JYSK Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Βρέθηκαν 10 ανασκοπήσεις που ταιριάζουν με την αναζήτηση Δείτε και τις 491 ανασκοπήσεις
Ταξινόμηση με βάση: Χρησιμότητα | Βαθμολογία | Ημερομηνία
Παγκόσμια εταιρεία...
Πωλητής (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική20 Φεβρουαρίου 2020
Με μεγάλη έκπληξη βλέπουμε το HR Department της εταιρείας να τοποθετείται επίσημα σε μια από τις πάρα πολλές κριτικές, οι οποίες όλες έχουν τον άσο ως κοινό παράγοντα στην βαθμολόγηση τους. Από ότι φαίνεται αντιλήφθηκαν ότι με κάποιο τρόπο πρέπει να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα καθώς και τον παχυλό, σε σύγκριση με έναν απλό πωλητή, ημερομίσθιο τους. Γίνεται αναφορά σε έννοιες όπως ρεαλισμός, πρόληψη, ασφάλεια, ευκολία, ξεκούραση... γελάνε μέχρι και τα τσιμέντα... σοβαρευτείτε παιδιά. Η λειτουργία και οι τοποθετήσεις σας θυμίζουν πολιτικό πρόσωπο το οποίο έχει κάνει πολιτικά όργια, το γνωρίζουν οι πάντες, αλλά αυτός αντί έστω να το παραδεχτεί και στη χειρότερη να αλλάξει επαγγελματικό προσανατολισμό, συνεχίζει ακάθεκτος το έργο του. Με απροκάλυπτο τρόπο κάνετε post σε social media με hashtag #gojysk τρώγοντας πρωινά και πίνοντας καφέδες στα γραφεία, ενώ την ίδια ώρα οι εργαζόμενοι στα καταστήματα, οι οποίοι είναι και η πλειοψηφία των εργαζομενων της εταιρείας και τα καταστήματα αποτελούν την βιτρίνα της εταιρείας, έρχονται αντιμέτωποι με τα δεκάδες προβλήματα που αναλύονται σε κάθε κριτική εδώ πέρα. Η εταιρεία όντως είναι μεγάλη, 2500 καταστήματα σε όλο τον κόσμο τα λέει όλα, φτάνει εσείς εδώ πέρα τη μικραίνετε
Μισθός στην ώρα του, υπερωρίες, εξοδολόγια, bonus
Κατά
Μεγάλη ιστορία
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;ΝαιΌχιΑναφορά
Ότι να 'ναι
πωλήσεις (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα10 Φεβρουαρίου 2020
Χάσιμο χρόνου . Κουβαλάς σαν μην υπάρχει αύριο , πουλάς σαν να μην υπάρχει αύριο , σου ζητάνε να κάνεις πράγματα που δεν έχουν ΚΑΜΙΑ σχέση με την περιγραφή της θέσης σου . Όλα αυτά για να ικανοποιηθεί η μία παρεούλα μικρών ανθρώπων που αντί να κοιτάνε το καλό των υπαλλήλων και του brand, κοιτάνε να γράψουν βιογραφικό στις πλάτες άλλων . Μακάρι να γυρνούσε ο χρόνος να μην είχα πατήσει εκεί μέσα.
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;ΝαιΌχιΑναφορά
Επίσημη απάντηση από την JYSK
18 Φεβρουαρίου 2020

Αγαπητέ/ή πρώην συνάδελφε,
Λυπόμαστε για τον τρόπο που σκέφτεσαι και εκφράζεσαι για τη JYSK, καθώς φαίνεται πως η εργασία σου εδώ είτε δεν σου ταίριαξε, είτε δεν ήταν αυτό που πραγματικά αναζητούσες. Θα θέλαμε ωστόσο να τονίσουμε πως στη JYSK δίνουμε πάντα μία ρεαλιστική περιγραφή της θέσης εργασίας στους υποψήφιους και φροντίζουμε πάντα για το εργασιακό περιβάλλον και τις συνθήκες εργασίας. Γι’ αυτόν ειδικά τον λόγο, όλοι οι εργαζόμενοι έχουν στη διάθεσή τους όλα τα απαραίτητα εργαλεία, που θα τους βοηθήσουν να κάνουν τη δουλειά τους εύκολα, ξεκούραστα και με ασφάλεια. Αναφορικά με τις πωλήσεις, φυσικά και είναι το βασικό μας αντικείμενο εφόσον δίνουμε προτεραιότητα στον πελάτη και έχουμε ως στόχο την καλύτερη εξυπηρέτησή του. Αυτός είναι και ο λόγος άλλωστε που επιλέγουμε να ανταμείβουμε και να επιβραβεύουμε τους εργαζόμενους, για την προσπάθεια και την καλή τους απόδοση σε σχέση με την εξυπηρέτηση των πελατών.
Σου ευχόμαστε καλή επιτυχία σε ό,τι και αν επιλέξεις στο μέλλον.
Η ομάδα ανθρώπινου δυναμικού της JYSK

Ότι χειρότερο
Πωλητής (Πρώην Υπάλληλος) –  Ελληνικό, Αττική22 Δεκεμβρίου 2019
Παναθλια εταιρεία που δεν σέβεται τίποτα. Δεν σε βλέπει σαν άνθρωπος αλλά σαν κάτι πολύ κατώτερο.
Κάθε μέρα γυρνούσα από την δουλειά και βρωμουσα γιατί όλη μέρα δεν σταματούσα να τρεχω, και όσο και αν έτρεχα και εγώ και οι συνάδελφοι, οι διευθυντές μας λέγανε πως δεν κάναμε αυτά που έπρεπε να κάνουμε (!) Και όταν λέγαμε πω γινόταν μας έκαναν ψυχολογικό πόλεμο. Ότι γράφουν τα παιδιά από πάνω είναι απολύτως αληθινά. Μακριά μακριά μακριά
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 19ΌχιΑναφορά
Μονο αν δεν εχετε τιποτα αλλο
Sales (Πρώην Υπάλληλος) –  Κόρινθος, Πελοπόννησος9 Δεκεμβρίου 2019
Πραγματικα οτι χειροτερο σε εργασια.αυτα που εγραψαν τα υπολοιπα παιδια ειναι ακριβως οπως εχουν τα πραγματα, χωρις ιχνος υπερβολης,οποτε να μην σας κουρασω να διαβαζεται τα ιδια.μακαρι να τα ειχα διαβασει πριν αποδεχθω να εργαστω εκει.δυστυχως εκατσα κ εχασα 6 μηνες απο τη ζωη μου.
Πληρωμη την ημερομηνια που εχουν πει
Κατά
Ολα
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 21ΌχιΑναφορά
Πολύ ψυχοφθόρο περιβάλλον
Πολίτης ταμείο (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα9 Οκτωβρίου 2019
Δεν έχει καμία σχέση με αυτά πού είχαμε κουβεντιάζει στην συνέντευξη
Η πληρωμή γίνεται στην ώρα της
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 38ΌχιΑναφορά
Πρωην υπάλληλος.
Πωλητης (Πρώην Υπάλληλος) –  Πωλητης20 Σεπτεμβρίου 2019
Η εταιρεία είναι για κλάματα. Δούλευα 1.5 χρόνο και είδα τι ακριβώς ισχύει. Υπάλληλοι για όλες τις δουλειές, από ταμείο έπρεπε να εξυπηρετήσεις 2-3 πελάτες ταυτόχρονα και να σε φωνάζουν άλλοι τόσοι για εξυπηρέτηση στα καπάκια να πρέπει να πας να παραδόσεις ντουλάπα ή καναπέ μόνος σου(μιλάμε για βάρος 50-70 κιλα) και ταυτόχρονα με όλα αυτά να τελειώσεις δουλειές που σου έχουν ανατεθεί όπως να φτιάξεις μια περιοχή γιατί έχει αλλάξει να συναρμολόγησης έπιπλα και να καθαρίσεις. Με λίγα λόγια είσαι τα πάντα στο κατάστημα και ο μισθός τραγικός. Επιπλέον κάποια άτομα τους έδιναν ευθύνες παραπάνω με το να γίνονται υπεύθυνοι βάρδια χωρίς να περνούν ούτε ευρό παραπάνω και αν έλεγες πως δεν θέλεις να πάρεις αυτή την ευθύνη απειλούσαν με απόλυση. Η εταιρεία είναι αχάριστη δεν ανταμείβει τους καλούς τις υπαλλήλους και δεν είναι καθόλου ευέλικτη σε διαρρύθμιση ωραρίου. Αν θες να βρεις 2η δουλειά με λίγες ώρες απασχόλησης για να συμπληρώσεις τα ψίχουλα που σου δίνουν απλα δεν γινεται. Η εικόνα που θα σας παρουσιάσουν στην συνέντευξη είναι τελείως ψεύτικη. Είσαι πραγματικά ένας εργάτης εκεί μεσα κάθε μέρα να σηκώνεις ντουλάπες και καναπέδες μόνος σου. Παραλαβές μέσα σε βροχή κρύο χιονα και ζεστή και αυτό γρήγορα γιατί στην βάρδια είναι 2 άτομα. Μακρυά από jysk παιδιά.
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 64ΌχιΑναφορά
Μη χάσετε το χρόνο σας !!!!!
Ειδικός πωλήσεων (Πρώην Υπάλληλος) –  Ελλάδα22 Αυγούστου 2019
Καλησπέρα,
Στη συγκεκριμένη εταιρία δούλεψα για παραπάνω από ένα χρόνο και είδα αρκετά πράγματα ώστε να έχω μια ολοκληρωμένη εικόνα. Πρώτα από όλα από όσα άκουσα στη συνέντευξη τίποτα δεν συνέβαινε στη πραγματικότητα. Καμία κουλτούρα και κανένα όμορφο εργασιακό περιβάλλον!! Ενώ μπορεί να είσαι Ταμείο εξυπηρέτηση, παράδοση η καθαριότητα γινόταν επίσης από όλους τους υπαλλήλους και οι εξωτερικές μεγάλες τζαμαρίες παρόλο τα 2 ΑΤΟΜΑ σε όλο το μαγαζί. Και όταν ερχόντουσαν οι προϊστάμενοι και λέγαμε δε προλαβαίνουμε ή δε φτάναμε η απάντηση ήταν ότι είναι δουλειά μας !! Άντρες και γυναίκες σήκωναν βάρη από 10 έως 50,60++++ κιλά! Ντουλάπες, συρταριέρες και στρώματα διπλά αυτά ήταν αυτονόητα! Πολύ δουλειά με 2 άτομα βάρδια οι πελάτες να σε βρίζουν και η εταιρεία να σε παίρνει τηλέφωνο και να λέει γιατί δεν έγιναν όλες οι δουλειές . Και απειλούσε με διώξιμο! Απαράδεκτοι!!!
Συγκεκριμένη ημερομηνία πληρωμής
Κατά
Ασταθές ωράριο, αδήλωτες υπερωρίες, βάρη προϊόντων(10 - 50+++ κιλα), 2 άτομα βάρδια .... και όλα αυτά με βασικό μισθό!
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 73ΌχιΑναφορά
Μη τήρηση ωραρίου, κακή συνεννόηση με τους προϊσταμένους, ελάχιστες αποδοχές
Ειδικός πωλήσεων (Πρώην Υπάλληλος) –  Ελλάδα18 Μαΐου 2019
Λοιπόν παιδιά.. Εγώ δούλεψα στην εταιρεία ένα χρόνο. Πολύ σκληρή δουλειά,σε προσλαμβάνουν ως πωλητή κ σε χρησιμοποιούν ως εργάτη. Παρά πολλά βάρη κ απίστευτο τρέξιμο. Γενικά κάθε κατάστημα έχει γύρω στους οχτώ υπαλλήλους.. Οπότε όλοι κάνουν τα πάντα.. Από καθαριότητα μέχρι παραγγελίες κ κουβάλημα.. Κ τα λεφτά.. Στην κυριολεξία ψίχουλα..υποχρεωτικά meeting που κρατούσαν μέχρι αργά το βράδυ. Το ωράριο πολλές φορές δεν τηρούνταν.Το μόνο θετικό είναι πως αν σε έστελναν σε κατάστημα άλλης πόλης για δουλειά, σου έβαζαν τα λεφτά που ξόδεψες εκεί, τον επόμενο μήνα.
Κάλυψη εξόδων για μετακινήσεις λόγω δουλειάς
Κατά
Αποδοχές, μη τήρηση ωραρίου, ελάχιστο προσωπικό.
αξιολόγηση συνέντευξης για θέση Διευθυντή Καταστήματος
ενδιαφερομενος (Πρώην Υπάλληλος) –  ελλδα21 Ιανουαρίου 2019
Γεια σας υποψήφιοι και υποψήφιες ..
θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας την δικιά μου εμπειρία ως υποψήφιος για την παραπάνω θέση. Αρχικα με τηλεφωνικό ερωτηματολογιο 15 με 20 λεπτά διάρκεια και εν συνεχεία απο skype διάρκειας 1 ώρας, το ενδιαφέρον της εταιρείας για την αξιολόγηση μου ως ικανό άτομο δεν ήταν μόνο πάρα να ερωτουμε σε όλη την διάρκεια γιατί τελείωσε η προηγούμενη συνεργασία με την εταιρεία όπου και εργαζόμουν,και αν πότε απολυσα συνεργατη και αν πότε είχα προβλήματα με το προσωπικό ,από μεριάς μου δόθηκαν απάντησης,άλλα φυσικά δεν ήταν αυτές που έπρεπε να ακούσουν, η προϊσταμένη φυσικά μου έδωσε την εντύπωση πως είχε σχέσει με την προηγούμενη εταιρεία όπου εργαζόμουν, η πιθανόν να έχει έμμεση σχέσει κάποιου γνωστού της όπου έχει πληροφορίες και γνωρίζει καλά, εγώ αισθάνθηκα πραγματικά πως έδινα συνέντευξη ,ξανά για την προηγουμένη εταιρεία ,διότι είχε πολλές αντίρρησης,της έκανε μεγάλη εντύπωση πως δεν είχα θέμα με τους πωλητές μου , οτι για λόγους μη αποδοτικοτητας κάποιου συνεργάτη μέσα στο κατάστημα δεν απολυσα συνεργάτη,η απάντηση μου ήταν πως είμαι υπέρ της επανεκπαιδευσης,είμαι υπέρ της εποικοδομητικης εργασιακής σχέσεις μέσα στο κατάστημα,εκτιμώ την αλληλουποστηριξη,είμαι αντικειμενικος και ειλικρινείς,φυσικά δεν πρέπει να είμαστε πάντα καλοί άλλα όταν οι σχέσεις σου είναι επικοδομιτικες παρακινείς και αναπτύσσεις τους συνεργάτες δεν προκύπτει να έχεις προβλήματα,μου μίλησε για στόχους και τις απάντησα,πως στο καταστημα μου ημουν παντα μεσα δεν το πιστεψε και παλι και το αξιολογο ειναι( να μου φέρνει παράδειγμα τζίρου σε κατάστημα της προηγούμενης εταιρείας
  περισσότερα... όπου ήμουν ) λέγοντάς μου πως δεν είναι δυνατόν να μου λες ότι εσύ είσαι μέσα στους στόχους και το ταδε κατάστημα δεν τους πιάνει ,πραγματικά ένιωσα αηδία και πως σκέφτομαι εκείνη την στιγμή τι κάθομαι πραγματικά εδώ και συζητάω με την κυρία,καμιά πληροφορία δεν πήρα από την κυρία για την θέση που προσφέρει,σε καποιες ερώτησης μου που έκανα εγώ για να μάθω της θεώρησε λεπτομέρειες,δεν ξέρω πραγατικα τίποτα για την θέση για τις αρμοδιότητες των χώρο οπού θα είναι ,πόσα άτομα θα είναι ,τιποτα από αυτά,και σημερα δεχομαι ενα τηλεφωνημα μετα απο παραπανω απο 2 εβδομαδες την απάντηση πως δεν είμαι το κατάλληλο άτομο για την θέση δεν έχω το προφίλ ... ρεζιλίκια πράγματα καλό ξεκίνημα στο νέο σας κατάστημα που θα ανοίξετε,και σας παρακοινω κυρία προϊσταμένη να σας μάθουν να παίρνετε συνέντευξης...  λιγότερα

Δείτε περισσότερες JYSK ανασκοπήσεις

Κατοχυρωμένο προφίλ

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην JYSK. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

3,2

JYSK Αξιολογήσεις ανά Τοποθεσία