Αξιολογήσεις εργαζομένων για JYSK

Δείτε όλες τις αξιολογήσεις της JYSK

αξιολόγηση συνέντευξης για θέση Διευθυντή Καταστήματος
ενδιαφερομενος (Πρώην Υπάλληλος) –  ελλδα21 Ιανουαρίου 2019
Γεια σας υποψήφιοι και υποψήφιες ..
θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας την δικιά μου εμπειρία ως υποψήφιος για την παραπάνω θέση. Αρχικα με τηλεφωνικό ερωτηματολογιο 15 με 20 λεπτά διάρκεια και εν συνεχεία απο skype διάρκειας 1 ώρας, το ενδιαφέρον της εταιρείας για την αξιολόγηση μου ως ικανό άτομο δεν ήταν μόνο πάρα να ερωτουμε σε όλη την διάρκεια γιατί τελείωσε η προηγούμενη συνεργασία με την εταιρεία όπου και εργαζόμουν,και αν πότε απολυσα συνεργατη και αν πότε είχα προβλήματα με το προσωπικό ,από μεριάς μου δόθηκαν απάντησης,άλλα φυσικά δεν ήταν αυτές που έπρεπε να ακούσουν, η προϊσταμένη φυσικά μου έδωσε την εντύπωση πως είχε σχέσει με την προηγούμενη εταιρεία όπου εργαζόμουν, η πιθανόν να έχει έμμεση σχέσει κάποιου γνωστού της όπου έχει πληροφορίες και γνωρίζει καλά, εγώ αισθάνθηκα πραγματικά πως έδινα συνέντευξη ,ξανά για την προηγουμένη εταιρεία ,διότι είχε πολλές αντίρρησης,της έκανε μεγάλη εντύπωση πως δεν είχα θέμα με τους πωλητές μου , οτι για λόγους μη αποδοτικοτητας κάποιου συνεργάτη μέσα στο κατάστημα δεν απολυσα συνεργάτη,η απάντηση μου ήταν πως είμαι υπέρ της επανεκπαιδευσης,είμαι υπέρ της εποικοδομητικης εργασιακής σχέσεις μέσα στο κατάστημα,εκτιμώ την αλληλουποστηριξη,είμαι αντικειμενικος και ειλικρινείς,φυσικά δεν πρέπει να είμαστε πάντα καλοί άλλα όταν οι σχέσεις σου είναι επικοδομιτικες παρακινείς και αναπτύσσεις τους συνεργάτες δεν προκύπτει να έχεις προβλήματα,μου μίλησε για στόχους και τις απάντησα,πως στο καταστημα μου ημουν παντα μεσα δεν το πιστεψε και παλι και το αξιολογο ειναι( να μου φέρνει παράδειγμα τζίρου σε κατάστημα της προηγούμενης εταιρείας
  περισσότερα... όπου ήμουν ) λέγοντάς μου πως δεν είναι δυνατόν να μου λες ότι εσύ είσαι μέσα στους στόχους και το ταδε κατάστημα δεν τους πιάνει ,πραγματικά ένιωσα αηδία και πως σκέφτομαι εκείνη την στιγμή τι κάθομαι πραγματικά εδώ και συζητάω με την κυρία,καμιά πληροφορία δεν πήρα από την κυρία για την θέση που προσφέρει,σε καποιες ερώτησης μου που έκανα εγώ για να μάθω της θεώρησε λεπτομέρειες,δεν ξέρω πραγατικα τίποτα για την θέση για τις αρμοδιότητες των χώρο οπού θα είναι ,πόσα άτομα θα είναι ,τιποτα από αυτά,και σημερα δεχομαι ενα τηλεφωνημα μετα απο παραπανω απο 2 εβδομαδες την απάντηση πως δεν είμαι το κατάλληλο άτομο για την θέση δεν έχω το προφίλ ... ρεζιλίκια πράγματα καλό ξεκίνημα στο νέο σας κατάστημα που θα ανοίξετε,και σας παρακοινω κυρία προϊσταμένη να σας μάθουν να παίρνετε συνέντευξης...  λιγότερα

Άλλες αξιολογήσεις εργαζομένων για JYSK

Παγκόσμια εταιρεία...
Πωλητής (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική20 Φεβρουαρίου 2020
Με μεγάλη έκπληξη βλέπουμε το HR Department της εταιρείας να τοποθετείται επίσημα σε μια από τις πάρα πολλές κριτικές, οι οποίες όλες έχουν τον άσο ως κοινό παράγοντα στην βαθμολόγηση τους. Από ότι φαίνεται αντιλήφθηκαν ότι με κάποιο τρόπο πρέπει να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα καθώς και τον παχυλό, σε σύγκριση με έναν απλό πωλητή, ημερομίσθιο τους. Γίνεται αναφορά σε έννοιες όπως ρεαλισμός, πρόληψη, ασφάλεια, ευκολία, ξεκούραση... γελάνε μέχρι και τα τσιμέντα... σοβαρευτείτε παιδιά. Η λειτουργία και οι τοποθετήσεις σας θυμίζουν πολιτικό πρόσωπο το οποίο έχει κάνει πολιτικά όργια, το γνωρίζουν οι πάντες, αλλά αυτός αντί έστω να το παραδεχτεί και στη χειρότερη να αλλάξει επαγγελματικό προσανατολισμό, συνεχίζει ακάθεκτος το έργο του. Με απροκάλυπτο τρόπο κάνετε post σε social media με hashtag #gojysk τρώγοντας πρωινά και πίνοντας καφέδες στα γραφεία, ενώ την ίδια ώρα οι εργαζόμενοι στα καταστήματα, οι οποίοι είναι και η πλειοψηφία των εργαζομενων της εταιρείας και τα καταστήματα αποτελούν την βιτρίνα της εταιρείας, έρχονται αντιμέτωποι με τα δεκάδες προβλήματα που αναλύονται σε κάθε κριτική εδώ πέρα. Η εταιρεία όντως είναι μεγάλη, 2500 καταστήματα σε όλο τον κόσμο τα λέει όλα, φτάνει εσείς εδώ πέρα τη μικραίνετε
Μισθός στην ώρα του, υπερωρίες, εξοδολόγια, bonus
Κατά
Μεγάλη ιστορία
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;ΝαιΌχιΑναφορά
Ότι να 'ναι
πωλήσεις (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα10 Φεβρουαρίου 2020
Χάσιμο χρόνου . Κουβαλάς σαν μην υπάρχει αύριο , πουλάς σαν να μην υπάρχει αύριο , σου ζητάνε να κάνεις πράγματα που δεν έχουν ΚΑΜΙΑ σχέση με την περιγραφή της θέσης σου . Όλα αυτά για να ικανοποιηθεί η μία παρεούλα μικρών ανθρώπων που αντί να κοιτάνε το καλό των υπαλλήλων και του brand, κοιτάνε να γράψουν βιογραφικό στις πλάτες άλλων . Μακάρι να γυρνούσε ο χρόνος να μην είχα πατήσει εκεί μέσα.
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;ΝαιΌχιΑναφορά
Επίσημη απάντηση από την JYSK
18 Φεβρουαρίου 2020

Αγαπητέ/ή πρώην συνάδελφε,
Λυπόμαστε για τον τρόπο που σκέφτεσαι και εκφράζεσαι για τη JYSK, καθώς φαίνεται πως η εργασία σου εδώ είτε δεν σου ταίριαξε, είτε δεν ήταν αυτό που πραγματικά αναζητούσες. Θα θέλαμε ωστόσο να τονίσουμε πως στη JYSK δίνουμε πάντα μία ρεαλιστική περιγραφή της θέσης εργασίας στους υποψήφιους και φροντίζουμε πάντα για το εργασιακό περιβάλλον και τις συνθήκες εργασίας. Γι’ αυτόν ειδικά τον λόγο, όλοι οι εργαζόμενοι έχουν στη διάθεσή τους όλα τα απαραίτητα εργαλεία, που θα τους βοηθήσουν να κάνουν τη δουλειά τους εύκολα, ξεκούραστα και με ασφάλεια. Αναφορικά με τις πωλήσεις, φυσικά και είναι το βασικό μας αντικείμενο εφόσον δίνουμε προτεραιότητα στον πελάτη και έχουμε ως στόχο την καλύτερη εξυπηρέτησή του. Αυτός είναι και ο λόγος άλλωστε που επιλέγουμε να ανταμείβουμε και να επιβραβεύουμε τους εργαζόμενους, για την προσπάθεια και την καλή τους απόδοση σε σχέση με την εξυπηρέτηση των πελατών.
Σου ευχόμαστε καλή επιτυχία σε ό,τι και αν επιλέξεις στο μέλλον.
Η ομάδα ανθρώπινου δυναμικού της JYSK

Κατοχυρωμένο προφίλ

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην JYSK. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

3,2

JYSK Αξιολογήσεις ανά Τοποθεσία