American Eagle Outfitters

Αξιολογήστε αυτή την εταιρία
Ελλάδα14 αξιολογήσεις

Ταξινόμηση με βάση

ΧρησιμότηταΒαθμολογίαΗμερομηνία
Βρέθηκαν 14 αξιολογήσεις που αντιστοιχούν στην αναζήτησηΔείτε και τις 7.331 ανασκοπήσεις

Καλο περιβάλλον εργασίας

Επιλεγμένη αξιολόγηση Indeed

Επιλέχθηκε ως πιο χρήσιμη από την Indeed
Καλο περιβάλλον εργασίας , μισθός βασικός με bonus με ευκαιρίες για παραπάνω εξέλιξη . Γνωρίζεις πολύ κόσμο και αν έχεις και καλο manager όπως είχα εγώ περνάς ακόμα καλύτερα .

Δεν αξίζει να εργαστείς εκεί

Με το ζόρι σου δίνουν το βασικό μισθό. Σε κρατάνε παραπάνω μερικές φορές (τύπου 15-30 λεπτά) χωρίς να στα πληρώνουν. Οι υπεύθυνοι βισματίες & αγενέστατοι, προσπαθούν με τις προσβολές τους να σε κάνουν να γίνεις ακόμα καλύτερος ενώ σου ρίχνουν τελείως την ψυχολογία. Αν δεν γλείψεις και δεν γίνεις το καρφί στους υπεύθυνους δεν πρόκειται να πάρεις άλλη θέση εκεί μέσα. Σε αναγκάζουν να κυνηγάς πελάτες και να πιάνεις προσωπικούς στόχους αλλιώς στην λένε. Οι υπεύθυνοι της αλυσίδας νομίζουν πως είναι κάποιοι και μας υποβαθμίζουν σαν να είμαστε δούλοι

Έκπτωση προσωπικού σε διάφορες μάρκες

Κατά

Καθυστέρηση μισθοδοσίας

Μακριά δεν θα εκτιμήσουν ποτέ τον κόπο σου. Και θα σε πληρώνουν με ψίχουλα

Το κλίμα αναμεσα στα παιδιά που δουλεύουν είναι πολύ καλό. Το κακό είναι ότι πληρώνουν πάρα μα πάρα πολύ λίγο για την δουλειά που κάνεις. Καθώς απαιτούν εξυπηρέτηση σε κάθε πελάτη και να κυνηγάς την πώληση να σηκώνεις βάρη να φτιάχνεις τους τοίχους του μαγαζιού (διότι δεν έχουν ειδικό συνεργείο όπως αλλά μαγαζιά για αυτή την δουλειά) και το πιο σημαντικό έχεις τρομερή πίεση από πάνω για την εξυπηρέτηση και τον τζίρο που πρέπει να κάνεις. Είναι μια δουλειά για ώρες ανάγκης και τίποτα παραπάνω. Ένα καλό που είχαν είναι ότι προσαρμόζει το πρόγραμμα σου αν έχεις σχολή με τις ώρες δουλειάς οπότε αυτό σε βοηθάει πολύ. Αλλά μακριά... Βρείτε κάπου δουλειά που να εκτιμούν την δουλειά που κάνετε και να πληρώνουν καλά.

μέτρια εμπειρία

Κακές οικονομικές απολαβές, άγχος και πολυ πίεση.

καλή συνεργασία με συναδέλφους

Κατά

έντονη πίεση ανώτερων

Δουλεύω σε καλο κλίμα

Δουλεύω στην εταιρία 5 ωρες 6 μερες Στάνταρ ωράρια δεν εχω η θα ειμαι πρωί η βράδυ Πολυ χαμηλός μισθός

Γρήγοροι ρυθμοί εργασίας

Γρήγοροι ρυθμοί εργασίας αλλά χαμηλός μισθός. Πολύ καλό κλίμα συνεργασίας.

καλό κλίμα μεταξύ εργαζομένων, ευελιξία ωραρίου

Κατά

χαμηλός μισθός

Απλά είναι ξεφτίλα.

Ναι οκ παίρνουν υπάλληλους χωρίς προϋπηρεσία. Ο λόγος είναι ότι δεν τους μένει υπάλληλος πάνω από 4-5 μήνες. Το management απαράδεκτο... Κάνουν bullying στους υπάλληλους για να δειχτουν. Τα παιδιά που δουλεύουν στην πώληση και στην αποθήκη είναι εξαιρετικά δεν είχα κανένα θέμα. Μισθός περίπου 3 ευρώ η ώρα. Υπερωρίες δεν πληρώνονται στην ώρα τους. Σε βάζουν να δουλεύεις και Κυριακή. Αυτά νομίζω είναι αρκετά για να μην πατήσει κανείς το πόδι του εκεί.

Μακριά

Δεν αξίζει καν. Ελάχιστα τα χρήματα. Προτείνεται μόνο για φοιτητές που χρειάζονται τα λεφτά ώστε να μπορούν να βγάζουν τα βασικά. Εργασία 6 μέρες την εβδομάδα. Υπερωρίες δεν πληρώνονται σχεδόν ποτέ. Το κλίμα με τα υπόλοιπα παιδιά σχετικα καλό. Οι ανώτεροι απλά ασκούν πίεση και λένε τα δικα τους. Χαλάει η ψυχική σου ηρεμία εκεί μέσα. Οι παραιτήσεις έπεφταν βροχή όσο καιρό έμεινα εκεί μέσα. Και λογικό είναι. Συνέχεια νέα πρόσωπα. Νέα θύματα θα ελεγα εγώ. Να σε απολύσουν δύσκολο μιας και με τα χίλια ζόρια βρίσκουν υπαλλήλους.

Τα λεφτά μπαίνουν στην ώρα τους

Κατά

Όλα τα υπόλοιπα

Ανοργάνωτη εταιρεία με ύφος πολυεθνικης κ βασικες παροχες

Είναι μια καλή ευκαιρία ΜΟΝΟ για κάποιον που ξεκινά τώρα την επαγγελματική του πορεία στη πώληση. Είναι μια δουλειά για λίγο, αφού οι υπάλληλοι στους 4 με 6 μήνες παραιτούνται (απολύσεις γίνονται σπάνια διότι δεν βρίσκουν προσωπικό). Είναι 6ημερη (40ωρος: 6.40 ώρες×6 ημερες, ο 30ωρος: 5 ώρες×6 ημερες κ 24ωρος: 4 ώρες× 6 ημέρες) εργασία με πολύ χαμηλές ανταμοιβές (δίνουν τον κατώτατο βασικό περίπου 500, 390 κ 300 αντίστοιχα). Υπάρχει πολύ καλό κλίμα στην ομάδα η οποία όμως επισκιαζεται από τις απαιτήσεις κ την πίεση για κέρδος. Τα διαλείμματα είναι μικρά κ οι άδειες κόβονται πολυ εύκολα. Οι (ξαφνικές) αλλαγές των ρούχων σε τιμές κ τοποθέτηση είναι σχεδόν σε εβδομαδιαία βάση κ η πίεση για μια τακτοποιημένη εικόνα, με άψογα διπλωμένα ρούχα, καθημερινή (καταντάει αγγαρεία). Η λογική της εταιρείας είναι να βομβαρδίζει τον πελάτη με προσφορές κ σε πιέζουν να τον ενημερώσεις, πράγμα το οποίο σε αγχώνει κ δεν σε βοηθά ιδιαίτερα να αναπτύξεις το δικό σου προσωπικό ύφος, αφού ακολουθείς ένα συγκεκριμένο μοτίβο που ορίζει η εταιρία. Η αποθήκη είναι επίσης ανοργάνωτη αφού παραλαβές έρχονται απρογραμμάτιστα σε μεγάλο όγκο. Η διοίκηση είναι επίσης ανοργάνωτη με άθλιες ιδέες, όπως το να μοιράζεις εκπτωτικά κουπόνια στο δρόμο κ να παρακινεις τον κόσμο να επισκεφτεί το κατάστημα. Ακόμη το παίζουν σοκαρισμένοι όταν τους λες ότι δεν παίρνεις ρεπό κ διαβεβαιώνουν ότι θα αλλάξει αυτό (πράγμα το οποίο κ καλα αλλάζει εδώ κ 2 χρόνια περίπου). Έχουν τις απαιτήσεις μιας πολυεθνικής εταιρείας με τις πολύ βασικές παροχές στους υπαλλήλους της.

Καλό κλίμα κ εμπειρία

Κατά

Μισθος, 6ημερο, άδειες, πίεση

Πολλες δυνατοτητες εξελιξης

Πολύ απαιτητικό περιβάλλον πολύ ωραίο εργασιακό κλίμα Πολύ training και μεγάλη έμφαση στο customer service

Μεγάλες εκπτώσεις

Κατά

Πολλές μέρες εργασία

Μισθοί για γελια/ καλο περιβάλλον

Ως εργαζόμενος της ΑΕΟ εχω να πω πως πρόκειται για ευκαιρία καριέρας για κάποιον που δεν έχει εμπειρία. Αποκτά αρκετές γνώσεις που μπορούν να τον βοηθήσουν για την μετέπειτα καριέρα του και δουλεύει σε ένα πολύ ευχάριστο περιβάλλον! Ας πάμε ομως στα αρνητικά. Διοικείται από εντελώς αχρηστα και ανάξια για τις θέσεις άτομα που δεν έχουν τις στοιχειώδεις γνώσεις για τον τομέα της αγοράς. Οι μισθοί επίσης είναι για γέλια και δουλεύεις 6 ημέρες τη βδομαδα χωρίς ρεπό. Να απολυθείς δύσκολο αλλά και να εξελιχθείς εκει μέσα εξίσου δύσκολο. Αν δεν ήταν το ευχάριστο κλίμα της δουλειάς και η τρομερή store manager μας θα ήταν για γέλια.

Απαιτητικο περιβαλλον με ελαχιστες χρηματικες απολαβες

Καλο εργασιακο περιβαλλον για νεους που θελουν να κανουν ενα νεο ξεκινημα για την επαγγελματικη τους καριερα.

Could have been better

Well the shop itself was pleasant the people that were working there (as salesmen / women) made it easier to get the shift through. The management was horrible and the Assitants as well. Really bad mannered, I must say sometimes bullyied youngest empoyees. They would make us stay overtime, write the hours sign it but at the end of every month "forgot" to pass on the book to the Company Accountant so we could get paid. I remember co workers describing an event that the manager locked the doors of the shop and wouldnt let them out untill they had the shop all tidied up. And that was already one hour over the time the shop was supposed to close and the end of the shift. Athens store downtown had a very bad reputation when it came to working there. People would come and go all the time. An average of time people managed to stay there was 6 months. I lasted 8 while I was looking for something better, as it concerns the salary of course it was the lowest possible. 2,35€ per hour I have many horrible stories for this specific shop but I wont go on since I think I clearly made my point.

Παραγωγικο

Ωραια καταστηματα!!Καλο προσωπικο και ομορφο περιβαλλον!!

Ευκολο ωραριο

Κατά

Μινι αδειες
Δείτε περισσότερες αξιολογήσεις για την εταιρεία American Eagle Outfitters

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην American Eagle Outfitters. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.Κάντε μια Ερώτηση

Βασισμένο σε 7.331 αξιολογήσεις

Αξιολογήσεις για την εταιρεία American Eagle Outfitters ανά τοποθεσία

• Εταιρείες
  • American Eagle Outfitters
  • Αξιολογήσεις εργαζομένων
Πείτε μας πώς μπορούμε να βελτιώσουμε αυτήν τη σελίδα
Τι θα θέλατε να προσθέσετε ή να αλλάξετε;