bazaar Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Βρέθηκαν 23 ανασκοπήσεις που ταιριάζουν με την αναζήτηση Δείτε και τις 54 ανασκοπήσεις
Ταξινόμηση με βάση: Χρησιμότητα | Βαθμολογία | Ημερομηνία
Άχρηστοι
ΟΔΗΓΟΣ (Πρώην Υπάλληλος) –  Σίνδος, Κεντρική Μακεδονία18 Ιανουαρίου 2020
Δουλευα σαν οδηγως στην σινδο, δεν υπάρχει ωραίο και σε αναγκαζουν με το ζόρι να εισαι 18 ωρες στο τιμόνι.
Απετουν την αλη μερα να εισαι στης 5 το πρωι για δουλειά.
Άχρηστη τζαμπα τα νευρα σου κροσια
ΚΑΝΕΝΑ
Κατά
ΟΛΑ
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;ΝαιΌχιΑναφορά
χάλια περιβάλλον εργασιας
Υπάλληλος στο τμήμα χοντρικής (Πρώην Υπάλληλος) –  Σαντορίνη, Νότιο Αιγαίο30 Δεκεμβρίου 2019
Οργάνωση μηδέν , προσωπικό μη κατάλληλο, άθλια συμπεριφορά προϊσταμένων. Δεν αξίζει για κανένα λόγο να δουλέψετε εκεί!!
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 1ΌχιΑναφορά
Τραγωδία
Ταμίας/Πωλήτρια (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική1 Δεκεμβρίου 2019
Δουλειά ως ταμίας πωλήτρια.δλδ κανείς ράφια, ταμείο,κουβαλημα,παραγγελίες ΣΥΝ σκουπίσμα ,σφουγγάρισμα,τουαλέτες.
Έρχοντας στην βάρδια σου χτυπάς κάρτας το ίδιο και φεύγοντας..Αλλά δεν υπάρχει κάποια ουσιώδη χρησιμότητα γιατί οι υπερωρίες δεν πληρώνονται .Αν δλδ κάποιος είναι 7ωρο ποτέ δεν θα φύγει στην ώρα του θα υποχρεωθεί να κάτσει παραπάνω να βγει η δουλειά είτε αυτό σημαίνει μια ειτε δύο ωρες.Στο κλείσιμο που το κατάστημα κλείνει 21:00 αντί να σε βάλουν ότι σχολάς 21:30 έτσι ώστε να πληρωθεις αυτό το μισάωρο η μία ώρα που θα κάτσεις μέχρι να μετρήσεις λεφτά,να μαζέψεις και να καθαρίσεις.ΟΛΑ γίνονται τσάμπα.Το ίδιο σημαίνει και όταν τα καταστήματα της εταιρείας κάνουν ετήσια καταμέτρηση προϊόντων..Κάθεσαι 10ωρα και πληρωνεσαι για 4ωρες..Ταμείακα λάθη τα πληρώνεις από την τσέπη σου,χωρίς να υπάρχει ένα μικρό ταμειακο επίδομα ..Δουλεύεις 6ημερο 7ωρο (συνήθως όμως κάθεσαι παραπάνω)και δίνουν το βασικό,ενώ σε άλλες εταιρείες δίνουν τα βασικό σε πενθήμερο 8ωρο.
Πολλές φορές γίνεται επίπληξη γιατί δεν ψωνίζουν οι εργαζόμενοι από το σούπερ μάρκετ που δουλεύουν.Αυτο το ελέγχουν μέσω της κάρτας που χτυπάνε οι εργαζόμενοι κατά την έλευση κ χρήση στις αγορές του δικαιούνται 5% έκπτωση..
Μισθός στην ώρα του
Κατά
Τα πάντα
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 16ΌχιΑναφορά
Πολύ καλό μαγαζί πολύ καλός εργοδότης
Αποθηκαριος supermarket (Πρώην Υπάλληλος) –  Ρόδος25 Σεπτεμβρίου 2019
Ήταν μια πολύ καλή εμπειρία που μου άρεσε πολύ!!!
Πολύ καλή εμπειρία, πολύ καλός εργοδότης και εξαιρετικό περιβάλλον
Κατά
Το μόνο άσχημο ότι δεν ηταν κοντά στην πόλη
για λυπηση
πρωην υπαλληλος (Πρώην Υπάλληλος) –  υπαλληλος28 Αυγούστου 2019
αντεξα για μερικους μηνες τραγικη εταιρια 6ημερο 7ωρες την βδομαδα και κανεις πραγματα που ουτε καν στα ειχαν πει στην συνεντευξη απλα ευτυχως το μαγαζι ειχε καλο κλιμα ισως απο τα λιγα ανοργανωτοι σε πολλους τομεις και ειδικα τα κεντρικα τους γραφεια υπερωριες δεν πληρωνουν ποτε
Δυσλειτουργικο περιβαλλον εργασιας
Αποθηκαριος (Τωρινός υπάλληλος) –  Θεσσαλονίκη22 Αυγούστου 2019
Μηδενικες αποδοχες, υπερωριες υπερ πιστεως της πατριδας.
Η Χειρότερη έμπειρια της ζωής μου
Υπάλληλος καταστήματος (Πρώην Υπάλληλος) –  Μοσχάτο, Αττική19 Αυγούστου 2019
Καταρχήν να αναφέρω οτι δουλεψα στο κεντρικό κατάστημα 2 χρονια. Μισθος βασικός με μια μικρή αυξηση λόγω αλλαγής βασικού. Εργασία εξαημερο ΧΩΡΙΣ ρεπό. Στο διάστημα που ημουν εγω άλλαξε το κατάστημα 4 διευθυντές γιατι εχουν πάνω από το κεφάλι τους συγκεκριμένο ατομο και ολη την ώρα κάνει παρατηρήσεις για τα πάντα. Η καθημερινότητα περιλαμβάνει, βρισιές, απειλές, ειρωνεία... Ωραρια άθλια.8ωρο τουλάχιστον καθε μερα και της 6 ημέρες που δουλεύεις.. Λεφτά για υπερωρία ΠΟΤΕ. Αν τολμήσεις να φύγεις στην ωρα σου έγινες στοχος, και μονο φεύγεις αν θα σκάσει καμία επιθεώρηση εργασίας.
Στον καιρο που ήμουν εκεί άλλαξε το κατάστημα χωρίς υπερβολή πανω απο 20 υπάλληλους γιατί δεν κάθετε κανένας μόλις καταλαβαίνει τι έκανε. Εχω δει υπάλληλους να λιποθυμουν, να κλαίνε, καλα και εννοείται δεκάδες τσακωμός.
Και 2.000 το μήνα να μου έδιναν δεν ξαναπαταγα... Αυτή η εταιρεία είναι το παράδειγμα του πως έχουν γίνει η σχέσεις μεταξύ εργαζομένου και εργοδότη στην Ελλάδα της κρίσης. Το ξαναστείλα γιατί κατέβηκε κατα λάθος.
Συνοψίζοντας.. Μακριά μακριά και πάλι μακριά...
Κανένα
Κατά
Οσα μπορεσα να θυμηθώ τα έγραψα από πάνω
Απαράδεκτοι
Γραφεία (Πρώην Υπάλληλος) –  Μοσχάτο17 Αυγούστου 2019
Προσβολή στον θεσμό της εταιρείας με αμόρφωτους να παριστάνουν τα στελέχη. Δεν υπάρχει σοβαρός άνθρωπος που να έμεινε πάνω από μήνα.
Τυπικοί στις πληρωμές
Κατά
Ατέλειωτα ωράρια, αγένεια και βρισιές
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 27ΌχιΑναφορά
Αρτζι Μπουρτζι και Λουλάς
Δεν αξιζει (Πρώην Υπάλληλος) –  Ελλάδα20 Ιουλίου 2019
Πρώτη συνέντευξη, αναμονή 2 ώρες. Δεύτερη συνέντευξη, αναμονή 2 ώρες και διάρκεια συνέντευξης 5 λεπτά. Μετά από δεκάδες συνεντεύξεις σε πολλές εταιρίες, μπορώ να πω ότι αυτό είναι εντελώς απαράδεκτο.Τι συμπέρασμα να βγάλεις για αυτή την εταιρία?
Με καλούν, προσλαμβάνεστε λέει, στείλτε μου τα χαρτιά σας. Καμία αναφορά σε μισθό και παροχές, ωράριο και θέση. Όλα στον αέρα, όλοι για όλα, λες και είμαστε ζητιάνοι για δουλειά.

Φυσικά και δεν πήγα. Όλο αυτό βρωμάει τοξικότατο περιβάλλον.

Ασε που στην Λάρισα ψαχνουν πωλητη Horeca ενα χρονο τωρα... με τοση ανεργια και δεν μενει κανεις.. φαντασου
Ιδιωτικός τομεας
Πωλήτρια ταμίας (Πρώην Υπάλληλος) –  Χολαργός Μαρούσι15 Απριλίου 2019
Δούλευα πριν αρκετά χρόνια στο κατάστημα στ Μαρούσι και στο Χολαργό δεν μπορώ να πω ότι είχα κάποιο παράπονο η δουλειά ήταν δύσκολη καλύπτεις αρκετά πόστα αλλά δεν νομίζω ότι αυτό γίνετε εδώ μόνο όσο δούλευες και δεν ψαχνόσουν για ίντριγκα καλά ηταν
aparadextoi
πωλητησ (Πρώην Υπάλληλος) –  Χολαργός, Αττική3 Απριλίου 2019
den exw ergastei se xeirotero ergasiako perivalon ..me apeiles hrwnies ..me amorfotous anthrwpous pou den kseroun oute ta vasika gia to pws na leitourgisei swsta mia etairia k sto paizoun eksupnoi ..o dieuthinths pou eixa ston xolargo to katasthma to opoio ergazomoun htan zwo ,enas xideos anthrwpos enas elehnos pou akoma skeftome na tou kanw munhsh h periferiakos mia amorfoth vlaxara pou to paizei oti linei denei k den kserei thn tufla ths ..h upeuthinh proswpikou ena mpazo pou tous kaluptei ...tragikoi
Σαβουρα
ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ (Πρώην Υπάλληλος) –  ΑΘΗΝΑ26 Μαρτίου 2019
Σαβουρα εταιρεια σαβουρα προϊοντα. Ουτε απ'εξω μην περνας.
Με κάλεσαν στο τμήμα του κρεοπώλη
Κρεοπωλείο (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική4 Μαρτίου 2019
Επειδή δεν άρεσα στην προησταμενη του τμήματος και υπαλλήλους του αντικειμένου δεν μου δόθηκε ευχέρεια να αποδείξω τίποτα.Με πήραν από τα μούτρα από την πρώτη στιγμή,
Ότι και αν έκανα για αυτές το έκανα λάθος, ειρωνία κοροϊδία και όταν τους ρωτούσα να μάθω η απάντηση ήταν έπρεπε να ξέρετε και επειδή είμαι ψηλή πέταγαν η Καμίλα και άλλα τέτοια, πολύ μπουλινγ αν σε πάρουν με το κακό .
Το συμβούλιο έγραφε 40 ώρες όμως σε υποχρεώνουν να δουλέψει πάνω από 50 ώρες την εβδομάδα και άμα θέλεις
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 47ΌχιΑναφορά
Απαράδεκτοι.
Αποθηκαριοα (Πρώην Υπάλληλος) –  Θεσσαλονίκη, Κεντρική Μακεδονία21 Φεβρουαρίου 2019
Χάλια συνθήκες,απαράδεκτοι άνθρωποι,ψάχνουν σκλάβους.
Κανενα
Κατά
Αμετρητα
Μεγαλοθηρίο
Ταμίας-Πωλήτρια (Πρώην Υπάλληλος) –  Riverwest12 Ιανουαρίου 2019
Απαράδεκτη εταιρεια, η τσιγκουνιά στο μεγαλείο της. Δούλεψα 6 μήνες και είχαν απολύσει 12 άτομα.
Κακοπληρωτές με τρελές απαιτήσεις που είναι για γέλια.
Ερωτήσεις
Ταμίας (Πρώην Υπάλληλος) –  Κέντρο Αθηνών28 Δεκεμβρίου 2018
Παιδιά καλησπέρα. Ήμουν σήμερα για συνέντευξη,μου είπαν ότι πρώτο δίμηνο παίρνεις το βασικό & μετά ανεβαίνει στα 700 μικτά. Τι ισχύει από αυτά?
Καθόλου αξιοκρατικά κριτήρια
Πωλήτρια (Πρώην Υπάλληλος) –  Ανατολικά13 Δεκεμβρίου 2018
Όταν σε καλούν για συνέντευξη και ζητάνε ελάχιστη προϋπηρεσία 2 έτη και εσυ έχεις 11 χρόνια και τελικά δεν σε παίρνουν στη δουλειά είμαι άξιοι της μοίρας τους
Έχουν μάθει να δουλεύουν φαίνεται με πιτσιρίκια και όχι άτομα που ξέρουν τη δουλειά
Ακόμη και τα άτομα που παίρνουν συνέντευξη ευγένεια 0 μαγκιά χωρίς λόγο σε κοιτάνε και σου μιλάνε λες και είσαι κτήμα
Μακριά και ευτηχως που δεν μου έκατσε η δουλειά
Έχουν θέσεις χωρίς να τος αξίζουν
Τίποτα
Κατά
Αξιοκρατία 0
Απαράδεκτοι ψεύτες θέλουν σκλάβους..
Ταμειας (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική25 Αυγούστου 2018
Τα κάνεις όλα και συμφερεις από Ταμείο ράφια τουαλέτες διάλειμμα μηδενικό!!! το επταωρο που υποτίθεται οτι δουλεύεις γιατί είσαι εξαημερος με ένα ρεπό γίνεται οχταμισαωρο ειδικά στο κατάστημα της Μητροπόλεως παρανομούν και κλείνουν 10 αντί για εννιά που προβλέπει το ωάριο των supermarket έχουν φάει άπειρες καταγγελίες αλλά δεν ιδρώνει καθόλου το αυτί τούς ....είναι ανοιχτά όλες τις Κυριακές και εκβιάζουν ψυχολογικά τούς εργαζόμενους να δουλεύουν τρεις εβδομάδες σερί με ένα ρεπό μόνο!!!!χωρίς να πληρώνουν καν το 75 τις εκατό για την Κυριακή και να δινουν ρεπο οπως προσβλέπει ο εργασιακος νομός και βέβαια δε σε ενημερώνουν εξ αρχής απ τα κεντρικά μόνο αφού πιάσεις στο κατάστημα Εργασία - δουλειά ο μισθός βασικός οχι υπερωρίες πληρωμένες!! όσον αφορά τούς καταναλωτές μακριά πολλά λειγμενα με μαμουνια κ.τ.λ.π
Τίποτα
Κατά
Τα πάντα
Απαραδεχτο περιβαλον
ΑΠΟΘΗΚΗ (Πρώην Υπάλληλος) –  Θεσσαλονίκη16 Αυγούστου 2018
Εργοδοτες χωρις ενδιαφερον τομεας εργασειας πολες ωρες χωρις να πληρονουν τις ωρες......
Νταχάου
Υπαλληλος - πωλητης (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική7 Αυγούστου 2018
Χαλια περιβαλλον αντισυναδελφικο ρουφιανιλικι λιγα ατομα για πολλαπλα καθηκοντα χαμαλικι υπερωριες απληρωτες απιστευτη κουραση τρομοκρατια εκβιασμοι δυσμενεις μεταθεσεις χαμηλο επιπεδο διευθυντων προισταμενων βασικος μισθος αδειες καθυστερημενες και οποτε να ναι κλπ.
Κανενα
Κατά
Απειρα
Διεκδικήστε αυτή την εταιρική σελίδα

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην bazaar. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

bazaar Αξιολογήσεις ανά Τοποθεσία