American Eagle Outfitters
Αξιολογήστε αυτή την εταιρία

American Eagle Outfitters

Αξιολογήσεις εργαζομένων για American Eagle Outfitters
Διοίκηση

Μισθοί για γελια/ καλο περιβάλλον

Ως εργαζόμενος της ΑΕΟ εχω να πω πως πρόκειται για ευκαιρία καριέρας για κάποιον που δεν έχει εμπειρία. Αποκτά αρκετές γνώσεις που μπορούν να τον βοηθήσουν για την μετέπειτα καριέρα του και δουλεύει σε ένα πολύ ευχάριστο περιβάλλον! Ας πάμε ομως στα αρνητικά. Διοικείται από εντελώς αχρηστα και ανάξια για τις θέσεις άτομα που δεν έχουν τις στοιχειώδεις γνώσεις για τον τομέα της αγοράς. Οι μισθοί επίσης είναι για γέλια και δουλεύεις 6 ημέρες τη βδομαδα χωρίς ρεπό. Να απολυθείς δύσκολο αλλά και να εξελιχθείς εκει μέσα εξίσου δύσκολο. Αν δεν ήταν το ευχάριστο κλίμα της δουλειάς και η τρομερή store manager μας θα ήταν για γέλια.

4.0Ισορροπία Εργασίας/Ζωής
2.0Αποζημίωση/Παροχές
2.0Επαγγελματική Σταθερότητα / Εξέλιξη
1.0Διοίκηση
3.0Μόρφωση

Παρόμοιες αξιολογήσεις

Ίδιος ρόλος
Διοίκηση

Ανοργάνωτη εταιρεία με ύφος πολυεθνικης κ βασικες παροχες

Είναι μια καλή ευκαιρία ΜΟΝΟ για κάποιον που ξεκινά τώρα την επαγγελματική του πορεία στη πώληση. Είναι μια δουλειά για λίγο, αφού οι υπάλληλοι στους 4 με 6 μήνες παραιτούνται (απολύσεις γίνονται σπάνια διότι δεν βρίσκουν προσωπικό). Είναι 6ημερη (40ωρος: 6.40 ώρες×6 ημερες, ο 30ωρος: 5 ώρες×6 ημερες κ 24ωρος: 4 ώρες× 6 ημέρες) εργασία με πολύ χαμηλές ανταμοιβές (δίνουν τον κατώτατο βασικό περίπου 500, 390 κ 300 αντίστοιχα). Υπάρχει πολύ καλό κλίμα στην ομάδα η οποία όμως επισκιαζεται από τις απαιτήσεις κ την πίεση για κέρδος. Τα διαλείμματα είναι μικρά κ οι άδειες κόβονται πολυ εύκολα. Οι (ξαφνικές) αλλαγές των ρούχων σε τιμές κ τοποθέτηση είναι σχεδόν σε εβδομαδιαία βάση κ η πίεση για μια τακτοποιημένη εικόνα, με άψογα διπλωμένα ρούχα, καθημερινή (καταντάει αγγαρεία). Η λογική της εταιρείας είναι να βομβαρδίζει τον πελάτη με προσφορές κ σε πιέζουν να τον ενημερώσεις, πράγμα το οποίο σε αγχώνει κ δεν σε βοηθά ιδιαίτερα να αναπτύξεις το δικό σου προσωπικό ύφος, αφού ακολουθείς ένα συγκεκριμένο μοτίβο που ορίζει η εταιρία. Η αποθήκη είναι επίσης ανοργάνωτη αφού παραλαβές έρχονται απρογραμμάτιστα σε μεγάλο όγκο. Η διοίκηση είναι επίσης ανοργάνωτη με άθλιες ιδέες, όπως το να μοιράζεις εκπτωτικά κουπόνια στο δρόμο κ να παρακινεις τον κόσμο να επισκεφτεί το κατάστημα. Ακόμη το παίζουν σοκαρισμένοι όταν τους λες ότι δεν παίρνεις ρεπό κ διαβεβαιώνουν ότι θα αλλάξει αυτό (πράγμα το οποίο κ καλα αλλάζει εδώ κ 2 χρόνια περίπου). Έχουν τις απαιτήσεις μιας πολυεθνικής εταιρείας με τις πολύ βασικές παροχές στους υπαλλήλους της.

Καλό κλίμα κ εμπειρία

Κατά

Μισθος, 6ημερο, άδειες, πίεση
Ίδια τοποθεσία

Παραγωγικο

Ωραια καταστηματα!!Καλο προσωπικο και ομορφο περιβαλλον!!

Ευκολο ωραριο

Κατά

Μινι αδειες
Διοίκηση

Δεν αξίζει να εργαστείς εκεί

Με το ζόρι σου δίνουν το βασικό μισθό. Σε κρατάνε παραπάνω μερικές φορές (τύπου 15-30 λεπτά) χωρίς να στα πληρώνουν. Οι υπεύθυνοι βισματίες & αγενέστατοι, προσπαθούν με τις προσβολές τους να σε κάνουν να γίνεις ακόμα καλύτερος ενώ σου ρίχνουν τελείως την ψυχολογία. Αν δεν γλείψεις και δεν γίνεις το καρφί στους υπεύθυνους δεν πρόκειται να πάρεις άλλη θέση εκεί μέσα. Σε αναγκάζουν να κυνηγάς πελάτες και να πιάνεις προσωπικούς στόχους αλλιώς στην λένε. Οι υπεύθυνοι της αλυσίδας νομίζουν πως είναι κάποιοι και μας υποβαθμίζουν σαν να είμαστε δούλοι

Έκπτωση προσωπικού σε διάφορες μάρκες

Κατά

Καθυστέρηση μισθοδοσίας

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην American Eagle Outfitters. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.Κάντε μια Ερώτηση

3.7

Βασισμένο σε 6,911 αξιολογήσεις