AB Vasilopoulos

AB Vasilopoulos Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Ελλάδα13 αξιολογήσεις
Εμφανίζονται και οι 13 ανασκοπήσεις
Σταθερά λεφτά.Ηταν λίγα για τις ωρες που δουλεύεις και χωρίς εξέλιξη. Υπήρχε Ανταγωνιστικότητα το προσωπικό ήταν φιλικό εν μέρη. Έκανες τα πάντα χωρίς σταθερό πόστο.
ως πλέον 7χρονια συνεργασίας με την αλυσίδα σούπερ μάρκετ A.B Βασιλόπουλος και στον χώρο της παραλαβής και αποθηκαριος ήταν μια ευχάριστη απασχόληση
Παρα πολυ λιγα λεφτα για εναν τοσο μεγαλο ομιλο,αγχος χωρις λογο και ειρωνικη αντιμετωπιση απο τα διοικητικα στελεχη.
Τιποτα
Κατά
Ολα
Εργάστηκα πριν χρόνια κ συγκεκριμένα από το 2008 έως το 2012 στη συγκεκριμένη εταιρεία. Η θεση μου ήταν αποθηκάριος στις αποθήκες της Σινδου.Οτι χειρότερο κ σαν εργασιακό περιβάλλον κ σαν άνθρωποι. Κλικες, συμπάθειες-αντιπάθειες, πίεση κ καθημερινό άγχος. Για να καταλάβετε μαζευονταν οι συντονιστές picking μαζί με τον προϊστάμενο στο γραφείο για να δουν σε ποιον θα δώσουν τα μπόνους κάθε φορά, ποιος θα πάρει τις καλύτερες παραγγελίες ώστε να φτάσει στο στόχο κλπ κλπ. Άνθρωποι χαμηλοτατου επιπέδου που ενώ τους ειχαν για διώξιμο, όταν αγόρασε τις αποθήκες ο ΑΒ, τους κράτησαν κ έκαναν ότι ήθελαν μέσα εκεί.Γέμισαν την αποθήκη με πακιστανους κ γενικά με αλλοδαπους προκειμένου να διώξουν όλους εμάς που ειμασταν χρόνια επειδή έτσι τους καπνισε. Καθημερινες απειλές, πίεση ώστε να φτάσεις το στόχο ειδάλλως απόλυση. Μια μέρα Ν αργούσες ένα δίλεπτο σου έκοβαν μπόνους κ επιδομα παρουσίας. Μακριά απ αυτούς.
Κανενα
Κατά
Άσχημο εργασιακό περιβάλλον, πίεση, άγχος, Κλικες με προεξαρχοντες τους προισταμενους
Παιδια μακρια.εργαστηκα 10 χρονια.συνθήκες εργασίας οι χειροτερες που μπορειτε να βρείτε.επίπεδο υπευθυνων πολυ χαμηλο.βρισημο κ προσβολη.εγω ημουν στις αποθηκες στα οινοφυτα ψυγεια.μισθος γιααυτα που εκανα τιπτα.800 ευρω.οσο για το μπονους το πιο μεγαλο παραμυθι.δεν το παιρνει κανεις εκτος απο τα δικα τους παιδια...
Τιποτα
Κατά
Ολα
Εργάστηκα σε φραντσαιζ της Σαντορίνης.Ταμειο και τυροκομικά. Το χειρότερο ήταν η συμπεριφορά των προϊσταμένων, παλιών συναδέρφων.Προσβολες και φοβερό bulling.Για να μην μιλήσω για τη ρουφιανια....Από όλους για τους παντες ανεξαιρετως.Πολυ χαμηλό επίπεδο συνεργασίας,
και κυρίως από τους ιδιοκτήτες του καταστήματος συμπεριφορά τρίτου ραιχ.Ρεποο δίνουν ένα το μήνα με το ζόρι.Υποτιθεται δουλεύεις εξαημερο. Μισθός για γέλια.Μεσα σε ένα καλοκαίρι παραιτήθηκαν πάνω από 20 άτομα, ανάμεσα τους και εγω.οση ανάγκη από εργασία και να έχετε μην πάτε.ειναι χάσιμο χρόνου.
Κανενα
Κατά
Ολα
Μακριά από την εν λόγω εταιρία
Ήμουν 3 χρόνια και το μόνο που έβλεπα να γινόταν ήταν απαξίωση απειλείς ανχος και απολύσεις όσων δεν ήταν κουμπάρου γνωστού βύσματα

Μόνο αυτοί εξελισσόταν στη. Εταιρία αυτή

Μην βλέπετε την εξηπηρετηση και τα χαμόγελα

Ρωτήστε τους υπαλλήλους τη ζόρι τραβάνε
Μισθός στην ώρα
Κατά
Στελέχη διευθυντές που νομίζουν έχουν θέση
Παιδια μακρια.Διαβάστε κάθε αξιολόγηση δεν είναι τυχαία. Είναι ακριβός όπως τα διαβάζεται. Τρελές ώρες εργασίας χωρίς να πληρώνεσαι αυτά που δουλεύεις,ξεχνάς σπίτι, οικογένεια, παιδιά. Ειρωνεία από τους υπεύθυνους, το μαγαζί το έχουν κάνει οικογενειακό πλέον, ένα μάτσο χάλια. Κάθε μέρα τα νεύρα στο έπακρο. Σου τρελενουν το κεφάλι σου ρουφάνε την αξιοπρέπεια. Πάτε και θα με θυμηθείτε. Και μακριά από τα άτομα που έχουν χρόνια μέσα. Από λεφτά ΣΚΑΤΑ τίποτα σε ξεφτιλίζουν. Άδειες ούτε να το σκέφτεσαι. Απαιτήσεις ρε φίλε λέμε τρελές όμως.
Χαχαχα πηγαίνετε και θα δείτε
Κατά
Άδειες, λεφτά, ο κόσμος, τα παντα, θα σου λείψει η οικογένεια
Ότι χειρότερο έχω συναντήσει εργασιακά. Μηδενική οργάνωση, παράλογες απαιτήσεις και άνευ λόγου πίεση, προισταμενοι και διευθυντές με συμπεριφορά τραμπουκων, καμια ευκαιρία εξελιξης. Καψώνια, ψυχολογικός πόλεμος και όλα αυτά από ανθρώπους που είναι ασχετοι και το παίζουν σχετικοι. Μέσα σε ένα τοξικο περιβάλλον που κυριαρχεί το σοι. Βολεμένα τα δικά τους παιδιά και οι υπόλοιποι σκλαβοι. Έως το 2016 τα καταστήματα της ζακυνθου ήταν franchise. Μετά εξαγοραστηκαν από την μητρικη εταιρία και έγιναν εταιρικά και ακολούθησαν όλα τα παραπάνω. Ενδεικτικά μέσα σε ένα χρόνο κατάφεραν να ρίξουν τον τζίρο των καταστημάτων σχεδόν 50% με τους ερασιτεχνικούς χειρισμούς τους. Όλοι οι παλιοί υπάλληλοι αποχώρισαν με παραίτηση. Τώρα ψάχνουν άτομα να βρουν και δεν βρίσκουν. Γιατί το νησί έχει μάθει τι γίνεται εκεί μέσα. Παράδειγμα προς αποφυγή.
απολυτως τιποτα
Κατά
ωραρια, πιεση, αναρμοστη συμπεριφορά, μηδενικη οργάνωση, καμια ευκαιρια εξέλιξης
Η εταιρια στα πλαισια της αναπτυξης μειωνει το προσωπικο και τα εναπομειναντα μελη εκτελουν επιπλεον εργασιες που δεν ειναι στην αρμοδιοτητα τους.Και ειδικα στους 4 ωρους η πιεση ειναι ασφυκτικη.Οσον αφορα την εξελιξη διαφενεται αλλα μονο αν υπαρχει καποιος αλλος να την στηριξει ,αλλιως ειναι πολυ μακροπροθεσμη και αναμφιβολη.Στα συν ειναι η σταθεροτητα της πληρωμης και ολων των επιπλεων ωρων εργασιας,οι οποιες βεβαια δεν πληρωνονται καλα.
A great environment with people that really appreciated your job. A really caring management ready to solve any problems you have. Private insurance for employees and their families and also a company that really cares about people who are in need.
Private insurance.
Κατά
Low salary due to crisis.
So many hours of work and they don't know where to sent me.
So many things to do, but all together.

a lot of stress and no communication with coordinators
free lunch
Κατά
8 - 11 hours
• Personal Assistant.
• Acting as a receipt and dispatch manager.

• Recruiting and training staff.

free sandwich
Κατά
low temperatures
Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην AB Vasilopoulos. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.
2,1
2,1