JYSK Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Ελλάδα15 αξιολογήσεις
Βρέθηκαν 15 αξιολογήσεις που αντιστοιχούν στην αναζήτηση
Δείτε και τις 585 ανασκοπήσεις
Γνώρισα την εταιρεία στα πρώτα βήματα της. Ωστόσο είναι μια εταιρεία που μπορεί να σου δώσει πολλές ευκαιρίες σε πολλούς τομείς.
Το Όραμα της εταιρείας και οι αξίες της
Κατά
Εταιρεία στα πρώτα στάδια ανάπτυξης στη χώρα μας
Μια εταιρεία με πολλες δυνατότητες εξέλιξης,σε μαθαίνει διαρκώς νεα πράγματα,σου παρέχει ασφάλεια,παροχή των νόμιμων αποδοχών,δυνατότητα μετακίνησης εντός αλλα και εκτός Ελλάδος.
Εξαιρετική εταιρεία, με προοπτικές εξελίξης. Άψογη συνεργασία με ολους τους ανώτερους, θετικό κλίμα και συνεχή επιμόρφωση!
Θα είσαι κανονικός σκλάβος με την κυριολεκτική έννοια της λέξης .
Όποιος βρει ας μου πει .
Κατά
βασικός μισθός, φόρτος εργασίας, κακή συμπεριφορά προς τους πωλητές από διευθυντές, περιφερειακούς και "HR" .Γενικά χάλια μαύρα
Όλα όσα είπαν οι παραπάνω ισχύουν. Εργασία σε αυτήν την εταιρεία μόνο αν δεν βρείς κάπου αλλου και ο βασικός μισθός είνα ΜΟΝΟ θέμα επιβίωσης.
κανένα
Κατά
πολλά
Ας ξεκινήσουμε λέγοντας πώς στην συνέντευξη ο ρόλος των πωλήσεων δεν είναι σαφής δηλαδή καμία επαφή με την πραγματικότητα...Ντροπή τους να μην σου λένε την αλήθεια από την αρχή ... Με λίγα λόγια η καθημερινότητα σου είναι ως εξής : από την εξυπηρέτηση σε 2 με 3 πελάτες ταυτόχρονα που κάνεις στο κατάστημα συνεχώς από το ταμείο από τοποθέτηση άπειρων πραγμάτων από τις παραλαβές ξαφνικά σε φωνάζουν να πας να παραδόσεις μπουφέδες και συρταρίερες ομπρέλες με βάσεις 20-60 κιλά βάρη απίστευτα όλα αυτά σε πελάτες που περιμένουν αφού πρώτα δεν έχεις μείνει από την μέση σου ... Και φυσικά το κορυφαίο από όλο αυτό το χαμαλίκι είναι το βράδυ που μετακομίζεις μόνος σου ότι έχει έξω το κατάστημα σαν προβολή και το φέρνεις μέσα δηλαδή καμιά 20 αρια καρέκλες 4 με 5 καναπέδες 7 με 8 τραπέζια και το πρωί το αντίστροφο ...Συνοψίζοντας τρέχεις σαν τον βέγγο κουβαλάς τα πάντα καθαρίζεις ότι καθαρίζεται δεν είσαι καν πωλητής είσαι ένας πακιστανός με πουκάμισο....Μακρυά και αγαπημένοι παιδιά δεν αξίζει ...Τραγική εμπειρία ....ΥΓ : ..Και το χειρότερο από όλα με την ορθοστασία 7 ωρών και 40 λεπτών .. διάλειμμα 20 λεπτών με χρονόμετρο σχεδόν και μετά από απαίτηση δική σου γελάει ο κόσμος ...
Μισθολογικές παροχές στην ώρα τους
Κατά
Όλα τα υπόλοιπα ..
πλεονεκτηματα!! πληρωμη στην ωρα τους

Μειονεκτήματα!! χαλια μαυρα..εταιρια για κλαματα και δεν εισαι ουτε καν πωλητης!! ενας απλος χαμαλης με μισθο τραγικο!! μακρια απο jysk..
Έχω εντοπίσει έναν φανταστικό υποψήφιο για τη Jysk με εργασιακή εμπειρία στο τομέα της καθαριότητας δήμου και της οικοδομής... Ρε μαζευτειται, γελάνε και οι πέτρες
20€ Μεικτά bonus να κεραστείς ποτό
Κατά
Από που να αρχίσεις
Παναθλια εταιρεία που δεν σέβεται τίποτα. Δεν σε βλέπει σαν άνθρωπος αλλά σαν κάτι πολύ κατώτερο.
Κάθε μέρα γυρνούσα από την δουλειά και βρωμουσα γιατί όλη μέρα δεν σταματούσα να τρεχω, και όσο και αν έτρεχα και εγώ και οι συνάδελφοι, οι διευθυντές μας λέγανε πως δεν κάναμε αυτά που έπρεπε να κάνουμε (!) Και όταν λέγαμε πω γινόταν μας έκαναν ψυχολογικό πόλεμο. Ότι γράφουν τα παιδιά από πάνω είναι απολύτως αληθινά. Μακριά μακριά μακριά
Πραγματικα οτι χειροτερο σε εργασια.αυτα που εγραψαν τα υπολοιπα παιδια ειναι ακριβως οπως εχουν τα πραγματα, χωρις ιχνος υπερβολης,οποτε να μην σας κουρασω να διαβαζεται τα ιδια.μακαρι να τα ειχα διαβασει πριν αποδεχθω να εργαστω εκει.δυστυχως εκατσα κ εχασα 6 μηνες απο τη ζωη μου.
Πληρωμη την ημερομηνια που εχουν πει
Κατά
Ολα
Δεν έχει καμία σχέση με αυτά πού είχαμε κουβεντιάζει στην συνέντευξη
Η πληρωμή γίνεται στην ώρα της
Κατά
Η εταιρεία είναι για κλάματα. Δούλευα 1.5 χρόνο και είδα τι ακριβώς ισχύει. Υπάλληλοι για όλες τις δουλειές, από ταμείο έπρεπε να εξυπηρετήσεις 2-3 πελάτες ταυτόχρονα και να σε φωνάζουν άλλοι τόσοι για εξυπηρέτηση στα καπάκια να πρέπει να πας να παραδόσεις ντουλάπα ή καναπέ μόνος σου(μιλάμε για βάρος 50-70 κιλα) και ταυτόχρονα με όλα αυτά να τελειώσεις δουλειές που σου έχουν ανατεθεί όπως να φτιάξεις μια περιοχή γιατί έχει αλλάξει να συναρμολόγησης έπιπλα και να καθαρίσεις. Με λίγα λόγια είσαι τα πάντα στο κατάστημα και ο μισθός τραγικός. Επιπλέον κάποια άτομα τους έδιναν ευθύνες παραπάνω με το να γίνονται υπεύθυνοι βάρδια χωρίς να περνούν ούτε ευρό παραπάνω και αν έλεγες πως δεν θέλεις να πάρεις αυτή την ευθύνη απειλούσαν με απόλυση. Η εταιρεία είναι αχάριστη δεν ανταμείβει τους καλούς τις υπαλλήλους και δεν είναι καθόλου ευέλικτη σε διαρρύθμιση ωραρίου. Αν θες να βρεις 2η δουλειά με λίγες ώρες απασχόλησης για να συμπληρώσεις τα ψίχουλα που σου δίνουν απλα δεν γινεται. Η εικόνα που θα σας παρουσιάσουν στην συνέντευξη είναι τελείως ψεύτικη. Είσαι πραγματικά ένας εργάτης εκεί μεσα κάθε μέρα να σηκώνεις ντουλάπες και καναπέδες μόνος σου. Παραλαβές μέσα σε βροχή κρύο χιονα και ζεστή και αυτό γρήγορα γιατί στην βάρδια είναι 2 άτομα. Μακρυά από jysk παιδιά.
Καλησπέρα,
Στη συγκεκριμένη εταιρία δούλεψα για παραπάνω από ένα χρόνο και είδα αρκετά πράγματα ώστε να έχω μια ολοκληρωμένη εικόνα. Πρώτα από όλα από όσα άκουσα στη συνέντευξη τίποτα δεν συνέβαινε στη πραγματικότητα. Καμία κουλτούρα και κανένα όμορφο εργασιακό περιβάλλον!! Ενώ μπορεί να είσαι Ταμείο εξυπηρέτηση, παράδοση η καθαριότητα γινόταν επίσης από όλους τους υπαλλήλους και οι εξωτερικές μεγάλες τζαμαρίες παρόλο τα 2 ΑΤΟΜΑ σε όλο το μαγαζί. Και όταν ερχόντουσαν οι προϊστάμενοι και λέγαμε δε προλαβαίνουμε ή δε φτάναμε η απάντηση ήταν ότι είναι δουλειά μας !! Άντρες και γυναίκες σήκωναν βάρη από 10 έως 50,60++++ κιλά! Ντουλάπες, συρταριέρες και στρώματα διπλά αυτά ήταν αυτονόητα! Πολύ δουλειά με 2 άτομα βάρδια οι πελάτες να σε βρίζουν και η εταιρεία να σε παίρνει τηλέφωνο και να λέει γιατί δεν έγιναν όλες οι δουλειές . Και απειλούσε με διώξιμο! Απαράδεκτοι!!!
Συγκεκριμένη ημερομηνία πληρωμής
Κατά
Ασταθές ωράριο, αδήλωτες υπερωρίες, βάρη προϊόντων(10 - 50+++ κιλα), 2 άτομα βάρδια .... και όλα αυτά με βασικό μισθό!
Λοιπόν παιδιά.. Εγώ δούλεψα στην εταιρεία ένα χρόνο. Πολύ σκληρή δουλειά,σε προσλαμβάνουν ως πωλητή κ σε χρησιμοποιούν ως εργάτη. Παρά πολλά βάρη κ απίστευτο τρέξιμο. Γενικά κάθε κατάστημα έχει γύρω στους οχτώ υπαλλήλους.. Οπότε όλοι κάνουν τα πάντα.. Από καθαριότητα μέχρι παραγγελίες κ κουβάλημα.. Κ τα λεφτά.. Στην κυριολεξία ψίχουλα..υποχρεωτικά meeting που κρατούσαν μέχρι αργά το βράδυ. Το ωράριο πολλές φορές δεν τηρούνταν.Το μόνο θετικό είναι πως αν σε έστελναν σε κατάστημα άλλης πόλης για δουλειά, σου έβαζαν τα λεφτά που ξόδεψες εκεί, τον επόμενο μήνα.
Κάλυψη εξόδων για μετακινήσεις λόγω δουλειάς
Κατά
Αποδοχές, μη τήρηση ωραρίου, ελάχιστο προσωπικό.
Γεια σας υποψήφιοι και υποψήφιες ..
θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας την δικιά μου εμπειρία ως υποψήφιος για την παραπάνω θέση. Αρχικα με τηλεφωνικό ερωτηματολογιο 15 με 20 λεπτά διάρκεια και εν συνεχεία απο skype διάρκειας 1 ώρας, το ενδιαφέρον της εταιρείας για την αξιολόγηση μου ως ικανό άτομο δεν ήταν μόνο πάρα να ερωτουμε σε όλη την διάρκεια γιατί τελείωσε η προηγούμενη συνεργασία με την εταιρεία όπου και εργαζόμουν,και αν πότε απολυσα συνεργατη και αν πότε είχα προβλήματα με το προσωπικό ,από μεριάς μου δόθηκαν απάντησης,άλλα φυσικά δεν ήταν αυτές που έπρεπε να ακούσουν, η προϊσταμένη φυσικά μου έδωσε την εντύπωση πως είχε σχέσει με την προηγούμενη εταιρεία όπου εργαζόμουν, η πιθανόν να έχει έμμεση σχέσει κάποιου γνωστού της όπου έχει πληροφορίες και γνωρίζει καλά, εγώ αισθάνθηκα πραγματικά πως έδινα συνέντευξη ,ξανά για την προηγουμένη εταιρεία ,διότι είχε πολλές αντίρρησης,της έκανε μεγάλη εντύπωση πως δεν είχα θέμα με τους πωλητές μου , οτι για λόγους μη αποδοτικοτητας κάποιου συνεργάτη μέσα στο κατάστημα δεν απολυσα συνεργάτη,η απάντηση μου ήταν πως είμαι υπέρ της επανεκπαιδευσης,είμαι υπέρ της εποικοδομητικης εργασιακής σχέσεις μέσα στο κατάστημα,εκτιμώ την αλληλουποστηριξη,είμαι αντικειμενικος και ειλικρινείς,φυσικά δεν πρέπει να είμαστε πάντα καλοί άλλα όταν οι σχέσεις σου είναι επικοδομιτικες παρακινείς και αναπτύσσεις τους συνεργάτες δεν προκύπτει να έχεις προβλήματα,μου μίλησε για στόχους και τις απάντησα,πως στο καταστημα μου ημουν παντα μεσα δεν το πιστεψε και παλι και το αξιολογο ειναι( να μου φέρνει παράδειγμα τζίρου σε κατάστημα της προηγούμενης εταιρείας
 - περισσότερα...
Δείτε περισσότερες αξιολογήσεις για την εταιρεία JYSK
Κατοχυρωμένο προφίλ
Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην JYSK. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.
3,2
3,1