American Eagle Outfitters

American Eagle Outfitters Ανασκοπήσεις Υπαλλήλου σε Αθήνα

Αξιολογήστε αυτή την εταιρία

Ταξινόμηση με βάση

ΧρησιμότηταΒαθμολογίαΗμερομηνία
Βρέθηκαν 9 αξιολογήσεις που αντιστοιχούν στην αναζήτησηΔείτε και τις 6,911 ανασκοπήσεις

μέτρια εμπειρία

Επιλεγμένη αξιολόγηση Indeed

Επιλέχθηκε ως πιο χρήσιμη από την Indeed
Κακές οικονομικές απολαβές, άγχος και πολυ πίεση.

καλή συνεργασία με συναδέλφους

Κατά

έντονη πίεση ανώτερων
Διοίκηση

Δεν αξίζει να εργαστείς εκεί

Με το ζόρι σου δίνουν το βασικό μισθό. Σε κρατάνε παραπάνω μερικές φορές (τύπου 15-30 λεπτά) χωρίς να στα πληρώνουν. Οι υπεύθυνοι βισματίες & αγενέστατοι, προσπαθούν με τις προσβολές τους να σε κάνουν να γίνεις ακόμα καλύτερος ενώ σου ρίχνουν τελείως την ψυχολογία. Αν δεν γλείψεις και δεν γίνεις το καρφί στους υπεύθυνους δεν πρόκειται να πάρεις άλλη θέση εκεί μέσα. Σε αναγκάζουν να κυνηγάς πελάτες και να πιάνεις προσωπικούς στόχους αλλιώς στην λένε. Οι υπεύθυνοι της αλυσίδας νομίζουν πως είναι κάποιοι και μας υποβαθμίζουν σαν να είμαστε δούλοι

Έκπτωση προσωπικού σε διάφορες μάρκες

Κατά

Καθυστέρηση μισθοδοσίας
Διοίκηση

Μακριά δεν θα εκτιμήσουν ποτέ τον κόπο σου. Και θα σε πληρώνουν με ψίχουλα

Το κλίμα αναμεσα στα παιδιά που δουλεύουν είναι πολύ καλό. Το κακό είναι ότι πληρώνουν πάρα μα πάρα πολύ λίγο για την δουλειά που κάνεις. Καθώς απαιτούν εξυπηρέτηση σε κάθε πελάτη και να κυνηγάς την πώληση να σηκώνεις βάρη να φτιάχνεις τους τοίχους του μαγαζιού (διότι δεν έχουν ειδικό συνεργείο όπως αλλά μαγαζιά για αυτή την δουλειά) και το πιο σημαντικό έχεις τρομερή πίεση από πάνω για την εξυπηρέτηση και τον τζίρο που πρέπει να κάνεις. Είναι μια δουλειά για ώρες ανάγκης και τίποτα παραπάνω. Ένα καλό που είχαν είναι ότι προσαρμόζει το πρόγραμμα σου αν έχεις σχολή με τις ώρες δουλειάς οπότε αυτό σε βοηθάει πολύ. Αλλά μακριά... Βρείτε κάπου δουλειά που να εκτιμούν την δουλειά που κάνετε και να πληρώνουν καλά.

Δουλεύω σε καλο κλίμα

Δουλεύω στην εταιρία 5 ωρες 6 μερες Στάνταρ ωράρια δεν εχω η θα ειμαι πρωί η βράδυ Πολυ χαμηλός μισθός

Γρήγοροι ρυθμοί εργασίας

Γρήγοροι ρυθμοί εργασίας αλλά χαμηλός μισθός. Πολύ καλό κλίμα συνεργασίας.

καλό κλίμα μεταξύ εργαζομένων, ευελιξία ωραρίου

Κατά

χαμηλός μισθός

Απλά είναι ξεφτίλα.

Ναι οκ παίρνουν υπάλληλους χωρίς προϋπηρεσία. Ο λόγος είναι ότι δεν τους μένει υπάλληλος πάνω από 4-5 μήνες. Το management απαράδεκτο... Κάνουν bullying στους υπάλληλους για να δειχτουν. Τα παιδιά που δουλεύουν στην πώληση και στην αποθήκη είναι εξαιρετικά δεν είχα κανένα θέμα. Μισθός περίπου 3 ευρώ η ώρα. Υπερωρίες δεν πληρώνονται στην ώρα τους. Σε βάζουν να δουλεύεις και Κυριακή. Αυτά νομίζω είναι αρκετά για να μην πατήσει κανείς το πόδι του εκεί.

Μακριά

Δεν αξίζει καν. Ελάχιστα τα χρήματα. Προτείνεται μόνο για φοιτητές που χρειάζονται τα λεφτά ώστε να μπορούν να βγάζουν τα βασικά. Εργασία 6 μέρες την εβδομάδα. Υπερωρίες δεν πληρώνονται σχεδόν ποτέ. Το κλίμα με τα υπόλοιπα παιδιά σχετικα καλό. Οι ανώτεροι απλά ασκούν πίεση και λένε τα δικα τους. Χαλάει η ψυχική σου ηρεμία εκεί μέσα. Οι παραιτήσεις έπεφταν βροχή όσο καιρό έμεινα εκεί μέσα. Και λογικό είναι. Συνέχεια νέα πρόσωπα. Νέα θύματα θα ελεγα εγώ. Να σε απολύσουν δύσκολο μιας και με τα χίλια ζόρια βρίσκουν υπαλλήλους.

Τα λεφτά μπαίνουν στην ώρα τους

Κατά

Όλα τα υπόλοιπα

Πολλες δυνατοτητες εξελιξης

Πολύ απαιτητικό περιβάλλον πολύ ωραίο εργασιακό κλίμα Πολύ training και μεγάλη έμφαση στο customer service

Μεγάλες εκπτώσεις

Κατά

Πολλές μέρες εργασία
Διοίκηση

Απαιτητικο περιβαλλον με ελαχιστες χρηματικες απολαβες

Καλο εργασιακο περιβαλλον για νεους που θελουν να κανουν ενα νεο ξεκινημα για την επαγγελματικη τους καριερα.

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην American Eagle Outfitters. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.Κάντε μια Ερώτηση

3.7

Βασισμένο σε 6,911 αξιολογήσεις