Αξιολογήσεις εργαζομένων για H&M

Σουηδικα προτυπα σε ελληνικα δεδομενα

18 Φεβρουαρίου 2018
Πολυ αγχοτικο περιβαλλον, παντα λιγο προσωπικο,η κεντρικη διοικηση λιγο πολυ εχει δημιουργηθει μεσα απο «προσωπικες σχεσεις»,η πλειοψηφια των managers ειναι «αναγκαια» (δεν ειχαμε αλλον!) εξελιξη πωλητων. Εξαντλητικα ωραρια πολλες φορες περαν του νομιμου κ κρυφα! Πχ με κλειδωμενη πορτα ωστε να μην μπορει να γινει ελεγχος γιατι πρεπει να βγει η τεραστια παραλαβη.
Εκπαιδευση σε γρηγορους ρυθμους, εργαλεια εκπαιδευσης
Κατά
Ολα τα αλλα. Μανατζερς, κεντρικη διοικηση ωραρια συμπεριφορα
Similar reviews
4,0
6 Αυγούστου 2020
Sales Advisor (Πρώην Υπάλληλος) - Αθήνα, Αττική
Έτυχε το κατάστημα που εργαζόμουν οι συνάδελφοι να είναι καταπληκτικοί!!

Γενικά πετυχαίνουν την εξέλιξη μόνο όσοι έχουν γνωστούς στα κεντρικά ή όσοι συνάπτουν ερωτικες και φιλικές σχέσεις με μάνατζερς!!!

Αν ψάχνετε για εργασία για να ξεκινήσετε από καπου τότε είναι μια χαρά!! Τα λεφτά όμως δεν βοηθανε για καμί ανάγκη με συμβάσεις να είναι μόνο 4ωρο με χρήματα 400€ μεικτά και καθαρά να μένουν 293€!!!!!
Περιβάλλον !
Κατά
Όλα τα υπόλοιπα !!
4 Ιουλίου 2020
Υπευθυνος πωλησεων (Πρώην Υπάλληλος) - Αθήνα, Αττική
Από την πρώτη μέρα μου είπαν "σκάσε και κολυμπα". Και εκπαίδευση δεν έγινε. Ο,τι μάθαινα μόνη μου ρωτώντας, που τους ενοχλούσε κιόλας, ενώ εξ αρχής μου μιλουσαν με όρους της δουλειάς. Η πρόσληψη μέσω Randstandt, για να πληρωνουν ψίχουλα. Όσο ήμουν Randstandt με έχωναν 8ωρα κάθε μέρα και έπαιρνα 300κατι ευρώ. Μετά μου έκαναν 2 μήνες συμβαση της εταιρείας και με έβαζαν μόνο 4ωρα, όποτε παλι τα ίδια λεφτά έπαιρνα. (Και στο τετράωρο δεν είναι ότι περνάς καλά..τρέχεις αδιακοπα και παλι σου τη λένε!). Μηνιάτικο δεν βγάζεις με τίποτα και δυσκολα μπορείς να κρατήσεις δευτερη δουλειά, γιατί σε βάζουν περιεργα ωράρια και όχι στάνταρ κάθε εβδομάδα. Στην περιοδο της εξεταστικής δεν με διευκόλυναν με το προγραμμα. Οι παλιες μιλουσαν παντα αφ'υψηλού και υποτιμητικά. Τα είχαν κάνει πλακακια με manager και διευθύντρια και περνουσε ωραία η ζωή.. Εμείς οι καινούργιοι στο περιθωριο... Άσχημο εργασιακό περιβάλλον, ενώ το διαφημίζουν ως νεανικο και cool... Εκεί μέσα η μια είχε τη μεση της, η άλλη το ποδι της (οι παλιες) και όλο δεν μπορουσαν να κάνουν κάτι, κι εμείς οι νέες τρέχαμε πάνω κάτω όλη μέρα, (για να μας διώξουν στο τέλος). Σου δίνουν και μεγάλες ευθυνες πχ ταμείο, κοψιμο δελτίων αποστολής κλπ, χωρίς εκπαίδευση.. Απαράδεκτοι με λίγα λόγια...
Πληρωμή στην ωρα της, τυπικοί στο θεμα του ωραρίου, φευγεις μολις σχολάς
Κατά
Μηδαμινή εκπαίδευση, πολυ τρέξιμο, μικρός μισθός, κλίκες απο παλιες
6 Ιουνίου 2020
Sales advisor (Πρώην Υπάλληλος) - Θεσσαλονίκη, Κεντρική Μακεδονία
Ενώ στην συνέντευξη μίλησαν για 2μηνη σύμβαση και έταξαν προοπτικές εξέλιξης και παραμονή στην εταιρία, οι συμβάσεις όλων (πλην 2-3 συγκεκριμένων ατόμων) έληξαν απροειδοποιητα στον πρώτο μήνα. Δεν έγινε ποτέ καμία εκπαίδευση από τους υποτιθέμενους managers, οι οποίοι μιλουσαν και αστειεύονταν μόνο με τους παλιούς υπαλλήλους ενώ οι
υπόλοιποι σαν να μην υπήρχαν γ αυτούς. Η εκπαίδευση των καινούργιων ήταν στην ευχέρεια των παλιών υπαλλήλων, οι περισσότεροι απρόθυμοι να βοηθήσουν βέβαια, η μύτη στο ταβάνι με το ζόρι έλεγαν καλημέρα. Στο τέλος απλά ανακοίνωσαν ότι σε διώχνουν, τελευταία στιγμή, χωρίς καμία ενημέρωση και φυσικά χωρίς καμία εξήγηση, όταν ρώτησα γιατί, ο manager μ ειπε ότι δεν γνωρίζει γιατί δεν είναι αρμόδιος γ αυτό.... Γενικά στρεσογονο περιβάλλον, κλικες, ελάχιστη βοήθεια από συναδέλφους και manager... Δουλεύουν άτομα χρόνια εκεί μέσα οι οποίοι δεν ξέρουν τα βασικά και διώχνουν καινούρια άτομα π είναι πολύ πιο ικανά. Το μόνο θετικό ήταν τα χρήματα και το εργασιακό περιβάλλον π ήταν σύγχρονο και ότι ήταν στο κέντρο της πόλης. Επίσης δεν ήταν ιδιαίτερα κουραστική δουλειά, πιστοί στο ωράριο μέχρι και στο 1 λεπτό. Κατά τα άλλα μακριά, γιατί το πιθανότερο είναι να σε κρατήσουν γ ένα μήνα που έχουν ανάγκη κ μετά να σε διώξουν.
Σχετικά καλά χρήματα, πάντα στην ώρα τους, καλά ωράρια, διαλείμματα, ένσημα
Κατά
Κακο κλίμα, καμία εκπαίδευση, εύνοια σε συγκεκριμένα άτομα, απόλυση χωρίς προειδοποίηση κ χωρίς εξήγηση
Κατοχυρωμένο προφίλ
Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην H&M. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.
3,8
Βασισμένο σε 7.864 αξιολογήσεις