bazaar Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Βρέθηκαν 42 αξιολογήσεις που αντιστοιχούν στην αναζήτηση
Δείτε και τις 76 ανασκοπήσεις
Θα προσπαθήσω να είμαι όσο το δυνατόν πιο αντικειμενική γίνεται και ελπίζω κάποιος υπεύθυνος της εταιρίας να βλέπει τις αξιολογήσεις αυτές και να κάνει κάτι.Η δουλειά που καλείσαι να φέρεις εις πέρας είναι πραγματικά απαιτητική.Λίγο προσωπικό,πολλές αρμοδιότητες με αποτέλεσμα ούτε διάλειμμα για τουαλέτα που λέει ο λόγος!Τα λάθη που γίνονται γίνονται εξαιτίας της πίεσης και του άγχους να τα προλάβεις όλα.Αν στο 6ήμερο υπήρχε ένα ρεπό το προσωπικό θα ήταν πιο ξεκούραστο,με πιο καθαρό μυαλό και θα απέδιδε καλύτερα οι 6 συνεχείς ημέρες εργασίας κυριολεκτικά σου καίνε τον εγκέφαλο,λειτουργείς μηχανικά και κάνεις λάθη τα μισά απο τα οποία θα αποφεύγονταν αν οι υπάλληλοι ήταν επαρκώς ξεκούραστοι.Θεωρώ πως αν η εταιρία κάνει μια τίμια συζήτηση με τους υπαλλήλους της,ακούσει τις ανάγκες τους και αποκτήσουν αμοιβαία σχέση εμπιστοσύνης έχει μεγάλα περιθώρια κερδοφορίας και ανάπτυξης.Λειτουργούν περισσότερο σαν μπακάλιδες με αναλώσιμο προσωπικό παρά σαν μεγάλος παίχτης στον χώρο και δυστυχώς αυτά βγαίνουν προς τα έξω και δυναμώνουν τους ανταγωνιστές ειδικά στις κλειστές επαρχιακές κοινωνίες,οι καλές τιμές δεν είναι το παν όταν ο πελάτης ξέρει πως εσύ ξεζουμίζεις και εκμεταλλεύεσαι το προσωπικό σου.
Ευχάριστος χώρος εργασίας, συναδερφικότητα, ιδιωτική ασφάλεια, πληρωμή στην ώρα τους, έκπτωση στις αγορές.
Κατά
Η εξαήμερη εργασία χωρίς ρεπό.
Οτι χειρότερο υπάρχει. 0 ρεπό διάλειμμα μόνο αν το παλέψεις λίγα λεφτά για αυτά που κάνεις που δεν είναι της δουλειάς σου (αποθηκάριος ήμουν και έφτιαχνα ράφια πήγαινα παραγγελίες σκόυπιζα σφουγγάριζα ) ψάχναν να σε χώνουν πάντα ήταν επιθετικοί αρκετές φορές ειδικά αν έκανες λάθος ακόμα και δούλευες για πρώτη φορά στο κλάδο.Με λίγα λόγια θέλουν σκλάβους να μη μιλάνε οταν βλέπουν αδικία και σε διώχνουν σε χρόνο ντε τε. Μακριά απο αυτό το χάλι!!!
Κανένα
Κατά
όλα
H xeiroteri etaireia pou uparxei se afton ton klado..Aksiologiseis miden..repo pote enw to dikaiouse apo to nomo ama douleueis 6 meres tin vdomada 8 wres..Alla vevea to kalyptoun dithen se exoun dilomeno na douleueis 7 wres me poustia...Kathe magazi p exei stin perifereia tou enas epithewritis enoite exei kai tous roufianous tou p ton glyfoun kai lene kaka sxolia gia allous sunadelfous eidika seksistika .Ase p den uparxei kai swmateio gia tous upalilous na ekfrazoun ta parapona tous gia na ginei pio ugies i epixeirisi..Sunexeia metatheseis enw douleueis sto magazi p s exoun pei kai eisai dilomeneos ksafnika s lene pigene se allo katastima na doulepseis epidei den exoun atoma ..metra prostasias kata tou koronoiou midden...douleuoun oloii me ton fovo min kolisei kaneis...bulling apo tous epithewrites to pezoun afentika kai einai oloi amorfwtoi me apeiles pros ttous ergazomenous .gt kapios na douleuei yperwria xwris na plirwnete?ti einai afta?poioi eiste?kai emeis kseroume na apeiloume gi afto kante kati gt oloi oi ergazomenoi exoun kourastei poia ...
Κατά
ola
Αξιοκρατία επικαλείται ο αξιότιμος Διευθυντής καταστήματος και γρήγορη εξέλιξη στην ιεραρχία για ποιόν λόγο λοιπόν έχει επιβάλει ΄΄φυτευτούς΄΄ απο τον ίδιο υπαλλήλους σε υπεύθυνες θέσεις χωρίς καν να έχει αξιολογηθεί το προυπάρχον προσωπικό στα καταστήματα της Λάρισας;Με τι μισθό έχουν έρθει αυτοί οι υπάλληλοι σε σχέση με τους παλιούς;Το θετικό οτι ο ένας βγάζει δουλειά για 2 (να δούμε πόσο θα αντέξει το στοιχήματα δεν είναι υπέρ του) έλα όμως που δεν ''φυτεύτηκε'' απο τον ίδιο τον διευθυντή που δεν κάνει τίποτα αλλά απο τον περιφερειακό δικό του τσουτσέκι είναι!!!Τα διαλείμματα φυσικά και δεν γίνονται καθώς η εργασία τελειώνει το λιγότερο με μισή ώρα καθυστέρηση καθημερινά λόγω φόρτου αν γίνει και διάλλειμα θα φεύγουμε 1 ώρα αργότερα ας δεί τις κάρτες τι ώρα χτυπιούνται στο τέλος της βάρδιας!Στα καταστήματα οι αποθηκάριοι απολαμβάνουν ασυλία οι άλλοι τρέχουν όλη μέρα χωρίς αναγνώριση του τι έχουν προσφέρει στην εταιρία,υπάρχει διαχωρισμός και κακό κλίμα μεταξύ υπαλλήλων.
τίποτα
Κατά
Αναξιοκρατία και κακό κλίμα στα καταστήματα.
Από την πρώτη συνέντευξη γνωρίζεις ότι θα δουλεύεις 6ημερο, οπότε κ είναι επιλογή σου αν θα ξεκινήσεις ή όχι στην εταιρεία. Μερικοί δεν ξέρετε αν ψάχνετε μερική ή πλήρη απασχόληση. Το να χτυπάς ταμείο, να γεμίζεις ράφια, να στήνεις μανάβικο ή και να κόβεις τυριά είναι δεδομένο στις περισσότερες εταιρείες του κλάδου και όχι πίεση. Αν δεν δουλέψεις πας σπιτάκι σου πριν κλείσεις χρόνο όπως λέτε. Αν δουλέψεις θα εξελιχθείς. Τουλάχιστον στην Λάρισα διάλειμμα δεν απαγόρευσε κανένας σε κανέναν!!!
Συνέπεια σε μισθοδοσία και δικαιώματα υπαλλήλου
Η εταιρεία είναι μια γαλέρα και όλοι δουλεύουν σαν σκλάβοι χωρίς δικαίωματα πέραν του βασικού μισθού ο οποίος καταβάλλεται στην ώρα του (αυτό θα σας έλλειπε).Η άδεια είναι πολυτέλεια εργάζομαι κυριολεκτικά σε κάθε ποστο του καταστήματος καθώς η βάρδια βγαίνει με 2 το πολύ 3 άτομα!!!Η λέξη ρεπό ανέκδοτο όπως και το διάλειμμα το πολύ κάνα τσιγάρο στην ζούλα! Έχει αρχίσει να ακούγεται και για εργασία την Κυριακή 7ημερο σερί δηλαδή εκεί θα τερματίσει η παράνοια.Κανεις δεν νοιάζεται για τους υπαλλήλους πως είμαστε άνθρωποι με φυσικές αντοχές τις οποίες έχουμε τερματίσει μας βλέπουν κυριολεκτικά σαν αναλώσιμα προϊόντα και έτσι μας φέρονται τα στελέχη της εταιρείας.Η Επιθεωρητές Εργασίας είναι συνένοχοι σε όλο αυτό καθώς έχουν κληθεί πολλές φορές τα βρίσκουν όμως όλα καλώς καμωμένα (πως γκενεν ατο ;;;) Το κλίμα μεταξύ των υπαλλήλων χάλια κακές διαπροσωπικές σχέσεις, ζήλια, γκρίνια,κλίκες και μιζέρια όλοι στο ψάξιμο για κάτι άλλο,δεν υπάρχει σοβαρός άνθρωπος που να περάσει μήνας και να μην δηλώνει απογοήτευση για την επιλογή του να έρθει στην γαλέρα του Βερουκα. Ένα ρεπό μέσα στην βδομάδα θα έλυνε κατά την γνώμη μου το 70% των προβλημάτων καθώς οι εργαζόμενοι θα ξεκουραζόμαστε και θα δουλεύουμε με άλλη νοοτροπία.Ποιος να τα ακούσει αυτά φυσικά και να τα κάνει πράξη οι στελεχαρες που καλημέρα σου λένε και κάνουν λάθος; Είπαμε όλοι αναλώσιμοι και όλοι στο ψάξιμο για κάτι καλύτερο...
Χαχαχαχαχα
Κατά
Έλλειψη ρεπό, επαρκούς ξεκούρασης και κατανόησης στα προβλήματα που μας απασχολούν σαν εργαζόμενους.
Αρχικά δούλεψα στη συγκεκριμένη εταιρεία 4 χρονια, μέχρι την στιγμή που αποφάσισαν να με απολύσουν μετά την ημερήσια βάρδια χωρίς καμία απολύτως προειδοποίηση και καμιά απολύτως δικαιολογία, ήμουν τυπικός και σωστός στην δουλειά μου στο έπακρο, απλά μιλούσα όταν έβλεπα αδικίες και αλλαζονικες συμπέριφορες κατι που στην συγκεκριμένη εταιρεία απαγορεύεται ο εργαζόμενος δεν έχει φωνη, πρέπει να σκύβει απλά το κεφάλι σε ότι του λένε οι ανώτεροι ας είναι και λάθος, δεν θα εμπενα καν στον κόπο να κάνω κριτική αλλά είναι το λιγότερο που μπορώ να κάνω για την συγκεκριμένη εταιρεία,να ξεκινήσω λέγοντας ότι οι συνθήκες εργασίας είναι απαράδεκτες και μεσαιωνικες, πρώτα από ολα το διάλειμμα υπάρχει μόνο στα χαρτιά, επίσης οι υπερωρίες είναι καθημερινο φαινόμενο και φυσικά μένουν απλήρωτες,επίσης πρέπει να ανέχεσαι τους ανώτερους, από διεύθυντες, προϊστάμενους μέχρι επιθεωρητές, οι οποίοι δεν έχουν την στοιχειώδη μόρφωση να επικοινωνήσουν με τον υπάλληλο και να ρωτήσουν εάν υπάρχει κάποιο πρόβλημα, οι κλικες είναι επίσης σοβαρό πρόβλημα διότι στην συγκεκριμένη εταιρεία μια κλίκα έχει την δύναμη να απολύσει υπάλληλο, τις παραγγελίες των πελατών τις πηγαίνουν οι ίδιοι οι υπάλληλοι του καταστήματος με σιδερένιο καρότσι καθώς επίσης και τις καταθέσεις των μαγαζίων όπου τις καταθέτουν οι ίδιοι οι υπάλληλοι με αποτέλεσμα να θετούν την ζωή τους σε κίνδυνο , επιπρόσθετα πηγαίνεις κάθε μέρα με τον φόβο της μετάθεσης σε κάποιο άλλο μαγαζί λόγω ελλειπή προσωπικόυ καταστημάτων, το πως θα πας προφανώς είναι δικό σου πρόβλημα αρκεί να πας, καταλήγω στο ότι πάνω από ολα είμαστε άνθρωποι την αδικία - περισσότερα...
Ρεπό,ρεπό,ρεπό η 6ήμερη εργασία έχει φέρει το σύνολο του προσωπικού ένα βήμα πρίν την κατάρρευση στο κατάστημα που είμαι άτομα δεν έχουν πάρει άδεια παρά μόλις 1 εβδομάδα απο την αρχή του χρόνου!!!Μιλάμε για απίστευτες καταστάσεις και κανείς δεν ασχολείται.Η λειτουργεία της εταιρίας είναι καθαρά με νοοτροπία και πρακτικές μπακάλικου καμία σχέση με διαδικασίες σούπερ μάρκετ άνθρωποι που δούλεψαν σε οργανωμένες εταιρίες κάθονται το πολύ 1 μήνα και φεύγουν αδειασμένοι με αυτά που βλέπουν,δεν μπορεί να εργαστεί σοβαρός άνθρωπος με αυτές τις συνθήκες,κάνουμε όλοι μας υπομονή αλλά ως πότε;Με Κυριακή το κατάστημα ανοικτό μιλάμε για 13 μέρες συνεχούς απασχόλησης τι άλλο να πώ για να περιγράψω την εξάντληση που νιώθουμε όλες;ΜΙλάμε για εργασιακό Μεσαίωνα και κανείς δεν νοιάζεται,παίρνουμε βασικό μισθό ίσα να καλυφθούν οι ανάγκες,μηδέν προοπτικές μηδέν ελπίδα πως κάτι θα αλλάξει σύντομα.Σε ένα νέο παιδί που θέλει να εργαστεί στην εταιρία θα του πώ μακριά πραγματικά δεν αξίζει ο κόπος.
Κατά
Έλειψη ρεπό, 6ήμερη εργασία σε εξαντλητικούς ρυθμούς.
Εταιρεία χωρίς λόγο ύπαρξης, Στην Λάρισα κουμάντο κάνει κουμάντο ένας νταλικερης, ο κουμπάρος του νταλικερη, ένας φίλος από τον κουμπάρο του νταλικερη, και ένας παλιός υπάλληλος που εκτελεί χρέη δερβεναγα. Ολοι απο Θεσσαλονίκη. Γνώση μηδενική,διαδικασίες Τύπου Χατζηχρήστου στην ταινία τις κακομοιρας.ειδικα τώρα που συγχωρεθηκε και ο Δημος είναι ζήτημα χρόνου η τέλειος διάλυση τους,Ένας φυσιολογικός άνθρωπος που εργάστηκε εκεί δεν παρέμεινε.βαφτίζουν Διευθυντές των 600 ευρώ, έχουν άλλαξε τουλάχιστον 60 άτομα προσωπικό μέσα σε 2 χρόνια. Μισθός πολύ χαμηλός 7ημερο ,7ωρο που γίνεται 9ωρο. Εάν είσαι έστω και λίγο επαγγελματίας αντιλαμβάνεσαι άμεσα ότι δεν λειτουργεί τίποτα.
Ergazomoun peripou pente mines ola kulousan omorfa eixa enan tsakomo apla me tin dieuthintria mou Mesa se Mia vdomada egine upeuthini manavikou mesa se treis mines me vgalan etsi xwris logo k ksafnika mathainw pws me zitine sta kentrika k Paw k apla m anakoinonoun tn apolusi mou me aformi meiwsi prosopikou k ta lefta m xan mpei idi stin trapeza apo t prwi Pou ekana akoma vardua prin paw say kentrika aparadexti sumperifora k polu diprosopia lupamai anthropous Pou kanoun aitiseis sto sigkekrimeno katastima
Tipota
Πέρασα συνέντευξη για εργασία στην εταιρία και ο υπεύθυνος μου είπε προχωράμε θα σε ειδοποιήσω τάδε μέρα να μου φέρεις τι χαρτιά χρειάζομαι για την πρόσληψη.Έχει περάσει 1,5 μήνας έχω αρχίσει να πιστεύω οτι δεν θα με πάρει...Αν μη τι άλλο να έχετε την αξιοπρέπεια να μην κοροιδεύετε τους ανθρώπους γιατί σήμερα μπορεί να είσαι ο σούπερ ντούπερ στελεχάρας αύριο όμως δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει και που μπορεί να βρεθείς...
Δουλεύα 4 χρόνια σαν το σκύλι για 540 με αποτέλεσμα να με απολύσουν χωρίς καμία δικαιολογια απευθείας μετά την ημερήσια βάρδια, καμία εξέλιξη, καμία επικροτηση χαμαλικια, υπερωρίες,νταβατζήλικια, ψυχολογικο πόλεμο, και φυσικά καψόνι από τις αμορφωτες προϊστάμενες και διευθύντριες των καταστημάτων,κανένας απολύτως σεβασμός προς τον υπάλληλο, μακρυά παιδιά
Διευθυντικά Στελέχη για τον πούτσο Καβάλα ειδικά Ένας κουτσός χοντρός και άσχημος από Θεσσαλονίκη σε απολύουνε Πρώτου κλείσεις χρόνο για να μην έχεις δικαιώματα Μακριά από τα bazaar
Τιποτα
Ήμουν ταμίας στην εταιρεία έγινα υπεύθυνη και μετά διευθύντρια και ξαφνικά χωρίς κανένα λόγο με απέλυσαν γτ δεν άρεσα στο αφεντικό το οποίο δε με ήξερε καν.
Κατά
Ολα
Εργάζομαι 3 μήνες και δεν έχω παράπονο από την υπεύθυνη του καταστήματος. Τα χρήματα πάντα στην ώρα τους και μας είπαν ότι θα μας κάνουν και ασφάλεια υγείας. Δουλειά έχει αρκετή και το σημαντικότερο έχω πλήρη απασχόληση και όχι πεντάωρη
Ασφάλεια ζωής ... Μπράβο!!! Καιρός ήταν να αλλάξουμε και να δούμε και τον υπάλληλο ανθρώπινα. Κάλλιο αργά παρά ποτέ.. Θέλει δουλειά ακόμη για να βελτιωθεί η κατάσταση
Πολλες απαιτησεις για τον χαμηλο μισθο που δινουν ! Ωστοσο καλο κλιμα συνεργασιας , Μισθος στην ωρα του χωρις περικοπες ! Δουλευω στην εταιρεια τους τελευταιους 7-μηνες - ακουω καλα σχολια από τους παλαιοτερους – περιμενω να εκτιμησουν την δουλεια μου και Αναλογη ανταμοιβη ! Θα δουμε . . . .
Η χειρότερη εταιρεία που εχω εργαστεί.Εκμετάλλευση.Ανειδίκευτοι άνθρωποι σε επιθεωρήσεις και ανωτερες θέσεις χωρις καμια αντίληψη ωστε να προκύψει σωστη διαχείριση αναγκων εταιρείας αλλα και εργαζομένων,με ενα χαωδες αποτελεσμα και πολλες παραιτησεις.Στα κεντρικά γραφεια και μαλιστα σε πολυ υψηλες θεσεις βρίσκονται ανθρωποι χωρίς παιδεία που μολις ανοιξουν το στομα τους αηδιαζεις απ τον οχετό.
Κατάθεση μισθού χωρις καμια καθυστερηση πραγμα δεδομενο για μεγαλη εταιρεία.
Κατά
Αμετρητα.
Απαράδεκτη εταιρεία χωρίς καμία οργάνωση και επιχειρηματική κουλτούρα.Τα καταστήματα παρουσιάζουν αρκετές παρατυπίες στον εργασιακό νόμο και στους κανόνες υγιεινής.Η διευθύντρια έχει ανάρμοστη και απάνθρωπη συμπεριφορά, κανένας σεβασμό στον πελάτη καμία φιλική προσέγγιση,αρκετά ληγμένα, καμία προσπάθεια για βελτίωση,όλοι τσακώνονται με όλους, μπροστά στους πελάτες. Απορώ πως λειτουργούν τέτοιες επιχειρήσεις στο λιανεμπόριο το 2020. Απλήρωτες ώρες εργασίας και πολύ άγχος για την διαχείριση του ταμείου, παρουσιάζονταν ελλείμματα και έπρεπε να πληρώσουμε από τη τσέπη μας. Εάν έχετε ανάγκη την δουλειά να το ξανασκεφτείτε εάν όχι να μην πάτε, κάνεις τα πάντα σε όλα τα πόστα και δεν έχεις χρόνο να διαχειριστείς σωστά την θέση σου , με αποτέλεσμα να μην ανταποκρίνεσαι σωστά και να ακούς παράπονα από την διευθύντρια.
Δουλευα σαν οδηγως στην σινδο, δεν υπάρχει ωραίο και σε αναγκαζουν με το ζόρι να εισαι 18 ωρες στο τιμόνι. Απετουν την αλη μερα να εισαι στης 5 το πρωι για δουλειά. Άχρηστη τζαμπα τα νευρα σου κροσια
ΚΑΝΕΝΑ
Κατά
ΟΛΑ
Δεν έχω καμία κριτική και δεν θα ήθελα να ξανά εργαστώ σ αυτό το σούπερ μαρκετ
  1. Αξιολογήσεις εργαζομένων