JUMBO Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Ελλάδα64 αξιολογήσεις
Εμφανίζονται και οι 64 ανασκοπήσεις
Είναι μια καλή και συνεχώς αναπτυσσόμενη εταιρεία με ανταγωνιστικό περιβάλλον εργασίας. Οι μισθοί είναι στο μέσο επίπεδο.
Πολύ σοβαρή επιχείρηση με στόχο την καλύτερη δυνατή εξυπηρέτηση των καταναλωτών.
Πληθώρα ποστων
Κατά
Πολύ γοργοι ρυθμοί.
Πολύ καλή και φιλική συνεργασία.
Εργάστηκα σε δύο υποκατάστημα τα και το περιβάλλον ήταν οικογενειακό. Από την πρώτη μέχρι την τελευταία ημέρα. Ικανοποιητικό αποδοχές και πάντα στην ώρα τους.
Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
Φιλικό περιβάλλον

Θετικό προσωπικό
4,0
Πολύ ωραίο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας,ένα χαμογελο από τους υπεύθυνους και όλοι οι εργαζόμενοι μαζί ομάδα και όχι πηγαδάκια....!
Ευχαριστω περιβαλλον αλλα με πολυ μεγαλο ανταγωνισμο.
Δε εξελισεσαι
Υπάρχει αρκετή τυπικότητα στο είδος εργασίας, έμαθα πολυ καλά τη χρήση του ταμείου, το περιβάλλον είναι πάρα πολύ ευχάριστο! Δεν υπάρχει δύσκολο κομμάτι, αν εξαιρέσουμε την ευθύνη των χρημάτων, αλλά αν είναι τυπικός ο υπάλληλος δεν υπάρχει πρόβλημα! Χαιρόμουν να πηγαίνω στην εργασία μου!!!!
Δεν θα έκανα κάτι παρόμοιο στο εγγύς μέλλον, πληρωνόμουν πολύ λιγότερα από οτι έπρεπε και οι συνθήκες ήταν τοξικές.
Πολυ δουλεια..Λιγα λεφτα. Αλλα εχει ασφαλεια που ειναι καλο.
Το κλιμα ειναι ευχαριστο.Γινονται συχνα αξιολογησεις.
ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΣΤΗΝ ΠΛΗΡΩΜΗ
Κατά
ΟΛΙΓΟΜΗΝΕΣ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ
κακο περιβαλλον,ασυννενοησια,χωσιμο,ασυνεπεια,απρεπη συμπεριφορα υπευθυνων στους νεους πωλητες,(οι παλιοι διακοσμητικοι)ανυπαρκτο κλιμα συνεργασιας,χαμηλος μισθος
Η ΕΓΡΑΣΙΑ Εκεί Ήταν ΣΑΝ ΤΗ Σκλαβιά ΠΟΛΛΕ Ώρες Χωρίς Ανταμοιβή ΚΑΙ Πολύ Πίεση
Καλό και ευχάριστο περιβάλλον θα ήθελα να εργαστώ πάλι.
Μονο οταν εχουν δουλεια σε θελουν μετα σε διωχνουν
Καταρχάς να πω ότι όπως ολα τα νέα παιδιά έτσι κ εγώ λόγω μεγάλης ανεργίας κ ανάγκης βρέθηκα να πανηγυρίζω μια εποχιακή προσληψη στα jumbo και για να είμαι κατάλληλα προετοιμασμένη για το τι θα έχω να αντιμετωπίσω ειδα εδω τις κριτικές και λεω μπα δεν νομιζω να ειναι τοσο χαλια οσο λενε.
Ειναι απίστευτο το πως η νοοτροπία του γλυψιματος και του ύπουλου καρφώματος κατορθώνει μα μεταλαμπαδευτει σε ολα τα υποκαταστήματα των jumbo με τον ιδιο τροπο.

Ότι διαβαζα, αυτο ακριβως εζησα.

Μακρια ολοι απο αυτην την επιχείρηση παιδια.

Μην κάνετε το ιδιο λαθος με εμενα.

Πιστεψα σε κατι καλύτερο παρολα τα αρνητικα σχολια π διαβασα για τα jumbo

Οι ανώτεροι μας μας συμπεριφέρονται με ακρως αγενεστατο τροπο. Σε βλεπουν σαν ενα ρομποτ π ηρθε να καλυψει τα κενα των ρεπων των μονιμων τους και οχι σαν άνθρωπο που ηρθε να εργαστεί. Απο τον σεκιουριτα που παραμονεύει καθε κινηση σου και σε ειρωνεύεται καθε λεπτό του 8ωρου σαν να μην εχεις δικη σ ψυχή, απο τις υπεύθυνες που σε μαλωνουν σαν παιδακι επειδή δεν κανεις σωστα τη δουλεια σου και ξεφυσανε κ σε ειρωνεύονται οταν ζηταςια καθοδήγηση , απο τις υπόλοιπες εργαζόμενες που σε κοιταν λες κ εισαι σκυλι π ηρθες να τους φας τη δουλειά μέχρι την ρεσεψιόν που δεν εχει τρόπους και οι ανθρώπινοι τρόποι εκλείπουν. Παιδια ελπιζω έστω κ ενας αν διαβασε την κριτική μ να τον προτρεψω να μην δουλέψει ποτε εκει μεσα. Μπενεις να δουλεψεις κ για 8 ωρες δεν νιωθεις ανθρώπος αλλα ενα σκυλι που τον διαταζουν με αγενη τροπο. Εχω επίγνωση της θεσης μ ωστε να ακολουθώ οδηγιες αλλα οχι να με ειρωνεύεται κανένας και να με παραμονεύει και να σικτιριζει σε καθε λαθος
 - περισσότερα...
προϋπηρεσία
Κατά
20' διάλειμμα, 8 ωρες ορθοστασία, αγενείς συνάδελφοι, νοοτροπία γλυψιματος και καρφωματος
Άριστος τρόπος εργασιας. Καλή συνεργασία με τους προϊσταμένους και τους συναδέλφους.
Δούλευα για 4 χρόνια σε αυτό το μπουρδλεο αποθηκάριος, με 37 βαθμούς ξεφορτωναμε το καλοκαίρι με 5 το χειμωνα,ερχοταν η καρχια η γρια η Βούλα και κοροϊδεύε κιόλας, ότι σιγά τη ζέστη που κάνει. Μισθός 550 καθαρά, ωράρια για δούλους, 2-10 το βραδυ και την επόμενη 6-2 το πρωι! Τραγικά ωράρια χωρίς καμία συνέπεια, άδειες μας διάλεγαν αυτοί οπότε ήθελαν να παρουμε.

Όλη την ώρα τρομοκρατία ότι θα πέσουν κεφάλια αν δεν κάνεις το τάδε, διευθυντής ένας άχρηστος άνθρωπος που καθόταν όλη μέρα στο γραφείο και έδινε εντολές, δεν είχε σηκωσει μια φορά ένα σκουπίδι να πετάξει, μας έβαζε να ποδοπαταμε τους κάδους με τα σκουπίδια για να χωρεσουν και άλλα.

Ότι χειρότερο έχετε φανταστεί από εργοδότης
4,0
εμαθα πως δουλευει μια αποθηκη, πως να βγουν οι παραγγελιες, το στησιμο αποθηκης.
περιβαλλον του χωρου εργασιας καλο.

το ποιο δυσκολο μερος της δουλειας το αγχος.

το ποιο ευχαριστο κομματι της δουλεια ειναι η συνεργασια!
Σε γενικές γραμμές είναι καλά (είναι και καλή προϋπηρεσία).

Καλό περιβάλλον εργασίας, περνάει η ώρα πολύ γρήγορα και καλοί υπεύθυνοι, αρκετά βοηθητικοί.

ΑΛΛΑ

Υπάρχουν λίγοι φιλικοί συνάδελφοι, λες και θα τους "φας" τη δουλειά, με αποτέλεσμα να χαλάνε όλο το καλό κλίμα που υπάρχει.
Ένσημα, μισθός στην ώρα του, τήρηση ωραρίων, καλή προϋπηρεσία, εξέλιξη
Κατά
Λίγα λεφτά, λίγη ώρα διάλειμμα, κακοί συνάδελφοι, ωράρια
Μην επιχειρησετε να στειλετε βιογραφικο στα jumbo
1. Ειρωνικοι υπευθυνοι

6. Κραξιμο

7. Εμπιστοσυνη μηδεν

8. Ωραρια οτι να ναι

Μακρια !!!!!!

Στελνω παντου βιογραφικα για να φυγω

Μακρια !!!!
ΕΝΣΗΜΑ
Κατά
ΜΙΣΘΟΣ, ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ
Εργάστηκα στα Jumbo σε κατάστημα της Θεσσαλονίκης ! Μόνο χλευασμούς δεχόμασταν κάθε μέρα όσο καλός και αν ήσουν ! Ερχόντουσαν πίσω σου και σ έκριναν ! Δεν είσαι γρήγορη ...... Όλα τα άχρηστα εδώ τα μαζέψαμε και άλλες τέτοιες προσβολές ! Κλιματισμός ακριβώς πάνω από τα ταμεία και σε πολύ χαμηλό ύψος ! Απαγορεύεται να κάθεσαι να πίνεις νερό και πας τουαλέτα ! Αν ήθελες κάτι από αυτά έλεγαν ε ρε με τι καθυστερημένα μπλέξαμε ...... Και η διεύθυνση τίποτα είτε λέγαμε τα παράπονα μας είτε όχι τίποτα ........ Βέβαια υπήρχαν και τα καλά παιδιά των υπευθύνων ..... Εξαιρέσεις παντού ωράρια δουλειές και άλλα πολλά μόνο και μόνο επειδή είχαν την εύνοια των υπευθύνων ...... Έφυγα από το κατάστημα και η μία η υπεύθυνη Μ είπε πού θα βρεις καλύτερα ....... Ειρωνικά σχόλια μέχρι τελευταία στιγμή .... Δυστυχώς το μόνο που Μ έμεινε είναι προβλήματα με την υγεία μου ......... Μακριά .......
Πληρώνουν στην ώρα τους
Κατά
Πληρώνουν πάρα πολύ λίγα για τις ώρες που εργάζεστε και πολλά άλλα