Benetton
3,9 από 5 αστέρια.

Benetton Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Βρέθηκαν 13 αξιολογήσεις που αντιστοιχούν στην αναζήτηση
Δείτε και τις 965 ανασκοπήσεις
Συνεπείς στις πληρωμές (βασικός μισθός), τις αποζημιώσεις κλπ. Χωρίς οργάνωση, με αποτέλεσμα να πλήττονται οι εργαζόμενοι, με άγχος το οποίο δεν τους αφορά. Άγχος ώστε να επιτυγχανονται οι πωλήσεις, ενώ οι τιμές είναι αποτρεπτικες προς τους πελάτες. Παρ'όλα αυτά, δεν υπάρχει ανταγωνισμός καθώς δεν υπάρχουν ανταμοιβες με bonus. Εν κατακλείδι, θετική εμπειρία αλλά χωρίς προοπτικές εξέλιξης, αφού πρόκειται για δουλειά ρουτίνας.
Benetton εμπορικες επιχειρησεις μελελουδη. Εργαστηκα στο καταστημα περιστεριου,στον πεζοδρομο.Ενω ειχα τελεια συνεργασια με τις υπολοιπες συναδελφους η αδιαφορια του λογιστηριου και γενικα των κεντρικων γραφειων ηταν απαραδεκτη μονο ενας ηταν συνεργασιμος να μας βοηθησει στο οτιδηποτε.Ο εργοδοτης ειχε απαισιο τροπο συμπεριφορας προς σε εμας και πολλες φορες μας εθιγε και μας μιλουσε με ασχημο τροπο.Εχουν γινει πολλα εκει μεσα αλλα αυτο που ηταν το χειροτερο ηταν οι αδηλωτες ωρες η οποιες δεν πληρωνοντουσαν και ο εξαναγκασμος να πληρωσουμε ακομα και την στολη του καταστηματος(μια μπλουζα μονο παρεπιπτωντος) λεγοντας μας ''σιγα τι ειναι τα 8 ευρω που θα δωσετε?''.Και επισης πολλες φορες μας ειχε απληρωτεσ.Εγω εφυγα μετα απο τσακωμο που ειχα με τον ιδιο οπου συνεχεια μου τονιζε το ποιος ειναι και να κανω τουμπεκι.Μακρια απο τις εμπορικες επιχειρησεις μελελουδη γενικα(εχει και αλλα μαγαζια σαν francise)
Ευχαριστω περιβάλλον εργασιας, άψογη συνεργασία, ικανοποιητικός μισθος.
Ανταγωνιστικές όλες. Η υπεύθυνη δεν άξιζε ήθελε ρουφιάνους και έδιωξε τους καλούς και κράτησε αυτούς που τη γλείφουν.
Φοβερή εταιρεία με πολύ καλό προσωπικό και αποδοχές.
Κρητική για κατάστημα μεγάλου Έλληνα εργοδότη. Πολύ συχνά σπαστά ωράρια με αποτέλεσμα να φεύγεις το νωρίτερο 21:15 γιατί δεν υπάρχει προειδοποίηση για τους πελάτες. Το πρόγραμμα βγαίνει κάθε εβδομάδα χωρίς δυνατότητα αλλαγής του ρεπό. Απειλές με απόλυση όταν υπάρχει χαμηλό ταμείο, που λειτουργεί με πωλητή/κωδικό.Και τηλεφωνήματα της τελευταίας στιγμής από τα γραφεία για δουλείες, με αποτέλεσμα να φεύγεις ώρες αργότερα.
Πολλές πιθανότητες πρόσληψης επειδή υπάρχουν συχνές παραιτήσεις
Πολύ καλό το ωράριο στη δουλειά, ευελιξία στα πόστα και ανθρώπινο το περιβάλλον με σεβασμό σε πολλά πράγματα.
Απαράδεκτος εργοδότης και ένας από τους μεγαλύτερους έλληνες εργοδότες εκμεταλλευτές. Από μισθό μηδέν. Ο πιο βασικός μισθός ,πεθαινεις . Σου δίνουν ένα μόνιμο πρόγραμμα και είσαι μονίμως βράδυ και αν ζητήσεις σε μια μέρα αλλαγή σε απειλούν με απόλυση. Μόνο χαλαροί στις πωλήσεις είναι.
Χαλαροί στις πωλησεις
Κατά
Πάρα πολλά.
πολύ καλό κλίμα για εμένα και τους συνεργάτες μου.
παντα ευχαριστες οι ωρες στη δουλεια αψογη συνεργασια με τους συναδελφους
Κατά
χωρις ρεπο
ευχαριστη κ αριστη συνεργασια .... τυπικη μισθοδοσια καθε μηνα...αδειες... ευχαριστω περιβαλλον
Κατά
Δεν ειχα ρεπο
Συνηθως ειχε αρκετη δουλεια και υπηρχε καλη συνεργασια μεταξυ των συναδελφων. Χρειαζεται ευγενεια και παντα με ευχαριστη διαθεση απεναντι στο πελατη.
Ιδανικό περιβάλλον για νεοεισαχθέντες στον χώρο της πώλησης. Εξαιρετική εργοδοσία και συναδελφικότητα.
Πληρωμές, παροχές, συναδελφικότητα, εργοδοσία.
Κατά
Δεν υπάρχει κάποιο αρνητικό στοιχείο.
Δείτε περισσότερες αξιολογήσεις για την εταιρεία Benetton
  1. Αξιολογήσεις εργαζομένων