JUMBO
3,0 από 5 αστέρια.
Γράψτε μια κριτική
Δείτε όλες τις αξιολογήσεις της JUMBO
Αξιολογήστε αυτή την εταιρία

JUMBO

Αξιολογήσεις εργαζομένων για JUMBO

Δεν είναι τυχαίο ότι ακούγεται σε όλη τη χώρα ποσό κακός εργοδότης είναι

Ξεκάθαρα η χειρότερη εταιρία για δουλειά στην Ελλάδα. Συνθήκες γαλέρας, με την ανοχή του κρατους ασφαλώς γιατί τέτοιο τύποι κρατάνε τους πολιτικούς από τα @@. Δε θα αλλάξει τίποτα αν συνεχίσουμε να ψωνίζουμε από κει. Δεν είναι δυνατόν μια εταιρία να μην επενδύει στην θετική εμπειρία των εργαζόμενων της το 2021. Τέλος, Είμαι πεπεισμένη ότι οι θετικές κριτικές εδώ μέσα είναι τωρινοί υπάλληλοι που αναγκάστηκαν να τις κάνουν. Ελπίζω να υπάρξει άμεσα ένας ανταγωνιστής του εν λόγω κυρίου με φθηνά κινεζικά και ρωσικά ώστε να πέσει από το βάθρο του. Του αξίζει.

Τίποτα

Κατά

Μισθός πείνας για τεράστια κούραση και άγχος, συμβάσεις ορισμένου χρόνου, κακη συνεργασία, ανίκανοι προϊστάμενοι

1,0 από 5 αστέρια για το θέμα Ισορροπία Εργασίας/Ζωής
1,0 από 5 αστέρια για το θέμα Αποζημίωση/Παροχές
1,0 από 5 αστέρια για το θέμα Επαγγελματική Σταθερότητα / Εξέλιξη
1,0 από 5 αστέρια για το θέμα Διοίκηση
1,0 από 5 αστέρια για το θέμα Μόρφωση

Παρόμοιες αξιολογήσεις

Ίδιος ρόλος

Πίεση και άγχος, τρέχεις και δεν φτάνεις

Κατάστημα Νέας Ιωνίας. Η κυρία μου μου πήρε συνέντευξη και με προσέλαβε πολύ καλή και φιλική και την ευχαριστώ γιατι χωρίς εμπειρία ξανά σε οποιαδήποτε εργασία μου έδωσε ευκαιρία να δουλέψω.. Οι υπόλοιποι υπάλληλοι στη δουλεία επίσης πολύ φιλικοί και σε βοηθάνε. Το πρόβλημα ήταν 3 μακάκες υπέυθυνοι με τον έναν από αυτούς να είναι ο Διευθυντής του καταστήματος, ξίνεται, είναι αγενέστατος, προσβάλει όσο δεν πάει και με χειρονομίες. Προσλήφθηκα σαν ταμείας τέλη Νοεμβρίου του 19. Μου ζητήθηκε να έχω άσπρη μπλούζα στην δουλειά. Οι μοναδικές που βρήκα ήταν κοντομάνικες. Πρώτες μέρες και μετά απο ανακαίνιση που έγιναν σε όλα τα Jumbo( με σκοπό να υπάρχει μόνο μια είσοδος για να φέρνεις βόλτα όλο το μαγαζί για ένα προιόν) μου ζητήθηκε να είμαι στο πάρκινγκ να εξυπηρετώ τον κόσμο μέσα στο κρύο. Για 4 μέρες ήμουν άρρωστος. Δεν τους ένοιξε ότι δεν προσλήβθηκα για αυτό, ούτε ότι δεν ήμουν κατάλληλα ντυμένος. Στο ταμείο σύντομα με έβαλαν και στα τιμολόγια δείχνωντας μου ελάχιστα. Σε αφήνουν στο έλεος του Θεού και όταν ο άλλος δεν είναι εγγεγραμένος στο σύστημα απλά φωνάζεις υπεύθυνο γιατί με το να σου δείξει την ώρα που έχεις πελάτες σε 1 λεπτό πως να τον καταγράψεις απλά δεν γίνεται! Με πέρασαν απο υποδοχή,πωλήσεις, αποθήκη. Σε βάζουν οπουδήποτε άμα δεν υπάρχει δουλειά και μετά τρέχεις να βρει καποιον στο αναλογο ποστο να σου δειξει 5 πράγματα μην φας καμπάνα που κάνεις κάτι που δεν ξέρεις. Η υπέυθυνη στα ταμεία αγενέστατη και προσβλητική. Σε περιστατικό με τρελή πελάτισα που άρχισε ένταση εναντίων μου χωρίς λόγο επι ένα τέταρτο χωρίς να φεύγει ζήτησα να κανω διάλειμα να παψει να με βλεπει -
Ίδιος ρόλος

Ταμίας στην Αγία Παρασκευή.

Καθόλου αξιοκρατία δυστυχώς. Είναι ένα περιβάλλον με πολύ δουλειά και λίγους που να ξέρουν την δουλειά τους και πολλούς που να μην μπορούν καν να δουλέψουν . Βέβαια σε αυτό φταίνε οι ανεπαρκείς υπεύθυνοι που δυστυχώς παίρνουν της θέσεις χαριστικα λόγω ιδιαίτερων χαρισμάτων. Η εκπαίδευση στα ταμεία είναι ανύπαρκτη με αποτέλεσμα ο ταμίας να μην ξέρει και να εκτίθεται μπροστά στον πελάτη. Οι υπεύθυνοι είναι δυστυχώς άτομα χωρίς ίχνος ανθρωπιάς.Σε αυτό το κατάστημα τα "πισώπλατα μαχαιρώματα" είναι κάτι καθημερινό . Υπεύθυνοι δημιουργούν ερωτικά μπερδέματα με υπαλλήλους που μόνο σκοπό έχουν να ανέβουν. Τραγικές οι συνθήκες.ΠΟΛΥ ΣΚΕΨΗ ΠΡΙΝ ΚΆΝΕΤΕ ΑΊΤΗΣΗ.

Μισθός στην ώρα του, ένσημα.

Κατά

Άπειρα!!
Ίδιος ρόλος

Δεν ήταν καθόλου καλή εμπειρία, χωρίς να φταίει το προσωπικό. Φταίει η πολιτική της εταιρείας!

Κατά

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην JUMBO. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.Κάντε μια Ερώτηση

2,9 από 5 αστέρια για το θέμα Ισορροπία Εργασίας/Ζωής
3,1 από 5 αστέρια για το θέμα Αποζημίωση/Παροχές
2,8 από 5 αστέρια για το θέμα Επαγγελματική Σταθερότητα / Εξέλιξη
2,7 από 5 αστέρια για το θέμα Διοίκηση
2,8 από 5 αστέρια για το θέμα Μόρφωση
  • Εταιρείες
  • JUMBO
  • Αξιολογήσεις εργαζομένων
  • Δεν είναι τυχαίο ότι ακούγεται σε όλη τη χώρα ποσό κακός εργοδότης είναι