ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ

ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ Ανασκοπήσεις Υπαλλήλου σε Αθήνα

Βρέθηκαν 17 αξιολογήσεις που αντιστοιχούν στην αναζήτηση
Δείτε και τις 66 ανασκοπήσεις
Πολύ κακό περιβάλλον εργασίας από άποψη προϊσταμένων (ειδικά οι νέοι που έχουν τουπέ). Σε βάζουν να κυνηγάς ανέφικτα μπόνους. Σπαστά ωράρια. Τρελές υπερωρίες σε περιόδους αιχμής και δίνουν ψίχουλα. Δραμα σας λέω. Η γκόμενά μου παραλίγο να με χωρίσει γιατί όλο μιρλιαζα και μιλούσα με συναδέλφους στο τηλέφωνο και κουτσομπολευαμε και βριζαμε για να βγάλουμε το άχτι μας. Αν δεν έχεις άλλο νεφρό να πουλήσεις, αν δεν ξέρεις να παίζει κανένα μουσικό όργανο να στηθεις σε κάνα πεζόδρομο και αν δεν πιανεις μια κάνοντας πιάτσα στη Συγγρού, τότε είναι η το ιδανικό περιβάλλον για σένα.
Μας πετάνε το ξεροκόμματο ίσα να ζούμε
Κατά
ανθρωποφαγία, ανέφικτα μπόνους, σε χώνουν όπου θέλουν, οι προιστάμενοι δεν χουν προσόντα
Αγόρασα κινητό 200€...εκλεισα 1 χρόνο από την εγγύηση και μου κάηκε η πλακέτα... Μου ζητάνε 150€ για να το φτιάξουν... Γιατί?
Κανένα
Κατά
Η τιμή που ζητάνε για να το φτιάξουν
Όλα τα σχολεία που είδα, με την κακη κριτικη, με αντιπροσοπευουν και μακάρι να τα άκουγα. Αφιέρωσα το χρόνο μου σε μια εταιρία που δεν αξίζει....
Δεν υπάρχει αξιοκρατία στο κατάστημα. Μετράει μόνο το μέσο για να ανέβεις. Άσχημη συμπεριφορά και αναγωγή από τους διευθυντές του καταστήματος. Δεν θα πρότεινα την θέση πωλητή σε φίλο μου.
Δουλεύω έξι χρόνια στην εταιρεία και αυτό που έχω να τονίσω είναι το ανθρώπινο πρόσωπο και οι ευκαιρίες εξελίξης που προσφέρει σε όλους .Υπαρχει αξιοκρατία ,οι οικονομικές απολαβές είναι ικανοποιητικές και είναι πάντα δίπλα στο προσωπικό.Η εκπαίδευση δεν σταματάει ποτέ και σου δίνουν συνεχώς εργαλεία τα οποία κάνουν πιο εύκολη την καθημερινότητα.
Πραγματικά αν μπορούσα θα έγραφα βιβλίο για όσα γίνονται σε αυτό το μαγαζί. Ξεκίνησα με το καλύτερο feeling σε αυτό το μαγαζί, αξιόλογοι συνάδελφοι, φιλικοί να σε βοηθήσουν για το οτιδήποτε χρειαστείς ή δεν ξέρεις για να μάθεις να σου δείξουν κάποια πράγματα. Κι οι διευθυντές αρκετά καλοί αν και οι 2 απο τους 3 ψιλοβαριοντουσαν οπότε την έβγαζαν στο γραφείο και απλά λέγανε τι θέλανε απο το γοουκι. Στην αρχη ολα φαινόντουσαν ωραία αλλά η συνέχεια ήταν και είναι οτι χειρότερο!! Έχουμε αλλάξει 2 φορές διευθυντές και μία υποδιευθυντές. Ο κάθε επόμενος ηταν και χειρότερος..2 άντρες που το παίζουν ο καλος διεθυντης και ο κακος υποδιευθυντής και μια διευθύντρια που απλα είναι να το πω σαν PR ομορφιά και τιποτα αλλο. Καθε μέρα πρέπει να σαι 20 λεπτά νωρίτερα για το meeting αν εχεις σπαστο 2 φορές 20 λεπτα κωριτερα συνολο 40 που δεν πληρώνεσαι ποτε οπως και οταν μενεις παραπανω απο το ωράριο σου λογω κοσμου παλι δεν πληρώνεσαι και δεν σου λενε ποτε ελα τουλαχιστον 20 λεπτα μετα εφοσον εμεινες παραπανω. Ολη την ωρα ειρωνεία απο τους ανωτερους σου που θέλουν να σου δείχνονται οτι εχουν την εξουσία ενω δεν ειναι τιποτα παραπανω απο απλα ανθρωπάκια που θελουν να στο παίξουν καποιοι, ο ενας το παίζει ότι ειναι ο Βασιλιάς κι αλλος απλά σου δείχνεται στην λεει για ολα ενω σε κοπελες δεν λεει τιποτα αντιθετα την πεφτει σε ολες(νεες κοπελες) προσπαθώντας να τις προωθήσει για δικο του συμφέρον και συνέχεια ιδιαίτερα μια την εκθειάζε συνεχεια ενω η κοπελα δεν ξερει ουτε καλα καλα τα προιοντα που πουλάει!! Σε κραζουν για ολα για τα νουμερα που θέλουν μεχρι και αχρηστο σε βγαζουν αν δεν ερθουν, - περισσότερα...
Μία καλή και συνεχώς αναπτυσσόμενη εταιρία με πολλές ευκαιρίες εργασίας και επαγγελματικής καριέρας για το μέλλον.
Ξεφτιλες στα χρηματα σε σχεση με τις απαιτησεις!!!!! Χωρια οτι ξεσκισαν τους μισθους στην κριση!!!
ΑΝ ΤΥΧΕΙΣ ΣΕ ΚΑΛΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ
Κατά
ΟΛΑ
Εχω δώσει περίπου 6-7 συνεντεύξεις δυο χρόνια τώρα....δείχνουν ικανοποιημένοι καθώς με καλεσαν και για επόμενη συνέντευξη ,πήγαινα κανονικά και μου έλεγαν πως θα ενημερωθώ οπωσδήποτε είτε θετικά είτε αρνητικά... οι συνεντεύξεις κράτησαν τουλάχιστον μισή ωρα με σαράντα λεπτά η κάθε μια ... και φυσικά η ενημέρωση που περιμένω ΑΦΑΝΤΗ....πλέον νιώθω ξεκάθαρα οτι παίζουν μ εμένα αλλιώς δεν εξηγείται.... καμία σοβαρότητα... αμα συμπεριφέρονται έτσι με τους υποψηφίους φαντάζομαι τι γίνεται με το προσωπικό τους... μη πείτε στο κόπο....σας τραβολογανε άδικα και σας δίνουν τσάμπα ελπίδες!
Κανένα
Κατά
Ψεύτες απο κάθε άποψη
εμεινα 4 χρονια σαν 4ωρος σε πολυ μεγαλο μαγαζι το να ανεβεις σε αυτην την εταιρια και οταν εννοω να ανεβεις να γινεις απλα ενας 8ωρος δεν υπαρχει απλα πρεπει να σε συμπαθουν και να γλυφεις απο τους χειροτερους διευθυντες και εχω δει πολλους σε πολλες εταιριες αυτοι ειναι οι χειροτεροι συνεχεια meeting και φωνες και φυσικα ο ενας να φαει τον αλλον εκει μεσα απαραδεκτα φυσικα και τα λεφτα
μισθος στην ωρα του
Κατά
ολα τα αλλα
Πραγματικά θέλω να βάλω δύο αστέρια και δεν πάει το χέρι μου.Ξεκινώντας να πω ότι η εκπαίδευση ήταν μηδαμινή , ουσιαστικά απο την πρώτη μέρα που πήγα πούλησα.Τα ωράρια ήτανε για γέλια..πιο συγκεκριμένα: Μισή ώρα νωρίτερα στη δουλειά σχεδόν κάθε μέρα καθώς υπήρχαν meeting , περίπου μισή ώρα αργότερα όταν τελείωνες την βάρδια σου γιατί έπρεπε να λογοδοτήσεις για τη μη επίτευξη του στόχου.Για να μην μπώ σε συγκεκριμένα νούμερα στόχων και κατεβάσουν την ανάρτηση , ένας λογικός άνθρωπος θα τους θεωρήσει αστείους το λιγότερο.Αποδείχθηκε ότι η ύπαρξη τους αποσκοπεί κατά το μεγαλύτερο μέρος της στο να δίνει ο υπάλληλος το max κάθε μέρα για αυτό και ήτανε τόσο μεγάλοι εάν δεν τα καταφέρει πράγμα πολύ πιθανόν,λογοδοτεί και αρκετές φορές του "πλάσαρεται" η ιδέα να κάτσει παραπάνω μέχρι να τους ποίασει.Ακόμα και σε αυτούς που τα κατάφερναν με υπέρ προσπάθεια, βάζανε μεγαλύτερους οπότε η διαδικασία επαναλαμβάνονταν.Οι απειλές δε για μη ανανέωση σύμβασης και η πίεση καταλαβαίνετε ότι υπήρχαν καθημερινά.Το πιο τραγικό απο όλα ήτανε δεν αναγνώριζαν το πτυχίο(μισθολογικά) ενώ στις αγγελίες τους το θεωρούσαν προσόν να το έχει κάποιος και στη τραγική πολιτική των επιστροφών (Όταν πελάτης επέστρεφε προιόν που είχε αγοράσει , το χρέωναν στον πωλητή που είχε κάνει τη πώληση. Δηλάδη έαν ο πωλητής εκείνη την ημέρα ειχε πωλήσεις π.χ 1000 ευρώ και ερχότανε επιστροφή τάξεως 800 ευρώ έπεφτε στα 200 ο τζίρος του.Μπορώ να γράψω πολλά, αλλά αυτά είναι τα βασικά.
Πλατφόρμα εκπαίδευσης
Κατά
Όλα τα υπόλοιπα
Δεν υπάρχει εξέλιξη στην καριέρα του εργαζόμενου είτε εσωτερικά είτε εκτός εταιρίας. Πρόκειται περί μιας εντελώς παραδοσιακής επιχείρησης. Επομένως δεν αποκτούνται εφόδια απαραίτητα για το ανταγωνιστικό (διεθνές πλέον) περιβάλλον εργασίας.
N/A
Κατά
N/A
Αν θέλετε να κάνετε καριέρα, κοιτάξτε αλλού. Δεν έχει να σας προσφέρει τίποτα. Εντελώς παραδοσιακή επιχείρηση στην οποία δεν πρέπει να έχεις γνώμη, η εάν έχεις πρέπει οπωσδήποτε να συμπίπτει με του γενικού, αλλιώς... ΙΤ συστήματα 20ετιας, HR τμημα 30ετιας, και πάει λέγοντας. υπάρχουν και αξιόλογοι υπάλληλοι, αλλά δυστυχώς δεν αποφασίζουν αυτοί.
N/A
Κατά
N/A
A company with very bad culture between employees. Definately this is a local initiative because i cannot believe that this kind of management is a common practice in different geographies where the company operates.
Nothing at all
Κατά
No team spirit.
Undereducated senior managers, unable to communicate even in English. No Team spirit, easy layoffs, totally outdated infrastructure. Definitely not a “multinational culture” company.
N/A
Κατά
N/A
Συνεχη εκπαιδευση και σεμιναρια στο χωρο του λιανεμποριου
. η καθημερινότητα ήταν με μεγάλη πίεση . διαχείριση πελατών, εργασία κάτω από μεγάλη πίεση, ταμειακές διαδικασίες . το μάνατζμεντ της εταιρείας αρκετά καλό με καλές ιδέες παραγωγικώτητας . οι συνάδελφοι ανάλογα το κατάστημα εργάζονταν είτε με ομαδικό πνεύμα είτε ανταγωνιστικά . οι υπερωρίες χωρίς προειδοποίηση . η επίτευξη των στόχων
Κατά
μη πληρωμή υπερωριών αλλα σε αντάλλαγμα με ώρες
Δείτε περισσότερες αξιολογήσεις για την εταιρεία ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ