JUMBO

Ελλάδα88 αξιολογήσεις

Ταξινόμηση με βάση

ΧρησιμότηταΒαθμολογίαΗμερομηνία
Εμφανίζονται και οι 88 ανασκοπήσεις

Πίεση και άγχος, τρέχεις και δεν φτάνεις

Επιλεγμένη αξιολόγηση Indeed

Επιλέχθηκε ως πιο χρήσιμη από την Indeed
Κατάστημα Νέας Ιωνίας. Η κυρία μου μου πήρε συνέντευξη και με προσέλαβε πολύ καλή και φιλική και την ευχαριστώ γιατι χωρίς εμπειρία ξανά σε οποιαδήποτε εργασία μου έδωσε ευκαιρία να δουλέψω.. Οι υπόλοιποι υπάλληλοι στη δουλεία επίσης πολύ φιλικοί και σε βοηθάνε. Το πρόβλημα ήταν 3 μακάκες υπέυθυνοι με τον έναν από αυτούς να είναι ο Διευθυντής του καταστήματος, ξίνεται, είναι αγενέστατος, προσβάλει όσο δεν πάει και με χειρονομίες. Προσλήφθηκα σαν ταμείας τέλη Νοεμβρίου του 19. Μου ζητήθηκε να έχω άσπρη μπλούζα στην δουλειά. Οι μοναδικές που βρήκα ήταν κοντομάνικες. Πρώτες μέρες και μετά απο ανακαίνιση που έγιναν σε όλα τα Jumbo( με σκοπό να υπάρχει μόνο μια είσοδος για να φέρνεις βόλτα όλο το μαγαζί για ένα προιόν) μου ζητήθηκε να είμαι στο πάρκινγκ να εξυπηρετώ τον κόσμο μέσα στο κρύο. Για 4 μέρες ήμουν άρρωστος. Δεν τους ένοιξε ότι δεν προσλήβθηκα για αυτό, ούτε ότι δεν ήμουν κατάλληλα ντυμένος. Στο ταμείο σύντομα με έβαλαν και στα τιμολόγια δείχνωντας μου ελάχιστα. Σε αφήνουν στο έλεος του Θεού και όταν ο άλλος δεν είναι εγγεγραμένος στο σύστημα απλά φωνάζεις υπεύθυνο γιατί με το να σου δείξει την ώρα που έχεις πελάτες σε 1 λεπτό πως να τον καταγράψεις απλά δεν γίνεται! Με πέρασαν απο υποδοχή,πωλήσεις, αποθήκη. Σε βάζουν οπουδήποτε άμα δεν υπάρχει δουλειά και μετά τρέχεις να βρει καποιον στο αναλογο ποστο να σου δειξει 5 πράγματα μην φας καμπάνα που κάνεις κάτι που δεν ξέρεις. Η υπέυθυνη στα ταμεία αγενέστατη και προσβλητική. Σε περιστατικό με τρελή πελάτισα που άρχισε ένταση εναντίων μου χωρίς λόγο επι ένα τέταρτο χωρίς να φεύγει ζήτησα να κανω διάλειμα να παψει να με βλεπει -

Ανχος -κούραση -εξευτελισμός προσωπικού

Δεν αξίζει σε καμία τν περιπτώσεων

Τιποτα

Κατά

Όλα είναι κατά

Αισχος!!!!

Ειναι κακιασμενοι κ βρωμιάρηδες λοιπόν στ τζαμπο ανάμεσα Καρδίτσα Τρίκαλα πήγα να αφήσω βιογραφικό κ απ' μόνος του ένας χαρτογιακας Μ είπε αν θέλω ν εργαστώ..τ είπα ναι φυσικά.. εγω είμαι πρώην χρήστης με όχι καθαρό μητρώο τώρα καθαρός εννιά μήνες... μόλις Μου δώσανε τ χαρτιά π πρέπει ν κάνω κ χρειαζόταν μητρώο τους εξήγησα τ παίζει Μ εμένα..φυσικά και δε με δεχτηκαν.. ένιωσα τόσο ρατσισμό καθώς με αυτόν τον τρόπο προτρέπουν έναν άνθρωπο που προσπαθεί να ενταχθεί στη κοινωνία νόμιμα πια θέλοντας να εργαστεί και να προσφέρει και συγχρόνως να βοηθηθεί και ο ίδιος έχοντας ένα κίνητρο πια να μείνει στο περιθώριο... Δυστυχώς είναι όλο το σύστημα έτσι... Φυσικά όμως υπάρχουν και οι εξαιρέσεις...

Μαύρο στον Βακάκη!!!!

Χαλιααααα ξεφτίλα!!!!! Μεσαιωνας άνθρωποι πάνε να φάνε ο ένας τον άλλον

Άθλιες συνθήκες.

Το μόνο καλό σε όλη αυτή την περίοδο που εργάστηκα ήταν που γνώρισα και συνεργάστηκα με απίστευτα παιδιά.

Ότι χειρότερο μακρυά

Ότι χειρότερο παιδιά . 10 χρόνια στην εταιρία το μόνο καλό που πήρα είναι η επικοινωνία με τον κόσμο . Άθλιες συνθήκες εργασίας .. ο βακακης πιο γύφτος εργοδότης από Ότο μπορείς να βρεις .. θα σου δώσει το ποιο νόμιμο λιγότερο που μπορεί .. σε βλέπουν σαν έναν απλό αναλώσιμο υπάλληλο . Μακρυά πραγματικά

Επικοινωνία με πελάτες

Κατά

Λεφτά.. αξία .. συνθήκες εργασίες.. ρουφιανιά …ότι χειρότερο υπάρχει σε εργασία

Ότι χειροτερο

Η χειρότερη δουλειά που έχω εργαστεί στα 32 μου χρονια

Ταμίας στην Αγία Παρασκευή.

Καθόλου αξιοκρατία δυστυχώς. Είναι ένα περιβάλλον με πολύ δουλειά και λίγους που να ξέρουν την δουλειά τους και πολλούς που να μην μπορούν καν να δουλέψουν . Βέβαια σε αυτό φταίνε οι ανεπαρκείς υπεύθυνοι που δυστυχώς παίρνουν της θέσεις χαριστικα λόγω ιδιαίτερων χαρισμάτων. Η εκπαίδευση στα ταμεία είναι ανύπαρκτη με αποτέλεσμα ο ταμίας να μην ξέρει και να εκτίθεται μπροστά στον πελάτη. Οι υπεύθυνοι είναι δυστυχώς άτομα χωρίς ίχνος ανθρωπιάς.Σε αυτό το κατάστημα τα "πισώπλατα μαχαιρώματα" είναι κάτι καθημερινό . Υπεύθυνοι δημιουργούν ερωτικά μπερδέματα με υπαλλήλους που μόνο σκοπό έχουν να ανέβουν. Τραγικές οι συνθήκες.ΠΟΛΥ ΣΚΕΨΗ ΠΡΙΝ ΚΆΝΕΤΕ ΑΊΤΗΣΗ.

Μισθός στην ώρα του, ένσημα.

Κατά

Άπειρα!!

Το χειροτερο περιβαλλον εργασιας

Το χειροτερο περιβαλλον εργασιας τουλαχιστον στο συγκεκριμενο καταστημα που ειχα την εμπειρια . Καμια οργανωση ,απολυσεις χωρις καποιον συγκεκριμενο λογο , ασχημη συμπεριφορα του υπευθυνου και ορισμενων *υπευθυνων* και πολλα αλλα τα οποια ενω ειχα ενημερωσει τα κεντρικα δεν με καλεσε για εξηγησεις.

Δεν ήταν καθόλου καλή εμπειρία, χωρίς να φταίει το προσωπικό. Φταίει η πολιτική της εταιρείας!

Κακο εργασιακό περιβαλλον

Πολύ άσχημη συμπεριφορά από τους υπεύθυνους αγενείς νομίζουν ότι δουλεύουν τουλάχιστον στο Πεντάγωνο αμόρφωτη οι περισσότεροι και φυσικά προωθουνται τα τσιράκια και οι ρουφιανοι !!!

Πληρωμή στην ώρα της

Κατά

Όλα τα υπολοιπα

Το μεγαλείο της εργασιακής γαλέρας

Είμαι χρόνια στην εταιρία και δεν έχει αλλάξει κάτι προς το καλύτερο. Αντιθέτως καθημερινά μας εκπλήσσουν οι τρόποι που εφευρίσκουν κατ εξακολούθηση για να είναι παράνομοι, να ρουφάνε την ψυχή μας, να μας γεμίζουν φόβο κι αβεβαιότητα, να μας τρώνε ώρες εργασίας κι ημέρες αδείας τις οποίες θα πάρεις όσες θέλουν κι όποτε εκείνοι θέλουν. Όλα με τη ευλογία της διοίκησης.

Απαραδεκτο εργασιακο περιβαλλον.

Μηδεν εκπαιδευση. Σου κανουν εκπαιδευση μονο αν σε συμπαθουν γιατι φοβουνται μην τους φας την θεση. Πολλες κλικες και κουτσομπολια με σκοπο να σου σπανε τα νευρα για να φυγεις η να γινονται σκηνικα. Ανεδαιστατοι υπευθυνοι , σου φωναζουν με το παραμικρο για ανουσιους λογους. Μεγαλος ανταγωνισμος και σαμποταρισμα απο τους συναδελφους και η αξιολογηση δεν γινεται με αντικειμενικα κριτηρια.

καλη εργασιακη εμπειρια και μονο αυτο κραταω

το μπουλινγκ που δεχτηκα απο ολες αυτες τις κατίνες εκει μεσα ηταν το κατι αλλο που παρακαλουσα να τελειωσει η συμβαση να ξεκουμπιστω απο εκει ,ο διευθυντης του καταστηματος και ολα τα ανωτερα στελεχη να σου μιλανε με το σις και με το σας και να σου εχουν φερθει με τον καλυτερο τροπο και τους ευχαριστω για αυτο,αντιθετα απο την αλλη οι υποτιθεμενοι συναδελφοι που και καλα ειμαστε ολοι εκει για εναν σκοπο να σε χλευαζουν,να σε κοροιδευουν και να σε σχολιαζουν σε ολο το καταστημα επειδη εισαι μικρος και χαμηλων τονων με τις χειροτερες κατινες να ηταν απο το τμημα μου οπως και αλλες/αλλους πο ολα τα τμηματαατομα γεματα κομπλεξ που αντι να πανε να χλευαζουν τους αντρες τους τις γυναικες τους και τις μανες τους χλευαζαν εμενα

εμπειρια, μισθος

Κατά

ατομα, ατομα, ατομα.ατομα, ατομα

Δεν είναι τυχαίο ότι ακούγεται σε όλη τη χώρα ποσό κακός εργοδότης είναι

Ξεκάθαρα η χειρότερη εταιρία για δουλειά στην Ελλάδα. Συνθήκες γαλέρας, με την ανοχή του κρατους ασφαλώς γιατί τέτοιο τύποι κρατάνε τους πολιτικούς από τα @@. Δε θα αλλάξει τίποτα αν συνεχίσουμε να ψωνίζουμε από κει. Δεν είναι δυνατόν μια εταιρία να μην επενδύει στην θετική εμπειρία των εργαζόμενων της το 2021. Τέλος, Είμαι πεπεισμένη ότι οι θετικές κριτικές εδώ μέσα είναι τωρινοί υπάλληλοι που αναγκάστηκαν να τις κάνουν. Ελπίζω να υπάρξει άμεσα ένας ανταγωνιστής του εν λόγω κυρίου με φθηνά κινεζικά και ρωσικά ώστε να πέσει από το βάθρο του. Του αξίζει.

Τίποτα

Κατά

Μισθός πείνας για τεράστια κούραση και άγχος, συμβάσεις ορισμένου χρόνου, κακη συνεργασία, ανίκανοι προϊστάμενοι

Καθολου επαγγελματικο περιβαλλον,μισθοι τραγικοι

Τραγικοι μισθοιΑντιεπαγγελματισμοςΟχι αξιοκρατεια

Εκπτωση

Τραγικο

Τραγικη εμπειρια, εχεις 5 υπευθυνους πανω απ το κεφαλι σου να σε ζαλιζουν καθε 5 λεπτα και να σε εχουν αγχωσει οι ιδιοι για να βγει η δουλεια. Απειλες για απωλυση σε τακτα χρονικα διαστηματα απ τον διευθυντη του καταστηματος. Ο ενας προσπαθει να "φαει" τον αλλον . βοηθεια ελαχιστη απο τη μερια των υπευθυνων.. πολυ χαμηλος μισθος 350€ το μηνα 6 ωρο..

Τιποτα

Κατά

Ολα

Στο δικό μου πόστο δεν έχω κανένα παράπονο εκτός φυσικά το τεράστιο μαγαζί αλλά με καλή συνέπεια και μεθοδικότητα όλα γίνονται.

Πολύ περπάτημα λόγου τεραστιου μαγαζιού με 1 άτομο στην βάρδια μέσα έξω και χειρισμό μηχανής σφουγγαρισματος όταν βλέπω το ρολόι μου έχουν φύγει η 6 ώρες.

Γίνεται πάντα η πληρωμή του μισθού πιο μπροστά και από ότι προβλέπεται

Κατά

Πάρα πολύ περπάτημα σε σημείο εξάντλησης

Αθλιο περιβαλλον

Ότι χειρότερο.. Δεν θα πρότεινα τα τζάμπο ούτε σε απόλυτη ανάγκη. Ειδικά όσον αφορά το κατάστημα της Καβάλας. Παράνοια μόνο. Ο ίδιος ονδιευθυντης χαρακτηρίζει τι προσωπικο του ως αναλώσιμο.

Κανενα

Κατά

Ολα ειναι κατα

Εκμετάλλευση

Εκμετάλλευση στο έπακρο. Πολύ λίγα τα χρήματα σε σχέση με τις αρμοδιότητες που σου δίνουν από την πρώτη μέρα εργασίας και με το χαμαλικι. Ωράρια απαράδεκτα. Διακρίσεις από όλους τους ανώτερους.

Κάκιστη διαχειριση

Κάκιστη διευθυντική διαχειριση κακός ανταγωνισμός.

Κανονικά διαλειμματα

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην JUMBO. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.Κάντε μια Ερώτηση

2,9 από 5 αστέρια για το θέμα Ισορροπία Εργασίας/Ζωής
3,1 από 5 αστέρια για το θέμα Αποζημίωση/Παροχές