ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Εμφανίζονται και οι 19 ανασκοπήσεις
Ταξινόμηση με βάση: Χρησιμότητα | Βαθμολογία | Ημερομηνία
Απαράδεκτοι ! Η χειρότερη εργασιακή εμπειρία μέχρι στιγμής!!!
Διευθυντικό στέλεχος (Πρώην Υπάλληλος) –  Επαρχία12 Μαΐου 2018
Μαύρη εμπειρία!
Ο διευθυντής του καταστήματος αντί να ενώνει την ομάδα, έκανε το αντίθετο μας χαλούσε την διάθεση μας φώναζε και μας μείωνε.
Οι υπάλληλοι είναι αναλώσιμοι για την εταιρία και δεν υπάρχει κανένας σεβασμός. Αυτοί με βύσμα όμως επιβιώνουν.
Τα ωράρια είναι για γέλια και θεωρούν τις υπερωρίες υποχρέωση του εργαζομένου.
Σου δίνουν υπογεγραμμένες άδειες τις οποίες τις δουλεύεις.
Μεγάλη ντροπή και πλασάρει τον εαυτό της ως πολυεθνική εταιρεία αλλά στην ουσία είναι μια εντελώς παραδοσιακή Ελληνική επιχείρηση.
Παιδιά μακριά, δεν αξίζει το χρόνο σας!
Online πλατφόρμα εκπαίδευσης
Κατά
Όλα τα υπόλοιπα
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 38ΌχιΑναφορά
na
εξυπητηρετηση πελατων (Πρώην Υπάλληλος) –  Αττική17 Απριλίου 2018
nanananananananananananananananananananananananananan
bad
Κατά
bad
Απαράδεκτη συμπεριφορα
Διευθυντικό στέλεχος (Πρώην Υπάλληλος) –  Κμοτηνη25 Φεβρουαρίου 2018
Ήμουν για ένα χρόνο διοικητικό στέλεχος στο καταστήμα της Κομοτηνής. Ο Περιφερειακος διευθυντής του καταστήματος που ήταν τότε διέκοψε την συνεργασία χωρίς λόγο επειδή ήθελε να βάλει έναν δικό του τον οποίο προσέλαβε με συνοπτικές διαδικασίες μέσα σε μια εβδομάδα.
Εκτός αυτού απαρχαιωμένα συστήματά υπολογιστών, την πώληση σε αλλά καταστήματα την ονομάζουν εκπαίδευση και θεωρούν τις υπερωρίες υποχρέωση του εργαζομένου και σου δίνουν υπογεγραμμένες άδειες τις οποίες τις δουλεύεις. Προσωπικά όταν σταμάτησα είχα πάνω από 30 μέρες από ρεπό άδειες και υπερωρίες τις οποίες δούλεψα και δεν μου τις αποζημίωσαν ποτέ.
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 94ΌχιΑναφορά
Απαράδεκτοι
Πώλησεις (Πρώην Υπάλληλος) –  Ροδος25 Ιανουαρίου 2018
Άκρως απαράδεκτοι . Μη πήραν για συνέντευξη στο κατάστημα της Ρόδου και με ρωτούσαν δέκα χιλιάδες ερωτήσεις , μου ανέφεραν ότι θα μου στείλουν ένα email λεκτικού περιεχομενου και πέρα από αυτό , τους επερνα τηλέφωνο για 2 μέρες γι να δω την απόφαση που έχουν πάρει ατο αν θα με πάρουν η όχι και δεν με επερναν να με ειδοποιήσουν .εδω και και 3 βδομάδας περιμένω χωρίς καμία ειδοποίηση !! Απαράδεκτοι και αντί επαγγελματικοί ! Ντροπή και αίσχος !
Ότι Χειρότερο
Πωλητής (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική1 Ιανουαρίου 2018
Πραγματικά θέλω να βάλω δύο αστέρια και δεν πάει το χέρι μου.Ξεκινώντας να πω ότι η εκπαίδευση ήταν μηδαμινή , ουσιαστικά απο την πρώτη μέρα που πήγα πούλησα.Τα ωράρια ήτανε για γέλια..πιο συγκεκριμένα: Μισή ώρα νωρίτερα στη δουλειά σχεδόν κάθε μέρα καθώς υπήρχαν meeting , περίπου μισή ώρα αργότερα όταν τελείωνες την βάρδια σου γιατί έπρεπε να λογοδοτήσεις για τη μη επίτευξη του στόχου.Για να μην μπώ σε συγκεκριμένα νούμερα στόχων και κατεβάσουν την ανάρτηση , ένας λογικός άνθρωπος θα τους θεωρήσει αστείους το λιγότερο.Αποδείχθηκε ότι η ύπαρξη τους αποσκοπεί κατά το μεγαλύτερο μέρος της στο να δίνει ο υπάλληλος το max κάθε μέρα για αυτό και ήτανε τόσο μεγάλοι εάν δεν τα καταφέρει πράγμα πολύ πιθανόν,λογοδοτεί και αρκετές φορές του "πλάσαρεται" η ιδέα να κάτσει παραπάνω μέχρι να τους ποίασει.Ακόμα και σε αυτούς που τα κατάφερναν με υπέρ προσπάθεια, βάζανε μεγαλύτερους οπότε η διαδικασία επαναλαμβάνονταν.Οι απειλές δε για μη ανανέωση σύμβασης και η πίεση καταλαβαίνετε ότι υπήρχαν καθημερινά.Το πιο τραγικό απο όλα ήτανε δεν αναγνώριζαν το πτυχίο(μισθολογικά) ενώ στις αγγελίες τους το θεωρούσαν προσόν να το έχει κάποιος και στη τραγική πολιτική των επιστροφών (Όταν πελάτης επέστρεφε προιόν που είχε αγοράσει , το χρέωναν στον πωλητή που είχε κάνει τη πώληση. Δηλάδη έαν ο πωλητής εκείνη την ημέρα ειχε πωλήσεις π.χ 1000 ευρώ και ερχότανε επιστροφή τάξεως 800 ευρώ έπεφτε στα 200 ο τζίρος του.Μπορώ να γράψω πολλά, αλλά αυτά είναι τα βασικά.
Πλατφόρμα εκπαίδευσης
Κατά
Όλα τα υπόλοιπα
Αψογο περιβαλλον εργασιας και προοπτικης εξελιξης
ΤΑΜΙΑΣ (Πρώην Υπάλληλος) –  Λάρισα30 Νοεμβρίου 2017
Πολυ καλο εργασιακο περιβαλλον αριστη επικοινωνια μεταξυ των εργαζομενων, προοπτικες εξελιξεις και αναπτυξεις του καθε ατομου ως ξεχωριστος υπαλληλος.
Παραδοσιακή επιχείρηση
Network (Τωρινός υπάλληλος) –  Athens, Αττική29 Οκτωβρίου 2017
Δεν υπάρχει εξέλιξη στην καριέρα του εργαζόμενου είτε εσωτερικά είτε εκτός εταιρίας. Πρόκειται περί μιας εντελώς παραδοσιακής επιχείρησης.
Επομένως δεν αποκτούνται εφόδια απαραίτητα για το ανταγωνιστικό (διεθνές πλέον) περιβάλλον εργασίας.
N/A
Κατά
N/A
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 83ΌχιΑναφορά
παραγωγικό περιβάλλον
ΤΗΛΕΦΩΝΗΤΡΙΑ\ΠΩΛΗΤΡΙΑ\ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ (Πρώην Υπάλληλος) –  ΚΕΡΚΥΡΑ21 Οκτωβρίου 2017
Το πιο ευχάριστο μέρος της δουλειάς ήταν η εξυπηρέτηση πελατών
μπόνους
Κατά
μίνι άδειες
Το απόλυτο τίποτα
Sales (Τωρινός υπάλληλος) –  Athens, Αττική16 Οκτωβρίου 2017
Αν θέλετε να κάνετε καριέρα, κοιτάξτε αλλού. Δεν έχει να σας προσφέρει τίποτα.
Εντελώς παραδοσιακή επιχείρηση στην οποία δεν πρέπει να έχεις γνώμη, η εάν έχεις πρέπει οπωσδήποτε να συμπίπτει με του γενικού, αλλιώς...
ΙΤ συστήματα 20ετιας, HR τμημα 30ετιας, και πάει λέγοντας.
υπάρχουν και αξιόλογοι υπάλληλοι, αλλά δυστυχώς δεν αποφασίζουν αυτοί.
N/A
Κατά
N/A
Πρωην υπαλληλος σε καταστημα
Ταμειας (Πρώην Υπάλληλος) –  Νεα Μουδανια9 Αυγούστου 2017
Τα συν ειναι η εκπαιδευση και η πληρωμη του μισθου παντα στην ωρα της.τα κατα ειναι παρα πολλα δυστυχως.τα ωραρια βγαινουν καθε βδομαδα δεν υπαρχει σταθεροτητα επισης πολλα σπαστα ωραρια.στους πωλητες δεν υπαρχει ομαδικοτητα ειναι ποιος θα φαει ποιον.στο καταστημα που ημουν προωθουσαν δικο τους ατομο δεν υπαρχει ισοτιμια.ο διευθυντης του καταστηματος αντι να προσπαθει να ενωσει την ομαδα του εκανε το αντιθετο.μας χαλουσε την διαθεση μας φωναζε και μας μειωνε χωρις λογο.γενικα η εταιρεια δεν σεβεται τους υπαλληλους της , ειναι αναλωσιμοι για αυτην.επισης δεν σεβεται ουτε τους πελατες της.οι μανατζερ κανουν τα παντα για να πουλησουν λενε ψεματα για τις ημερομηνιες παραδοσης και μετα ο κοσμος τα βαζει με τους απλους υπαλληλους.δεν προτεινω σε καποιον να εργαστει σε αυτην την εταιρεια
Εκπαιδευση
Κατά
Ωραρια, συμπεριφορες, εργασιακο κλιμα
Bad company culture
sales (Τωρινός υπάλληλος) –  Athens, Αττική10 Ιουλίου 2017
A company with very bad culture between employees. Definately this is a local initiative because i cannot believe that this kind of management is a common practice in different geographies where the company operates.
Nothing at all
Κατά
No team spirit.
Not recommended for high-caliber professionals
Sales (Τωρινός υπάλληλος) –  Athens, Αττική6 Ιουλίου 2017
Undereducated senior managers, unable to communicate even in English. No Team spirit, easy layoffs, totally outdated infrastructure.
Definitely not a “multinational culture” company.
N/A
Κατά
N/A
Παραγωγικο περιβάλλον με ελάχιστες δυνατότητες ανελιξης
διευθυντικό στελεχος (Πρώην Υπάλληλος) –  Ελλάδα21 Μαΐου 2017
Δεν εμπνεύει εμπιστοσύνη όπως κάποτε. Καθόλου ομαδικοτητα. Αναλώσιμοτητα υπαλλήλων. Καθόλου έλεγχος ανταγωνισμου. Καθόλου προσήλωση στο πελάτη.
εκπαίδευση. γνώσεις
Κατά
Ασταθή ωράρια, μηδαμινη ομαδικοτητα
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 110ΌχιΑναφορά
Αδυναμια προσαρμογης στα νεα δεδομενα
ΠΩΛΗΤΗΣ (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική20 Μαΐου 2017
Πρωην υπαλληλος 4 χρονια...Αποχωρησα για κατι καλυτερο...Εμαθα θετικα (π.Χ. Πωλησεις, ευθυνη) αλλα κ αρνητικα (ανεμπιστοσυνη μεταξυ υπαλληλων,αδικαιολογητος ανταγωνισμος,συμφωνιες κατω απο το τραπεζι, ανίκανοι οι περισσοτεροι προισταμενοι σε επιπεδο γνωσεων, συμπεριφορας κ αντιληψης κ αποστασιοποιηση της αληθειας) σχεδον όλοι ανίκανοι στις θεσεις τους μηχανοραφουσαν νεες "ιστοριες" για να δικαιολογησουν την απαραδεκτη συμπεριφορά τους προς τους συνάδελφους καθως κ τους πελατες. Με μια λεξη "ψεμα"... Οι ενδοξες μερες του κωτσόβολου περασαν ανεπιστρεπτί...Εκ των "εσω" διαλυθηκαν "αυτοκρατορίες". Μια εταιρεία που οσα κ αν εκανα για αυτη (κ χαρα μου που τα έκανα) δν θα με κρατησει ουτε ως καταναλωτη διπλα της. Πληρης έλλειψη σεβασμου πελατων.
ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ
Κατά
ΑΝΙΚΑΝΟΙ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΙ
Καλο εργασιακο περιβαλλον
ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΗΜΕΝΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα9 Μαΐου 2017
Συνεχη εκπαιδευση και σεμιναρια στο χωρο του λιανεμποριου
Αντιπαραγωγικο
Μανατζερ (Τωρινός υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική8 Μαΐου 2017
Μια εταιρεία κολοσσος στο χώρο της τεχνολογίας κ υπηρεσιων. Αλλα αναρωτιέμαι για πόσο ακόμη θα ψάχνουν άτομα για πρόσληψη ιδίως για θέσεις όπως διευθυντικά στελέχη καταστημάτων σε Ιωάννινα , Άρτα κτλ. Έχουν από τον Ιούλιο του 2016 που ακόμη δεν έχουν βρει κατάλληλο υποψήφιο. Βέβαια η καταλληλότητα του καθενός διαφέρει κ πόσο μάλλον από τους υπεύθυνους επιλογής προσλήψεων και κατά πόσο αντιπροσωπεύουν δικαιοσύνη ως προς όλους τους υποψηφίους. Πραγματικά δεν γνωρίζω που αποσκοπούν κ δεν με απασχολεί ιδιαίτερα απλά όταν σου κάνει εντύπωση (αρνητική) το συγκεκριμένο θέμα αρχίζεις και απορεις κατά πόσο η συγκεκριμένη εταιρεία είναι αξιόπιστη ως προς τους υπαλλήλους της αλλά κ τους καταναλωτές της. Πραγματικά λυπάμαι... Και τους εύχομαι καλή τύχη ως προς την επιλογή υποψηφίων σε μια δυσκολη εποχή έργασιας της σημερινής Ελλάδας των μνημονίων.
Παραγωγικο και ενδιαφερον περιβαλλον εργασιας
ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ (Τωρινός υπάλληλος) –  Γαλάτσι, Αττική19 Σεπτεμβρίου 2016
Εξαιρετικο περιβαλλον εργασιας, με εμφαση στην ομαδικοτητα και την επικεντρωση στον πελατη.
μεγάλο σχολείο
ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΡΙΑ ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ (Πρώην Υπάλληλος) –  Πύργος9 Ιουλίου 2016
Η Κωτσόβολος μετά από την εκπαίδευση που μου παρείχε και τις καθημερινές της απαιτήσεις, ήταν για μένα το μεγαλύτερο σχολείο.Μου έμαθε να σκέφτομαι και να ενεργώ πολύ διαφορετικά τόσο στην επαγγελματική μου όσο και στην προσωπική μου ζωή. Η μέρα ήταν πάντα δημιουργική, ήταν πάντα ένα στοίχημα επιτυχίας και επίτευξης στόχου και αυτό με έκανε πάντα να προσπαθώ να γίνομαι καλύτερη.
εκπαίδευση
Κατά
Διεκδικήστε αυτή την εταιρική σελίδα

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

1,8

ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ Αξιολογήσεις ανά Τοποθεσία