JYSK Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Βρέθηκαν 9 ανασκοπήσεις που ταιριάζουν με την αναζήτηση Δείτε και τις 423 ανασκοπήσεις
Ταξινόμηση με βάση: Χρησιμότητα | Βαθμολογία | Ημερομηνία
Εργασιακός οίκος ανοχής
Πωλητής (Πρώην Υπάλληλος) –  Θεσσαλονίκη, Κεντρική Μακεδονία11 Οκτωβρίου 2019
Job description πωλητής, ουσιαστικά εκτελείς καθήκοντα πωλητή, ταμία, αποθηκάριου, συναρμολογητη, καθαριστριας(μέχρι και την τουαλέτα μας καθαριζαμε) με δύο ή το πολύ τρεις συναδέλφους με τους οποίους τρέχετε να εξυπηρέτησετε παντού στο κατάστημα αλλά και στην αποθήκη. Και όλα αυτά στην καταπληκτική τιμή των 530-600 ευρώ το μήνα. Εξυπνοι Δανοί.
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;ΝαιΌχιΑναφορά
Για κλάμα και για γέλιο ταυτόχρονα
Πωλητής (Πρώην Υπάλληλος) –  Θεσσαλονίκη, Κεντρική Μακεδονία9 Οκτωβρίου 2019
Ο πρόλογος είναι 2500 καταστήματα σε 50 χώρες... η πραγματικότητα 520€ και κουβαλάς σαν να μην υπάρχει αύριο. Αν φανταστείς τον εαυτό σου σε αυτήν την εταιρεία το πως θα είναι μετά από 4 χρόνια, σίγουρα θα είναι με εγχείρηση στη μέση. Άθλια καθημερινότητα, έλλειπες μάνατζμεντ, προώθηση των «αγαπημένων παιδιών» που μέχρι και αυτοί φεύγουν λόγω των άθλιων συνθηκών. Αν μπει η επιθεώρηση εργασίας σε ένα κατάστημα την ημέρα παραλαβής εμπορεύματος από της κεντρικές αποθήκες και δει τις συνθήκες εργασίας, τα μέτρα ασφαλείας, απλά είναι όλοι για φυλακή. Το να παρουσιάζεται σαν μόνο θετικό ότι μια πολυεθνική πληρώνει στην ώρα της, βγάλτε συμπεράσματα. Δεν αναγνωρίζεται ποτέ από τη μεριά της εταιρείας ότι η κατάσταση απλά είναι γελοία και το βάρος και οι ευθύνες πέφτουν στους εργαζόμενους. Ένα απλό αλλά χαρακτηριστικό παράδειγμα, εμπορεύματα τα οποία δεν φτάνουν ποτέ από τις κεντρικές αποθήκες στα καταστήματα, αυτά χρεώνονται λογιστικά στο κατάστημα και έπειτα οι υπάλληλοι κατηγορούνται ότι τα κλέβουν επειδή λείπουν από τις απογραφές. Εθελοτυφλούν σε όλα τα προβλήματα. Ας τα μαζέψουν και ας γυρίσουν στην Δανία...
Μισθός στην ώρα του
Κατά
Τι να πρωτοπείς
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 2ΌχιΑναφορά
Πολύ ψυχοφθόρο περιβάλλον
Πολίτης ταμείο (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα9 Οκτωβρίου 2019
Δεν έχει καμία σχέση με αυτά πού είχαμε κουβεντιάζει στην συνέντευξη
Η πληρωμή γίνεται στην ώρα της
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 1ΌχιΑναφορά
Πρωην υπάλληλος.
Πωλητης (Πρώην Υπάλληλος) –  Πωλητης20 Σεπτεμβρίου 2019
Η εταιρεία είναι για κλάματα. Δούλευα 1.5 χρόνο και είδα τι ακριβώς ισχύει. Υπάλληλοι για όλες τις δουλειές, από ταμείο έπρεπε να εξυπηρετήσεις 2-3 πελάτες ταυτόχρονα και να σε φωνάζουν άλλοι τόσοι για εξυπηρέτηση στα καπάκια να πρέπει να πας να παραδόσεις ντουλάπα ή καναπέ μόνος σου(μιλάμε για βάρος 50-70 κιλα) και ταυτόχρονα με όλα αυτά να τελειώσεις δουλειές που σου έχουν ανατεθεί όπως να φτιάξεις μια περιοχή γιατί έχει αλλάξει να συναρμολόγησης έπιπλα και να καθαρίσεις. Με λίγα λόγια είσαι τα πάντα στο κατάστημα και ο μισθός τραγικός. Επιπλέον κάποια άτομα τους έδιναν ευθύνες παραπάνω με το να γίνονται υπεύθυνοι βάρδια χωρίς να περνούν ούτε ευρό παραπάνω και αν έλεγες πως δεν θέλεις να πάρεις αυτή την ευθύνη απειλούσαν με απόλυση. Η εταιρεία είναι αχάριστη δεν ανταμείβει τους καλούς τις υπαλλήλους και δεν είναι καθόλου ευέλικτη σε διαρρύθμιση ωραρίου. Αν θες να βρεις 2η δουλειά με λίγες ώρες απασχόλησης για να συμπληρώσεις τα ψίχουλα που σου δίνουν απλα δεν γινεται. Η εικόνα που θα σας παρουσιάσουν στην συνέντευξη είναι τελείως ψεύτικη. Είσαι πραγματικά ένας εργάτης εκεί μεσα κάθε μέρα να σηκώνεις ντουλάπες και καναπέδες μόνος σου. Παραλαβές μέσα σε βροχή κρύο χιονα και ζεστή και αυτό γρήγορα γιατί στην βάρδια είναι 2 άτομα. Μακρυά από jysk παιδιά.
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 21ΌχιΑναφορά
Μη χάσετε το χρόνο σας !!!!!
Ειδικός πωλήσεων (Πρώην Υπάλληλος) –  Ελλάδα22 Αυγούστου 2019
Καλησπέρα,
Στη συγκεκριμένη εταιρία δούλεψα για παραπάνω από ένα χρόνο και είδα αρκετά πράγματα ώστε να έχω μια ολοκληρωμένη εικόνα. Πρώτα από όλα από όσα άκουσα στη συνέντευξη τίποτα δεν συνέβαινε στη πραγματικότητα. Καμία κουλτούρα και κανένα όμορφο εργασιακό περιβάλλον!! Ενώ μπορεί να είσαι Ταμείο εξυπηρέτηση, παράδοση η καθαριότητα γινόταν επίσης από όλους τους υπαλλήλους και οι εξωτερικές μεγάλες τζαμαρίες παρόλο τα 2 ΑΤΟΜΑ σε όλο το μαγαζί. Και όταν ερχόντουσαν οι προϊστάμενοι και λέγαμε δε προλαβαίνουμε ή δε φτάναμε η απάντηση ήταν ότι είναι δουλειά μας !! Άντρες και γυναίκες σήκωναν βάρη από 10 έως 50,60++++ κιλά! Ντουλάπες, συρταριέρες και στρώματα διπλά αυτά ήταν αυτονόητα! Πολύ δουλειά με 2 άτομα βάρδια οι πελάτες να σε βρίζουν και η εταιρεία να σε παίρνει τηλέφωνο και να λέει γιατί δεν έγιναν όλες οι δουλειές . Και απειλούσε με διώξιμο! Απαράδεκτοι!!!
Συγκεκριμένη ημερομηνία πληρωμής
Κατά
Ασταθές ωράριο, αδήλωτες υπερωρίες, βάρη προϊόντων(10 - 50+++ κιλα), 2 άτομα βάρδια .... και όλα αυτά με βασικό μισθό!
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 36ΌχιΑναφορά
Μη τήρηση ωραρίου, κακή συνεννόηση με τους προϊσταμένους, ελάχιστες αποδοχές
Ειδικός πωλήσεων (Πρώην Υπάλληλος) –  Ελλάδα18 Μαΐου 2019
Λοιπόν παιδιά.. Εγώ δούλεψα στην εταιρεία ένα χρόνο. Πολύ σκληρή δουλειά,σε προσλαμβάνουν ως πωλητή κ σε χρησιμοποιούν ως εργάτη. Παρά πολλά βάρη κ απίστευτο τρέξιμο. Γενικά κάθε κατάστημα έχει γύρω στους οχτώ υπαλλήλους.. Οπότε όλοι κάνουν τα πάντα.. Από καθαριότητα μέχρι παραγγελίες κ κουβάλημα.. Κ τα λεφτά.. Στην κυριολεξία ψίχουλα..υποχρεωτικά meeting που κρατούσαν μέχρι αργά το βράδυ. Το ωράριο πολλές φορές δεν τηρούνταν.Το μόνο θετικό είναι πως αν σε έστελναν σε κατάστημα άλλης πόλης για δουλειά, σου έβαζαν τα λεφτά που ξόδεψες εκεί, τον επόμενο μήνα.
Κάλυψη εξόδων για μετακινήσεις λόγω δουλειάς
Κατά
Αποδοχές, μη τήρηση ωραρίου, ελάχιστο προσωπικό.
αξιολόγηση συνέντευξης για θέση Διευθυντή Καταστήματος
ενδιαφερομενος (Πρώην Υπάλληλος) –  ελλδα21 Ιανουαρίου 2019
Γεια σας υποψήφιοι και υποψήφιες ..
θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας την δικιά μου εμπειρία ως υποψήφιος για την παραπάνω θέση. Αρχικα με τηλεφωνικό ερωτηματολογιο 15 με 20 λεπτά διάρκεια και εν συνεχεία απο skype διάρκειας 1 ώρας, το ενδιαφέρον της εταιρείας για την αξιολόγηση μου ως ικανό άτομο δεν ήταν μόνο πάρα να ερωτουμε σε όλη την διάρκεια γιατί τελείωσε η προηγούμενη συνεργασία με την εταιρεία όπου και εργαζόμουν,και αν πότε απολυσα συνεργατη και αν πότε είχα προβλήματα με το προσωπικό ,από μεριάς μου δόθηκαν απάντησης,άλλα φυσικά δεν ήταν αυτές που έπρεπε να ακούσουν, η προϊσταμένη φυσικά μου έδωσε την εντύπωση πως είχε σχέσει με την προηγούμενη εταιρεία όπου εργαζόμουν, η πιθανόν να έχει έμμεση σχέσει κάποιου γνωστού της όπου έχει πληροφορίες και γνωρίζει καλά, εγώ αισθάνθηκα πραγματικά πως έδινα συνέντευξη ,ξανά για την προηγουμένη εταιρεία ,διότι είχε πολλές αντίρρησης,της έκανε μεγάλη εντύπωση πως δεν είχα θέμα με τους πωλητές μου , οτι για λόγους μη αποδοτικοτητας κάποιου συνεργάτη μέσα στο κατάστημα δεν απολυσα συνεργάτη,η απάντηση μου ήταν πως είμαι υπέρ της επανεκπαιδευσης,είμαι υπέρ της εποικοδομητικης εργασιακής σχέσεις μέσα στο κατάστημα,εκτιμώ την αλληλουποστηριξη,είμαι αντικειμενικος και ειλικρινείς,φυσικά δεν πρέπει να είμαστε πάντα καλοί άλλα όταν οι σχέσεις σου είναι επικοδομιτικες παρακινείς και αναπτύσσεις τους συνεργάτες δεν προκύπτει να έχεις προβλήματα,μου μίλησε για στόχους και τις απάντησα,πως στο καταστημα μου ημουν παντα μεσα δεν το πιστεψε και παλι και το αξιολογο ειναι( να μου φέρνει παράδειγμα τζίρου σε κατάστημα της προηγούμενης εταιρείας
  περισσότερα... όπου ήμουν ) λέγοντάς μου πως δεν είναι δυνατόν να μου λες ότι εσύ είσαι μέσα στους στόχους και το ταδε κατάστημα δεν τους πιάνει ,πραγματικά ένιωσα αηδία και πως σκέφτομαι εκείνη την στιγμή τι κάθομαι πραγματικά εδώ και συζητάω με την κυρία,καμιά πληροφορία δεν πήρα από την κυρία για την θέση που προσφέρει,σε καποιες ερώτησης μου που έκανα εγώ για να μάθω της θεώρησε λεπτομέρειες,δεν ξέρω πραγατικα τίποτα για την θέση για τις αρμοδιότητες των χώρο οπού θα είναι ,πόσα άτομα θα είναι ,τιποτα από αυτά,και σημερα δεχομαι ενα τηλεφωνημα μετα απο παραπανω απο 2 εβδομαδες την απάντηση πως δεν είμαι το κατάλληλο άτομο για την θέση δεν έχω το προφίλ ... ρεζιλίκια πράγματα καλό ξεκίνημα στο νέο σας κατάστημα που θα ανοίξετε,και σας παρακοινω κυρία προϊσταμένη να σας μάθουν να παίρνετε συνέντευξης...  λιγότερα
Πολυ μέτρια εταιρεία
Ειδικός πωλήσεων (Πρώην Υπάλληλος) –  Ελλάδα25 Ιουνίου 2018
Εκμεταλευεται τους υπαλλήλους της και του πληρώνει ψίχουλα

Δείτε περισσότερες JYSK ανασκοπήσεις

Κατοχυρωμένο προφίλ

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην JYSK. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

3,3

JYSK Αξιολογήσεις ανά Τοποθεσία