Flying Tiger Copenhagen

Flying Tiger Copenhagen Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Αξιολογήστε αυτή την εταιρία

Ταξινόμηση με βάση

ΧρησιμότηταΒαθμολογίαΗμερομηνία
Βρέθηκαν 16 αξιολογήσεις που αντιστοιχούν στην αναζήτησηΔείτε και τις 446 ανασκοπήσεις

Χαλαρα και επεξηγηματικα

Επιλεγμένη αξιολόγηση Indeed

Επιλέχθηκε ως πιο χρήσιμη από την Indeed
Καλό κλίμα οι έμπειροι σε βάζουν γρήγορα στο κλίμα,αυστηρές βέβαια οι πολιτικές και μικρή η σύμβαση και ο μισθος

Κλιμα

Κατά

Μισθος

Χάλια

Χάλια ολα δεν αξίζει να πάτε... Αλλιώς φαίνεται και αλλιώς είναι...Κακή αντιμετώπιση απο υπεύθυνη
Διοίκηση

Χαλαρό περιβάλλον, άψογη συνεργασία, επεξηγηματικά.

Πολύ οργάνωση σε άψογο επίπεδο, ο μάνατζερ ειλικρινά κατατοπιστικοτατος, με γνώσεις και όρεξη να σου δείξει και να σου μάθει τη δουλειά. Όλη η ομάδα είναι συνεργάσιμοι και υπάρχει πολύ καλό κλίμα εργασίας. Οι συμβάσεις είναι ανάλογα τις ανάγκες σου και βολεύουν πολύ ειδικά τα part time τα οποία, σου δίνουν την δυνατότητα να βγάλεις το χαρτζιλίκι σου. Η εργασία σε μια πολυεθνική όπως τα Tiger ακολουθεί μια παγκόσμια νοοτροπία το οποίο δεν είναι απαραίτητα κακο. Θα το πρότεινα ως εργασία!

Ομαδικότητα, συνεργασία, συνεννόηση, πολύ καλό κλίμα, γρήγορη προσαρμογή, οργάνωση.
Διοίκηση

Κάποιοι υπάλληλοι έχουν αλλεργία στη διαφορετικότητα (προτιμήσεων και σωματικού βάρους) και φροντίζουν να το βγάζουν προς τα έξω ολοφάνερα...

Ο συγκάτοικός μου δούλευε περίπου 1.5 χρόνο στην εταιρεία. Κάθε μέρα γύριζε στο σπίτι και τις περισσότερες φορές έκλαιγε. Πονούσε το σώμα του από τα πολλά βάρη που ήταν αναγκασμένος να σηκώνει κάθε μέρα παράλληλα με την εξυπηρέτηση πελατών και τις δουλειές του μαγαζιού. Για την εταιρεία γενικά είχα καλή άποψη μέχρι που μπήκα να δω κριτικές και κατάλαβα ότι όσα μου έλεγε ο συγκάτοικός μου δεν ήταν υπερβολές. Στην αρχή νόμιζα ότι υπερβάλλει και ότι κάτι έχει παρεξηγήσει στη συμπεριφορά των συναδέλφων του γιατί είναι ευαίσθητο παιδί, συνεσταλμένο. Τον κατάλαβαν ότι θα κάνει πάντα, ό,τι του λένε και τον εκμεταλλεύονταν συνέχεια. Το παιδί παραιτήθηκε σήμερα το μεσημέρι και επιτέλους τον βλέπω μετά από καιρό ανακουφισμένο και χαμογελαστό! Ρώτησα και έμαθα ότι παραιτούνται πολλά άτομα συνέχεια από όλα τα tiger, οπότε κάτι πολύ σοβαρό συμβαίνει και φεύγουν όλοι λόγω ψυχοφθόρου περιβάλλοντος. Είναι ντροπή μια τόσο διάσημη και μεγάλη εταιρεία να μην σέβεται τους απλούς εργαζομένους και να επιτρέπει στους ανώτερους να τους φέρονται τόσο άσχημα. Υποτίθεται ότι σαν εταιρεία πρεσβεύει κάτι εντελώς διαφορετικό από την καταπίεση, την κακομεταχείριση και το άγχος. Ούτε ο μισθός μαρτυρά κάτι τέτοιο, ούτε οι συνθήκες εργασίας. Το "είμαστε όλοι ίσοι" πάει περίπατο σε όλους τους τομείς. Ο νοών νοείτω...

δεν έχω ακούσει τίποτα θετικό.

Κατά

Νομίζω όλα.

Stay away

1. Σχεδον ανυπαρκτα ενσημα.2. "Ψευτικες" συμβασεις, πχ υπογραφεις 12ωρη γιατι "Δυστυχως δε μπορουμε να κανουμε κατι καλυτερο προς το παρον" και δουλευεις 30+ ωρες3. Μισθος που φτανει για ενα ενοικιο των 280€ και εναν λογαριασμο ρευματος αξιας 100€ το πολυ. Do the math, it's not hard. 5. Αλλαγες στο προγραμμα χωρις ενημερωση του προσωπικου. Στελνουν ενα mail κι αν εισαι ατυχος και δε σου ερθει ειδοποιηση ή αν ξεχαστεις και δεν το δεις, θα βρεις το μπελα σου γιατι θα χασεις τη βαρδια σου κλπ. Οτιδηποτε νεοτερο σχετικα με το μαγαζι ερχεται σε mail, οποτε ειτε εισαι στο χωρο εργασιας ειτε οχι, πρεπει να εισαι stand by με το κινητο στο χερι μηπως ερθει καποιο mail απο τη δουλεια.6. "Οι δουλειες μοιραζονται ισα σε ολους" θα σας πει καποιος απο τους υπευθυνους και δεν υπαρχει μεγαλυτερο ψεμμα απο αυτο. Ο,τι βαριουνται να κανουν στις πρωινες 8ωρες βαρδιες οι υπευθυνοι, τα φορτωνουν στους απογευματινους που ειναι 5ωροι και 4ωροι χωρις να εχουν την ιδια εμπειρια με τους ανωτερους, με αποτελεσμα οι δουλειες να μη βγαινουν χρονικα ή να γινονται λαθη. 7. Ψυχικη και σωματικη εξουθενωση. Η δουλεια ΕΧΕΙ ΒΑΡΗ!!! Στη συνεντευξη δεν το λενε αλλα η αληθεια ειναι οτι εχει πολλα βαρη. Ψυχικα δε, οι ανωτεροι φροντιζουν παντα να σε "λιωνουν", με το γαντι ομως. Δεν ειναι ευχαριστημενοι με τιποτα. Δεν ακους καλο λογο ποτέ. Για ολα κατι εχουν να πουν. ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ. Μεχρι και στα ρεπο εστελναν μηνυματα για να κραζουν. Εχω μαρτυρες παλιες συναδελφους που εβλεπαν ολα οσα βιωνα και την στοχοποιηση μου απο τους ανωτερους και ειχαν ενοχληθει και οι ιδιες παρα πολυ γιατι εβλεπαν ποσο προσπαθουσα και -

Καλη εκπαιδευση για αρχαριους

Κατά

ΟΛΑ τα υπολοιπα.

μεινετε μακρια!!!

Κακό περιβάλλον εργασίας, πολλά βάρη, τρομερή (κατα)πίεση, κακή οργάνωση των εργασιών από τον manager, απαράδεκτη συμπεριφορά απο την merchandiser προς τους κατώτερους ιεραρχικά υπαλλήλους ακόμα και εκτός δουλειάς (μέσω social media). Εξαιτίας της παραιτείται όλος ο κόσμος που πιάνει δουλειά στο εν λόγω υποκατάστημα. Δωδεκάωρη σύμβαση με πολλές παραπάνω ώρες εργασίας (εννοείται ό,τι να 'ναι τα ένσημα). Για όλες τις αρμοδιότητες ενός απλού υπαλλήλου που πρέπει να είναι σωστό ρομπότ για να ανταπεξέλθει (σωματικά και ψυχικά), ο μισθός είναι ένα τίποτα. Απόλυτη εκμετάλλευση. Οι ανώτεροι "μαγειρεύουν" ωράρια, ρεπό, άδειες, κανονίζουν να μη δουλεύουν Π/Σ/Κ που το μαγαζί είναι γεμάτο από κόσμο και χρειαζόμαστε βοήθεια. Επίσης πολλές φορές είχε τύχει να μας πουν οι υπεύθυνοι φεύγοντας "καλέστε μας αν χρειαστείτε κάτι ή αν έχετε κάποια απορία" και δεν σήκωναν τηλέφωνα ούτε απαντούσαν στα μηνύματα και αν απαντούσαν ήταν ψυχροί και έλεγαν ότι αυτά είναι πράγματα που θα έπρεπε ήδη να γνωρίζουμε. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να μην κάνουμε κάποια δουλειά γιατί δεν ξέραμε πώς ή την κάναμε λάθος. Φυσικά και τα ακούγαμρ κανονικότατα την επόμενη μέρα και δε μπορούσαμε να βρούμε το δίκιο μας πουθενά. Γκρίνιαζαν και προσέβαλαν όταν κάτι δεν ήταν όπως ακριβώς το ήθελαν. Ψυχοφθόρο περιβάλλον και πολύ πιεστικό και για το σώμα. Στη συνέντευξη δεν προειδοποιούν για τίποτα από όλα αυτά. Η υπομονή έχει και τα όριά της. Προσωπικά έφτασα σε άθλιο σημείο ψυχολογικά γιατί με ενοχλούσαν για ψύλλου πήδημα κάθε μέρα (ακόμα και στα ρεπό μου) γιατί όλο κάτι δεν τους άρεσε. Είχα μάρτυρες τις συναδέλφους μου που κάθε -

Κατά

ψυχοφθορο περιβαλλον

οτι χειροτερο

Μπορω με σιγουρια να πω οτι αυτη η θεση μου προκαλεσε περισσοτερα προβληματα απο οτι ηδη ειχα. Ο manager στον κοσμο του,ανοργανωτος και τα ριχνει ολα στις απλες πωλητριες που προσπαθουν να βγαλουν ΜΙΑ βαρδια με τις παροχες που εχουν που προφανως ειναι περιορισμενες.Στην συνεχεια εχεις και τους 'ανωτερους' να σε βγαζουν τρελη και αχρηστη επειδη απλα δεν καταφερες να κανεις κυριολεκτικα 20 δουλειες σε 4 ωρες ενω οι ιδιοι απλα κραζουν χωρις να κανουν καποια ιδιαιτερη δουλεια, απλα για τα ματια του κοσμου. Το καταστημα ειναι ενα χαλι κυριολεκτικα και απορω πως ειναι ανοιχτο ακομη. Στην ουσια οτι και να κανεις ειναι λαθος και θα βρουν να στην πουν για το παραμικρο που δεν ειναι καν δικο σου λαθος. Επισης ο μανατζερ απλα εξαφανιζεται μολις σχολαει απο καθε πλατφορμα επικοινωνιας ενω λεει εκατο φορες να τον καλουμε οταν εχουμε αποριες, ομως ο ιδιος μας το κλινει κυριολεκτικα στην μουρη και μετα ριχνει κατεβατα στην ομαδικη για πραγματα που προφανως δεν ηταν στο χερι μας να κανουμε.

τιποτα

Κατά

τα παντα
Διοίκηση

Απαράδεκτοι μάνατζερ και η συνέντευξη για γέλια...

Ας ξεκινήσουμε από το γεγονός ότι καλύτερα είναι να ψάξετε για κάτι άλλο, θεωρώ θα ήταν καλύτερη επιλογή από την συγκεκριμένη δουλειά. Ο μάνατζερ κ γενικά οι παρατρεχαμενοι 8ωροι υπεύθυνοι κ δεν συμμαζευεται είναι απαράδεκτοι από θέμα συμπεριφοράς. Αλλά όχι μόνο προσπαθούν να σε βγάλουν τρελό λέγοντας πως δεν έχεις φέρει τη δουλειά που έκανες στο σπίτι... γιατί μαντεψτε σου βάζουν δουλειά κ για το σπίτι.. σου βγάζουν ελλείμματα στο ταμείο που είναι φανταστικά γιατί πολύ απλά γενικά το σύστημα πέφτει ή μπορεί να γίνει το οτιδήποτε που δεν είναι δική σου ευθύνη αλλά των τεχνικών. Τώρα ας μην αναφερθώ καν για τη συνέντευξη γιατί έπρεπε να το είχα καταλάβει. Προσπαθούν να σε πάρουν με το καλό. Αλίμονο μην καταλάβουν την ανάγκη που έχεις.

Meine makρια

Όσοι σκέφτεσται να ξεκινήσετε στο flying tiger σταματήστε να το κάνετε γρήγορα και ψάξτε για κάτι άλλο. Κακός μισθός της πείνας που δεν φτάνει για τίποτα. Είσαι μερικής απασχόλησης, δουλεύεις 6ωρο και 8ωρο για 1,5 ευρώ. Μπορεί να δουλεύεις 8ωρα (τα οποία στα πλασάρουν ότι σου κάνουν χάρη) και πέρνεις λιγότερα από τα μισά από τον μόνιμο που έχετε δουλέψει τις ίδιες ώρες γιατί έχεις part time σύμβαση. Το χαλαρό κλίμα και το περιθώριο εξέλιξης που σου πλασάρουν στη συνέντευξη καταστρέφεται από την πρώτη μέρα. Συνεχόμενη πίεση με άπειρες πληροφορίες και ευθύνες χωρίς καμία εξιδίκευση, είσαι σε όλα τα πόστα γιατί όλα τα καταστήματα υπολειτουργούν λόγω έληψης προσωπικού. Τα ωράρια και το πρόγραμμα αλλάζουν συνεχώς. Αξιολογήσεις με αποκορύφημα να σε βάζουν οι μάνατζερ σε ένα δωματιάκι και να σου λένε πόσο άχρηστος είσαι για να μην ελπίζεις σε μονιμότητα. Μανατζερ και 8ωροι σε κλίκα που μαγειρεύουν ωράρια και άδειες όπως τους βολεύει σε βάρος των άλλων. Ειρωνικό ύφος και απειλές. Καμία αλληλεγγύη και συναδευλφικότητα. Θέλουν πωλητές ρομπότ που βγάζουν κέρδος για την εταιρία και αυτό στο τονίζουν ξεδιάντροπα. Πληρώνεις λάθη στο ταμείο που πολλές φορές δεν υπάρχουν και σκάνε από το σύστημα με κράτηση μισθού. Οι παραιτήσεις δίνουν και πέρνουν της τάξης 50 παραιτήσεις το χρόνο στο κατάστημα. Και η λίστα έχει πολλά ακόμα. Μείνε μακριά.
Διοίκηση

Για μια πρώτη εμπειρία είναι οτι χρειάζεστε!

Η εταιρεία δίνει την δυνατότητα εργασίας σε πολλά άτομα. Ωστόσο η ψυχολογική και σωματική καταπόνηση λόγω λαθους management απο τον manager είναι τεραστιαία, το περιβάλλον εργασίας στο συγκεκριμένο παράρτημα είναι χαοτικό, οι συνθήκες εργασίας με τα βάρη που αναγκάζεται να σηκώνει όλο το προσωπικό ανεξαρτητου θέσης είναι εξουθενωτικές και ο μισθός δυσανάλογος για τις επιπλεον ωρες και το φόρτο εργασιών.
Διοίκηση

Για μια πρώτη εμπειρία είναι οτι χρειάζεστε!

Η εταιρεία έχει προοπτικές για όσους εχουν όρεξη για εργασία. Ωστόσο η ψυχική και σωματική καταπόνηση λόγω του λανθασμένου management απο τον manager είναι τεραστιαία, το περιβάλλον εργασίας είναι χαοτικό, υπάρχει καθημερινό σήκωμα βαρέων κουτών και οι αποδοχές και συμβάσεις για το ίδιο φόρτο εργασιών μεταξύ του προσωπικού διαφέρουν σημαντικά. Καλή σα�� επιτυχία!
Διοίκηση

Το πρόγραμμα άλλαζε κάθε εβδομάδα. Τη μια μπορεί να δούλευα 12 ώρες την άλλη 20. Μηδενικός μισθός. Καμία προοπτική εξέλιξης.

Το μόνο θετικό είναι η συναδελφικοτητα. Κατά τα άλλα , υπογραφουν συμβάσεις 12ωρες και κοροϊδεύουν τον κόσμο. Καμία προοπτική εξέλιξης.

Πνεύμα συνεργασίας μεταξύ του προσωπικου

Κατά

Κακοπληρωτες

Γενικές γνώσεις

Πήγα για συνέντευξη και με ρωτούσαν για διάφορους θεσμούς που θεωρώ ιερούς,τι στόχους και προοπτικές έχω σε εργασιακό και προσωπικό επίπεδο,πως θα αντιμετώπιζα διάφορες καταστασεις υπό πίεση..Μου ανέφεραν επίσης ότι η εταιρία δεν κάνει διακρίσεις ούτε φυλετικές ούτε θρησκευτικες ούτε εμφανισιακες .Μετά από ένα Χ διάστημα σ λένε σήμερα ξεκινάς ..και την ημέρα εκείνη υπογράφεις την σύμβαση δλδ τότε μαθαίνεις το μισθό σ.Λιγα λεπτά πριν πιάσεις δουλειά σου δίνουν και μια μπλούζα με ένα έντυπο που συμπληρώνεις και παράλληλα συμφωνείς στα εξής ότι σε περίπτωση αποχώρησης την επιστρέφεις ή διαφορετικά την πληρώνεις (αυτό γίνεται κ αν την χάσεις)και σε περίπτωση ταμειακου λάθους γίνεται παρακράτηση τέλος του μήνα από το μισθό σου.Στα κατάστημα της Ερμού η τουαλέτα ήταν unisex,κ ακριβώς δίπλα ήταν το τραπεζι για να τρως στο διάλειμμα σου,το οποίο διάλειμμα δεν συμπεριλαμβάνεται στο 8ωρο ή 4ωρο που σημαίνει ότι το αναπληρωνεις. Τα αναφέρω τόσο αναλυτικά,επειδή δεν γίνεται λόγος στη συνέντευξη για όλα αυτά.

Κανένα

Κατά

Όλα χωρίς υπερβολές

Εργασιακή εκμετάλλευση

Δυστυχώς η εμπειρία στη συγκεκριμένη δουλειά ήταν κακή. Με μισθό της πείνας κ ψυχολογική φθορά λόγω άγχους κ πίεσης. Επίσης αν πάει κάποιος για συνέντευξη μην τον παραμυθιασουν ότι δεν υπάρχουν βάρη.
Διοίκηση

Απαράδεκτη εταιρία ως αναφορά την συμπεριφορά στους εργαζομένους

Πολύ κακό εργασιακό περιβάλλον.Ημουν δηλωμένος 4ωρος και δούλευα 6ωρα και 8ωρα μεσα στην εβδομαδα με 1.5 ευρω την ωρα η υπερωρία.Οι μανατζερ των καταστημάτων δεν ενδιαφέρονταν για τους υπαλλήλους.Δεν υπήρξε εκπαιδευση,δεν υπήρχε κατανόηση σε τίποτα.Για εσάς που σκέφτεστε να ζητήσετε δουλειά στην εταιρία μην κάνετε το λάθος!!!Πηγαίνετε καλύτερα σε καμία συνοικιακή καφετέρια,θα έχετε καλύτερες αποδοχές!

Κατά

Κακό εργασιακό περιβάλλον, ανύπαρκτες αποδοχές
Διοίκηση

Overworked and underpaid job position

Multi-tasking all day, every day is exhausting. More staff in each store is essential. Annual leave up to 25 days pro rata. There are little opportunities to grow.
Δείτε περισσότερες αξιολογήσεις για την εταιρεία Flying Tiger Copenhagen

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην Flying Tiger Copenhagen. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.Κάντε μια Ερώτηση

3.3

3.2Ισορροπία Εργασίας/Ζωής