Αξιολογήσεις εργαζομένων για ICAP GROUP

Δείτε όλες τις αξιολογήσεις της ICAP GROUP

Σκέτη κοροιδια
Υπάλληλος Inbound calls (Πρώην Υπάλληλος) –  Θεσσαλονίκη, Κεντρική Μακεδονία2 Ιουνίου 2019
Κάνεις ένα μήνα εντατική εκπαίδευση. Η εκπαίδευση τους χωρίζεται σε 3 τεστ λες και είσαι σε πανεπιστήμιο. Πλήθος πληροφοριών, δύσκολο σύστημα εκπαιδευτές κάτω του μετρίου. Βοήθεια δεν παρέχεται τόσο ώστε στις πρώτες μέρες να παίρνεις τα πάνω σου. Οι team leaders είναι σχεδόν αφαντοι στις οθόνες των κινητών τους και βοηθούν με το ζόρι. Πληρώνουν πάρα πολύ λίγα χρήματα. Δουλεύουν τους πρώτους 4 μήνες με συμβάσεις ορισμένου χρόνου. Εκμεταλλευονται το κάθετι και στο τέλος δεν σου ανανεωνουν την σύμβαση. Παρουσιαζουν τέλειο περιβάλλον με προοπτικές και εξέλιξη, πράγμα που δεν υφίσταται. Vodafone customer care υπάλληλος πρέπει να γνωρίζει τα πάντα σε ένα περιβάλλον που με το ζόρι σου απαντάνε σε τυχόν σου απορία που θα σου δημιουργηθεί. Ανεχεσαι κάθε είδους συμπεριφορά από πελάτη ως προς ανώτερο. Αδιαφορία φουλ. Διόλου παράξενο που οι αγγελίες αναρτωνται κάθε δεκαπενθημερο.
Κανένα
Κατά
Έλλειψη εκπαίδευσης από ανωτερους, Αντιεπαγγελματικη συμπεριφορά σε κάθε μέτρο
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 37ΌχιΑναφορά

Άλλες αξιολογήσεις εργαζομένων για ICAP GROUP

Φιλικο περιβάλλον
Technical support (Πρώην Υπάλληλος) –  Καλλιθέα, Αττική29 Ιανουαρίου 2020
Οι απαιτήσεις είναι υψηλές ομως προσφέρουν εκπαίδευση για να μάθεις. Επισης σε βοηθουν και κατα την εργασία.
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;ΝαιΌχιΑναφορά
Κακή φήμη & τεράστιο turn over (hr)
Υπόψηφιος Εργαζόμενος (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική27 Ιανουαρίου 2020
Είχα πάει για συνέντευξη παλαιότερα. Από τις χειρότερες εταιρίες του χώρου. Δυστυχώς μένω δίπλα και γνωρίζω πολλούς εργαζόμενους. Κατα καιρούς ήθελα να εργαστώ αλλά τόσο τα ανίκανα στελέχη όσο και πλήρως βαθιά νυχτωμένο top management δεν μου άφησαν πολλά περιθώρια.
Μόνο αρνητικά σχόλια ακούω από όσους εργάστηκαν εκεί. Ο CEO πρέπει να ενημερωθεί ότι το Center της ICAP είναι μια σκέτη αποτυχία της εταιρείας. Απορώ πώς αυτοί οι άνθρωποι ασκούν επιχειρηματικότητα. Κοίταξτε τις αγγελίες. Κάθε βδομάδα ζητάνε τα ίδια άτομα. Τεράστια κινητικότητα. Πλήρως ανίκανη η διοίκηση της εταιρείας.
Στην ICAP το καλύτερο είναι να είσαι εργαζόμενος μέσω πολύ υψηλόβαθμου στελέχους και να εργάζεσαι είτε στις ερυνες κλαδικές και αγοράς είτε στην διοίκηση/υποστήριξη. Τίποτε άλλο. Όπου βλέπετε αγγελία ICAP να μην πηγαίνετε. Είναι απλά χάσιμο χρόνου. Μακάρι να αντιληφθούν οι διοικήσεις πόσο λάθος πάει η εταιρεία τους και πόσο καταστρέφεται η φήμη της.
Σταθερός χαμηλός μισθός
Κατά
Χώρος εργασίας, στελέχη, οργάνωση
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;ΝαιΌχιΑναφορά
Διεκδικήστε αυτή την εταιρική σελίδα

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην ICAP GROUP. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

2,8

ICAP GROUP Αξιολογήσεις ανά Τίτλο Θέσης Εργασίας