JUMBO

Ταξινόμηση με βάση

ΧρησιμότηταΒαθμολογίαΗμερομηνία
Εμφανίζονται και οι 92 ανασκοπήσεις

Επιλεγμένη αξιολόγηση Indeed

Επιλέχθηκε ως πιο χρήσιμη από την Indeed
Τεράστια πίεση και κούραση σε περίοδο εορτών. Χαμηλός μισθός που δεν ανταποκρίνεται σε αυτά τα δυο. Οι υπεύθυνες σου μιλάνε άσχημα με ειρωνεία και ασέβεια χωρίς να έχεις δώσει κάποιο δικαιωμα. Ανταγωνισμός και ψυχολογικός πόλεμος χωρίς λόγο και αιτία στους υπαλλήλους. Καμία κατανόηση σε περίπτωση αδιαθεσίας.

Η επαφή με τους πελάτες

Κατά

Χαμηλός μισθός σε σχέση με την κούραση και την πίεση, ασεβείς υπεύθυνοι

Απαραδεκτη σε εκμετάλλευονται

Μονο οταν εχουν δουλεια σε θελουν μετα σε διωχνουν

Επιβιώνεις μόνο εαν ξερεις να γλείφεις καλά τους ανώτερους και να θαβεις και να καρφώνεις τους υπόλοιπους.σαν σκυλια τρώγονται μεταξυ τους.

Καταρχάς να πω ότι όπως ολα τα νέα παιδιά έτσι κ εγώ λόγω μεγάλης ανεργίας κ ανάγκης βρέθηκα να πανηγυρίζω μια εποχιακή προσληψη στα jumbo και για να είμαι κατάλληλα προετοιμασμένη για το τι θα έχω να αντιμετωπίσω ειδα εδω τις κριτικές και λεω μπα δεν νομιζω να ειναι τοσο χαλια οσο λενε. Ειναι απίστευτο το πως η νοοτροπία του γλυψιματος και του ύπουλου καρφώματος κατορθώνει μα μεταλαμπαδευτει σε ολα τα υποκαταστήματα των jumbo με τον ιδιο τροπο. Ότι διαβαζα, αυτο ακριβως εζησα. Μακρια ολοι απο αυτην την επιχείρηση παιδια. Μην κάνετε το ιδιο λαθος με εμενα. Πιστεψα σε κατι καλύτερο παρολα τα αρνητικα σχολια π διαβασα για τα jumbo Οι ανώτεροι μας μας συμπεριφέρονται με ακρως αγενεστατο τροπο. Σε βλεπουν σαν ενα ρομποτ π ηρθε να καλυψει τα κενα των ρεπων των μονιμων τους και οχι σαν άνθρωπο που ηρθε να εργαστεί. Απο τον σεκιουριτα που παραμονεύει καθε κινηση σου και σε ειρωνεύεται καθε λεπτό του 8ωρου σαν να μην εχεις δικη σ ψυχή, απο τις υπεύθυνες που σε μαλωνουν σαν παιδακι επειδή δεν κανεις σωστα τη δουλεια σου και ξεφυσανε κ σε ειρωνεύονται οταν ζηταςια καθοδήγηση , απο τις υπόλοιπες εργαζόμενες που σε κοιταν λες κ εισαι σκυλι π ηρθες να τους φας τη δουλειά μέχρι την ρεσεψιόν που δεν εχει τρόπους και οι ανθρώπινοι τρόποι εκλείπουν. Παιδια ελπιζω έστω κ ενας αν διαβασε την κριτική μ να τον προτρεψω να μην δουλέψει ποτε εκει μεσα. Μπενεις να δουλεψεις κ για 8 ωρες δεν νιωθεις ανθρώπος αλλα ενα σκυλι που τον διαταζουν με αγενη τροπο. Εχω επίγνωση της θεσης μ ωστε να ακολουθώ οδηγιες αλλα οχι να με ειρωνεύεται κανένας και να με παραμονεύει και να σικτιριζει σε καθε λαθος -

προϋπηρεσία

Κατά

20' διάλειμμα, 8 ωρες ορθοστασία, αγενείς συνάδελφοι, νοοτροπία γλυψιματος και καρφωματος

Παρά πολύ καλή, θα ξαναεργαζομουν.

Άριστος τρόπος εργασιας. Καλή συνεργασία με τους προϊσταμένους και τους συναδέλφους.

Παρακμή της Ελλαδας

Δούλευα για 4 χρόνια σε αυτό το μπουρδλεο αποθηκάριος, με 37 βαθμούς ξεφορτωναμε το καλοκαίρι με 5 το χειμωνα,ερχοταν η καρχια η γρια η Βούλα και κοροϊδεύε κιόλας, ότι σιγά τη ζέστη που κάνει. Μισθός 550 καθαρά, ωράρια για δούλους, 2-10 το βραδυ και την επόμενη 6-2 το πρωι! Τραγικά ωράρια χωρίς καμία συνέπεια, άδειες μας διάλεγαν αυτοί οπότε ήθελαν να παρουμε. Όλη την ώρα τρομοκρατία ότι θα πέσουν κεφάλια αν δεν κάνεις το τάδε, διευθυντής ένας άχρηστος άνθρωπος που καθόταν όλη μέρα στο γραφείο και έδινε εντολές, δεν είχε σηκωσει μια φορά ένα σκουπίδι να πετάξει, μας έβαζε να ποδοπαταμε τους κάδους με τα σκουπίδια για να χωρεσουν και άλλα. Ότι χειρότερο έχετε φανταστεί από εργοδότης

καλημερα

εμαθα πως δουλευει μια αποθηκη, πως να βγουν οι παραγγελιες, το στησιμο αποθηκης. περιβαλλον του χωρου εργασιας καλο. το ποιο δυσκολο μερος της δουλειας το αγχος. το ποιο ευχαριστο κομματι της δουλεια ειναι η συνεργασια!

Καλή προϋπηρεσία

Σε γενικές γραμμές είναι καλά (είναι και καλή προϋπηρεσία). Καλό περιβάλλον εργασίας, περνάει η ώρα πολύ γρήγορα και καλοί υπεύθυνοι, αρκετά βοηθητικοί. ΑΛΛΑ Υπάρχουν λίγοι φιλικοί συνάδελφοι, λες και θα τους "φας" τη δουλειά, με αποτέλεσμα να χαλάνε όλο το καλό κλίμα που υπάρχει.

Ένσημα, μισθός στην ώρα του, τήρηση ωραρίων, καλή προϋπηρεσία, εξέλιξη

Κατά

Λίγα λεφτά, λίγη ώρα διάλειμμα, κακοί συνάδελφοι, ωράρια

Ταμιας τωρινη ( αγια παρασκευη )

Μην επιχειρησετε να στειλετε βιογραφικο στα jumbo 1. Ειρωνικοι υπευθυνοι 2. Οτι το χειροτερο για το μισθο 3. Εκμεταλλευση 4. Ο ενας θελει να φαει τον αλλον 5.Σεβασμος μηδεν 6. Κραξιμο 7. Εμπιστοσυνη μηδεν 8. Ωραρια οτι να ναι Μακρια !!!!!! Στελνω παντου βιογραφικα για να φυγω Μακρια !!!!

ΕΝΣΗΜΑ

Κατά

ΜΙΣΘΟΣ, ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ

Μακριά

Εργάστηκα στα Jumbo σε κατάστημα της Θεσσαλονίκης ! Μόνο χλευασμούς δεχόμασταν κάθε μέρα όσο καλός και αν ήσουν ! Ερχόντουσαν πίσω σου και σ έκριναν ! Δεν είσαι γρήγορη ...... Όλα τα άχρηστα εδώ τα μαζέψαμε και άλλες τέτοιες προσβολές ! Κλιματισμός ακριβώς πάνω από τα ταμεία και σε πολύ χαμηλό ύψος ! Απαγορεύεται να κάθεσαι να πίνεις νερό και πας τουαλέτα ! Αν ήθελες κάτι από αυτά έλεγαν ε ρε με τι καθυστερημένα μπλέξαμε ...... Και η διεύθυνση τίποτα είτε λέγαμε τα παράπονα μας είτε όχι τίποτα ........ Βέβαια υπήρχαν και τα καλά παιδιά των υπευθύνων ..... Εξαιρέσεις παντού ωράρια δουλειές και άλλα πολλά μόνο και μόνο επειδή είχαν την εύνοια των υπευθύνων ...... Έφυγα από το κατάστημα και η μία η υπεύθυνη Μ είπε πού θα βρεις καλύτερα ....... Ειρωνικά σχόλια μέχρι τελευταία στιγμή .... Δυστυχώς το μόνο που Μ έμεινε είναι προβλήματα με την υγεία μου ......... Μακριά .......

Πληρώνουν στην ώρα τους

Κατά

Πληρώνουν πάρα πολύ λίγα για τις ώρες που εργάζεστε και πολλά άλλα

Ότι να ναι

Είναι ότι να ναι..απάνθρωπη εργασία...απορώ πως δεν έχει επέμβει το κράτος...για αυτά τα εσχει που γίνονται από αυτήν την εταιρία ..μακριά σε όσους θέλουν να πάνε εκεί να δουλεψουν

Τιποτα

Κατά

Όλα τα οαντα

Πιεστικο περιβαλλον

Υπηρχε πιεση στη δουλεια ειδικα σε περιοδο εποχικοτητασ.Εμαθα να διαχειριζομαι το χρονο και την πιεση της δουλειας

ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ

Κατά

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

μη χαλαρό εργασιακό περιβάλλον

μεγάλο εύρος των εργασιακών καθηκόντων πέρα αυτών που ορίζει η θέση του ταμία.

Πωλητής σε τμήμα παιχνιδιών

Πολύ καλή δουλειά και εύκολη σχετικά μου άρεσε πολύ

Εντύπωση

Πολύ καλές αποδοχές και καλή σχέση εργαζομενων και αφεντικών

toyfull environment

A toy store that every season changing all its products from zero is a place to work that keeps you occupied. Few hours of work wasnt satisfied as monthly paid.

Άθλιες συνθήκες

Η χειρότερη εταιρεία μακράν.. Σε όλα.. Επειδή βγάζει δις κάθε ημέρα νομίζει ότι έχει πιάσει τον πάπα από τα α@@@.. Είναι οι πιο μεγάλοι ξεφτίλες που έχω συναντήσει για λίγα ψωροευρω, και μετά να σε τσασουν αφού σου έχουν πιει το αίμα.. Εγώ ξύπνησα ευτυχώς νωρίς μόλις την 2η ημέρα και φυσικά την έκανα.. Όλοι μου έλεγαν γλύτωσες.. Την πρώτη ημέρα σου φέρονται μια χαρά την επόμενη, ενώ σε έχουν πάρει για ταμειο σου λένε να κουβαλάς σαν το χαμαλι διαφορά.. Κρίμα τόσοι νέοι άνθρωποι να κάθονται στα πολλά υποσχόμενα τους.. Συμβουλή όσων των σκέφτονται, μακρυά.. Μην διανοηθείτε να πάτε να δουλέψετε σε αυτούς καλύτερα να καθαρίζεις σκάλες όλη μερα πάρα να δουλεύεις ολη μέρα σαν το σκυλί και μετά να σε βάζουν και να καθαρίζεις ενώ έχουν καθαρίστρια.. Απλά.. δεν αξίζουν ούτε το φτύσιμο κάποιου..

Κανένα

productive

Ensure smooth operation and perfect image of the department Division of tasks, supervision of work of employees and training of new staff members of the department Submission of orders for the refueling of the department and work in the field of receipts Support and replacement of the responsible of the department

free lunch

Κατά

long hours

Einai oloi tous treloi

Ypeythynoi aneythynoi den xeroun na stokaroun. Pwlhtries baza pou nomizoun oti doulevoun stin nasa. Apothikarioi sta oria tis trelas pou nomizeis oti tha sfaxoun sthn epomenh kathgoria. Makria paidia den axizei

TIPOTA LEME

Κατά

OLA

Παραγωγικό Περιβάλλον

Φιλικό περιβάλλον. Μια ευχάριστη συνεργασία με προθυμία για να σε βοηθήσουν

Σκληρη δουλεια και ιπευθηνοτιτα

Σκληρη δουλεια επευθηνοτητα γρηγοραδα και διμιουργικοτητα το προσοποικο μετακσιτου

πολύ καλό περιβάλλον

Ήταν πολύ καλό περιβάλλον κι έμαθα να συνεργάζομαι

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην JUMBO. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.Κάντε μια Ερώτηση

2,9 από 5 αστέρια για το θέμα Ισορροπία Εργασίας/Ζωής
3,1 από 5 αστέρια για το θέμα Αποζημίωση/Παροχές