Αξιολογήσεις εργαζομένων για ICAP GROUP

Δείτε όλες τις αξιολογήσεις της ICAP GROUP

Απαραδεκτοι
Εξυπηρετηση πελατων (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθηνα19 Απριλίου 2019
Εστειλα βιογραφικο πριν 2 μηνες περιπου με πηραν τηλεφωνο στις 2 μερες κιολας. Εκλεισα ραντεβου με την υπευθυνη, πηγα για την θεση τεχνικη υποστηριξη της wind (με πηραν λογω του πτυχιου μου απο επαλ πληροφορικη) μετα απο συζυτηση ομως καταληξαμε πως με την σχολη δεν θα μπορουσα να ανταπεξελθω και ετσι με εβαλε στην απλη εξυπηρετηση πελατων της ιδιας εταιρειας. Ολα καλα ολα ωραια μου ειπε ωραρια, μισθο χαρτια κτλπ και κλησαμε πως η εκπαιδευση θα γινει μια μερα μετα την καθαρα δευτερα αντε τεταρτη. Εφτιαξα το προγραμμα της σχολης μου οπως ηθελαν και περιμενα. Ερχεται η τριτη τπτ λεω νταξει αυριο ερχεται τεταρτη με περνει ο γραμματεας της κυριας και μου ξεφουρναει οτι ο καθηγητης για την εκπαιδευση αρρωστησε και πως θα ακυρωθει για μια εβδομαδα. Και πως θα ενημερωθω με νεο τηλεφωνο την επομενη εβδομαδα για το ποτε. Δεν με πηραν ποτε και ετσι αποφασισα να παρω εγω την κυρια στο γραφειο της η οποια ποτε δεν σηκωσε το τηλεφωνο της μα ποτε ομως. Ξαναπερνω τον γραμματεα της μιας και ειχα κρατησει το νουμερο του και του λεω. Συγνωμη κυριε μου θα γινει η εκπαιδευση εχω ακυρωσει τοσες συνεντευξεις τι θα γινει. Η απαντηση του δεν γνωριζω εγω η κυρια.... ταδε γνωριζει και του λεω πως ακριβως θα μαθω καλε μου δεν το σηκωνει ποτε. Α θα το μεταφερω εγω τοτε το προβλημα σας και θα σας παρει η ιδια σημερα. Ε περιττο να πω πως ποτε δεν ελαβα τηλεφωνο. Απλα απαραδεκτοι , αθλιοι αντιεπαγγελματιες οτι χειροτερο εχω συναντησει ποτε μου. Θα μπορουσαν απλα αν δεν με ηθελαν να με ειδοποιησουν ακομα και με ενα email. Αλλα τιποτα πραγματικα λυπαμαι για την εν λογω εταιρεια και την καθε εταιρεια που εκμεταλευεται  περισσότερα... τα νεα παιδια σημερα για ψυχουλα και μονο.  λιγότερα
Τιποτα
Κατά
ΟΛΑ
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 38ΌχιΑναφορά

Άλλες αξιολογήσεις εργαζομένων για ICAP GROUP

Φιλικο περιβάλλον
Technical support (Πρώην Υπάλληλος) –  Καλλιθέα, Αττική29 Ιανουαρίου 2020
Οι απαιτήσεις είναι υψηλές ομως προσφέρουν εκπαίδευση για να μάθεις. Επισης σε βοηθουν και κατα την εργασία.
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;ΝαιΌχιΑναφορά
Κακή φήμη & τεράστιο turn over (hr)
Υπόψηφιος Εργαζόμενος (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική27 Ιανουαρίου 2020
Είχα πάει για συνέντευξη παλαιότερα. Από τις χειρότερες εταιρίες του χώρου. Δυστυχώς μένω δίπλα και γνωρίζω πολλούς εργαζόμενους. Κατα καιρούς ήθελα να εργαστώ αλλά τόσο τα ανίκανα στελέχη όσο και πλήρως βαθιά νυχτωμένο top management δεν μου άφησαν πολλά περιθώρια.
Μόνο αρνητικά σχόλια ακούω από όσους εργάστηκαν εκεί. Ο CEO πρέπει να ενημερωθεί ότι το Center της ICAP είναι μια σκέτη αποτυχία της εταιρείας. Απορώ πώς αυτοί οι άνθρωποι ασκούν επιχειρηματικότητα. Κοίταξτε τις αγγελίες. Κάθε βδομάδα ζητάνε τα ίδια άτομα. Τεράστια κινητικότητα. Πλήρως ανίκανη η διοίκηση της εταιρείας.
Στην ICAP το καλύτερο είναι να είσαι εργαζόμενος μέσω πολύ υψηλόβαθμου στελέχους και να εργάζεσαι είτε στις ερυνες κλαδικές και αγοράς είτε στην διοίκηση/υποστήριξη. Τίποτε άλλο. Όπου βλέπετε αγγελία ICAP να μην πηγαίνετε. Είναι απλά χάσιμο χρόνου. Μακάρι να αντιληφθούν οι διοικήσεις πόσο λάθος πάει η εταιρεία τους και πόσο καταστρέφεται η φήμη της.
Σταθερός χαμηλός μισθός
Κατά
Χώρος εργασίας, στελέχη, οργάνωση
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;ΝαιΌχιΑναφορά
Διεκδικήστε αυτή την εταιρική σελίδα

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην ICAP GROUP. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

2,8

ICAP GROUP Αξιολογήσεις ανά Τίτλο Θέσης Εργασίας