Inditex Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Ελλάδα24 αξιολογήσεις
Βρέθηκαν 24 αξιολογήσεις που αντιστοιχούν στην αναζήτηση
Δείτε και τις 1.743 ανασκοπήσεις
Η εργασία στην εταιρεία της inditex σου προσφέρει ίσως την καλύτερη εκπαίδευση στον τομέα των πωλήσεων και όχι μόνο. Μαθαίνεις να συνεργάζεσαι με ανθρώπους που μοιράζεστε το ίδιο όραμα και έχετε έναν κοινό στόχο!! Η καλύτερη εξυπηρέτηση των πελατών με χαμόγελο και ευχάριστη διάθεση!
Από τις πιο όμορφες εμπειρίες μέχρι στιγμής στην ζωή μου.

Κλείνοντας τον κύκλο μου στη εταιρεία αποκόμισα μόνο οφέλη.
-Μια τυπική μέρα στην δουλειά έχει αρκετό τρέξιμο,αρκετό άγχος και αρκετή πίεση κυρίως τις ώρες αιχμής άλλα και καθ' όλη την διάρκεια της ημέρας.
-Όσο αναφορά την εκπαίδευση είναι ελλιπής, μην περιμένετε πολλά από απρόθυμους ανθρώπους (χωρίς να τους βάζω όλους στο ίδιο τσουβάλι).

-Το μάνατζμεντ σε ένα γενικότερο πλαίσιο όσο αναφορά τις παροχές της εταιρείας είναι πολύ καλές, πιο συγκεκριμένα μισθός,μπόνους όλα στην ώρα τους και ικανοποιητικα για τις ανάγκες του καθενός,πέρα από αυτό η εταιρεία παρέχει εκπτώσεις και πολλά άλλα προνόμια.Τώρα σχετικά με το μάνατζμεντ στο κάθε κατάστημα αυτό διαφέρει,υπάρχουν άτομα ικανά και μή. Επίσης η εξέλιξη θα επέλθει μετά από πολύ καιρό και φυσικά παίζουν ρόλο συμπάθειες,δυστυχώς οι παλιοί επωφελούνται στα πάντα.

-Το περιβάλλον και αυτό διαφέρει,αυτό που συνάντησα εγώ είναι άτομα που μπορείς να πεις και μια κουβέντα,είναι πρόθυμα να βοηθήσουν και γενικά κομπλέ σαν προσωπικότητες και η άλλη κατηγορία αφορά τα άτομα με ένα μόνιμο υπεροπτικό ύφος λες και είναι υψηλά στελέχη σε καμία χαι φασιον εταιρεία (γελάω),πολλά κόμπλεξ,με λίγα λόγια η δεύτερη κατηγορία είναι αυτή που θα σας γυρίσει με νεύρα σπίτι και αφορά κυρίως υπεύθυνες,βοηθούς και εκπαιδευόμενες για την θέση των υπευθύνων.Φυσικά δεν ισχύει παντού το ίδιο.

-Το πιο δύσκολο μέρος της δουλειάς είναι το τρέξιμο και η τεράστια πίεση,είναι αρκετά κουραστικό επάγγελμα και συνεχώς ασχολείσαι με κάτι.

-Το πιο ευχάριστο κομμάτι θα έλεγα είναι η θετική ενέργεια που θα σου βγάλει ο πελάτης και το ευχαριστώ που θα σου πει.

Γενικά σαν δουλειά θα την πρότεινα,ανεξαιρέτως τα αρνητικά που αφορούν
 - περισσότερα...
Μια εταιρεία που προσφέρει στον εργαζόμενο και στον πελάτη. Καινοτομεί, στηρίζει και προωθεί την εξέλιξη. Θα επιθυμούσα ξανά μια μελλοντική συνεργασία.
Εμαθα πολλα μεσα απο την δουλεια μου. Ηταν ενα δημιουργικο και ευχαριστο περιβαλλον.
Ο μισθός είναι αξιοπρεπής για εναν φοιτητή.Ολα είναι θεμα συμπάθειάς και κλικας, οι υπεύθυνες συνήθως δεν έχουν εργαστεί ποτέ αλλου, ειναι απότομες κ επικριτικες για όλα. Δεν ανεβαίνεις αν δεν σε συμπαθει η υπεύθυνη κ επίσης προάγουν μια ψεύτικη φούσκα επαγγελματισμου.
Δεν εκτιμανε τίποτα και ακούς προσβολες.
Η εταιρεια ειναι αξιόλογη στις παροχές της αλλα θα επρεπε να υπαρχει μεγαλύτερος έλεγχος στις υπεύθυνες καταστημάτων ούτως ωστε να ειναι πιο αντικειμενικές οι εκτιμήσεις τους ως προς το προσωπικό . Δυστυχώς δεν παρέχουν την απαιτούμενη εκπαίδευση στους νέους υπαλλήλους κ ταυτόχρονα απαιτούν να γνωρίζουν πραγματα που κανεις δεν τους τα εκπαίδευσε
4,0
Θα έπρεπε να ελέγχονται περισσότερο οι υπεύθυνες καταστημάτων κ να μην έχουν τόση εξουσία κ να μην παίρνουν μόνες τους αποφάσεις για τους εργαζόμενους .πρέπει οπωσδηποτε να εξετάζονται οι αποφάσεις τους κ ειδικά για το προσωπικό
Υπάρχει ένα κατάστημα ζαρα παιδικό στο οποίο κάποια κυρία αποφασίζει για την τύχη των συναδέλφων τι στιγμη που καμία κοπέλα δεν θέλει να δουλέψει μαζί της ευχαριστώ ελπίζω να ληφθεί υπόψη σας αυτό

που καμία κ
Πολλή διπροσωπία, ανταγωνισμός, άγχος χωρίς λόγο, ψυχολογικός πόλεμος, απροσωπία μεταξύ των συνεργατών, μη αναγνώριση της υπερωρίας, κλίκα μεταξύ υπευθύνων, απαιτήσεις εργασίας χωρίς να σε εκπαιδεύουν, ξεκάθαρες συμπάθειες / αντιπάθειες.
Το κακό είναι ότι η εταιρεία παίρνει μόνο part time ενώ κάποιοι θέλουμε να δουλεύουμε full time. Ωστόσο η εταιρεία κάνει μονο τους υπεύθυνους 40ωρους.
Καλός μισθός για part time.
Κατά
Δεν φτάνουν για να ζήσεις.
From the first day, I got hired the other colleagues were rude. The work environment was generally very pressure and when I was tried to help a customer the other staff members said to me to ignore the clients as the store was huge I need to run. This had, as a result, a bad image for the store but my hr manager didn't care and said that was the overall concept... I don't recommend to work there...it is a mad
Όσο καλύτερη η σύμβαση σου,τόσο πιο αναλώσιμη. Η εκπαίδευση γίνεται με οδηγούς μεταφρασμένος από ισπανικά σε Αγγλικά. Οι ανώτερες θέσεις στα γραφεία δεν έχουν ιδέα για τις νέες εφαρμογές από ισπανια. Μέχρι να το καταλάβουν στα κατάστηματα έχει δημιουργηθεί πανικός. Έλεγχος και παρατηρήσεις χωρίς λόγο. Έχει χαθεί πλέον η αξιοκρατία. Κουμπαριλικια, δεσμοί και συγγενικές σχέσεις παίζουν ρόλο. Όλη η κακή πορεία οφείλεται στην ισπανική κατεύθυνση που δίνεται. Άνθρωποι σε θέσεις κλειδιά με κανένα υπόβαθρο ή ακαδημαικη μορφωση. Hr που προσβάλλει κατά κόρον τις κοπέλες! Κάκος εργοδότης, κακές συνθήκες για καριέρα. Καλά παίρνανε μόνο οι φοιτητές,που ναι μεν κουράζονται,αλλά ξέρουν ότι δεν θα το κάνουν για πολύ ακόμη. Πολλές προσλήψεις, περισσότερες αποχωρήσεις. Γελοία έκπτωση με συγκεκριμένο πλαφόν πόσο ανά έτος!
On time πληρωμες
Κατά
Περιβάλλον, προοπτικές εξέλιξης, μηδέν αξιοκρατία
Το μόνο καλό εκεί ήταν ότι είχες τα χρήματα στην ώρα σου με όλα τα bonus και τα ποσοστά πωλήσεων! Πληρώνουν τα πάντα.
Όσο αφορά το περιβάλλον εργασίας είναι άθλιο. Δεν υπάρχει συνεργασία, όλοι σε βλέπουν ανταγωνιστικά σκάβουν τον λάκκο σου, προσπαθούν να βρουν τρόπο για να σε μειώσουν και όσο αφορά τις υπεύθυνες... το παίζουν δίκαιες αλλά υποστηρίζουν μόνο τους υπαλλήλους εν τους οποίους κάνουν παρέα, όλοι οι υπόλοιποι τον πούλο.

Επίσης δεν παίρνεις θέση παραπάνω αν δεν τα πας καλά με τον υπεύθυνο του καταστήματος. Πολύ διπροσωπία
Πολύ κακο περιβάλλον, με υπεύθυνες που σου φώναζαν χωρίς λόγο στο κατάστημα mall, πολύ πίεση να είσαι όσο πιο γρήγορος γίνεται, αλλά μόνο στα άτομα που δεν είχαν φιλικές σχέσεις με τις ανώτερες. Όταν δεν είχε κόσμο, οι υπεύθυνες μπαίνανε στην αποθήκη και αραζανε και εμείς σκιζομασταν στη δουλειά. Αυτό που καταλάβαμε όλα τα καινούργια άτομα,πριν κλείσουμε 6 μήνες μας εδιωχναν για να επωφελούνται οι παλιές τα bonus καταστήματος. Απαράδεκτη και απάνθρωπη συμπεριφορά.Για παράδειγμα ειχε τύχει επειδή δεν είχα φτιάξει σωστά το εσωρουχο στην κρεμαστρα να μου το πετάξει κάτω στο πάτωμα σαν τιμωρία για να το σηκώσω. Με λίγα λόγια ψυχολογικός πόλεμος.
4,0
η εμπειρια στην αρχη ηταν πολυ ομορφη αλλα οσο περνουσε ο καιρος καταλαβα οτι δεν θα υπαρξει εξελιξη.
Μία τυπική μέρα στη δουλειά καλείσαι να είσαι πολύ παραγωγικός, οργανωτικός , να κάνεις πολλά πράγματα ταυτόχρονα και να έχεις ομαδικό πνεύμα.
New ways of working
Online system necessary

Proper training to managers

Fake attitude , bad behaviors
Discount
Κατά
Pressure, behavior
4,0
Η inditex είναι μια εταιρεία στην οποία εργάστηκα 12 συναπτά έτη ,μεσα σε αυτά τα χρόνια μαζέψα πολλες εμπειρίες και μου δόθηκαν πολλές ευκαιρίες εξέλιξης και μπόρεσα να μαζέψω γνώσεις σε πολλά κομμάτια στον τομέα της πώλησης.Σε αυτά τα χρόνια ασχολήθηκα με το στήσιμο καταστημάτων ,με την διακόσμηση , με την διαχείριση ανθρώπινου δυναμικόυ και με την αύξηση των πωλήσεων .Είμαι πολύ ευγνώμων που εργάστηκα σε έναν τέτοιο όμιλο που γνώρισα ανθρώπους και που απέκτησα αυτή την εμπειρία στον τομέα των πωλήσεων.
Ευκαιρίες εξέλιξης
Συνεργασία με 29 άτομα στο σύνολο (όχι ανά βάρδια), παραλαβές, αποθήκευση, διακόσμηση, ταμείο, εξυπηρέτηση πελατών εύστοχη πώληση.
έγκαιρη μισθοδοσία, συνεργασία με άλλα άτομα
Κατά
μηδενκή προοπτική εξέλιξης εκτός εάν υπάρχει προσωπική συμπάθεια ανωτέρων
4,0
Μια τυπική μέρα στην δουλειά έχει αλλαγές τελευταιάς στιγμής στο πρόγραμμα, αλλά ευχάριστο περιβάλλον, επαφή με τον κόσμο.
Μαθαίνεις να συνεργάζεσαι και να αποδίδεις υπό πίεση.

Η πολιτική της εταιρείας προσανατολίζεται περισσότερο στο προϊόν από ότι στον πελάτη. το συναδελφικό περιβάλλον είναι ευχάριστο στα πλαίσια του δυνατού για τον κόσμο που απασχολεί.

Το πιο δύσκολο μέρος της δουλειάς είναι όταν το προσωπικό υστερεί σε σχέση με τον φόρτο έργασίας.

Το πιο ευχάριστο κομμάτι είναι ο ικανοποιημένος πελάτης, ένα χαμόγελο, μια καλή κουβέντα
εκπτωτική κάρτα εγαζομένου, επιπλέον δώρο χριστουγέννων
4,0
.Μια τυπικη μερα στην δουλεια εχει αλλαγες προγραμματος,αλλα ευχαριστο περιβαλλον, επαφη με κοσμο...Μαθαινεις να συνεργαζεσαι...Και να αποδιδεις κατω υπο πιεση χρονου.
ΕΚΠΤΩΤΙΚΗ ΚΑΡΤΑ.ΔΩΡΟ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ
4,0
Friendly personality and able to engage customers.
A strong work ethic and desire to succeed.

Smart presentable appearance.

Possess a polite and helpful manner.

Confident communication skills.

Willing to learn.

Positive attitude.

Confident and articulate.

Persuasive and having good influencing skills.
Κατοχυρωμένο προφίλ
Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην Inditex. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.
Βασισμένο σε 1.743 αξιολογήσεις
3,7