Αξιολογήσεις εργαζομένων για ICAP GROUP

Δείτε όλες τις αξιολογήσεις της ICAP GROUP

Vodafone customer service, Thessaloniki, cosmos
Customer service (Vodafone) (Πρώην Υπάλληλος) –  Θεσσαλονίκη, Κεντρική Μακεδονία12 Απριλίου 2019
Μετα απο 2,5 χρονιά συνεργασίας με την icap μπορω να πω πως λιγοι θα σε νοιαστούν ετσι. Εργαζόμουν για την icap στο hub της Vodafone στην Θεσσαλονίκη. Μετα απο την αψυχολογιτη απόλυση μου, απο την τοτε supervisor, που ήρθε κόντρα στα υψηλά στατιστικά μου η icap ηταν διπλα μου ωστε να με εμπιστευτεί και να μου προτείνει καποια αλλη θέση σε άλλη εταιρία που συνεργαζετε. Αν και δεν προχώρησε, σε ευχαριστώ icap.

Αναφορικά ωστοσο με το cs της Vodafone στην Θεσσαλονίκη, ιδανική δουλεια για να ξεκινήσεις και εφοσον μένεις
ακομα με τους γονεις σου. Τα λεφτά ειναι τα στάνταρ, τα πέρνεις στις 30 καθε μηνα. Ωστοσο προοπτικές εξελίξεις δεν υπαρχουν, το φόρτο εργασίας και οι συνθήκες μετα απο ενα σημείο δεν παλευοντε. Μετα το πρώτο 3μηνο γυρνάς καθε μερα σπιτι με νεύρα. Οι team leaders κανουν οτι μπορουν οι άνθρωποι ωστοσο ολα περνανε απο την supervisor η οποια τσιρίζει για το παραμικρό και θα σε κανει ξεφτίλα για το ποιο ασήμαντο πράγμα μπροστα σε ολους τους συναδελφους σού, ετσι γιατι μπορεί. Δεν θελει να σε βοηθήσει και τον μονο τροπο που θα χρησιμοποιήσει ωστε να σε κανει να καλυτερευσεις τα στατιστικά σου ειναι να σε απειλήσει. Θα την παλεψεις μονο αν εισαι κολλητός της οπότε και εισαι εκτός του πεδιου βολής τής.
Βασικος μισθός, λεωφορείο για την μεταφορα σου απο το κέντρο της Θεσσαλονίκης, καλη περίπτωση για πρωτη επαφη με τον εργασιακό τομέα
Κατά
Καμία προοπτική εξέλιξης, ο προϊστάμενος (της Vodafone) οτι χειρότερο εχεις δει σε supervisor.

Άλλες αξιολογήσεις εργαζομένων για ICAP GROUP

Icap
Phone center (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα9 Σεπτεμβρίου 2019
Στην εταιρεία εγώ πέρασα αντικειμενικά καλά αν εξαιρέσουμε το αντικείμενο που ήταν απαιτητικό και οι άνθρωποι του αντικειμένου αρκετά έως πολλή να τους χαρακτηρίσω Ευγενικα απόλυτους.Με τους linder μου δεν είχα κανένα προβλημα
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;ΝαιΌχιΑναφορά
Σκέτη κοροιδια
Υπάλληλος Inbound calls (Πρώην Υπάλληλος) –  Θεσσαλονίκη, Κεντρική Μακεδονία2 Ιουνίου 2019
Κάνεις ένα μήνα εντατική εκπαίδευση. Η εκπαίδευση τους χωρίζεται σε 3 τεστ λες και είσαι σε πανεπιστήμιο. Πλήθος πληροφοριών, δύσκολο σύστημα εκπαιδευτές κάτω του μετρίου. Βοήθεια δεν παρέχεται τόσο ώστε στις πρώτες μέρες να παίρνεις τα πάνω σου. Οι team leaders είναι σχεδόν αφαντοι στις οθόνες των κινητών τους και βοηθούν με το ζόρι. Πληρώνουν πάρα πολύ λίγα χρήματα. Δουλεύουν τους πρώτους 4 μήνες με συμβάσεις ορισμένου χρόνου. Εκμεταλλευονται το κάθετι και στο τέλος δεν σου ανανεωνουν την σύμβαση. Παρουσιαζουν τέλειο περιβάλλον με προοπτικές και εξέλιξη, πράγμα που δεν υφίσταται. Vodafone customer care υπάλληλος πρέπει να γνωρίζει τα πάντα σε ένα περιβάλλον που με το ζόρι σου απαντάνε σε τυχόν σου απορία που θα σου δημιουργηθεί. Ανεχεσαι κάθε είδους συμπεριφορά από πελάτη ως προς ανώτερο. Αδιαφορία φουλ. Διόλου παράξενο που οι αγγελίες αναρτωνται κάθε δεκαπενθημερο.
Κανένα
Κατά
Έλλειψη εκπαίδευσης από ανωτερους, Αντιεπαγγελματικη συμπεριφορά σε κάθε μέτρο
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 16ΌχιΑναφορά
Διεκδικήστε αυτή την εταιρική σελίδα

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην ICAP GROUP. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

ICAP GROUP Αξιολογήσεις ανά Τίτλο Θέσης Εργασίας

ICAP GROUP Αξιολογήσεις ανά Τοποθεσία