ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ

ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Ελλάδα55 αξιολογήσεις
Εμφανίζονται και οι 55 ανασκοπήσεις
ουτε κρυο ουτε ζεστη
Δεν είναι κακή εταιρεία. λιγο απρόσωπη, λιγο αποφεύγουν ευθύνες αυτοί που πρέπει να πάρουν αποφάσεις. λιγο καθυστερούν, λιγο δεν σε σέβονται. συνολικά Όμως, δεν είναι άσχημη η εργασία Εκεί! θα πήγαινα ξανα, ν οι απολαβές ήταν σωστές σε σχέση με αυτά που έκανα Εκεί!
Απαράδεκτοι
Άκρως απαράδεκτοι . Μη πήραν για συνέντευξη στο κατάστημα της Ρόδου και με ρωτούσαν δέκα χιλιάδες ερωτήσεις , μου ανέφεραν ότι θα μου στείλουν ένα email λεκτικού περιεχομενου και πέρα από αυτό , τους επερνα τηλέφωνο για 2 μέρες γι να δω την απόφαση που έχουν πάρει ατο αν θα με πάρουν η όχι και δεν με επερναν να με ειδοποιήσουν .εδω και και 3 βδομάδας περιμένω χωρίς καμία ειδοποίηση !! Απαράδεκτοι και αντί επαγγελματικοί ! Ντροπή και αίσχος !
Ότι Χειρότερο
Πραγματικά θέλω να βάλω δύο αστέρια και δεν πάει το χέρι μου.Ξεκινώντας να πω ότι η εκπαίδευση ήταν μηδαμινή , ουσιαστικά απο την πρώτη μέρα που πήγα πούλησα.Τα ωράρια ήτανε για γέλια..πιο συγκεκριμένα: Μισή ώρα νωρίτερα στη δουλειά σχεδόν κάθε μέρα καθώς υπήρχαν meeting , περίπου μισή ώρα αργότερα όταν τελείωνες την βάρδια σου γιατί έπρεπε να λογοδοτήσεις για τη μη επίτευξη του στόχου.Για να μην μπώ σε συγκεκριμένα νούμερα στόχων και κατεβάσουν την ανάρτηση , ένας λογικός άνθρωπος θα τους θεωρήσει αστείους το λιγότερο.Αποδείχθηκε ότι η ύπαρξη τους αποσκοπεί κατά το μεγαλύτερο μέρος της στο να δίνει ο υπάλληλος το max κάθε μέρα για αυτό και ήτανε τόσο μεγάλοι εάν δεν τα καταφέρει πράγμα πολύ πιθανόν,λογοδοτεί και αρκετές φορές του "πλάσαρεται" η ιδέα να κάτσει παραπάνω μέχρι να τους ποίασει.Ακόμα και σε αυτούς που τα κατάφερναν με υπέρ προσπάθεια, βάζανε μεγαλύτερους οπότε η διαδικασία επαναλαμβάνονταν.Οι απειλές δε για μη ανανέωση σύμβασης και η πίεση καταλαβαίνετε ότι υπήρχαν καθημερινά.Το πιο τραγικό απο όλα ήτανε δεν αναγνώριζαν το πτυχίο(μισθολογικά) ενώ στις αγγελίες τους το θεωρούσαν προσόν να το έχει κάποιος και στη τραγική πολιτική των επιστροφών (Όταν πελάτης επέστρεφε προιόν που είχε αγοράσει , το χρέωναν στον πωλητή που είχε κάνει τη πώληση. Δηλάδη έαν ο πωλητής εκείνη την ημέρα ειχε πωλήσεις π.χ 1000 ευρώ και ερχότανε επιστροφή τάξεως 800 ευρώ έπεφτε στα 200 ο τζίρος του.Μπορώ να γράψω πολλά, αλλά αυτά είναι τα βασικά.
Πλατφόρμα εκπαίδευσης
Κατά
Όλα τα υπόλοιπα
Αψογο περιβαλλον εργασιας και προοπτικης εξελιξης
Πολυ καλο εργασιακο περιβαλλον αριστη επικοινωνια μεταξυ των εργαζομενων, προοπτικες εξελιξεις και αναπτυξεις του καθε ατομου ως ξεχωριστος υπαλληλος.
Παραδοσιακή επιχείρηση
Δεν υπάρχει εξέλιξη στην καριέρα του εργαζόμενου είτε εσωτερικά είτε εκτός εταιρίας. Πρόκειται περί μιας εντελώς παραδοσιακής επιχείρησης.
Επομένως δεν αποκτούνται εφόδια απαραίτητα για το ανταγωνιστικό (διεθνές πλέον) περιβάλλον εργασίας.
N/A
Κατά
N/A
παραγωγικό περιβάλλον
Το πιο ευχάριστο μέρος της δουλειάς ήταν η εξυπηρέτηση πελατών
μπόνους
Κατά
μίνι άδειες
Το απόλυτο τίποτα
Αν θέλετε να κάνετε καριέρα, κοιτάξτε αλλού. Δεν έχει να σας προσφέρει τίποτα.
Εντελώς παραδοσιακή επιχείρηση στην οποία δεν πρέπει να έχεις γνώμη, η εάν έχεις πρέπει οπωσδήποτε να συμπίπτει με του γενικού, αλλιώς...

ΙΤ συστήματα 20ετιας, HR τμημα 30ετιας, και πάει λέγοντας.

υπάρχουν και αξιόλογοι υπάλληλοι, αλλά δυστυχώς δεν αποφασίζουν αυτοί.
N/A
Κατά
N/A
Πρωην υπαλληλος σε καταστημα
Τα συν ειναι η εκπαιδευση και η πληρωμη του μισθου παντα στην ωρα της.τα κατα ειναι παρα πολλα δυστυχως.τα ωραρια βγαινουν καθε βδομαδα δεν υπαρχει σταθεροτητα επισης πολλα σπαστα ωραρια.στους πωλητες δεν υπαρχει ομαδικοτητα ειναι ποιος θα φαει ποιον.στο καταστημα που ημουν προωθουσαν δικο τους ατομο δεν υπαρχει ισοτιμια.ο διευθυντης του καταστηματος αντι να προσπαθει να ενωσει την ομαδα του εκανε το αντιθετο.μας χαλουσε την διαθεση μας φωναζε και μας μειωνε χωρις λογο.γενικα η εταιρεια δεν σεβεται τους υπαλληλους της , ειναι αναλωσιμοι για αυτην.επισης δεν σεβεται ουτε τους πελατες της.οι μανατζερ κανουν τα παντα για να πουλησουν λενε ψεματα για τις ημερομηνιες παραδοσης και μετα ο κοσμος τα βαζει με τους απλους υπαλληλους.δεν προτεινω σε καποιον να εργαστει σε αυτην την εταιρεια
Εκπαιδευση
Κατά
Ωραρια, συμπεριφορες, εργασιακο κλιμα
Bad company culture
A company with very bad culture between employees. Definately this is a local initiative because i cannot believe that this kind of management is a common practice in different geographies where the company operates.
Nothing at all
Κατά
No team spirit.
Not recommended for high-caliber professionals
Undereducated senior managers, unable to communicate even in English. No Team spirit, easy layoffs, totally outdated infrastructure.
Definitely not a “multinational culture” company.
N/A
Κατά
N/A
Παραγωγικο περιβάλλον με ελάχιστες δυνατότητες ανελιξης
Δεν εμπνεύει εμπιστοσύνη όπως κάποτε. Καθόλου ομαδικοτητα. Αναλώσιμοτητα υπαλλήλων. Καθόλου έλεγχος ανταγωνισμου. Καθόλου προσήλωση στο πελάτη.
εκπαίδευση. γνώσεις
Κατά
Ασταθή ωράρια, μηδαμινη ομαδικοτητα
Καλο εργασιακο περιβαλλον
Συνεχη εκπαιδευση και σεμιναρια στο χωρο του λιανεμποριου
μεγάλη πίεση, μεγάλοι στόχοι
. η καθημερινότητα ήταν με μεγάλη πίεση
. διαχείριση πελατών, εργασία κάτω από μεγάλη πίεση, ταμειακές διαδικασίες

. το μάνατζμεντ της εταιρείας αρκετά καλό με καλές ιδέες παραγωγικώτητας

. οι συνάδελφοι ανάλογα το κατάστημα εργάζονταν είτε με ομαδικό πνεύμα είτε ανταγωνιστικά

. οι υπερωρίες χωρίς προειδοποίηση

. η επίτευξη των στόχων
Κατά
μη πληρωμή υπερωριών αλλα σε αντάλλαγμα με ώρες
Παραγωγικο και ενδιαφερον περιβαλλον εργασιας
Εξαιρετικο περιβαλλον εργασιας, με εμφαση στην ομαδικοτητα και την επικεντρωση στον πελατη.
μεγάλο σχολείο
Η Κωτσόβολος μετά από την εκπαίδευση που μου παρείχε και τις καθημερινές της απαιτήσεις, ήταν για μένα το μεγαλύτερο σχολείο.Μου έμαθε να σκέφτομαι και να ενεργώ πολύ διαφορετικά τόσο στην επαγγελματική μου όσο και στην προσωπική μου ζωή. Η μέρα ήταν πάντα δημιουργική, ήταν πάντα ένα στοίχημα επιτυχίας και επίτευξης στόχου και αυτό με έκανε πάντα να προσπαθώ να γίνομαι καλύτερη.
εκπαίδευση
Κατά
Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.
2,2
2,6