ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ

ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Ελλάδα53 αξιολογήσεις
Εμφανίζονται και οι 53 ανασκοπήσεις
ουτε κρυο ουτε ζεστη
Δεν είναι κακή εταιρεία. λιγο απρόσωπη, λιγο αποφεύγουν ευθύνες αυτοί που πρέπει να πάρουν αποφάσεις. λιγο καθυστερούν, λιγο δεν σε σέβονται. συνολικά Όμως, δεν είναι άσχημη η εργασία Εκεί! θα πήγαινα ξανα, ν οι απολαβές ήταν σωστές σε σχέση με αυτά που έκανα Εκεί!
Γφδ ασδασδ
Δφγδ σαδασδδσψ ασφσαδφ ασασσδα α
Σδασδ ασψψασψ

Δασδας

Ασδσαδα

Δασδας

Δ

Δασδασδα

Δασδασδδασδασδσδασδασψ ασσχασχ
Το ΄΄βασίλειο΄΄ της βρωμιάς
Όπου ακούσεις ΄΄Εδώ δεν διώχνουμε άτομα΄΄, ΑΥΤΟΙ διώχνουν πρώτοι!
Να με βλέπουν να μιλώ ξένες γλώσσες, κι αυτοί δεν γνωρίζουν καν ελληνικά!

Να με βλέπουν να στήνω όμορφη έκθεση, και να με κοιτούν λες και ανακάλυψα την φωτιά!

Ένας αγαπητός τους ρουφιανάκος που τεμπέλιζε συνεχώς σε καρέκλες που είχαμε για πώληση, είχε το δικό του προσωπικό πρόγραμμα.

Ένας αποθηκάριος που περίμενε τον διορισμό του στην ΔΕΗ, έφευγε από τις πρώτες 2 ώρες στο σπιτάκι του.

Ο γέρος περιφερειακός βάζει υποδιευθύντριες αγράμματες π....ρνες, αποκλειστικά για να τις π....δάει.

Απορώ πως κοιτιέστε στο καθρέφτη ακόμα, και με τι μούτρα βγαίνετε έξω...
Δεν αξίζει!!!!
Όλα τα σχολεία που είδα, με την κακη κριτικη, με αντιπροσοπευουν και μακάρι να τα άκουγα. Αφιέρωσα το χρόνο μου σε μια εταιρία που δεν αξίζει....
Ένα ψέμα
Θα προτιμούσα να μας έλεγαν από την αρχή ότι θα είναι εποχιακό παρά να νιώθω σιγουριά γιατί έλεγαν στην εκπαίδευση ότι δεν διώχνουν κόσμο και από το κατάστημα μου 4 άτομα πήραν δρόμο και ένας παραιτήθηκε γιατί δεν την πάλευε. Ανεντιμότητα και πίεση ενώ θα έπρεπε να υπάρχει κατανόηση εφόσον όλοι ξεκίνησαν από το 0 μέχρι να ανέβουν πιο ψηλά. Δεν πρόκειται να ξαναπατήσω εκεί.
Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας .Η εταιρεία είναι πρωτοπόρος στην καινοτομία και την εξέλιξη στον χώρο τον ηλεκτρικών στην Ελλάδα.
Εργάζομαι στην εταιρεία πάνω από 10 χρόνια είναι μία ανθρωποκεντρική εταιρεία με δίκαιο σύστημα αξιολόγησης .Οι ομάδα της διοίκηση με σέβεται και πάντα προσπαθεί να βρει λύση σε ότι με προβληματίζει. Άριστο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας με μεγάλη οργάνωση στο σύστημα εκπαίδευσης του προσωπικού.Θα ήθελα να σταδιοδρομήσω σ'αυτή την εταιρεία για πολλά χρόνια.
Άγχος και πίεση
Φιλικό περιβάλλον με τους συναδέλφους. Μισθός στην ώρα του.
Συχνά σπαστά ωράρια. Πολλές υπερωρίες (αρκετές άνευ αποδοχών) σε περιόδους όπως Black Friday, ίσα που φτάνουν οι ώρες να φτάσεις σπίτι να κοιμηθείς και ξαναπάς δουλειά. Τεστ κάθε μήνα απο διευθυντές και περιφεριακό, πράγμα που το κάνει μια συνεχόμενη εξεταστική με άγχος. Αμέτρητοι δείκτες που πρέπει να κηνυγάς και αν δεν τους φτάσεις σε κάνουν να νιώθεις ότι φταις ο ίδιος και σε απειλούν πολλές φορές να σε διώξουν. Σε αναγκάζουν να εγκαταστήσεις εταιρικές εφαρμογές στο προσωπικό σου που τρώνε μπαταρία.
Μισθός και δώρα στην ώρα τους
Κατά
Τα παραπάνω
4,0
Πίεση, άγχος, συνέπεια.
Συνεπής επιχείρηση ίσως και η καλύτερη Ελληνική εταιρεία με ανταγωνιστικούς μισθούς και προοπτικές.
Ψυχολογικός πόλεμος!
Σε κυνηγάνε για τους στόχους (συνήθως μη ρεαλιστικοί) με τέτοιο τρόπο που όταν δεν τους πιάνεις νομίζεις ότι φταις εσύ ή κάτι κάνεις λάθος. Συμπεριφορά διευθυντή επιεικώς απαράδεκτη για να μην γράψω κάτι άλλο. Προτιμήστε να πάτε κάπου άλλου για δουλειά αν θέλετε την ψυχική σας ηρεμία.
Άρτια εκπαίδευση
Σωστοί στο να εκπαιδεύουν το προσωπικό τους πολύ σωστοί επαγγελματίες
Υπάρχει σύστημα εκτάκτου προσωπικού
Υπάρχει σύστημα εκτάκτου προσωπικού χωρίς να είναι ξεκάθαρο αυτό και είναι πολύ περίεργο που σε ξεψαχνιζουν στις συνεντεύξεις για τόσο λίγο! Λίγα χρήματα! Πολύ ανταγωνισμός και στόχοι και ανχος για το τίποτα!!!
Όλη την ώρα να ένα ακουστικό στο αυτί και δεν μπορείς να εξυπηρετήσεις!!!!

Πολύ πίεση πίεση
Ανάγωγος τρόπος και συμπεριφορά διευθυντών
Δεν υπάρχει αξιοκρατία στο κατάστημα. Μετράει μόνο το μέσο για να ανέβεις. Άσχημη συμπεριφορά και αναγωγή από τους διευθυντές του καταστήματος. Δεν θα πρότεινα την θέση πωλητή σε φίλο μου.
Προοπτικές Εξέλιξης
Εργάζομαι στην εταιρία τον τελευταίο χρόνο.
Όπως όλες οι εταιρίες έτσι και η Κωτσόβολος έχει κάποιους στόχους να πετύχει. Το μεγάλο συν της εταιρίας είναι ότι βρίσκεται πάντα δίπλα στους ανθρώπους της σε κάθε τους επαγγελματική αλλά και προσωπική δυσκολία. Αν πετύχεις τον στόχο σου επιβραβέβευσαι , αν όχι είναι εκεί για να σε βοηθήσει.

Επίσης πληρώνεσαι πάντα στην ώρα σου και όλες τις υπερωρίες που μπορεί να χρειαστεί να κάνεις.

Αν έχεις καλή επίδοση υπάρχει και η δυνατότητα για bonus.

Tέλος, για όσους ενδιαφέρονται να δουλέψουν θεωρώ ότι είναι ένα αξιοπρεπέστατο περιβάλλον με πάρα πολλές ευκαιρίες εξέλιξης.
Ανθρώπινο πρόσωπο και εξέλιξη
Δουλεύω έξι χρόνια στην εταιρεία και αυτό που έχω να τονίσω είναι το ανθρώπινο πρόσωπο και οι ευκαιρίες εξελίξης που προσφέρει σε όλους .Υπαρχει αξιοκρατία ,οι οικονομικές απολαβές είναι ικανοποιητικές και είναι πάντα δίπλα στο προσωπικό.Η εκπαίδευση δεν σταματάει ποτέ και σου δίνουν συνεχώς εργαλεία τα οποία κάνουν πιο εύκολη την καθημερινότητα.
Μείνετε μακριά αν θέλετε την ψυχική σας ηρεμία!!
Πραγματικά αν μπορούσα θα έγραφα βιβλίο για όσα γίνονται σε αυτό το μαγαζί. Ξεκίνησα με το καλύτερο feeling σε αυτό το μαγαζί, αξιόλογοι συνάδελφοι, φιλικοί να σε βοηθήσουν για το οτιδήποτε χρειαστείς ή δεν ξέρεις για να μάθεις να σου δείξουν κάποια πράγματα. Κι οι διευθυντές αρκετά καλοί αν και οι 2 απο τους 3 ψιλοβαριοντουσαν οπότε την έβγαζαν στο γραφείο και απλά λέγανε τι θέλανε απο το γοουκι. Στην αρχη ολα φαινόντουσαν ωραία αλλά η συνέχεια ήταν και είναι οτι χειρότερο!! Έχουμε αλλάξει 2 φορές διευθυντές και μία υποδιευθυντές. Ο κάθε επόμενος ηταν και χειρότερος..2 άντρες που το παίζουν ο καλος διεθυντης και ο κακος υποδιευθυντής και μια διευθύντρια που απλα είναι να το πω σαν PR ομορφιά και τιποτα αλλο.
Καθε μέρα πρέπει να σαι 20 λεπτά νωρίτερα για το meeting αν εχεις σπαστο 2 φορές 20 λεπτα κωριτερα συνολο 40 που δεν πληρώνεσαι ποτε οπως και οταν μενεις παραπανω απο το ωράριο σου λογω κοσμου παλι δεν πληρώνεσαι και δεν σου λενε ποτε ελα τουλαχιστον 20 λεπτα μετα εφοσον εμεινες παραπανω. Ολη την ωρα ειρωνεία απο τους ανωτερους σου που θέλουν να σου δείχνονται οτι εχουν την εξουσία ενω δεν ειναι τιποτα παραπανω απο απλα ανθρωπάκια που θελουν να στο παίξουν καποιοι, ο ενας το παίζει ότι ειναι ο Βασιλιάς κι αλλος απλά σου δείχνεται στην λεει για ολα ενω σε κοπελες δεν λεει τιποτα αντιθετα την πεφτει σε ολες(νεες κοπελες) προσπαθώντας να τις προωθήσει για δικο του συμφέρον και συνέχεια ιδιαίτερα μια την εκθειάζε συνεχεια ενω η κοπελα δεν ξερει ουτε καλα καλα τα προιοντα που πουλάει!! Σε κραζουν για ολα για τα νουμερα που θέλουν μεχρι και αχρηστο σε βγαζουν αν δεν ερθουν,
 - περισσότερα...
Μπορει σαν εταιρια να γινει πιο ανθρωποκεντρικη
Δεν μπορεις να εξελιχθεις σε αυτη τη δουλεια παραμενεις στο ποστο που εισαι ενω συνεχεια μαθαινεις νεα πραγματα κανεις πολλα σεμιναρια ο μισθος ειναι ελαχιστος σε σχεση με αυτα που προσφερεις.
"Μαυρο στο Μαυρογυαλουρο.."
Στο βωμο του "δουλειτσα να υπαρχει" τα τελευταια χρονια εχουν γινει
σοβαρες ενεργειες εις βαρος των εργαζομενων.Η μονοπωλειακη σχεση με την αγορα {αφου φροντισαν να εξαφανισουν τις μικρες και μεγαλες εταιρειες Ελληνικων συμφεροντων}..εδωσε το δικαιωμα να καθοριζουν τις συμπεριφορες στο μαρκετινγκ και στα εργασιακα.Μια καινουρια γενια "σπουδαγμενων" στελεχων {το βαρυτερο αντικειμενο που εχουν κουβαλησει ειναι ο υπολογιστης τους}..με "υπεροχες "ιδεες

διαμορφωσαν εργαζομενους της ρουφιανιας και της κολοτουμπας και προισταμενους "δηθεν" τιμητες των εταιρειων για ..δυο πιατα φασολαδα παραπανω...Οποιος θελει μπορει να μπει στη "σπηλια"..για την αρκουδα ενημερωθηκε.....
Αν εισαι τυχερος-η μπορει να γνωρισεις δυο-τρεις αξιολογους ανθρωπους
Κατά
..η εμπειρια να κολυμπησεις στο ενυδρειο με τους καρχαριες
οτι χειροτερο
Συνεντευξη 50 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΤΟ ΟΤΙ ΠΗΓΑ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ 18 χιλ. απο το κεντρο της Αθηνας μονο και μονο για να δω μια υπαλληλοι χωρις τροπους και σεβασμος !! ΜΠΡΑΒΟ ΤΑ ΠΑΤΕ ΤΕΛΕΙΑ
Πόσο μ@λ@κες και βλίτα πρέπει να είμαστε για να μας επιβάλετε 15 λεπτά διαφήμιση μαζι με τους βρομι@ρηδες στη google του θυσιάζουν το youtube στο βωμό του υπερκέρδους ) στο youtube , και πόση δυσφήμιση σας καλεί ο ηλί@ιος ο διαφημιστής σας , γιατί μετά από τις εκνευριστικά ατελείωτες διαφημίσει σας εχω σταματήσει να ψωνίζω από Κοτσόβολο και ελπίζω να κάνουν και οι υπόλοιποι πελάτες σας το Ίδιο μέχρι να κλείσετε ... - καλήμερα σας δυσφημίζω όσο μπορώ
Άριστο περιβάλλον εργασίας
Ναι μεν καλό περιβάλλον εργασίας αλλά και ανάγκη περισσότερων υπαλλήλων σε κάποια πόστα για να μην δημιουργείται υπερεργασία. Σπαστά ωράρια εξαντλητικά.
Μισθός καλύτερος από ανταγωνιστικές επιχειρήσεις.
απαιτητιτικο, αλλά δίκαιο περιβάλλον
Εξαιρετικές συνθήκες εργασίας με όλες τις νόμιμες αποδοχές, αλλά και με bonus επίτευξης στόχων.
Ευκαιρίες εξέλιξης.

Άδειες, ρεπό.
Διάλειμμα για γεύμα
Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.
2,6
2,1