Αξιολογήσεις εργαζομένων για H&M

Συνεργασία και ομαδικό πνεύμα μεταξύ συναδέλφων

7 Φεβρουαρίου 2020
Ένα ευχάριστο περιβάλλον εργασίας, ομαδικό.
Αλλά δυστυχώς αν θέλεις να εξελιχθείς στην εταιρία πολλές φορές δεν το αναγνωρίζουν ή δεν θέλουν να το αναγνωρίσουν.
4,0
Παρόμοιες αξιολογήσεις
4,0
6 Αυγούστου 2020
Ίδιος ρόλοςΊδια τοποθεσία
Sales Advisor (Πρώην Υπάλληλος) - Αθήνα, Αττική
Έτυχε το κατάστημα που εργαζόμουν οι συνάδελφοι να είναι καταπληκτικοί!!

Γενικά πετυχαίνουν την εξέλιξη μόνο όσοι έχουν γνωστούς στα κεντρικά ή όσοι συνάπτουν ερωτικες και φιλικές σχέσεις με μάνατζερς!!!

Αν ψάχνετε για εργασία για να ξεκινήσετε από καπου τότε είναι μια χαρά!! Τα λεφτά όμως δεν βοηθανε για καμί ανάγκη με συμβάσεις να είναι μόνο 4ωρο με χρήματα 400€ μεικτά και καθαρά να μένουν 293€!!!!!
Περιβάλλον !
Κατά
Όλα τα υπόλοιπα !!
11 Σεπτεμβρίου 2017
Ίδιος ρόλος
Sales Advisor (Πρώην Υπάλληλος) - Πειραιάς
Σπουδαία εμπειρία να εργασθώ σε μια τέτοια πολυεθνική, αν και το διάστημα που εργάσθηκα έλειπαν οι υπεύθυνοι και οι αναπληρωτές δεν ανταποκρίνονταν στα καθήκοντα τους με αποτέλεσμα να δημιουργείται πρόβλημα και στους υπόλοιπους υπαλλήλους και το μαγαζί.
εμπειρία
4 Ιουλίου 2020
Ίδια τοποθεσία
Υπευθυνος πωλησεων (Πρώην Υπάλληλος) - Αθήνα, Αττική
Από την πρώτη μέρα μου είπαν "σκάσε και κολυμπα". Και εκπαίδευση δεν έγινε. Ο,τι μάθαινα μόνη μου ρωτώντας, που τους ενοχλούσε κιόλας, ενώ εξ αρχής μου μιλουσαν με όρους της δουλειάς. Η πρόσληψη μέσω Randstandt, για να πληρωνουν ψίχουλα. Όσο ήμουν Randstandt με έχωναν 8ωρα κάθε μέρα και έπαιρνα 300κατι ευρώ. Μετά μου έκαναν 2 μήνες συμβαση της εταιρείας και με έβαζαν μόνο 4ωρα, όποτε παλι τα ίδια λεφτά έπαιρνα. (Και στο τετράωρο δεν είναι ότι περνάς καλά..τρέχεις αδιακοπα και παλι σου τη λένε!). Μηνιάτικο δεν βγάζεις με τίποτα και δυσκολα μπορείς να κρατήσεις δευτερη δουλειά, γιατί σε βάζουν περιεργα ωράρια και όχι στάνταρ κάθε εβδομάδα. Στην περιοδο της εξεταστικής δεν με διευκόλυναν με το προγραμμα. Οι παλιες μιλουσαν παντα αφ'υψηλού και υποτιμητικά. Τα είχαν κάνει πλακακια με manager και διευθύντρια και περνουσε ωραία η ζωή.. Εμείς οι καινούργιοι στο περιθωριο... Άσχημο εργασιακό περιβάλλον, ενώ το διαφημίζουν ως νεανικο και cool... Εκεί μέσα η μια είχε τη μεση της, η άλλη το ποδι της (οι παλιες) και όλο δεν μπορουσαν να κάνουν κάτι, κι εμείς οι νέες τρέχαμε πάνω κάτω όλη μέρα, (για να μας διώξουν στο τέλος). Σου δίνουν και μεγάλες ευθυνες πχ ταμείο, κοψιμο δελτίων αποστολής κλπ, χωρίς εκπαίδευση.. Απαράδεκτοι με λίγα λόγια...
Πληρωμή στην ωρα της, τυπικοί στο θεμα του ωραρίου, φευγεις μολις σχολάς
Κατά
Μηδαμινή εκπαίδευση, πολυ τρέξιμο, μικρός μισθός, κλίκες απο παλιες