ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ

ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Ελλάδα55 αξιολογήσεις
Εμφανίζονται και οι 55 ανασκοπήσεις
ουτε κρυο ουτε ζεστη
Δεν είναι κακή εταιρεία. λιγο απρόσωπη, λιγο αποφεύγουν ευθύνες αυτοί που πρέπει να πάρουν αποφάσεις. λιγο καθυστερούν, λιγο δεν σε σέβονται. συνολικά Όμως, δεν είναι άσχημη η εργασία Εκεί! θα πήγαινα ξανα, ν οι απολαβές ήταν σωστές σε σχέση με αυτά που έκανα Εκεί!
Άριστο περιβάλλον εργασίας
Ναι μεν καλό περιβάλλον εργασίας αλλά και ανάγκη περισσότερων υπαλλήλων σε κάποια πόστα για να μην δημιουργείται υπερεργασία. Σπαστά ωράρια εξαντλητικά.
Μισθός καλύτερος από ανταγωνιστικές επιχειρήσεις.
απαιτητιτικο, αλλά δίκαιο περιβάλλον
Εξαιρετικές συνθήκες εργασίας με όλες τις νόμιμες αποδοχές, αλλά και με bonus επίτευξης στόχων.
Ευκαιρίες εξέλιξης.

Άδειες, ρεπό.
Διάλειμμα για γεύμα
Μακριά!!!!!
Σε θέμα πίεσης εργαζομένων, παροχών-αποδοχών, απαιτήσεων, εργασιακής εξέλιξης, επαγγελματικής αποκατάστασης και συνθηκών εργασίας μία από τις χειρότερες εταιρείες στον Ελλάδα με πολύ άσχετους και ακατάλληλους υπεύθυνους και διευθυντές στα περισσότερα καταστήματα όπως αυτό της Χαλκίδας. Υπερωρίες άνευ αποδοχών και άδειες ανύπαρκτες που τις δουλεύεις και δεν τις πληρώνεσαι.
Ούτε ένα
Κατά
Όλα τα παραπάνω
Αφορητη εργασιακη πιεση και απαραδεκτος προισταμενος
Δεν προάγουν την ευγενικη άμιλλα και φέρονται στο προσωπικό με αθλιο τροπο προσβάλλοντας και υποτιμώντας τους συνεχως.
Το μονο θετικο ειναι πως πληρωνεσαι εγκαιρως!
Φιλικό,χαλαρό και άνετο περιβάλλον εργασίας
Μία καλή και συνεχώς αναπτυσσόμενη εταιρία με πολλές ευκαιρίες εργασίας και επαγγελματικής καριέρας για το μέλλον.
Αισχος
Ξεφτιλες στα χρηματα σε σχεση με τις απαιτησεις!!!!!
Χωρια οτι ξεσκισαν τους μισθους στην κριση!!!
ΑΝ ΤΥΧΕΙΣ ΣΕ ΚΑΛΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ
Κατά
ΟΛΑ
Εργασιακο περιβαλον Κωτσοβολος
έννοιες αξίες αξιοκρατία απλά αστείες, Εδώ προάγουν τήν Ρουφιανια στο έπακρο άτομα του κύκλου κ με συμφέρον πάνε μπροστά, θεωρητικά οι συμπεριφορές είναι το σημαντικότερο όμως στην πραγματικότητα συμβαίνει το αντίθετο, είναι οπλο για να καθαρίζουν οποίον θέλουν χωρίς προειδοποίηση, ενώ αυτοί που μένουν κ αποφασίζουν είναι ότι Χειρότερο σε συμπεριφορές κ τρόπους. Μόνο νούμερα τπτ άλλο μισθο στήν ώρα στά θετικά. Όμως μισθό που τρέχεις αξίζεις κ φέρνεις πολλά περισσότερα των 600€ πού δίνουν, στόχοι αστειοι που δεν κερδιζεις τίποτα, μονίμως απειλές για να τούς πιάσεις κ να συνεχιζεις να δουλευεις κ αυτοί να παίρνουν τα bonus, έχουν εδραιωθεί σε θέσεις άνθρωποι πού κάνουν κουμάντο για το πρωσοπικό τούς κύκλο κ συμφέρον που θα έπρεπε η Dixons να τούς πετάξει σε μεγάλο ποσοστό γιατί δεν πιστεύω αυτό να είναι κ να θέλουν οι άγγλοι.
δουλειά χωρίς μέλλον για το σήμερα κ να βγεί ο μήνας Οσοι έχουν ανέβει η έχουν βλεψεις να ξεχάσουν πολλά από τήν πρωσοπικη ζωή κ τήν οικογένεια
πληρωμη κ δωρα στην ωρα τους
Κατά
Συμπεριφορες - αξιες - ωραρια - χαμηλο μισθο - αναγνωριση - αβεβαιο μελλον
Τέλειο περιβάλον για χαραμοφάηδες/τεμπέληδες/ρουφιάνους
Να τους βλέπω να κοπ....σκυλιάζουν συνέχεια με αστειάκια μεταξύ τους, την ώρα που εγώ δουλεύω.
Να φέρνουν φιλαράκια τους για καφέ, την ώρα που εγώ στήνω έκθεση.

Η τάχα υποδιευθύντρια να καπνίζει συνεχώς σαν π....ρνη στο γραφειάκι, την ώρα που εγώ κουβαλάω αποθήκη και ο αποθηκάριος κοιμάται στο σπίτι του που τον είχε στείλει η προαναφερόμενη.

Είχανε τα μούτρα να έχουν απαιτήσεις από εμένα, την ώρα που αυτοί δεν γνωρίζουν να στείλουν ούτε ένα mail.

Και το κερασάκι στην τούρτα: Οι περισσότερες υποδιευθύντριες στην αλυσίδα είναι λες και γίνεται η παρέλαση της τσούλας, καθώς ο γέρος τάχα περιφερειακός τις βάζει μόνο για να τις.....άντε να μην αρχίσω τώρα.
Κατά
Η ίδια η ζωή τους
Τέλειο περιβάλλον εργασίας για όσους αντέχουν
Παρά πολύ καλό ομαδικό περιβάλλον τέλειες συνθήκες εργασίας πολύ καλός μισθός και πολύ καλή εκπαίδευση πάνω στον τομέα της εξυπηρέτησης πελατών και πωλήσεων.
Οι Αναλωσιμοι
1 χρονο τους κυνηγουσα να με κανουν 8ωρο και μου λεγαν οτι πρεπει να δουλεψω σκληρα. Ποσο ομως?Περα δωθε ημουν πανω κατω ολους τους οροφους, εκανα συγχρονος πολλες δουλειες ...οχι με σειρα ...αλλα ταυτοχρονα και αυτο ηταν πολυ κουραστικο. Γιορτες δουλευα πολλες ωρες δεν εκανα διαλλειμα καποιες φορες ουτε ετρωγα. Πολλες υπερωριες εκανα τις οποιες καθε μηνα μου βαζανε λιγοτερες.. και αναγκαστικα να κανω καταμετρηση απο την πρωτη μερα δουλειας τις οποιες τελικα αφου με κουρασαν τις πληρωθηκα υστερα απο μηνες.Υπηρχε πολυ πιεση να ειμαι μονος μου και να ξεφορτωνω 3 φορτηγα στην χειροτερη περιπτωση και να μην υπαρχει κατανοηση οτι ειμαι μονος μου αμα κανω πιο γρηγορα θα χτυπησω.Κουβαλωντας ψυγειο πλυντηριο θελει προσοχη!!
Συνοπτικα εχω να πω το εξης

Το πτυχιο που εχω δεν χρησιμευσε τελικα

Δουλεια "ΒΕΓΚΟΣ" πραγματικα περα δωθε

Για να εξελιχθω εστω να γινω 8ωρος επρεπε να κανω θυσιες.

Καλη κουβεντα για κατι καλο που εκανα δν μου ειπαν.

Σε καθημερινη βαση μονο κακα λογια οπως θελω πιο πολλα απο εσενα, πιο γρηγορα, πιο πιο πιο...
μισθος στην ωρα του. καλο περιβαλλον
Κατά
Δεν υπάρχει εξελιξη, Εκμεταλευση, καθυστερηση πληρωμων για υπερωριες
Αίσχος
Με το ανακοινώθηκαν οι μειώσεις μισθών από το κράτος, τρέξανε πρώτοι να το κάνουν με απειλές.
Κάνουν εκπαιδεύσεις στην Πυλαία για να τσεπώνουν την επιδότηση ΟΑΕΔ, στις οποίες ένας διευθυντής (που ήταν τάχα κάποτε πωλητής τηλεοράσεων) έλεγε πως το 1080p δείχνει τα χρώμματα ο άσχετος!

Αισχροκέρδεια με ψεύτικες χρεώσεις: Έξοδα ταμείου, Χρεώσεις Εθνικής τράπεζας, προστασία αγορών κ.τ.λ.

Ο γέρος περιφερειακός προσλαμβάνει υποδιευθύντριες, μόνο για να τις.......άντε να μην το ανοίξω τώρα.....

Όσοι έμειναν χρόνια είναι: οι τεμπελχανάδες, αμόρφωτοι, γλύφτες, ανειδίκευτοι και π…ρνες.
Κατά
Το ότι υπάρχουν!
Κανένας επαγγελματισμός
Εχω δώσει περίπου 6-7 συνεντεύξεις δυο χρόνια τώρα....δείχνουν ικανοποιημένοι καθώς με καλεσαν και για επόμενη συνέντευξη ,πήγαινα κανονικά και μου έλεγαν πως θα ενημερωθώ οπωσδήποτε είτε θετικά είτε αρνητικά... οι συνεντεύξεις κράτησαν τουλάχιστον μισή ωρα με σαράντα λεπτά η κάθε μια ... και φυσικά η ενημέρωση που περιμένω ΑΦΑΝΤΗ....πλέον νιώθω ξεκάθαρα οτι παίζουν μ εμένα αλλιώς δεν εξηγείται.... καμία σοβαρότητα... αμα συμπεριφέρονται έτσι με τους υποψηφίους φαντάζομαι τι γίνεται με το προσωπικό τους... μη πείτε στο κόπο....σας τραβολογανε άδικα και σας δίνουν τσάμπα ελπίδες!
Κανένα
Κατά
Ψεύτες απο κάθε άποψη
Μακρια- ρόδος
Μακριά, καλύτερα άνεργος παρά εκεί (Ρόδος).
Συνοπτικά τι παρατήρησα εγώ: Ορθοστασία 8 σερί ώρες και ας μην εχει δουλεία ( υπάρχει 20 λεπτο διάλειμμα αλλά αν δεν το ζητήσεις 3-4 φορές δεν το παίρνεις). Διευθυντές που απορείς πως είναι διευθυντές, δεν ξέρουν να μιλήσουν πόσο μάλλον να σε παρακινήσουν να δουλέψεις σωστά. Το καλύτερο πάντως είναι πως μπορεί να σε διώξουν αν δεν τους αρέσει η φάτσα σου εννοείται χωρίς προειδοποίηση χωρίς τίποτα, πας ενα πρωί να δουλέψεις και σου λένε η συνεργασία μας θα λήξει σήμερα χωρίς ένα λόγο. Η υπό-διευθύντρια να την πέφτει συνέχεια σε ένα πωλητή και το παιδάκι έχοντας ανάγκη την δουλειά δεν της το ξέκοβε. Θα μπορούσα να γράψω και άλλα, αλλά το νόημα είναι ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!
Κανένα
Κατά
Τα πάντα
αν θελετε δουλεια ψαξτε αλλου
εμεινα 4 χρονια σαν 4ωρος σε πολυ μεγαλο μαγαζι το να ανεβεις σε αυτην την εταιρια και οταν εννοω να ανεβεις να γινεις απλα ενας 8ωρος δεν υπαρχει απλα πρεπει να σε συμπαθουν και να γλυφεις απο τους χειροτερους διευθυντες και εχω δει πολλους σε πολλες εταιριες αυτοι ειναι οι χειροτεροι συνεχεια meeting και φωνες και φυσικα ο ενας να φαει τον αλλον εκει μεσα απαραδεκτα φυσικα και τα λεφτα
μισθος στην ωρα του
Κατά
ολα τα αλλα
Η έννοια της εκμετάλλευσης..
Προσφέρουν ελάχιστα και ζητάνε τα πάντα! Τα bonus χωρίς υγιή ανταγωνισμό! Καθημερινή εκβιαστικη πίεση στα meeting που πας αρκετά νωρίτερα από την ώρα έναρξης εργασίας και με ατάκες για επίτευξη στόχων με φόβο απόλυσης, επίσης αν αργήσεις ένα λεπτό είναι πολύ κακό συν ότι δεν είναι πληρωμένος ο χρόνος των meeting αλλά αν είναι να κάτσεις παραπάνω εκεί πρέπει να δείξεις καλή θέληση και πάλι δεν μετράει για παραπάνω ώρα εργασίας εκτός αν κλείσεις κανονικά ώρα! Οι άδειες οπότε θέλουν αυτοί ανά περιόδους... Τα χρήματα τα βασικά πού λόγο το ότι ξεκινάς παρτ ταιμ είναι μόνο 300 ευρώ καθαρά!
Κατά
πίεση για κερδοφορία της επιχείρησης, ενώ οι μισθοί ειναι οι βασικοί, ξεκινάς παρτ ταιμ δλδ τπτ, άδειες οπότε θέλουν, δεν πληρώνουν τον έξτρα χρόνο
Ξεφτίλα...
Με προσέλαβαν για να τους ΄΄βγάλω΄΄ την άδεια 2 εγκυμονουσών και δεν μου το είπε κανένας.
Μετακόμισα από άλλη πόλη, χωρίς να ξέρω πως έχω ημερομηνία λήξης.

Συνεχώς με ορισμένου χρόνου, σπαστά ωράρια και Bonus που δεν πήρα ποτέ και ας τα κέρδισα.

Ανίκανα στελέχη βισματικών προσλήψεων, και έπιασα τον Περιφεριάρχη μια φορά,

μέσα στην τουαλέτα μαζί με την υποδιευθύντρια! (Να το ζωγραφίσω κιόλας?.....)

Ανέβασα τις πωλήσεις στα computing από 19% σε 26%, με ΤΙΜΙΕΣ πωλήσεις, και δεν εκτίμησε κανένας τίποτα.

Το τεμπελιό επιβραβεύεται, η ανικανότητα προάγεται ΚΑΙ Η ΤΣΟΥΛΟΤΗΤΑ σε εδραιώνει!

΄΄Και δώρο η εγγύηση΄΄ ήταν μία από τις ατάκες των κλεφτών, που απέκρυβαν την έπκτωση του προϊόντος.

Θα μπορούσα να γράψω ολόκληρο βιβλίο...

Αυτά από εμένα: Ο κοντομάνικος του Κωτσόβολου (Όποιος από εκεί θυμάται, θα καταλάβει)
Horrible workplace conditions!
I am writing in the hope that any future employees are not subjected to the same atrocious workplace conditions which I experienced during my employment at Kotsovolos (Dixons South East Europe) in Greece.
I was employed as a Trainee Deputy Store Manager from September 2017 until May 2018. During this time I was exposed to workplace conditions which put simply, trod on my rights as an employee and as a person. It is inconceivable that any employee in the year 2018, in an EU country working for a multinational organization experiences such conditions.

Firstly, I was expected to work overtime without being paid. There are 3 different shifts, 9:00-17:00, 13:00-21:00 and 9:00-13:00, 17:00-21:00. Keep in mind that I needed to be at work 30 minutes (60 minutes when I opened the store in the morning) before my shift and when I finished at 21:00 I stayed back at least 30-60 minutes until the store was shut according to existing procedure and the daily takings were counted. However, this was not enough. There were many times I was asked by the Store Manager to work 10:00-21:00, 11:00-21:00 and also 12:00-21:00 instead of the normal 8 hour shift 13:00-21:00. When I was expected to work the shift 9:00-13:00, 17:00-21:00, I almost never left at 13:00 and instead would leave after 14:30 and many times I worked from 8:30-21:30. When I was 9:00-17:00 I almost never left at 17:00. Each time my shift was over I had to ask the store manager before I could go home. Many times he asked me to stay an extra 2 or 3 hours for no apparent reason. Also, I never had a break for lunch or to have any
 - περισσότερα...
Nothing
Κατά
Everything
Απαράδεκτοι ! Η χειρότερη εργασιακή εμπειρία μέχρι στιγμής!!!
Μαύρη εμπειρία!
Ο διευθυντής του καταστήματος αντί να ενώνει την ομάδα, έκανε το αντίθετο μας χαλούσε την διάθεση μας φώναζε και μας μείωνε.

Οι υπάλληλοι είναι αναλώσιμοι για την εταιρία και δεν υπάρχει κανένας σεβασμός. Αυτοί με βύσμα όμως επιβιώνουν.

Τα ωράρια είναι για γέλια και θεωρούν τις υπερωρίες υποχρέωση του εργαζομένου.

Σου δίνουν υπογεγραμμένες άδειες τις οποίες τις δουλεύεις.

Μεγάλη ντροπή και πλασάρει τον εαυτό της ως πολυεθνική εταιρεία αλλά στην ουσία είναι μια εντελώς παραδοσιακή Ελληνική επιχείρηση.

Παιδιά μακριά, δεν αξίζει το χρόνο σας!
Online πλατφόρμα εκπαίδευσης
Κατά
Όλα τα υπόλοιπα
na
nanananananananananananananananananananananananananan
bad
Κατά
bad
Απαράδεκτη συμπεριφορα
Ήμουν για ένα χρόνο διοικητικό στέλεχος στο καταστήμα της Κομοτηνής. Ο Περιφερειακος διευθυντής του καταστήματος που ήταν τότε διέκοψε την συνεργασία χωρίς λόγο επειδή ήθελε να βάλει έναν δικό του τον οποίο προσέλαβε με συνοπτικές διαδικασίες μέσα σε μια εβδομάδα.
Εκτός αυτού απαρχαιωμένα συστήματά υπολογιστών, την πώληση σε αλλά καταστήματα την ονομάζουν εκπαίδευση και θεωρούν τις υπερωρίες υποχρέωση του εργαζομένου και σου δίνουν υπογεγραμμένες άδειες τις οποίες τις δουλεύεις. Προσωπικά όταν σταμάτησα είχα πάνω από 30 μέρες από ρεπό άδειες και υπερωρίες τις οποίες δούλεψα και δεν μου τις αποζημίωσαν ποτέ.
Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.
2,2
2,6