Celestino Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Βρέθηκαν 21 αξιολογήσεις που αντιστοιχούν στην αναζήτηση
Δείτε και τις 23 ανασκοπήσεις
Ο μισθός για όταν ξεκινάς είναι 550 ευρώ σαν εργάτης αποθήκης. Δύσκολη και απαιτητική εργασία, φωνές από προϊσταμένους αποθήκης για να κάνεις πιο γρήγορα και να "τρέξεις" γιατί το μέγεθος των ηλεκτρονικών παραγγελιών είναι τεράστιο. Η τιμολόγηση ήταν πιο καλή. Επίσης δεν άνοιγαν τα κλιματιστικά για οικονομία με αποτέλεσμα να υποφέρεις από τη ζέστη
Καλή συνεργασία με τους υπόλοιπους συναδέλφους
Κατά
Μισθός, μη ρεαλιστικές απαιτήσεις, υπερωρίες που πληρώνονταν 2, 80
Ολα μιαχαρα και ωραια στην εταιρεια αυτη.Θα ηθελα πολυ να εργαστω μαζι σας!!
Δεν ξερω
Κατά
Κανενα
Στα δύο χρόνια εργασίας μου στη Celestino απόκτησα γνώσεις σε διάφορους τομείς που δεν είχα καταφέρει να αποκτήσω τόσο γρήγορα σε αντίστοιχη θέση γραφείου σε άλλη επιχείρηση. Πρόκειται για ένα νεανικό κλίμα που δίνει ευκαιρίες και αποζημειώνει τον εργαζόμενο ενώ παράλληλα δίνει σοβαρές προοπτικες εξέλιξης και δυνατότητα επιμόρφωσης μέσα από σεμινάρια που που αναλαμβάνει να καλύψει η εταιρεία για τον εργαζόμενο. Κατά την επιστροφή μου στη χώρα καθώς αποχώρησα για να εργαστώ στο εξωτερικό, αν μου δινόταν η ευκαιρία, θα επέστρεφα σε αυτή την εταιρεία.
Εργασιακό περιβάλλον
Καθόλου αξιοκρατικός χώρος εργασίας, εκμεταλλεύονται τον εργαζόμενο όσο μπορούν. Τα ανώτερα στελέχη, μάνατζερ και υπεύθυνοι λειτουργούσαν με συμπάθειες και αντιπάθειες χωρίς να αξιολογούν την αντικειμενική παραγωγή του ατόμου. Επίσης ένα ποσό του μισθού ήταν με κουπόνια δηλαδή μαύρα αφορολόγητα λεφτά.
Διαβάζω από άλλους συναδέλφους για κλίκες και τοξικό περιβάλλον και λέω από μέσα μου ότι πρόκειται για απίστευτα επιεικείς αξιολογήσεις σε σχέση με αυτό που πραγματικά αντιμετωπίσαμε όλοι, γιατί εγώ θα χαρακτήριζα τη διεύθυνση της εταιρείας εγκληματική οργάνωση που εγκληματεί κατά των ψυχών των εργαζομένων της. Όταν η αγράμματη διευθύντρια λιανικής εκφράζεται κατά των ειλώτων εργαζομένων με εκφράσεις αν δεν τους αρέσει ας σηκωθούν να φύγουν, μπορείτε να καταλάβετε όλοι γιατί συνέχεια έχουν αγγελίες για προσωπικό. Ολοι δουλεύουμε για να ζήσουμε αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχουμε αξιοπρέπεια.. Μείνετε μακρυά!
Κατά
Υποβιβασμός και εξευτελισμός της προσωπικότητας του εργαζομένου
Η αντιμετώπιση και η υποτίμηση του καινούργιου υπαλλήλου από το υπόλοιπο προσωπικό δημιουργούν ένα άκρως τοξικό κλήμα , όλα πάνε αναλόγως τις συμπάθειες και φυσικά δεν δουλεύουν όλες οι εργαζόμενες. Οι πιο παλιές κάθονται στον υπολογιστή ψάχνοντας τι παπούτσια θα αγοράσουν ή στο κινητό χαζεύοντας στο Instagram, και εκεί που πας να πάρεις ανάσα από την δουλειά έρχονται και σου κάνουν παρατήρηση ότι δεν δουλεύεις , η απόλυτη ειρωνεία . Το προσωπικό αποτελείται από αμόρφωτους άνθρωπους που δεν ξέρουν να συμπεριφέρονται να σέβονται και έχουν απερίγραπτο Θράσος. Μικροπρεπής συμπεριφορά και κυριαρχεί ο άντιεπαγγελματισμός με αποτέλεσμα να μην μπορείς να εργαστείς με όρεξη και διάθεση !!!
Δεν υπάρχουν
Κατά
Τοξικοτατο κλίμα
Είναι μια εταιρεία που πληρώνει τα πάντα στην ώρα της. Η συγκεκριμένη υπεύθυνη που είχα είχα είναι η καλύτερη που υπάρχει εκεί. Ευχαριστώ πολύ όλους που μου έδωσαν την ευκαιρία να εργαστώ στην συγκεκριμένη εταιρεία.
Ομαδική ασφάλιση, μισθός, ρεπό, άδειες και πολλά άλλα
Κατά
Όλα άψογα
Είχα μια πολύ καλή συνεργασία και εμπειρία από την εταιρία
Καλη συνεργασία και ομαδικό περιβάλλον
Κατά
Κανένα
Πρόκειται για εταιρία που δεν είναι να την παίρνεις στα σοβαρά, γιατί πολύ απλά δεν σε παίρνουν αυτοί στα σοβαρά. Για να εξελιχθείς πρέπει ή να έχεις...μπάρμπα στην Κορώνη ή να κατέχεις καλά την τέχνη του γλειψίματος. Οικονομικά χάλια και ανισότητες, πάντα αναλογα με τις συμπάθειες, που είναι ο πιο σημαντικός παράγοντας για να σε αξιοποιήσουν τα..." στελέχη" της εταιρίας, που είναι το ένα πιο...ταλαντούχο από το άλλο. Σε σοβαρή εταιρία, τα εν λόγω "στελέχη" ούτε έξω από την πόρτα δεν θα τα άφηναν να περάσουν.
Είναι μια εταιρεία η οποία σέβεται και εκτιμά τους υπαλλήλους της.Συνεπης στις οικονομικές υποχρεώσεις της και προθυμη να ακουσει και να βοηθησει το προσωπικό. Σας ευχαριστώ για την συνεργασία !!!
Εάν δεν είστε 18 χρόνων στην προσπάθεια σας να αποκτήσετε εργασιακή εμπειρία, μην χάσετε τον χρόνο σας με αυτό το ανεκδοτο για εταιρία. Σε καθημερινή βάση θα έχετε την ευκαιρία να είστε σε επαφή με: management που δεν έχει ιδέα τι κάνουν οι υφιστάμενοι , μαντροσκυλα, τρελά αφεντικα με διπολική διαταραχή, κλικες επιπέδου high school αμερικανικής ταινίας. Άθλια συμπεριφορά προς τον εργαζόμενο, ατελείωτες υπερωρίες απλήρωτες.
Μπουλιγκ κατά των καινούργιων ατόμων που προσλαμβάνονται ιδιαίτερα στο selectino του αεροδρομίου αλλάζουν υπαλλήλους κάθε εβδομάδα λόγω της κάκιστης συμπεριφοράς των υπευθύνων υπαλλήλων τρομοκρατία και άσχημη συμπεριφορά από την πρώτη ημέρα πρόσληψης σου ...δεν ακούγετε το δίκιο σου πουθενά η υπεύθυνη σε εκπαιδεύει σε κλίμα τρομοκρατικό και να είσαι αχαμογελαστη λυπάμαι για μια τέτοια εταιρία που στελεχώνεται από τέτοια αμόρφωτα άτομα .......
Μηδεν
Κατά
Ολα
Ήταν μια εταιρία με άριστους συνεργάτες,το περιβάλλον εργασίας ήταν πολύ καλό και θεωρώ πως ήταν αρκετά δίκαιο οι δουλειές να μοιράζονται και να αξιολογουμεστε ώστε να ανεβαίνουμε όλες οι κοπέλες και να υπάρχει εξέλιξη!!!
Μεγαλύτερα διαλείμματα
Κατά
Μίνι άδειες
Πολλές ώρες εργασίας,χωρίς να πληρώνονται οι υπερωρίες. Σου βγαίνει ο πάτος για να το καθαρίσεις ,συν ότι κουβαλάς πολλάς ρούχα, για να μην πηγαινοέρχεσαι και σου λένε ότι δε δουλεύεις. Από πηγαδάκια εκεί μέσα άλλο τίποτα. Το εργασιακό κλίμα σε κουράζει πολύ γρήγορα . Μόνο στην αποθήκη χαιρομουν να είμαι, γιατί ο αποθηκαριος έκανε τη δουλειά του και δε καθόταν να κουτσομπολέψει.Τα επιπλέον 40€ θα μπορούσε να μας τα δίνει σε χρήματα και όχι ticket. Επισης απαραδεκτοι ως προς την αντιμετώπιση του προσωπικού . Για αυτούς είσαι δούλος και αναλωσιμος.Το μόνο καλό είναι οτι η πληρωμή έμπαινε στην ώρα της.
Μισθός
Κατά
Όλα τα υπόλοιπα.
Απο που να αρχισω Υπευθυνοι δικτυου και καταστηματων κολλητοι-κατιναριο σωστο-μικροπρεπεις με μηδεν καταρτιση και παιδεια ή εκπαιδευση.γλυφτες σε ολο το μεγαλειο,γκετο κανονικο.Συνθηκες τρομοκρατιας,ας φυγεις που θα βρεις αλλου,και θα σου δωσω 600 ευρω κ πολλα λεω γιατι εισαι ηλιθιος,τον εξυπνο θα πρεπει να τον πληρωσω,σωστα;κ αλλωστε πως θα κανω κουμαντο;
Ουτε ενα
Κατά
Τρομοκρατια κ απειρα μπινελικια απο τον γνωστο μπαμπα ιδιοκτητη
Μια πολυ καλη εταιρεία με προοπτική αλλα ειναι σε λάθος χέρια καθώς η φιλοσοφια των υπευθύνων ειναι να Δουλευεις ασταμάτητα 10_11_12 ωρες καθημερινά χωρίς να σκεφτείς καν να πεις κουβέντα γιατι μετα απλα χάνεις τη δουλεια σου... Κλικες και διχόνοιες υπαρχουν επισης αφου τα επιτρέπουν... Πολυ κακό κλιμα καθώς δεν υπάρχει ίση μεταχείριση ατόμων σε ολους τους τομείς και σε κάνουν να νιώθεις σκουπίδι αν δεν εισαι της κλίκας. Με λιγα λογια αν δεν εχεις κατι χειροτερο να κανεις απο το πρωι μέχρι το βραδυ για να παίρνεις 500-600€ βρηκες την ιδανική δουλεια για σένα. Συγχαρητήρια!
Παιρνεις μερος αθελα σου σε κοινονικα πειράματα... Που αλλου θα ειχες αυτην την ευκαιρία ;
Κατά
Ειναι πολλα και βαρεθηκα να γραφω....
Ετοιμάσου να ξεχάσεις τη προσωπική σου ζωή γιατι θα δουλευεις απο το πρωι μεχρι το βραδυ με ενα μισαωρο διαλειμμα το οποιο χρεωνεσαι βεβαιως, βεβαιως στους 40 βαθμους, χωρις εννοειται αιρκοντισιον, ουτε καν ανεμιστηρα μεχρι να λυποθυμησεις το Καλοκαιρι κ με γαντια κ κασκολ το χειμωνα!και αν τολμησεις να μιλήσεις, σου λένε άμα θες, αλλιώς το λογιστήριο είναι στον 1ο.και αντε ανεβα απο το -4!!!Κατα τα άλλα όμως έχει εύκολη πρόσβαση από το μετρό, μόλις δέκα λεπτά με τα πόδια και αν διαθέτεις κάποια παραπάνω κιλακια είναι το ιδανικό μέρος να τα χάσεις κ να γλυτώσεις τα λεφτά του γυμναστηρίου.σφιγγουν γάμπες, χέρια κ γλουτοι.ασε που κάνεις κ αποταμίευση γιατί που να βρεις κουράγιο την ώρα που σχολάς να πιεις καφέ?βέβαια αν σχολάσεις κατά τις 11 το βράδυ, μια ευθεία δρόμος η Ιερά Οδός!!!μπες κ πιες κ ένα ποτάκι!γιατί με τέτοιες αποδοχές άλλωστε , για δεύτερο δε σε βλέπω! Με εκτίμηση, Ένας που πίσω δε γύρνα!
καλο περιβαλλον. παρολα αυτα χαμηλος μισθος αρκετες υπερωριες. και ανασφαλεια σχετικα με την εξελιξη της πορειας στην εταιρια απολυουν πολυ ευκολα.
δωρεαν γευματα
Κατά
αρκετες ωρες εργασιας
περισσοτερη υπομονη, ομαδικοτητα,περισσοτερος κοσμος,υπευθυνοτητα
καλυψη μηνιαιας καρτας μεταφορων, κουπονια super market
Κατά
Πολλες ωρες εργασιας
Καλύτερη εταιρεία !! Εύχομαι να βρω κατι σαν αυτο... Ειναι ολοι ευγενικοί και συνεργάσιμοι
Υπήρχε ενδιαφέρον από όλους όσους εργαζόμασταν στην εταιρεία για την εξέλιξη της αλλά και την δική μας.
Δείτε περισσότερες αξιολογήσεις για την εταιρεία Celestino
  1. Αξιολογήσεις εργαζομένων