ΑΒ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ SHOP & GO

ΧρησιμότηταΒαθμολογίαΗμερομηνία
Εμφανίζονται και οι 121 ανασκοπήσεις

Σύγχρονη φάμπρικα!!!

Επιλεγμένη αξιολόγηση Indeed

Επιλέχθηκε ως πιο χρήσιμη από την Indeed
Απαράδεκτη συμπεριφορά στελεχών και υπευθύνων ως προς τους υπαλλήλους.Άγχος,τρόμος και καμιά ουσιαστική εκπαίδευση.Από την πρώτη μέρα(!!!) έχουν απαιτήσεις χρόνου ,ενώ γνωρίζουν ότι ότι είσαι σε εκπαίδευση.4ωρη εργασία για 300 ευρώ.Φυσικά είχα ενημερωθεί για το μισθό αλλά αυτο δεν αναιρεί το εξευτελιστικο του ποσού, την ίδια στιγμή που έχουν απαιτήσεις χρόνου και αγενέστατη συμπεριφορά.Πίστευα ότι η ΑΒ λόγω του brand Name θα ήταν πιο σωστή αλλά τελικά άνθρακας ο θησαυρός..Ακόμα και να πείνας μην εργαστείτε εκεί!!Πλήρης απογοήτευση...

Παράδειγμα παραγωγικό και χαλαρό περιβάλλον

Παράδειγμα δωρεάν γεύματα.Συνεργασία, άδεια όταν χρειάζεται.Καλες αμοιβές!

Παράδειγμα παραγωγικό δωρεάν γεύματα

Κατά

Παράδειγμα μίνι άδειες υγειονομική κάλυψη Κανένας

Όλα κανονικα λειτουργούν

Στο κατάστημα που εργάζομαι είναι όλοι τους πολύ καλοί και ο εργοδότης μας είναι πολύ γενναιόδωρος

Προϊόντα που μπορεί να λήγουν μέρες πριν μας τα δίνει δωρεάν

Κατά

Όλα νόμιμα

Αβ κέρκυρα 2

Αβ κέρκυρα 2Εάν θα μπορούσα να βάλω 0αστερια η μείον θα έβαζα, βάζω 1 για το κτήριο, την ποικίλα, το πάρκινγκ,, δεν έχω ξανασυναντησει χειρότερο πρωσοπικο, η κακια , η πουστια η πουτανιά το κουτσομπολιό, η δυσφήμηση του προσώπου κάποιου με σκοπό να σε κάνουν ρεζίλι μπροστά η πίσω σε κόσμο χωρίς κανένα λόγο και αιτία, η μάλλον ο λόγος είναι επειδή δεν τους μοιάζεις και επειδή οι δειλοί ι άνθρωποι έτσι νομίζουν ότι ανεβαίνουν με το να σε κάνουν ρεζίλι μπροστά σε κόσμο, επειδή κατά βάθος σε ζηλεύουν ,το θράσος, η ασέβεια, η υποκρισία, η υπεροψία, η ζήλια, τα κόμπλεξ,, ο Νάρκισσισμος, ακόμα και υπαλλήλους με ψυχασθενεια θα βρεις εκεί, και μπορώ να συνεχίσω μέχρι αύριο, , είναι αυτά που χατακτηριζουν αυτό το κατάστημα, και με έναν ανώριμο ύπουλο άνανδρο διευθυντή που παρόλο εσύ είσαι ένα εργατικό χαμηλών τόνων ευγενικό αξιοπρεπείς παιδί έχει το σθένος να σε κακολογεί κ μπροστά σε κόσμο μόνο και μόνο επειδή είχε νεύρα εκείνη την ώρα, , ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω εάν τους διαλέγουν η εάν γίνονται έτσι κατά την παραμονή τους εκεί, εάν είσαι λίγο καλός, κ αξιοπρεπείς άνθρωπος μην πας ούτε να ψωνίσεεις από εκεί, εκτός εάν τύχεις της Καλές πωλιτριες που πάλι καλά υπάρχουν και 3,4 εκεί μέσα παιδιά διαμάντια που τους βγάζω το καπέλο και την δύναμη ψυχής που έχουν αφού μπορούν και εργάζονται με τέτοια θλιβερα κατά βάθος άτομα,,, όσο αξιοπρεπείς και εάν είσαι εάν δεν είσαι μέσα στην κλίκα που κινούν τα νήματα εκεί μέσα, θα προσπαθήσουν να σου μειώσουν το όνομα σου, μιλάμε ούτε να μιλήσεις δεν μπορείς εκεί θα αρχίσουν να τρελενονται και να σου επιτίθενται μπροστά σε κόσμο,, παιδιά δεν -

Τίποτα

Κατά

Σχεδόν όλα

Ένα ήρεμο περιβάλλον, με συνεργασία και ομαδικότητα

Στην ΑΒ θα βρεις, κατά την γνώμη μου, όσα χρειάζεσαι από έναν εργοδότη. Είναι ένα περιβάλλον στο οποίο υπάρχει συνεργασία και ομαδικότητα και πάντα θα βλέπουν τον υπάλληλο σαν άνθρωπο με ανάγκες και όχι σαν μια μηχανή

Η εταιρεία στα χειρότερα τής

6 χρόνια χαμένα από την ζωή μουΜισθοί πείναςΆγχοςΣτρεςΩράρια που δεν πληρώνονταιΠολύ κουβάλησα

ολα λαθος

εργαζομουν 5χρονια στην εταιρια,οι μισθοι ειναι πενιχροι οι απαιτησεις πολλες δεν υπαρχει καμια προβλεψη και οργανωση.ολα για το φαινεσθαι,ειδικα αυτο το καταλαβαινει κανεις σε περιπτωσεις που γινονται επισκεψεις στα καταστηματα απο υψηλα στελεχη.δεν θα το προτεινα σε καμια περιπτωση ακομα για ημιαπασχοληση αν καποιος ψαχνει κατι χωρις πολλες ωρες εργασιας αφου τα χρηματα ειδικα εκει ειναι 300 ευρω για 4ωρο

τυπικοτητα στις μερες πληρωμης

Κατά

λιγα χρηματα, με δηθεν προοπτικες εξελιξεις, μπορει καποιος να καταληξει να κανει την δουλεια 3 και 4 ατομων με ενα μισθο

Τραγικη Εταιρία ψιλικατζίδικο σε ολους του τομεις

Θα έλεγα οτι ειναι πορνείο αλλα, τα πορνεία έχουν μια τάξη. Διευθυντες ανικανοι - προισταμενοι βλαχοι στο 90%. Μισθοι πεινας 320 ευρω ο τετραωρος? Σοβαρα? Οποιος ειναι καλος στη δουλεια του κανει την δουλεια αλλων δυο ατομων. Μπορει ο χασαπης να κοβει τυρι με ματωμενα χερια, αυτος που κουβαλαει καθαριστικα (χλωρινες κτλπ) μπορει α βαζει αγγουρια. Και για τον πελατη και τον υπαλληλο ενα αισχος. Κατι παιδια μορφωμενα με πτυχια και μεταπτυχιακα διαταζονται απο ανωτερους που υπογραφουν με σταυρο. μην περασετε ουτε απ'εξω καλυτερα σε αλλη εταιρια σουπερ.

τυπικοι σε πληρωμες

Κατά

ΟΛΑ

εργασιακος μεσαιωνας

Αρρωστο περιβαλλον οπου καποιοι (ειδικα παλαιοι) λειτουργουν παρασιτικα εις βαρος καινουργιων, χαμηλομισθων και καθενος ο οποιος διαφερει. Σε συγκεκριμενα καταστηματα οπως το Ζωγραφου κοντα στο νεκροταφειο λειτουργουν αντιεπαγγελματικα με παρεακια τα οποια σε αγαστη συνεργασια με την διοικηση ΄΄τρωνε'' τους υπαλληλους. Καθε αμορφωτος (ουτε το ονομα τους σωστο) κανει κουμαντο. Η βρωμια τους πλεον εχει μαθευτει και στην γειτονια οπου ο κοσμος δεν αντεχει να βλεπει αλλο την κατασταση. Μακρυα κι αγαπημενοι!

Μόνο αν έχετε μεγαλη αναγκή αλλιως ουτε σαν πελάτης- Οτι χειρότερο!

Θα μιλησω για την δικη μ εμπειρία. Ως κρεοπώλης μ εδωσε την ευκαιρια να μάθω ενα εξειδικευμένο αντικείμενο. Ωστοσο στο μαγαζι που δουλευω εχει ανεπάρκεια προσωπικου (3 ατομα για ενα πολυ δυνατο κρεοπωλειο, πωλησεις 3χιλιαδες το σαββατο ,2χιλιαδες καθημερινα για τουλάχιστον ενα χρονο) χωρις μπονους εννοειται. Με αποτελεσμα για 475 ευρω να εχω τραυματιστει σε μονο λιγα χρόνια. Εξελιξη ουτε για αστειο- (προισταμενοι τους καλους υπαλληλους τους μειωνουν στον εκαστοτε διευθυντη γιατι δεν θελουν να τους φυγουν και να προαχθουν). Πολυ μπουλιγκ απο αρκετα στελεχη προισταμενους διευθυντες.Αν εισαι καλος θα ζηλεψουν και θα κανεις τα παντα (παραλαβη,ραφια ο,τι χρειαστει), αν εισαι τεμπελης δεν θα ασχολουνται μαζι σου.Συνοψίζω- Μη εξελιξη εκτος και αν εχεις καποιον συνδεσμο στα κεντρικα-Κακοπληρωμενη δουλεια (πχ ενα ποστο π κανει 1000 ευρω την ημερα και ενα που κανει 4000 ο υπαλληλος πληρωνεται το ιδιο) 320 ο 4ωρος, 475 ο 6ωρος (οκταωρος δεν υπαρχει εκτος απο προισταμενους)- Οι περισσοτεροι προισταμενοι χαμηλου επιπεδου (οι περισσοτεροι δεν ξερουν ουτε να γραφουν ορθογραφημενα για αγγλικα υπολογιστες δεν το συζητώ) , θα σε λοιδορησουν αν εισαι καλος και οταν θελουν να προφυλαχτουν θα σε κατηγορησουν για τα ελλειμμτα -καταστροφες κτλπ.- Μπουλινγκ απο αρκετους παλιους υπαλληλους και διευθυντες και υποδιευθυντες τοξικους. Οι ανθρωποι ειναι τοσο αγενεις λες και γεννηθηκαν σε σταβλο- κομπλεξικοι τουλαχιστον.Τοσο ανικανοι για την θεση του που δεν αντιλαμβανονται το γεγονος οτι δουλευεις σε σουπερ εχεις αναγκη και το εκμεταλευονται.-Κλικες , στις περισσοτερες οι υπευθυνοι κλεβουν( χτυπημα -

Ψάχνουν για σκλάβους.

Η μισή συνέντευξη εστίασε στο γεγονός ότι απαιτούν(!), στη περίπτωση συνεργασίας, να δουλεύεις 16αωρο ΧΩΡΙΣ τις επιπρόσθετες αποδοχές που ορίζει ο νόμος (+20% για κάθε ώρα υπερωρίας) για όσες φορές προκύψει (είτε εκτάκτως, πχ ένας υπάλληλος πήγε νοσοκομείο, είτε στη περίοδο των αδειών, όπου μου είπε πως κατα τη διάρκεια αυτή θα πρέπει να δουλεύετε 2-3 16αωρα την εβδομάδα για να βγουν οι βάρδιες). Το κερασάκι στη τούρτα είναι πως όταν τον ρώτησα σχετικά με την αμοιβή, μου απάντησε πως είναι 650ευρώ (καθαρά) για 6ημερο(!) 8ωρο. Όταν του έκανα με το κομπιουτεράκι επι τόπου τις πράξεις και του έδειξα πως ο βασικός 612 καθαρά για 5ημερο 8ωρο βγαίνει (σχεδόν) 28 ευρώ το ημερομήσθιο, ενώ με 650 το 6ημερο 8ωρο βγαίνει 25 ευρώ το ημερομήσθιο και του είπα ευθέως πως ο μισθός που μου αναφέρεις είναι χαμηλότερος από τον κατώτατο μισθό, δεν ήξερε τί να πει. Μια μαζική επιθεώρηση εργασίας χρειάζονται. ΜΑΚΡΙΑ!!!!

ΚΑΝΕΝΑ!!!!

Κατά

Ψάχνουν Σκλάβους ή άτομα σε ανάγκη που κυριολεκτικά πρέπει να βρουν χθες εργασία.

Μισθός, τρόπος εργασίας, όγκος εργασίας

Πολύ κακή η εμπειρία μου από αυτήν την εταιρία από όλες τις απόψεις.Μισθός πάρα πολύ χαμηλός και γενικά ,αλλά πόσο μάλλον για αυτά που κάνεις,το πρόγραμμα είναι έτσι που δεν μπορείς να κάνεις και άλλη δουλειά γιατί δεν έχει σταθερότητά,η πλειοψηφία του προσωπικού είναι μεγάλης ηλικίας. Σε περίπτωση που δεν έχεις δουλειά σε μεταφέρουν σε άλλα πόστα με αποτέλεσμα να μην κάθεσαι λεπτό (γιατί πηγαίνεις στα άλλα πόστα και όταν έρχονται στο δικό σου πελάτες τρέχεις για να πας και στο δικό σου να εξυπηρετήσεις) Το φαγητό του προσωπικού είναι απαράδεκτο. Η εταιρία επίσης πραγματοποιούσε και κάποια σεμινάρια για πωλήσεις συνεργασίας του προσωπικού τα οποία το μόνο που μας λένε είναι ότι δεν πρέπει να κουβαλάμε ότι γίνεται στα σπίτια μας και ότι πρέπει να συνεργαζόμαστε για το καλό της εταιριας (το μέσο iq για να σου προσφέρει κάτι ένα τέτοιο σενάριο θα πρέπει να είναι 50) Κλείνοντας είναι μια εταιρία που δεν θα ξανά πήγαινα ποτέ για δουλειά υπάρχουν πάρα πάρα πολλές δουλειές που σε πληρώνουν με την ίδια δουλειά και τα διπλάσια λεφτά!!

Αναξιοκρατία και απαιτήσεις από άλλο κόσμο...

Αναξιοκρατία, αυτός που δεν δουλεύει περνάει καλά χωρίς επιπτώσεις και αυτός που δουλεύει θα πρέπει να βγάλει αλλά 4 χέρια και άλλα 4 πόδια για προλάβει αυτά που του ζητάνε να κάνει, αυτός που γλύφει ΚΑΛΑ προχωρά και εξελίσεται. Το μόνο θετικό είναι ότι πληρώνει στην ώρα της, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν πληρώνει ψίχουλα. Προσωπικά ΔΕΝ θα πω δικό μου άνθρωπο να πάει για δουλειά!!!

Πολύ πίεση και δεν ξέρουν τι θελουν

Εργάστηκα στο κάκιστο και βρώμικο κατάστημα του κερατσινίου (γρ Λαμπράκη αγ αντωνιος).Την περίοδο της καραντινας.. Εκεί πέρα ότι η δουλειά έχει τρομερή πίεση και αγχος λόγω ότι δεν έχουν άτομα και δεν κάθονται να εκπαιδευσουν και να δείξουν πραγματα με πέταξαν στον δρόμο μη ανανεωνοντας την δεύτερη σύμβαση σε αορίστου.... Εκει έχουν φέρει ένα διευθυντη(άκουσον άκουσον) που κρίνει τους υπαλληλους από τη εμφάνιση του.... Και με την συνδρομή ενος πουστη περιφερειακόυ κάνουν ότι θέλουν απολυοντας έτσι οσους δεν γλύφουν..ΤΟ μόνο θετικό υπαρχαν κάποιοι καλοί συνάδελφοι ως άνθρωποιΘέλουν πολύ ξύλο και οι 2

Αγχωτικό περιβάλλον bullying σε άτομα που προσφέρουν στη εταιρεία

Απαράδεκτη συμπεριφορά σε όλους τους τομείς από τον μεγαλύτερο ως τον μικρότερο!

Σταθερός μισθος

Κατά

Δε φτάνουν μια σελίδα.

Πολύ αγχωτικό περιβάλλον δύσκολες συνθήκες εργασιας

Δεν υπάρχει αξιοκρατία στην εταιρία , ο καθένας που έχει γνωστό ανεβαίνει ιεραρχικά και αυτοί που αξίζουν μένουν πίσω . Αγχωτικό περιβάλλον , δεσμευτικά ωράρια , πόστα που στην ουσία δεν υπάρχουν όλοι κάνουν και άλλες δουλειές .

Απαράδεκτοι.

Μιλάμε για έναν εργασιακό μεσαίωνα εν έτει 2022.Εργαζόμενος του Home Shop Center στον Ρέντη. Δεν θα πω πολλά.Μην έρθετε! Βρείτε κάτι αξιόλογο. Το γράφω για να σώσω τυχόν υποψήφιους που θα κάνουν την αίτηση τους.-Άδειες δεν ξέρεις ποτέ και αργούν πολύ να αναρτηθούν για να γνωρίζεις πότε θα πας τις διακοπές σου.- Άτομα που γίνονται "υπεύθυνοι" επειδή έχουν ένα χαρτί αλλά είναι παντελώς ατάλαντοι και με συμπεριφορά που δεν θέλω καν να χαρακτηρίσω.-Καθημερινός φόβος για τους εργαζόμενους μην τυχόν και πάνε λίγο πιο αργά μια μέρα ή πουν μια κουβέντα με έναν συνάδελφο , αμέσως παρατήρηση και "γραφείο" για άλλη μια ακόμα παρατήρηση. -Σε διώχνουν αν προσπαθήσεις να παλέψεις το άδικο που οι ίδιοι προκαλούν. Όπως και έδιωξαν πολλούς συναδέλφους μας.-Βολεμένα άτομα σε συγκεκριμένες θέσεις-Κυριακές ανοιχτά και νυχτερινές βάρδιες 22.00-6.00-Εξελιξη 0 / ΦούμαραΚΑΙ παρά πολλά ακόμα.Το ΜΟΝΟ καλό; Τον μισθό που δίνει στην ώρα του και το κλίμα μεταξύ των συναδέλφων ( συνήθως ). Εννοώ ότι δεν κοιτάζει ο ένας να φάει τον άλλον. Τουλάχιστον ευθέως ;) Καλή δύναμη στην εύρεση εργασίας και μακριά από δω.

Μισθός στην ώρα του

Κατά

Απαράδεκτη συμπεριφορά υπευθύνων, καθόλου εξέλιξη, άγχος

Δεν αξίζει λόγω χρημάτων.

Η πρόσληψη μου ήταν 4ωρη με αποδοχές 320€ καθαρά,η αλήθεια είναι ότι κατά καιρούς σου έδιναν ώρες τώρα τις έκοψαν μαχαίρι. Μια καλή δουλειά που έμαθα πράγματα αλλά η εξέλιξη απλά είναι ανέκδοτο,υπάρχουν άτομα με 10 χρόνια και βάλε και έχουν ακόμα 4ωρη σύμβαση. Δεν την προτείνω για μια μόνιμη λύση αλλά για κάτι προσωρινό. Επίσης υπάρχουν πολλά προβλήματα και η δουλειά πρέπει να βγαίνει με όσο το δυνατόν λιγότερα άτομα γιατί η εταιρία θεωρεί ότι αυτό γίνεται και για να μην πληρώνουν ώρες.

Καλή εκπαίδευση, πληρωμή στην ώρα τους, καλοί συνεργάτες.

Κατά

Μισθός, πολλές απαιτήσεις, αλλαγή προγράμματος τελευταία στιγμή, κυλιομενο ωράριο, κοψιμο ρεπό.

Παραγωγικό

Κοιτάξτε εγώ δούλεψα στο Βασιλόπουλο στο Βόλο και ήμουν πολύ ευχαριστημένη αλλά λόγω οικογενειακών υποχρέωσεων αποχώρησα.Τώρα έχω κάνει αίτηση αλλά δεν έχει επικοινωνήσει κάποιος μαζί μου.Επιθυμώ πολύ να ξαναδουλέψω για εσάς.Λέγομαι Δημούλα Ευεγγελία

Σκληρό περιβάλλον με κομπλεξικα στελεχη

Το μόνο καλό η τακτική μισθοδοσίαΠολύ πίεση και buling από ευνοούμενα ατομα

Ιδιωτική ασφάλιση εργαζομένων μετά τα 7 ετη

Κατά

Όλες οι άδειες όποτε θέλουν, ίντριγκα στις αξιολογήσεις, επικρατεί δογματισμος

Πολύ άγχος με γρήγορους ρυθμούς δουλειάς

Απαιτητική δουλειά με πολύ άγχος. Σίγουρος μισθός με σταθερότητα

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην ΑΒ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ SHOP & GO. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.Κάντε μια Ερώτηση

2,5 από 5 αστέρια για το θέμα Ισορροπία Εργασίας/Ζωής
2,8 από 5 αστέρια για το θέμα Αποζημίωση/Παροχές