριο τους,ανικανοι ανωτεροι να παρουν ευθυνες,να ειναι δικαιοι και να μπορουν να οργανωσουν το οτιδηποτε. Ληγμενα πραγματα που πεταγονται γιατι κανεις δεν τα ειδε και πολλα αλλα που δε μπορω να πω καν. Δυο χρονια μετα ακομα περιμενει να γινει εστω 8ωρος τη στιγμη που γνωστη μου με προυπηρεσια σε τελειως αλλο τομεα εγινε δεκτη για υποδιευθυντρια.
Ο μισθος ειναι πολυ μικρος αλλα τουλαχιστον δεν ειναι ακριβως ο βασικος
Κατά
Τα παντα ολα
κακο επαγγελματικο περιβαλλον
ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ (Τωρινός υπάλληλος) –  Αθήνα31 Οκτωβρίου 2018
κακο επαγγελματικο περιβάλλον με χαμηλες αποδοχες και κακους ανωτερους
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 43ΌχιΑναφορά
Καλο περιβαλλον. Σοβαρη διοικηση
Αποθηκαριος (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα20 Οκτωβρίου 2018
21 χρονια δουλειας σε αυτην εταιρια δε θα μπορουσε παρα να εχω τα καλυτερα σχολια για την συνεργασια μας.Στην Εταιρια δουλεψα σαν υπευθυνος παραλαβης, αποθηκαριος με την γενικη ευθυνη του χωρου των καταστηματων που εργαστηκα, με συνεπεια και εργατικοτητα για 21 συναπτα ετη
Λίγες ώρες εργασιας
Τυποποιημένα προϊόντα (Τωρινός υπάλληλος) –  Νέα Μάκρη4 Οκτωβρίου 2018
Μια εργασία με ασφάλεια με σχετικά καλό περιβάλλον με μεγάλο φόρτο εργασιας μέσα σε λίγες ώρες ,αλλά με την ευκαιρία να μάθεις για ταχυκίνητους κωδικούς προϊόντων και να δίνεις παραγγελίες χωρίς να κρατάς ιδιαιετερο στοκ.
Ασφάλεια μιας μεγάλης εταιρείας
Κατά
Λίγες ώρες εργασιας
Παραγωγικο και ευχαριστω περιβαλον
ΤΙΠΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ (Πρώην Υπάλληλος) –  Αγία Παρασκευή28 Ιουλίου 2018
Πολοι καλο και ευχαριστω προσοποικο χαρουμενο και παντα με καλη διαθεση απεναντη στον πελατη
ΔΙΑΛΛΕΙΜΜΑ ΚΑΙ ΓΕΥΜΑΤΑ
Κατά
ΜΙΝΙ ΑΔΙΕΣ ΙΓΕΟΝΟΜΙΚΗ ΚΑΛΙΨΗ
σχετικά καλό περιβαλον εργασίας
σχετικά καλά
ωράριο
ομάδα ατόμων
σεμινάρια εξελίξεις
Κατά
πολλές ώρες εργασίας
δεν θελω
ΑΠΟΘΗΚΑΡΙΟΣ (Τωρινός υπάλληλος) –  Μάνδρα28 Ιουνίου 2018
δεν θέλω να γράψω κριτική ,
είναι μια πολύ καλή εταιρία .
Αψογη συνεργασια
ΤΑΜΙΑΣ (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα20 Μαΐου 2018
Αψογη συνεργασια...Εξαιρετικοι ολοι οι συνεργατες..
απαιτητικο περιβαλλον
υπαλληλος (Τωρινός υπάλληλος) –  Αθήνα4 Απριλίου 2018
Δυσκολη δουλεια..σταθερος μισθος αλλα το περιβαλλον απαιτητικο και οι συναδελφοι δυσκολοι
Διεκδικήστε αυτή την εταιρική σελίδα

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην ΑΒ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

3,3

ΑΒ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ Αξιολογήσεις ανά Τίτλο Θέσης Εργασίας