Αξιολογήσεις εργαζομένων για JYSK

Δείτε όλες τις αξιολογήσεις της JYSK

Μη τήρηση ωραρίου, κακή συνεννόηση με τους προϊσταμένους, ελάχιστες αποδοχές
Ειδικός πωλήσεων (Πρώην Υπάλληλος) –  Ελλάδα18 Μαΐου 2019
Λοιπόν παιδιά.. Εγώ δούλεψα στην εταιρεία ένα χρόνο. Πολύ σκληρή δουλειά,σε προσλαμβάνουν ως πωλητή κ σε χρησιμοποιούν ως εργάτη. Παρά πολλά βάρη κ απίστευτο τρέξιμο. Γενικά κάθε κατάστημα έχει γύρω στους οχτώ υπαλλήλους.. Οπότε όλοι κάνουν τα πάντα.. Από καθαριότητα μέχρι παραγγελίες κ κουβάλημα.. Κ τα λεφτά.. Στην κυριολεξία ψίχουλα..υποχρεωτικά meeting που κρατούσαν μέχρι αργά το βράδυ. Το ωράριο πολλές φορές δεν τηρούνταν.Το μόνο θετικό είναι πως αν σε έστελναν σε κατάστημα άλλης πόλης για δουλειά, σου έβαζαν τα λεφτά που ξόδεψες εκεί, τον επόμενο μήνα.
Κάλυψη εξόδων για μετακινήσεις λόγω δουλειάς
Κατά
Αποδοχές, μη τήρηση ωραρίου, ελάχιστο προσωπικό.

Άλλες αξιολογήσεις εργαζομένων για JYSK

Παγκόσμια εταιρεία...
Πωλητής (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική20 Φεβρουαρίου 2020
Με μεγάλη έκπληξη βλέπουμε το HR Department της εταιρείας να τοποθετείται επίσημα σε μια από τις πάρα πολλές κριτικές, οι οποίες όλες έχουν τον άσο ως κοινό παράγοντα στην βαθμολόγηση τους. Από ότι φαίνεται αντιλήφθηκαν ότι με κάποιο τρόπο πρέπει να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα καθώς και τον παχυλό, σε σύγκριση με έναν απλό πωλητή, ημερομίσθιο τους. Γίνεται αναφορά σε έννοιες όπως ρεαλισμός, πρόληψη, ασφάλεια, ευκολία, ξεκούραση... γελάνε μέχρι και τα τσιμέντα... σοβαρευτείτε παιδιά. Η λειτουργία και οι τοποθετήσεις σας θυμίζουν πολιτικό πρόσωπο το οποίο έχει κάνει πολιτικά όργια, το γνωρίζουν οι πάντες, αλλά αυτός αντί έστω να το παραδεχτεί και στη χειρότερη να αλλάξει επαγγελματικό προσανατολισμό, συνεχίζει ακάθεκτος το έργο του. Με απροκάλυπτο τρόπο κάνετε post σε social media με hashtag #gojysk τρώγοντας πρωινά και πίνοντας καφέδες στα γραφεία, ενώ την ίδια ώρα οι εργαζόμενοι στα καταστήματα, οι οποίοι είναι και η πλειοψηφία των εργαζομενων της εταιρείας και τα καταστήματα αποτελούν την βιτρίνα της εταιρείας, έρχονται αντιμέτωποι με τα δεκάδες προβλήματα που αναλύονται σε κάθε κριτική εδώ πέρα. Η εταιρεία όντως είναι μεγάλη, 2500 καταστήματα σε όλο τον κόσμο τα λέει όλα, φτάνει εσείς εδώ πέρα τη μικραίνετε
Μισθός στην ώρα του, υπερωρίες, εξοδολόγια, bonus
Κατά
Μεγάλη ιστορία
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;ΝαιΌχιΑναφορά
Ότι να 'ναι
πωλήσεις (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα10 Φεβρουαρίου 2020
Χάσιμο χρόνου . Κουβαλάς σαν μην υπάρχει αύριο , πουλάς σαν να μην υπάρχει αύριο , σου ζητάνε να κάνεις πράγματα που δεν έχουν ΚΑΜΙΑ σχέση με την περιγραφή της θέσης σου . Όλα αυτά για να ικανοποιηθεί η μία παρεούλα μικρών ανθρώπων που αντί να κοιτάνε το καλό των υπαλλήλων και του brand, κοιτάνε να γράψουν βιογραφικό στις πλάτες άλλων . Μακάρι να γυρνούσε ο χρόνος να μην είχα πατήσει εκεί μέσα.
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;ΝαιΌχιΑναφορά
Επίσημη απάντηση από την JYSK
18 Φεβρουαρίου 2020

Αγαπητέ/ή πρώην συνάδελφε,
Λυπόμαστε για τον τρόπο που σκέφτεσαι και εκφράζεσαι για τη JYSK, καθώς φαίνεται πως η εργασία σου εδώ είτε δεν σου ταίριαξε, είτε δεν ήταν αυτό που πραγματικά αναζητούσες. Θα θέλαμε ωστόσο να τονίσουμε πως στη JYSK δίνουμε πάντα μία ρεαλιστική περιγραφή της θέσης εργασίας στους υποψήφιους και φροντίζουμε πάντα για το εργασιακό περιβάλλον και τις συνθήκες εργασίας. Γι’ αυτόν ειδικά τον λόγο, όλοι οι εργαζόμενοι έχουν στη διάθεσή τους όλα τα απαραίτητα εργαλεία, που θα τους βοηθήσουν να κάνουν τη δουλειά τους εύκολα, ξεκούραστα και με ασφάλεια. Αναφορικά με τις πωλήσεις, φυσικά και είναι το βασικό μας αντικείμενο εφόσον δίνουμε προτεραιότητα στον πελάτη και έχουμε ως στόχο την καλύτερη εξυπηρέτησή του. Αυτός είναι και ο λόγος άλλωστε που επιλέγουμε να ανταμείβουμε και να επιβραβεύουμε τους εργαζόμενους, για την προσπάθεια και την καλή τους απόδοση σε σχέση με την εξυπηρέτηση των πελατών.
Σου ευχόμαστε καλή επιτυχία σε ό,τι και αν επιλέξεις στο μέλλον.
Η ομάδα ανθρώπινου δυναμικού της JYSK

Κατοχυρωμένο προφίλ

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην JYSK. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

3,2

JYSK Αξιολογήσεις ανά Τοποθεσία