bazaar Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Ελλάδα29 αξιολογήσεις
Βρέθηκαν 29 αξιολογήσεις που αντιστοιχούν στην αναζήτηση
Δείτε και τις 62 ανασκοπήσεις
Ασφάλεια ζωής ... Μπράβο!!! Καιρός ήταν να αλλάξουμε και να δούμε και τον υπάλληλο ανθρώπινα. Κάλλιο αργά παρά ποτέ.. Θέλει δουλειά ακόμη για να βελτιωθεί η κατάσταση
Ήμουν ταμίας στην εταιρεία έγινα υπεύθυνη και μετά διευθύντρια και ξαφνικά χωρίς κανένα λόγο με απέλυσαν γτ δεν άρεσα στο αφεντικό το οποίο δε με ήξερε καν.
Κατά
Ολα
4,0
Εργάζομαι 3 μήνες και δεν έχω παράπονο από την υπεύθυνη του καταστήματος. Τα χρήματα πάντα στην ώρα τους και μας είπαν ότι θα μας κάνουν και ασφάλεια υγείας. Δουλειά έχει αρκετή και το σημαντικότερο έχω πλήρη απασχόληση και όχι πεντάωρη
4,0
Πολλες απαιτησεις για τον χαμηλο μισθο που δινουν ! Ωστοσο καλο κλιμα συνεργασιας , Μισθος στην ωρα του χωρις περικοπες !
Δουλευω στην εταιρεια τους τελευταιους 7-μηνες - ακουω καλα σχολια από τους παλαιοτερους – περιμενω να εκτιμησουν την δουλεια μου και

Αναλογη ανταμοιβη ! Θα δουμε . . . .
Η χειρότερη εταιρεία που εχω εργαστεί.Εκμετάλλευση.Ανειδίκευτοι άνθρωποι σε επιθεωρήσεις και ανωτερες θέσεις χωρις καμια αντίληψη ωστε να προκύψει σωστη διαχείριση αναγκων εταιρείας αλλα και εργαζομένων,με ενα χαωδες αποτελεσμα και πολλες παραιτησεις.Στα κεντρικά γραφεια και μαλιστα σε πολυ υψηλες θεσεις βρίσκονται ανθρωποι χωρίς παιδεία που μολις ανοιξουν το στομα τους αηδιαζεις απ τον οχετό.
Κατάθεση μισθού χωρις καμια καθυστερηση πραγμα δεδομενο για μεγαλη εταιρεία.
Κατά
Αμετρητα.
Απαράδεκτη εταιρεία χωρίς καμία οργάνωση και επιχειρηματική κουλτούρα.Τα καταστήματα παρουσιάζουν αρκετές παρατυπίες στον εργασιακό νόμο και στους κανόνες υγιεινής.Η διευθύντρια έχει ανάρμοστη και απάνθρωπη συμπεριφορά, κανένας σεβασμό στον πελάτη καμία φιλική προσέγγιση,αρκετά ληγμένα, καμία προσπάθεια για βελτίωση,όλοι τσακώνονται με όλους, μπροστά στους πελάτες. Απορώ πως λειτουργούν τέτοιες επιχειρήσεις στο λιανεμπόριο το 2020. Απλήρωτες ώρες εργασίας και πολύ άγχος για την διαχείριση του ταμείου, παρουσιάζονταν ελλείμματα και έπρεπε να πληρώσουμε από τη τσέπη μας. Εάν έχετε ανάγκη την δουλειά να το ξανασκεφτείτε εάν όχι να μην πάτε, κάνεις τα πάντα σε όλα τα πόστα και δεν έχεις χρόνο να διαχειριστείς σωστά την θέση σου , με αποτέλεσμα να μην ανταποκρίνεσαι σωστά και να ακούς παράπονα από την διευθύντρια.
Δουλευα σαν οδηγως στην σινδο, δεν υπάρχει ωραίο και σε αναγκαζουν με το ζόρι να εισαι 18 ωρες στο τιμόνι.
Απετουν την αλη μερα να εισαι στης 5 το πρωι για δουλειά.

Άχρηστη τζαμπα τα νευρα σου κροσια
ΚΑΝΕΝΑ
Κατά
ΟΛΑ
Δεν έχω καμία κριτική και δεν θα ήθελα να ξανά εργαστώ σ αυτό το σούπερ μαρκετ
Οργάνωση μηδέν , προσωπικό μη κατάλληλο, άθλια συμπεριφορά προϊσταμένων. Δεν αξίζει για κανένα λόγο να δουλέψετε εκεί!!
Δουλειά ως ταμίας πωλήτρια.δλδ κανείς ράφια, ταμείο,κουβαλημα,παραγγελίες ΣΥΝ σκουπίσμα ,σφουγγάρισμα,τουαλέτες.
Έρχοντας στην βάρδια σου χτυπάς κάρτας το ίδιο και φεύγοντας..Αλλά δεν υπάρχει κάποια ουσιώδη χρησιμότητα γιατί οι υπερωρίες δεν πληρώνονται .Αν δλδ κάποιος είναι 7ωρο ποτέ δεν θα φύγει στην ώρα του θα υποχρεωθεί να κάτσει παραπάνω να βγει η δουλειά είτε αυτό σημαίνει μια ειτε δύο ωρες.Στο κλείσιμο που το κατάστημα κλείνει 21:00 αντί να σε βάλουν ότι σχολάς 21:30 έτσι ώστε να πληρωθεις αυτό το μισάωρο η μία ώρα που θα κάτσεις μέχρι να μετρήσεις λεφτά,να μαζέψεις και να καθαρίσεις.ΟΛΑ γίνονται τσάμπα.Το ίδιο σημαίνει και όταν τα καταστήματα της εταιρείας κάνουν ετήσια καταμέτρηση προϊόντων..Κάθεσαι 10ωρα και πληρωνεσαι για 4ωρες..Ταμείακα λάθη τα πληρώνεις από την τσέπη σου,χωρίς να υπάρχει ένα μικρό ταμειακο επίδομα ..Δουλεύεις 6ημερο 7ωρο (συνήθως όμως κάθεσαι παραπάνω)και δίνουν το βασικό,ενώ σε άλλες εταιρείες δίνουν τα βασικό σε πενθήμερο 8ωρο.

Πολλές φορές γίνεται επίπληξη γιατί δεν ψωνίζουν οι εργαζόμενοι από το σούπερ μάρκετ που δουλεύουν.Αυτο το ελέγχουν μέσω της κάρτας που χτυπάνε οι εργαζόμενοι κατά την έλευση κ χρήση στις αγορές του δικαιούνται 5% έκπτωση..
Μισθός στην ώρα του
Κατά
Τα πάντα
Ήταν μια πολύ καλή εμπειρία που μου άρεσε πολύ!!!
Πολύ καλή εμπειρία, πολύ καλός εργοδότης και εξαιρετικό περιβάλλον
Κατά
Το μόνο άσχημο ότι δεν ηταν κοντά στην πόλη
αντεξα για μερικους μηνες τραγικη εταιρια 6ημερο 7ωρες την βδομαδα και κανεις πραγματα που ουτε καν στα ειχαν πει στην συνεντευξη απλα ευτυχως το μαγαζι ειχε καλο κλιμα ισως απο τα λιγα ανοργανωτοι σε πολλους τομεις και ειδικα τα κεντρικα τους γραφεια υπερωριες δεν πληρωνουν ποτε
Μηδενικες αποδοχες, υπερωριες υπερ πιστεως της πατριδας.
Καταρχήν να αναφέρω οτι δουλεψα στο κεντρικό κατάστημα 2 χρονια. Μισθος βασικός με μια μικρή αυξηση λόγω αλλαγής βασικού. Εργασία εξαημερο ΧΩΡΙΣ ρεπό. Στο διάστημα που ημουν εγω άλλαξε το κατάστημα 4 διευθυντές γιατι εχουν πάνω από το κεφάλι τους συγκεκριμένο ατομο και ολη την ώρα κάνει παρατηρήσεις για τα πάντα. Η καθημερινότητα περιλαμβάνει, βρισιές, απειλές, ειρωνεία... Ωραρια άθλια.8ωρο τουλάχιστον καθε μερα και της 6 ημέρες που δουλεύεις.. Λεφτά για υπερωρία ΠΟΤΕ. Αν τολμήσεις να φύγεις στην ωρα σου έγινες στοχος, και μονο φεύγεις αν θα σκάσει καμία επιθεώρηση εργασίας.
Στον καιρο που ήμουν εκεί άλλαξε το κατάστημα χωρίς υπερβολή πανω απο 20 υπάλληλους γιατί δεν κάθετε κανένας μόλις καταλαβαίνει τι έκανε. Εχω δει υπάλληλους να λιποθυμουν, να κλαίνε, καλα και εννοείται δεκάδες τσακωμός.

Και 2.000 το μήνα να μου έδιναν δεν ξαναπαταγα... Αυτή η εταιρεία είναι το παράδειγμα του πως έχουν γίνει η σχέσεις μεταξύ εργαζομένου και εργοδότη στην Ελλάδα της κρίσης. Το ξαναστείλα γιατί κατέβηκε κατα λάθος.

Συνοψίζοντας.. Μακριά μακριά και πάλι μακριά...
Κανένα
Κατά
Οσα μπορεσα να θυμηθώ τα έγραψα από πάνω
Προσβολή στον θεσμό της εταιρείας με αμόρφωτους να παριστάνουν τα στελέχη. Δεν υπάρχει σοβαρός άνθρωπος που να έμεινε πάνω από μήνα.
Τυπικοί στις πληρωμές
Κατά
Ατέλειωτα ωράρια, αγένεια και βρισιές
Πρώτη συνέντευξη, αναμονή 2 ώρες. Δεύτερη συνέντευξη, αναμονή 2 ώρες και διάρκεια συνέντευξης 5 λεπτά. Μετά από δεκάδες συνεντεύξεις σε πολλές εταιρίες, μπορώ να πω ότι αυτό είναι εντελώς απαράδεκτο.Τι συμπέρασμα να βγάλεις για αυτή την εταιρία?
Με καλούν, προσλαμβάνεστε λέει, στείλτε μου τα χαρτιά σας. Καμία αναφορά σε μισθό και παροχές, ωράριο και θέση. Όλα στον αέρα, όλοι για όλα, λες και είμαστε ζητιάνοι για δουλειά.

Φυσικά και δεν πήγα. Όλο αυτό βρωμάει τοξικότατο περιβάλλον.

Ασε που στην Λάρισα ψαχνουν πωλητη Horeca ενα χρονο τωρα... με τοση ανεργια και δεν μενει κανεις.. φαντασου
Δούλευα πριν αρκετά χρόνια στο κατάστημα στ Μαρούσι και στο Χολαργό δεν μπορώ να πω ότι είχα κάποιο παράπονο η δουλειά ήταν δύσκολη καλύπτεις αρκετά πόστα αλλά δεν νομίζω ότι αυτό γίνετε εδώ μόνο όσο δούλευες και δεν ψαχνόσουν για ίντριγκα καλά ηταν
den exw ergastei se xeirotero ergasiako perivalon ..me apeiles hrwnies ..me amorfotous anthrwpous pou den kseroun oute ta vasika gia to pws na leitourgisei swsta mia etairia k sto paizoun eksupnoi ..o dieuthinths pou eixa ston xolargo to katasthma to opoio ergazomoun htan zwo ,enas xideos anthrwpos enas elehnos pou akoma skeftome na tou kanw munhsh h periferiakos mia amorfoth vlaxara pou to paizei oti linei denei k den kserei thn tufla ths ..h upeuthinh proswpikou ena mpazo pou tous kaluptei ...tragikoi
Σαβουρα εταιρεια σαβουρα προϊοντα. Ουτε απ'εξω μην περνας.
Επειδή δεν άρεσα στην προησταμενη του τμήματος και υπαλλήλους του αντικειμένου δεν μου δόθηκε ευχέρεια να αποδείξω τίποτα.Με πήραν από τα μούτρα από την πρώτη στιγμή,
Ότι και αν έκανα για αυτές το έκανα λάθος, ειρωνία κοροϊδία και όταν τους ρωτούσα να μάθω η απάντηση ήταν έπρεπε να ξέρετε και επειδή είμαι ψηλή πέταγαν η Καμίλα και άλλα τέτοια, πολύ μπουλινγ αν σε πάρουν με το κακό .

Το συμβούλιο έγραφε 40 ώρες όμως σε υποχρεώνουν να δουλέψει πάνω από 50 ώρες την εβδομάδα και άμα θέλεις
Τίποτα
Χάλια συνθήκες,απαράδεκτοι άνθρωποι,ψάχνουν σκλάβους.
Κανενα
Κατά
Αμετρητα
Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην bazaar. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.
2,8
2,7