G4S Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Δείτε και τις 14.021 ανασκοπήσεις
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Αλλα λένε για μισθό αλλά δίνουν και φυσικά δεν ξεπερνάς τα 560 €
κανενα
Κατά
τα παντα
G4, η χειρότερη εταιρεία του ελέους στην οποία είχα ποτέ την ατυχία να εργαστώ.
Εάν θέλεις να είσαι ένα κομμάτι κρέας που η G4 θα πετάει όπου θέλει, όποτε θέλει για να εξυπηρετήσει τις ανάγκες της και μόνο, τότε η G4 είναι για εσένα. Εάν θέλεις να μην έχεις κανένα έλεγχο της προσωπικής σου ζωής, να μη σε σέβονται ούτε στο ελάχιστο, να μην υπολογίζεσαι σαν άνθρωπος και να ξεχάσεις παντελώς τα ανθρώπινα κ εργασιακά σου δικαιώματα, τότε τρέχα στη G4! Και ξέχνα ότι είσαι άνθρωπος και έχεις δικαιώματα και προσωπική ζωή. Όπως επίσης αν χρειάζεσαι να εργαστείς λίγο με τους δικούς σου όρους γιατί μπορεί να έχεις και δεύτερη δουλειά ή ημιαπασχόληση, ξέχασέ το. Η εταιρεία ψάχνει κορόιδα και σε παίρνει όμηρο των αναγκών και υποχρεώσεών σου για να σε έχει πατσαβούρι.

Ο προγραμματισμός τους αποτελείται από "άνθρωπο" που μάλλον βρίσκεται σε κατάσταση μόνιμης μέθης, δεν εξηγείται αλλιώς. Ο πιο ανίκανος άνθρωπος που έχω δει ποτέ στη ζωή μου, στην πιο ακατάλληλη θέση, να παίζει με τις ζωές και την ξεκούραση των ανθρώπων. Πρόγραμμα ασταθές, όπως τους βγήκε εκείνη τη στιγμή. Περί πόστων? Πόστο δίπλα στο σπίτι σου μπορεί να έχει, θα στέλνει κάποιον από την Πεντέλη στην λεωφόρο Αθηνών για παράδειγμα, και εσένα που είσαι εκεί, στην Πεντέλη. Είναι και τόσο ανίκανοι, και τόσο δεν νοιάζονται.

Επίσης από ότι φαίνεται, η εταιρεία έχει υιοθετήσει μια πολιτική να μην ταξιδεύεις κάτω από 20 χιλιόμετρα για να πας στη δουλειά σου. Για να πας μόνο, όχι σύνολο.

Για "στελέχη" έχει ένα μάτσο καβαλημένα μπισμπίκια που θα έπρεπε να έχουν αποσυρθεί από περισσότερα πράγματα από απλώς εργασία, παντελώς ανίδεοι
 - περισσότερα...
Άμα είσαι καλός και σωστός στην δουλεία σου δεν θα σε δίωξουνε εύκολα αλλά απο εξέλιξη είναι πολύ κάτω του μετρίου,ίσως άμα έχεις γνωστό να σε προάγουν αλλίως δύσκολα, επίσης καλοκαιρινές άδειες είναι πολύ δύσκολο όπως και τις γιορτές (π.χ. χριστούγεννα, Πάσχα), οι απολαβές είναι ο βασικός +δώρα,+ ότι βάρδιες κάνεις σουκου αργίες κτλ, θα τα πάρεις όπως ορίζει ο νόμος τιποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο.
Το μόνο που δεν μου άρεσε όταν έχουν άδειες σέ πάνε αποδω και αποκη σε όλες φύλαξης.
Εποπτες που την εχουν δει στρατηγοι,μιλανε ασχημα και σου λενε βγες εξω να πλακωθουμε οπως ο γνωστος ψυχακιας εποπτης που ειναι εποπτης στο εργο εταιρειας τηλεφωνιας,βαρδιες που δεν στις πληρωνουν,οι ρουφιανοι παντα ειναι οι καλυτεροι τους φυλακες,αδεια δεν θα παρεις ποτε!!!!ποτε ξανα σε αυτο το νταχαου!!!!
απαραδεκτοι, αλλα λενε στη συμβαση αλλα κανουν, υπερωριες εκτος συμβασης, ρεπο που δεν γινονται οπως θα επρεπε και βλαχοι αρχιφυλακες με υφακι, μακρια!
κανενα
Κατά
δεν δινουν ρεπο, υπερωριες, κακη συμπεριγορα
Ειναι καταπληκτικη εταιρεια!Αριστη σε ολα!!!!Ειναι διπλα στον εργαζομενο παντα!
λιγο απροσωπη πολυ καλη οργανωση ο,τι δουλευεις παιρνεις .Υπαρχουν θεσεις χαλαρες θεσεις νορμαλ ...και πολυ δυσκολες....θεωρω οτι δεν υπαρχει σωστος καταμερισμος και αναλογη πληρωμη (ισως???) εκει ειναι το θεμα που ανεφερα του απροσωπου χαρακτηρα της εταιρειας.π.χ ο Νικος ειναι σε μια φυλαξη και ....χασμουριεται ολη μερα και ο Μακης σε ρεσεψιον η πυλη πολυεθνικης και ειναι ιδρωμενος 8 ωρες με προβλημα ακομα και τουαλετας ...ο Νικος λοιπον και ο Μακης παιρνουν τα ιδια χρηματα...και το εξωφρενικο ολων ο Νικος θα παρει αδεια το καλοκαιρακι ....ο Μακης τον Νοεμβρη....εχω ιδια εμπειρια
τα νομιμα
Κατά
τεραστιο προβλημα με τις αδειες
4,0
I was very glad to work for a company which offered excellent working conditions abided by the labour legislation of Greece .Moneywise it was good in comparison with other companies who provide security personnel.Very punctual when it comes to paying its employees.I have no regrets.
4,0
πάρα πολύ καλή και παραγωγική με καλές αποδοχές πληρώνουν στην ώρα τους
Μακραν η καλύτερη εταιρεία στην ελλαδα όπως και στο εξωτερικό,με σεβασμό προς τον πελάτη τής όπως και στον υπάλληλο της!
4,0
Δεν έχω να πω πολλά για την εταιρεία ειναι απο τις καλύτερες στον τομέα αυτό.Πληρώνει πάντα στην ώρα της.Οι βάρδιες ειναι κανονικές.Το μόνο κακό κατα την γνώμη μου είναι πως δεν υπάρχει προαγωγή,εξέλιξη.Όσα χρόνια και να δουλεύεις εκεί.
Την αύξηση αντί να την απορροφήσουν από τον πελάτη κοιτάνε να την κόψουν απτους φύλακες με διάφορα κόλπα όπως 12ωρα με μπλοκακι ή με μερικές σύμβασης εργασίας κόβοντας του έτσι ώρες οπότε θέλει, πάντα σε στέλνουν μακριά να φυλάς από την κατοικία σου, πρόγραμμα δεν υπάρχει κυλιόμενο για όλους κ βγάζει εβδομαδιαίο κ όχι μηνιαίο, αν είσαι βύσμα ή ωραία γυναίκα παιρνας καλά, σε θέματα ασφάλειας αποφασίζει πάντα ο πελάτης κ η εταιρεία λέει σε όλα ναι π.χ αν πει ο πελάτης να περπατάμε με τα χέρια θα περπατάμε με τα χέρια, άδειες ποτέ δεν δίνει της πληρώνει, χωρίς να ρωτήσει σε τραβάει από το πόστο σου η σου κόβει ρεπό κ σε πάει σε έκτακτες φύλαξης η για να κάνεις βάρδια κάποιου παλιού που πήρε άδεια, επικοινωνία με τον εργοδότη δεν υπάρχει
Μόνο ότι πληρώνει στη προκαθορισμένη ημερομηνία
Κατά
Σημαντική πίεση στη δουλειά,αρκετές ώρες εργασίας χωρίς επιπλέον αμοιβές,κλίμα δυστυχώς κακό με πολλούς να λένε πολλά χωρίς να εξυπηρετήσουν τους σκοπούς της εταιρείας αλλά με το λόγο τους να μετράει στην ανώτερη διοίκηση με σκοπό η διοίκηση να έχει άλλο όφελος από τους εργαζόμενους. Θέσεις που θα μπορούσαν να έχουν δοθεί σε εργαζόμενους τις εταιρείας τις προσφορών σε άλλους λόγο γνωριμίας με αποτέλεσμα το έργο της εταιρείας να μένει πίσω.
σταθερή μισθοδοσία
Κατά
Ιντρικες και συναλλαγές με τους εκπρόσωπους των εργαζόμενων προς όφελος της εταιρείας.
Επικινδυνη εργασια χωρις καλες αποδοχες και χωρις επιδοματα..
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ
imoun ston masouti 4ores eperna 300 eur ton mina 6meres tin vdomada
Απουσία προσωπικής ζωής, χαμηλοί μισθοί, μεγάλες αποστάσεις
Επιδόματα
Κατά
Καθολου άδειες
4,0
Αρκετά καλή εταιρεία και τηρεί πιστά, τα νόμιμα καθώς επίσης παρέχει υψηλού επιπέδου υπηρεσίες στους πελάτες της
4,0
Σταθερότητα εργασίας και δυνατότητα εξέλιξης στην εταιρία. Πολύ ευχάριστο περιβάλλον
Κορυφαια εταιρια στον κλαδο.Συνεχης εκπαιδευση,προοπτικη εξελιξης.
ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ-ΕΡΓΟΔΟΤΗ
Κατά
ΣΤΕΛΕΧΩΣΗ ΟΡΙΣΜΕΝΩΝ ΘΕΣΕΩΝ ΑΠΟ ΜΗ ΚΑΤΑΡΤΙΣΜΕΝΑ ΑΤΟΜΑ
Κατοχυρωμένο προφίλ
Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην G4S. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.
3,4
Βασισμένο σε 14.021 αξιολογήσεις