Αξιολογήσεις εργαζομένων για ICAP GROUP

Δείτε όλες τις αξιολογήσεις της ICAP GROUP

Vodafone customer service, Thessaloniki, cosmos
Customer service (Vodafone) (Πρώην Υπάλληλος) –  Θεσσαλονίκη, Κεντρική Μακεδονία12 Απριλίου 2019
Μετα απο 2,5 χρονιά συνεργασίας με την icap μπορω να πω πως λιγοι θα σε νοιαστούν ετσι. Εργαζόμουν για την icap στο hub της Vodafone στην Θεσσαλονίκη. Μετα απο την αψυχολογιτη απόλυση μου, απο την τοτε supervisor, που ήρθε κόντρα στα υψηλά στατιστικά μου η icap ηταν διπλα μου ωστε να με εμπιστευτεί και να μου προτείνει καποια αλλη θέση σε άλλη εταιρία που συνεργαζετε. Αν και δεν προχώρησε, σε ευχαριστώ icap.

Αναφορικά ωστοσο με το cs της Vodafone στην Θεσσαλονίκη, ιδανική δουλεια για να ξεκινήσεις και εφοσον μένεις
ακομα με τους γονεις σου. Τα λεφτά ειναι τα στάνταρ, τα πέρνεις στις 30 καθε μηνα. Ωστοσο προοπτικές εξελίξεις δεν υπαρχουν, το φόρτο εργασίας και οι συνθήκες μετα απο ενα σημείο δεν παλευοντε. Μετα το πρώτο 3μηνο γυρνάς καθε μερα σπιτι με νεύρα. Οι team leaders κανουν οτι μπορουν οι άνθρωποι ωστοσο ολα περνανε απο την supervisor η οποια τσιρίζει για το παραμικρό και θα σε κανει ξεφτίλα για το ποιο ασήμαντο πράγμα μπροστα σε ολους τους συναδελφους σού, ετσι γιατι μπορεί. Δεν θελει να σε βοηθήσει και τον μονο τροπο που θα χρησιμοποιήσει ωστε να σε κανει να καλυτερευσεις τα στατιστικά σου ειναι να σε απειλήσει. Θα την παλεψεις μονο αν εισαι κολλητός της οπότε και εισαι εκτός του πεδιου βολής τής.
Βασικος μισθός, λεωφορείο για την μεταφορα σου απο το κέντρο της Θεσσαλονίκης, καλη περίπτωση για πρωτη επαφη με τον εργασιακό τομέα
Κατά
Καμία προοπτική εξέλιξης, ο προϊστάμενος (της Vodafone) οτι χειρότερο εχεις δει σε supervisor.

Άλλες αξιολογήσεις εργαζομένων για ICAP GROUP

Φιλικο περιβάλλον
Technical support (Πρώην Υπάλληλος) –  Καλλιθέα, Αττική29 Ιανουαρίου 2020
Οι απαιτήσεις είναι υψηλές ομως προσφέρουν εκπαίδευση για να μάθεις. Επισης σε βοηθουν και κατα την εργασία.
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;ΝαιΌχιΑναφορά
Κακή φήμη & τεράστιο turn over (hr)
Υπόψηφιος Εργαζόμενος (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική27 Ιανουαρίου 2020
Είχα πάει για συνέντευξη παλαιότερα. Από τις χειρότερες εταιρίες του χώρου. Δυστυχώς μένω δίπλα και γνωρίζω πολλούς εργαζόμενους. Κατα καιρούς ήθελα να εργαστώ αλλά τόσο τα ανίκανα στελέχη όσο και πλήρως βαθιά νυχτωμένο top management δεν μου άφησαν πολλά περιθώρια.
Μόνο αρνητικά σχόλια ακούω από όσους εργάστηκαν εκεί. Ο CEO πρέπει να ενημερωθεί ότι το Center της ICAP είναι μια σκέτη αποτυχία της εταιρείας. Απορώ πώς αυτοί οι άνθρωποι ασκούν επιχειρηματικότητα. Κοίταξτε τις αγγελίες. Κάθε βδομάδα ζητάνε τα ίδια άτομα. Τεράστια κινητικότητα. Πλήρως ανίκανη η διοίκηση της εταιρείας.
Στην ICAP το καλύτερο είναι να είσαι εργαζόμενος μέσω πολύ υψηλόβαθμου στελέχους και να εργάζεσαι είτε στις ερυνες κλαδικές και αγοράς είτε στην διοίκηση/υποστήριξη. Τίποτε άλλο. Όπου βλέπετε αγγελία ICAP να μην πηγαίνετε. Είναι απλά χάσιμο χρόνου. Μακάρι να αντιληφθούν οι διοικήσεις πόσο λάθος πάει η εταιρεία τους και πόσο καταστρέφεται η φήμη της.
Σταθερός χαμηλός μισθός
Κατά
Χώρος εργασίας, στελέχη, οργάνωση
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;ΝαιΌχιΑναφορά
Διεκδικήστε αυτή την εταιρική σελίδα

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην ICAP GROUP. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

2,8

ICAP GROUP Αξιολογήσεις ανά Τίτλο Θέσης Εργασίας