ICAP GROUP Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Βρέθηκαν 16 ανασκοπήσεις που ταιριάζουν με την αναζήτηση Δείτε και τις 18 ανασκοπήσεις
Ταξινόμηση με βάση: Χρησιμότητα | Βαθμολογία | Ημερομηνία
Σκέτη κοροιδια
Υπάλληλος Inbound calls (Πρώην Υπάλληλος) –  Θεσσαλονίκη, Κεντρική Μακεδονία2 Ιουνίου 2019
Κάνεις ένα μήνα εντατική εκπαίδευση. Η εκπαίδευση τους χωρίζεται σε 3 τεστ λες και είσαι σε πανεπιστήμιο. Πλήθος πληροφοριών, δύσκολο σύστημα εκπαιδευτές κάτω του μετρίου. Βοήθεια δεν παρέχεται τόσο ώστε στις πρώτες μέρες να παίρνεις τα πάνω σου. Οι team leaders είναι σχεδόν αφαντοι στις οθόνες των κινητών τους και βοηθούν με το ζόρι. Πληρώνουν πάρα πολύ λίγα χρήματα. Δουλεύουν τους πρώτους 4 μήνες με συμβάσεις ορισμένου χρόνου. Εκμεταλλευονται το κάθετι και στο τέλος δεν σου ανανεωνουν την σύμβαση. Παρουσιαζουν τέλειο περιβάλλον με προοπτικές και εξέλιξη, πράγμα που δεν υφίσταται. Vodafone customer care υπάλληλος πρέπει να γνωρίζει τα πάντα σε ένα περιβάλλον που με το ζόρι σου απαντάνε σε τυχόν σου απορία που θα σου δημιουργηθεί. Ανεχεσαι κάθε είδους συμπεριφορά από πελάτη ως προς ανώτερο. Αδιαφορία φουλ. Διόλου παράξενο που οι αγγελίες αναρτωνται κάθε δεκαπενθημερο.
Κανένα
Κατά
Έλλειψη εκπαίδευσης από ανωτερους, Αντιεπαγγελματικη συμπεριφορά σε κάθε μέτρο
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 13ΌχιΑναφορά
Εξαιρετικά πιεστικό περιβάλλον
Agent inbound (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική26 Απριλίου 2019
Χειρότερο εργασιακό περιβάλλον δεν υπάρχει.. μακριά...θα σας συμπεριφέρονται άσχημα θα σας βρίζουν ,δεν θα πηγαίνετε ποτέ για διάλειμμα... μεσαίωνας! ΜΑΚΡΙΆ!
Μισθός στην ώρα του
Κατά
Όλα τα υπολοιπα
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 9ΌχιΑναφορά
Απαραδεκτοι
Εξυπηρετηση πελατων (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθηνα19 Απριλίου 2019
Εστειλα βιογραφικο πριν 2 μηνες περιπου με πηραν τηλεφωνο στις 2 μερες κιολας. Εκλεισα ραντεβου με την υπευθυνη, πηγα για την θεση τεχνικη υποστηριξη της wind (με πηραν λογω του πτυχιου μου απο επαλ πληροφορικη) μετα απο συζυτηση ομως καταληξαμε πως με την σχολη δεν θα μπορουσα να ανταπεξελθω και ετσι με εβαλε στην απλη εξυπηρετηση πελατων της ιδιας εταιρειας. Ολα καλα ολα ωραια μου ειπε ωραρια, μισθο χαρτια κτλπ και κλησαμε πως η εκπαιδευση θα γινει μια μερα μετα την καθαρα δευτερα αντε τεταρτη. Εφτιαξα το προγραμμα της σχολης μου οπως ηθελαν και περιμενα. Ερχεται η τριτη τπτ λεω νταξει αυριο ερχεται τεταρτη με περνει ο γραμματεας της κυριας και μου ξεφουρναει οτι ο καθηγητης για την εκπαιδευση αρρωστησε και πως θα ακυρωθει για μια εβδομαδα. Και πως θα ενημερωθω με νεο τηλεφωνο την επομενη εβδομαδα για το ποτε. Δεν με πηραν ποτε και ετσι αποφασισα να παρω εγω την κυρια στο γραφειο της η οποια ποτε δεν σηκωσε το τηλεφωνο της μα ποτε ομως. Ξαναπερνω τον γραμματεα της μιας και ειχα κρατησει το νουμερο του και του λεω. Συγνωμη κυριε μου θα γινει η εκπαιδευση εχω ακυρωσει τοσες συνεντευξεις τι θα γινει. Η απαντηση του δεν γνωριζω εγω η κυρια.... ταδε γνωριζει και του λεω πως ακριβως θα μαθω καλε μου δεν το σηκωνει ποτε. Α θα το μεταφερω εγω τοτε το προβλημα σας και θα σας παρει η ιδια σημερα. Ε περιττο να πω πως ποτε δεν ελαβα τηλεφωνο. Απλα απαραδεκτοι , αθλιοι αντιεπαγγελματιες οτι χειροτερο εχω συναντησει ποτε μου. Θα μπορουσαν απλα αν δεν με ηθελαν να με ειδοποιησουν ακομα και με ενα email. Αλλα τιποτα πραγματικα λυπαμαι για την εν λογω εταιρεια και την καθε εταιρεια που εκμεταλευεται  περισσότερα... τα νεα παιδια σημερα για ψυχουλα και μονο.  λιγότερα
Τιποτα
Κατά
ΟΛΑ
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 11ΌχιΑναφορά
Vodafone customer service, Thessaloniki, cosmos
Customer service (Vodafone) (Πρώην Υπάλληλος) –  Θεσσαλονίκη, Κεντρική Μακεδονία12 Απριλίου 2019
Μετα απο 2,5 χρονιά συνεργασίας με την icap μπορω να πω πως λιγοι θα σε νοιαστούν ετσι. Εργαζόμουν για την icap στο hub της Vodafone στην Θεσσαλονίκη. Μετα απο την αψυχολογιτη απόλυση μου, απο την τοτε supervisor, που ήρθε κόντρα στα υψηλά στατιστικά μου η icap ηταν διπλα μου ωστε να με εμπιστευτεί και να μου προτείνει καποια αλλη θέση σε άλλη εταιρία που συνεργαζετε. Αν και δεν προχώρησε, σε ευχαριστώ icap.

Αναφορικά ωστοσο με το cs της Vodafone στην Θεσσαλονίκη, ιδανική δουλεια για να ξεκινήσεις και εφοσον μένεις
ακομα με τους γονεις σου. Τα λεφτά ειναι τα στάνταρ, τα πέρνεις στις 30 καθε μηνα. Ωστοσο προοπτικές εξελίξεις δεν υπαρχουν, το φόρτο εργασίας και οι συνθήκες μετα απο ενα σημείο δεν παλευοντε. Μετα το πρώτο 3μηνο γυρνάς καθε μερα σπιτι με νεύρα. Οι team leaders κανουν οτι μπορουν οι άνθρωποι ωστοσο ολα περνανε απο την supervisor η οποια τσιρίζει για το παραμικρό και θα σε κανει ξεφτίλα για το ποιο ασήμαντο πράγμα μπροστα σε ολους τους συναδελφους σού, ετσι γιατι μπορεί. Δεν θελει να σε βοηθήσει και τον μονο τροπο που θα χρησιμοποιήσει ωστε να σε κανει να καλυτερευσεις τα στατιστικά σου ειναι να σε απειλήσει. Θα την παλεψεις μονο αν εισαι κολλητός της οπότε και εισαι εκτός του πεδιου βολής τής.
Βασικος μισθός, λεωφορείο για την μεταφορα σου απο το κέντρο της Θεσσαλονίκης, καλη περίπτωση για πρωτη επαφη με τον εργασιακό τομέα
Κατά
Καμία προοπτική εξέλιξης, ο προϊστάμενος (της Vodafone) οτι χειρότερο εχεις δει σε supervisor.
Κάτεργα
Ν/Α (Πρώην Υπάλληλος) –  Ν/Α23 Ιανουαρίου 2019
Τα γραφεία είναι τόσο μικρά που σε πιάνει η ψυχή σου. Δεν θα ήθελα να εργαστώ σε τέτοιο περιβάλλον
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 18ΌχιΑναφορά
Business focussed
Technical Operations Manager / Lead Architect (Πρώην Υπάλληλος) –  greece21 Ιανουαρίου 2019
Worked several years,
demanding but learned a lot of new technologies which helped me with my next mission.
I recommend this company if you want to work in big organisations
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;ΝαιΌχι 7Αναφορά
Απαραδεκτοι
Εξυπηρέτηση πελατων (Τωρινός υπάλληλος) –  Καλλιθέα, Αττική5 Ιανουαρίου 2019
Στην συνέντευξη σου λένε ότι δεν θα βρεις καλύτερο εργασιακό περιβάλλον.. Μάλλον αυτή που τα έλεγε δεν ήξερε τι της γίνεται.
Πίεση από τους πάνω, βγαίνεις διάλειμμα και αν το κρίνουν οι από πάνω σου όταν δεν θα έχει αναμονες(μπορεί να είσαι 7 ώρες συνεχόμενα χωρίς διάλειμμα) και όταν πας να ρωτήσεις κάτι που δεν γνωρίζεις στην λένε. Για την οργάνωση καλύτερα να μην μιλήσω.. Για καταγελια είστε και δεν αργει
Κάτεργο!!!!!
Collection agent (Τωρινός υπάλληλος) –  Καλλιθέα, Αττική24 Δεκεμβρίου 2018
Άθλια συμπεριφορά supervisor και team leader ...πίεση για πιάσιμο στόχων , άθλια διαχείριση ανθρώπινου δυναμικού ( οι προϊστάμενοι απολυτήριο λυκείου και οι απλοί agent που καθημερινά ακούνε τα εξ αμάξης πτυχιούχοι ΑΕΙ ,,, 520 βασικός που σε κάνουν να αισθάνεσαι και ... τυχερός που τα παίρνεις στην ώρα σου ,,,, ΔΕΝ ισχύει το 8ωρο ,, για κάποιον λόγο ισχύει το 9-17:15 .... αν πέφτει το σύστημα εξαναγκάζεσαι να αναπληρώσεις το ωράριο ... εξέλιξη ισον να έχεις γνωστό από διοίκηση ..... ΜΑΚΡΥΑ!!!!!!
Κανένα
Κατά
Όλα τα παραπάνω και ακόμη περισσοτερα
Λίγο πίεση
Wind business call center (Τωρινός υπάλληλος) –  Αθήνα4 Νοεμβρίου 2018
Με άριστα το 10 05 στο επαγγελματικό της wind !!!!
Όταν πηγαίνεις στην εταιρεία .: Λες επιτέλους βρήκα δουλειά της προκοπής..... Δυστυχώς !!!! Δεν είναι έτσι !!!
Τηλεφωνήτρια (Πρώην Υπάλληλος) –  Καλλιθέα, Αττική25 Οκτωβρίου 2018
Δεν παίρνεις προαγωγή, αν φυσικά προλάβεις να βγάλεις το μήνα. Δεν σε αφήνουν , φέρονται πολύ άσχημα, φωνάζουν παράλογα !! ( Σε αντιμετωπίζουν σαν εχθρό " ήρθες για να τους πάρεις τη δουλειά" κ όχι σαν συνάδελφο /συνεργάτη ( έχοντας πάντα την καλύτερη διάθεση για δουλειά))
Πληρώνουν στην ώρα τους με tickets τα μπόνους.
Αφού η εταιρεία επιτρέπει τέτοιες συμπεριφορές σήμαινει ότι η διοίκηση το γνωρίζει κ δεν κάνει τίποτα ,μάλλον όχι κάνει κάτι ...

τους δίνει βραβεία κ εκείνοι τα επιδεικνύουν με κάθε φωνή / αφορμή. "" εσύ δεν είσαι τίποτα εγώ έχω κ βραβείο""
Πιεστικο περιβαλλον,βασικος μισθος στην ωρα του,μπονους με tickets(!!!!!)
τηλεφωνικές πωλήσεις Wind (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική12 Οκτωβρίου 2018
Υπήρχε υπερ του δέοντος πίεση με αποτέλεσμα να φεύγεις απο τον εργασιακό σου χώρο και να μην θες να επιστρέψεις.Τα μπόνους,αν κατάφερνες να πιάσεις τους πολύ δύσκολους στόχους που έθεταν,τα έπερνες σε tickets για εξαργύρωση σε σουπερ μαρκετ.Αν δεν είχες γνωστό κάποιον απο τους "μεγάλους" δεν έπερνες προαγωγή.Το μόνο θετικό είναι πως η πληρωμή του βασικού μισθού γινόταν στην ώρα του.Κατάφερα και έμεινα εκεί 4 μήνες όταν και αποφάσισα πως προέχει η υγεία μου και δεν αξίζω όλο αυτό που πέρναγα εκεί
4,0
Το καλό μάνατζμεντ και το ευχάριστο περιβάλλον αντισταθμίζουν την δυσκολία των έργων προς εκτέλεση.
Τεχνικός Σύμβουλος (Τωρινός υπάλληλος) –  Αθήνα28 Αυγούστου 2018
Πολλά συστήματα προς εκμάθηση, πολλές πληροφορίες για αφομοίωση σε σύντομο χρονικό διάστημα, πολύ καλό περιβάλλον και μάνατζμεντ.
Αξιοκρατικο περιβαλλον
CUSTOMER SERVICE (Τωρινός υπάλληλος) –  Αθήνα8 Ιουλίου 2018
Εξαιρετικη εταιρεια με πολυ φιλικο περιβαλλον εργασιας.
ΑΡΙΣΤΟ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ
Κατά
ΤΙΠΟΤΕ
Ευχαριστημενη
Upallilos grafeiou (Πρώην Υπάλληλος) –  Greece28 Νοεμβρίου 2017
Η εταιρεία στην οποία και εργάστηκα τα τελευταία περίπου 4 χρόνια icap group δεν με απογοήτευσε σε ότι αφορούσε τους προσωπικούς μου στόχους.ηταν απόλυτα συνεπής στην μισθοδοσία μου.
Μπόνους 150€
4,0
Well known and excellent workplace
FIELD SURVEYOR (Πρώην Υπάλληλος) –  Αττική6 Νοεμβρίου 2017
Incredible workplace to develop cold calling, surveying skills and customer contact.
Interesting work environment to build experience in customer support

Δείτε περισσότερες ICAP GROUP ανασκοπήσεις

Διεκδικήστε αυτή την εταιρική σελίδα

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην ICAP GROUP. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

2,9

ICAP GROUP Αξιολογήσεις ανά Τίτλο Θέσης Εργασίας