Αξιολογήσεις εργαζομένων για JYSK

Ότι να 'ναι

10 Φεβρουαρίου 2020
Χάσιμο χρόνου . Κουβαλάς σαν μην υπάρχει αύριο , πουλάς σαν να μην υπάρχει αύριο , σου ζητάνε να κάνεις πράγματα που δεν έχουν ΚΑΜΙΑ σχέση με την περιγραφή της θέσης σου . Όλα αυτά για να ικανοποιηθεί η μία παρεούλα μικρών ανθρώπων που αντί να κοιτάνε το καλό των υπαλλήλων και του brand, κοιτάνε να γράψουν βιογραφικό στις πλάτες άλλων . Μακάρι να γυρνούσε ο χρόνος να μην είχα πατήσει εκεί μέσα.
Επίσημη απάντηση από την JYSK
18 Φεβρουαρίου 2020
Αγαπητέ/ή πρώην συνάδελφε,
Λυπόμαστε για τον τρόπο που σκέφτεσαι και εκφράζεσαι για τη JYSK, καθώς φαίνεται πως η εργασία σου εδώ είτε δεν σου ταίριαξε, είτε δεν ήταν αυτό που πραγματικά αναζητούσες. Θα θέλαμε ωστόσο να τονίσουμε πως στη JYSK δίνουμε πάντα μία ρεαλιστική περιγραφή της θέσης εργασίας στους υποψήφιους και φροντίζουμε πάντα για το εργασιακό περιβάλλον και τις συνθήκες εργασίας. Γι’ αυτόν ειδικά τον λόγο, όλοι οι εργαζόμενοι έχουν στη διάθεσή τους όλα τα απαραίτητα εργαλεία, που θα τους βοηθήσουν να κάνουν τη δουλειά τους εύκολα, ξεκούραστα και με ασφάλεια. Αναφορικά με τις πωλήσεις, φυσικά και είναι το βασικό μας αντικείμενο εφόσον δίνουμε προτεραιότητα στον πελάτη και έχουμε ως στόχο την καλύτερη εξυπηρέτησή του. Αυτός είναι και ο λόγος άλλωστε που επιλέγουμε να ανταμείβουμε και να επιβραβεύουμε τους εργαζόμενους, για την προσπάθεια και την καλή τους απόδοση σε σχέση με την εξυπηρέτηση των πελατών.

Σου ευχόμαστε καλή επιτυχία σε ό,τι και αν επιλέξεις στο μέλλον.

Η ομάδα ανθρώπινου δυναμικού της JYSK
Similar reviews
12 Ιουλίου 2020
Same location
Πωλητής (Πρώην Υπάλληλος) - Αθήνα, Αττική
Όλα όσα είπαν οι παραπάνω ισχύουν. Εργασία σε αυτήν την εταιρεία μόνο αν δεν βρείς κάπου αλλου και ο βασικός μισθός είνα ΜΟΝΟ θέμα επιβίωσης.
κανένα
Κατά
πολλά
12 Ιουλίου 2020
Ας ξεκινήσουμε λέγοντας πώς στην συνέντευξη ο ρόλος των πωλήσεων δεν είναι σαφής δηλαδή καμία επαφή με την πραγματικότητα...Ντροπή τους να μην σου λένε την αλήθεια από την αρχή ... Με λίγα λόγια η καθημερινότητα σου είναι ως εξής : από την εξυπηρέτηση σε 2 με 3 πελάτες ταυτόχρονα που κάνεις στο κατάστημα συνεχώς από το ταμείο από τοποθέτηση άπειρων πραγμάτων από τις παραλαβές ξαφνικά σε φωνάζουν να πας να παραδόσεις μπουφέδες και συρταρίερες ομπρέλες με βάσεις 20-60 κιλά βάρη απίστευτα όλα αυτά σε πελάτες που περιμένουν αφού πρώτα δεν έχεις μείνει από την μέση σου ... Και φυσικά το κορυφαίο από όλο αυτό το χαμαλίκι είναι το βράδυ που μετακομίζεις μόνος σου ότι έχει έξω το κατάστημα σαν προβολή και το φέρνεις μέσα δηλαδή καμιά 20 αρια καρέκλες 4 με 5 καναπέδες 7 με 8 τραπέζια και το πρωί το αντίστροφο ...Συνοψίζοντας τρέχεις σαν τον βέγγο κουβαλάς τα πάντα καθαρίζεις ότι καθαρίζεται δεν είσαι καν πωλητής είσαι ένας πακιστανός με πουκάμισο....Μακρυά και αγαπημένοι παιδιά δεν αξίζει ...Τραγική εμπειρία ....ΥΓ : ..Και το χειρότερο από όλα με την ορθοστασία 7 ωρών και 40 λεπτών .. διάλειμμα 20 λεπτών με χρονόμετρο σχεδόν και μετά από απαίτηση δική σου γελάει ο κόσμος ...
Μισθολογικές παροχές στην ώρα τους
Κατά
Όλα τα υπόλοιπα ..
14 Μαΐου 2020
Same location
Πωλητής (Πρώην Υπάλληλος) - Αθήνα, Αττική
Έχω εντοπίσει έναν φανταστικό υποψήφιο για τη Jysk με εργασιακή εμπειρία στο τομέα της καθαριότητας δήμου και της οικοδομής... Ρε μαζευτειται, γελάνε και οι πέτρες
20€ Μεικτά bonus να κεραστείς ποτό
Κατά
Από που να αρχίσεις
Κατοχυρωμένο προφίλ
Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην JYSK. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.
3,2
3,1