JYSK Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Βρέθηκαν 8 ανασκοπήσεις που ταιριάζουν με την αναζήτηση Δείτε και τις 475 ανασκοπήσεις
Ταξινόμηση με βάση: Χρησιμότητα | Βαθμολογία | Ημερομηνία
Ότι χειρότερο
Πωλητής (Πρώην Υπάλληλος) –  Ελληνικό, Αττική22 Δεκεμβρίου 2019
Παναθλια εταιρεία που δεν σέβεται τίποτα. Δεν σε βλέπει σαν άνθρωπος αλλά σαν κάτι πολύ κατώτερο.
Κάθε μέρα γυρνούσα από την δουλειά και βρωμουσα γιατί όλη μέρα δεν σταματούσα να τρεχω, και όσο και αν έτρεχα και εγώ και οι συνάδελφοι, οι διευθυντές μας λέγανε πως δεν κάναμε αυτά που έπρεπε να κάνουμε (!) Και όταν λέγαμε πω γινόταν μας έκαναν ψυχολογικό πόλεμο. Ότι γράφουν τα παιδιά από πάνω είναι απολύτως αληθινά. Μακριά μακριά μακριά
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 15ΌχιΑναφορά
Μονο αν δεν εχετε τιποτα αλλο
Sales (Πρώην Υπάλληλος) –  Κόρινθος, Πελοπόννησος9 Δεκεμβρίου 2019
Πραγματικα οτι χειροτερο σε εργασια.αυτα που εγραψαν τα υπολοιπα παιδια ειναι ακριβως οπως εχουν τα πραγματα, χωρις ιχνος υπερβολης,οποτε να μην σας κουρασω να διαβαζεται τα ιδια.μακαρι να τα ειχα διαβασει πριν αποδεχθω να εργαστω εκει.δυστυχως εκατσα κ εχασα 6 μηνες απο τη ζωη μου.
Πληρωμη την ημερομηνια που εχουν πει
Κατά
Ολα
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 18ΌχιΑναφορά
Πολύ ψυχοφθόρο περιβάλλον
Πολίτης ταμείο (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα9 Οκτωβρίου 2019
Δεν έχει καμία σχέση με αυτά πού είχαμε κουβεντιάζει στην συνέντευξη
Η πληρωμή γίνεται στην ώρα της
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 36ΌχιΑναφορά
Πρωην υπάλληλος.
Πωλητης (Πρώην Υπάλληλος) –  Πωλητης20 Σεπτεμβρίου 2019
Η εταιρεία είναι για κλάματα. Δούλευα 1.5 χρόνο και είδα τι ακριβώς ισχύει. Υπάλληλοι για όλες τις δουλειές, από ταμείο έπρεπε να εξυπηρετήσεις 2-3 πελάτες ταυτόχρονα και να σε φωνάζουν άλλοι τόσοι για εξυπηρέτηση στα καπάκια να πρέπει να πας να παραδόσεις ντουλάπα ή καναπέ μόνος σου(μιλάμε για βάρος 50-70 κιλα) και ταυτόχρονα με όλα αυτά να τελειώσεις δουλειές που σου έχουν ανατεθεί όπως να φτιάξεις μια περιοχή γιατί έχει αλλάξει να συναρμολόγησης έπιπλα και να καθαρίσεις. Με λίγα λόγια είσαι τα πάντα στο κατάστημα και ο μισθός τραγικός. Επιπλέον κάποια άτομα τους έδιναν ευθύνες παραπάνω με το να γίνονται υπεύθυνοι βάρδια χωρίς να περνούν ούτε ευρό παραπάνω και αν έλεγες πως δεν θέλεις να πάρεις αυτή την ευθύνη απειλούσαν με απόλυση. Η εταιρεία είναι αχάριστη δεν ανταμείβει τους καλούς τις υπαλλήλους και δεν είναι καθόλου ευέλικτη σε διαρρύθμιση ωραρίου. Αν θες να βρεις 2η δουλειά με λίγες ώρες απασχόλησης για να συμπληρώσεις τα ψίχουλα που σου δίνουν απλα δεν γινεται. Η εικόνα που θα σας παρουσιάσουν στην συνέντευξη είναι τελείως ψεύτικη. Είσαι πραγματικά ένας εργάτης εκεί μεσα κάθε μέρα να σηκώνεις ντουλάπες και καναπέδες μόνος σου. Παραλαβές μέσα σε βροχή κρύο χιονα και ζεστή και αυτό γρήγορα γιατί στην βάρδια είναι 2 άτομα. Μακρυά από jysk παιδιά.
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 62ΌχιΑναφορά
Μη χάσετε το χρόνο σας !!!!!
Ειδικός πωλήσεων (Πρώην Υπάλληλος) –  Ελλάδα22 Αυγούστου 2019
Καλησπέρα,
Στη συγκεκριμένη εταιρία δούλεψα για παραπάνω από ένα χρόνο και είδα αρκετά πράγματα ώστε να έχω μια ολοκληρωμένη εικόνα. Πρώτα από όλα από όσα άκουσα στη συνέντευξη τίποτα δεν συνέβαινε στη πραγματικότητα. Καμία κουλτούρα και κανένα όμορφο εργασιακό περιβάλλον!! Ενώ μπορεί να είσαι Ταμείο εξυπηρέτηση, παράδοση η καθαριότητα γινόταν επίσης από όλους τους υπαλλήλους και οι εξωτερικές μεγάλες τζαμαρίες παρόλο τα 2 ΑΤΟΜΑ σε όλο το μαγαζί. Και όταν ερχόντουσαν οι προϊστάμενοι και λέγαμε δε προλαβαίνουμε ή δε φτάναμε η απάντηση ήταν ότι είναι δουλειά μας !! Άντρες και γυναίκες σήκωναν βάρη από 10 έως 50,60++++ κιλά! Ντουλάπες, συρταριέρες και στρώματα διπλά αυτά ήταν αυτονόητα! Πολύ δουλειά με 2 άτομα βάρδια οι πελάτες να σε βρίζουν και η εταιρεία να σε παίρνει τηλέφωνο και να λέει γιατί δεν έγιναν όλες οι δουλειές . Και απειλούσε με διώξιμο! Απαράδεκτοι!!!
Συγκεκριμένη ημερομηνία πληρωμής
Κατά
Ασταθές ωράριο, αδήλωτες υπερωρίες, βάρη προϊόντων(10 - 50+++ κιλα), 2 άτομα βάρδια .... και όλα αυτά με βασικό μισθό!
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 72ΌχιΑναφορά
Μη τήρηση ωραρίου, κακή συνεννόηση με τους προϊσταμένους, ελάχιστες αποδοχές
Ειδικός πωλήσεων (Πρώην Υπάλληλος) –  Ελλάδα18 Μαΐου 2019
Λοιπόν παιδιά.. Εγώ δούλεψα στην εταιρεία ένα χρόνο. Πολύ σκληρή δουλειά,σε προσλαμβάνουν ως πωλητή κ σε χρησιμοποιούν ως εργάτη. Παρά πολλά βάρη κ απίστευτο τρέξιμο. Γενικά κάθε κατάστημα έχει γύρω στους οχτώ υπαλλήλους.. Οπότε όλοι κάνουν τα πάντα.. Από καθαριότητα μέχρι παραγγελίες κ κουβάλημα.. Κ τα λεφτά.. Στην κυριολεξία ψίχουλα..υποχρεωτικά meeting που κρατούσαν μέχρι αργά το βράδυ. Το ωράριο πολλές φορές δεν τηρούνταν.Το μόνο θετικό είναι πως αν σε έστελναν σε κατάστημα άλλης πόλης για δουλειά, σου έβαζαν τα λεφτά που ξόδεψες εκεί, τον επόμενο μήνα.
Κάλυψη εξόδων για μετακινήσεις λόγω δουλειάς
Κατά
Αποδοχές, μη τήρηση ωραρίου, ελάχιστο προσωπικό.
αξιολόγηση συνέντευξης για θέση Διευθυντή Καταστήματος
ενδιαφερομενος (Πρώην Υπάλληλος) –  ελλδα21 Ιανουαρίου 2019
Γεια σας υποψήφιοι και υποψήφιες ..
θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας την δικιά μου εμπειρία ως υποψήφιος για την παραπάνω θέση. Αρχικα με τηλεφωνικό ερωτηματολογιο 15 με 20 λεπτά διάρκεια και εν συνεχεία απο skype διάρκειας 1 ώρας, το ενδιαφέρον της εταιρείας για την αξιολόγηση μου ως ικανό άτομο δεν ήταν μόνο πάρα να ερωτουμε σε όλη την διάρκεια γιατί τελείωσε η προηγούμενη συνεργασία με την εταιρεία όπου και εργαζόμουν,και αν πότε απολυσα συνεργατη και αν πότε είχα προβλήματα με το προσωπικό ,από μεριάς μου δόθηκαν απάντησης,άλλα φυσικά δεν ήταν αυτές που έπρεπε να ακούσουν, η προϊσταμένη φυσικά μου έδωσε την εντύπωση πως είχε σχέσει με την προηγούμενη εταιρεία όπου εργαζόμουν, η πιθανόν να έχει έμμεση σχέσει κάποιου γνωστού της όπου έχει πληροφορίες και γνωρίζει καλά, εγώ αισθάνθηκα πραγματικά πως έδινα συνέντευξη ,ξανά για την προηγουμένη εταιρεία ,διότι είχε πολλές αντίρρησης,της έκανε μεγάλη εντύπωση πως δεν είχα θέμα με τους πωλητές μου , οτι για λόγους μη αποδοτικοτητας κάποιου συνεργάτη μέσα στο κατάστημα δεν απολυσα συνεργάτη,η απάντηση μου ήταν πως είμαι υπέρ της επανεκπαιδευσης,είμαι υπέρ της εποικοδομητικης εργασιακής σχέσεις μέσα στο κατάστημα,εκτιμώ την αλληλουποστηριξη,είμαι αντικειμενικος και ειλικρινείς,φυσικά δεν πρέπει να είμαστε πάντα καλοί άλλα όταν οι σχέσεις σου είναι επικοδομιτικες παρακινείς και αναπτύσσεις τους συνεργάτες δεν προκύπτει να έχεις προβλήματα,μου μίλησε για στόχους και τις απάντησα,πως στο καταστημα μου ημουν παντα μεσα δεν το πιστεψε και παλι και το αξιολογο ειναι( να μου φέρνει παράδειγμα τζίρου σε κατάστημα της προηγούμενης εταιρείας
  περισσότερα... όπου ήμουν ) λέγοντάς μου πως δεν είναι δυνατόν να μου λες ότι εσύ είσαι μέσα στους στόχους και το ταδε κατάστημα δεν τους πιάνει ,πραγματικά ένιωσα αηδία και πως σκέφτομαι εκείνη την στιγμή τι κάθομαι πραγματικά εδώ και συζητάω με την κυρία,καμιά πληροφορία δεν πήρα από την κυρία για την θέση που προσφέρει,σε καποιες ερώτησης μου που έκανα εγώ για να μάθω της θεώρησε λεπτομέρειες,δεν ξέρω πραγατικα τίποτα για την θέση για τις αρμοδιότητες των χώρο οπού θα είναι ,πόσα άτομα θα είναι ,τιποτα από αυτά,και σημερα δεχομαι ενα τηλεφωνημα μετα απο παραπανω απο 2 εβδομαδες την απάντηση πως δεν είμαι το κατάλληλο άτομο για την θέση δεν έχω το προφίλ ... ρεζιλίκια πράγματα καλό ξεκίνημα στο νέο σας κατάστημα που θα ανοίξετε,και σας παρακοινω κυρία προϊσταμένη να σας μάθουν να παίρνετε συνέντευξης...  λιγότερα

Δείτε περισσότερες JYSK ανασκοπήσεις

Κατοχυρωμένο προφίλ

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην JYSK. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

3,2

JYSK Αξιολογήσεις ανά Τοποθεσία