Kotsovolos

Αξιολογήστε αυτή την εταιρία
Ελλάδα89 αξιολογήσεις

Ταξινόμηση με βάση

ΧρησιμότηταΒαθμολογίαΗμερομηνία
Βρέθηκαν 89 αξιολογήσεις που αντιστοιχούν στην αναζήτησηΔείτε και τις 90 ανασκοπήσεις

Μακρυά κι αγαπημενοι

Επιλεγμένη αξιολόγηση Indeed

Επιλέχθηκε ως πιο χρήσιμη από την Indeed
Εργάστηκα ως picker μέσω εξωτερικής εταιρείας.Οι μόνιμοι υπάλληλοι έκαναν τα αδύνατα δυνατά για να σε σαμποτάρουν και να σε κάνουν να φανείς ηλίθιος .Στο τέλος της σύμβασης , σε βγάζουν άχρηστο και ανίκανο αντί να πουν μια καλή κουβέντα .

Κανένα

Καλύτερα να γυρνούσα στον ασταθή γκόμενο μου

Πραγματικά κρίμα το μεγάλο όνομα που έχουν παίζουν με την υπομονή και την ψυχική υγεία του κόσμου που θέλει να βγάλει το ψωμάκι του και πάνω σε αυτό θέλουν τάχα μου να κάνουν καριέρα για να είναι το επίκεντρο και να παίρνουν τα εύσημα από τους μεγάλους.

Ούτε ένα

Δουλοποιηση

Όλα ξεκινούν απ τη συνέντευξη όπου σε παραμυθιαζουν με ένα σωρό ψέματα για 8ωρο και παραπάνω χρήματα στο μισθό ενώ στην πραγματικότητα το μόνο διάστημα που κάνεις 8ωρα είναι τον πρώτο μήνα (προφανώς για να μη φρικάρεις παραπάνω-έχοντας ήδη φρικαρει με τους πελάτες που καλούν και ουρλιάζουν στο αυτί σου όλη μερα-και σηκωθείς και την κάνεις). Σε υποχρεωνουν κάθε μέσα να πηγαίνεις 20 λεπτά νωρίτερα για να λέτε τις ίδιες μπουρδες στα briefings που ούτε οι ίδιοι πιστεύουν πως θα λειτουργήσουν απλά και μόνο για να φαίνεται ότι γίνεται και εννοείται ότι επικρατούν οι ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ. Είσαι γλείφτης και δούλος; Είσαι ο άνθρωπος τους. Επίσης όσο λιγότερο μιλάς τόσο καλύτερα για σένα εκεί μέσα. Άπαξ και πεις ότι δε θες να δουλέψεις σε αργία, για παράδειγμα, μπήκες στο στόχαστρο. Εννοείται ότι πέφτει τρελό δούλεμα στους περισσότερους πελάτες τόσο για το απόθεμα όσο και για τις χρηματικές επιστροφές τόσο που αν είσαι άτομο που έχεις συνηθίσει να πράττεις με βάση την ηθική σου έρχεται να ξεράσεις απ τα μάτια με όσα βλέπεις. Τραγικές συνθήκες εργασίας, όλη μέρα μες στην φασαρία και την βρωμα αφού εκεί μέσα είσαι σαν το ποντίκι κλεισμένος και δεν αεριζεται ο χώρος από πουθενά. Έφυγα γιατί κόντεψα να χάσω το μυαλό μου εκεί μέσα. Κρίσεις πανικού και αλλα μου άνοιξαν τα μάτια μια ώρα αρχυτερα. Δυστυχώς πάντα θα βρίσκουν "δουλους" γιατί η ανεργία είναι μεγάλη αλλά ποτέ δε θα αποκτήσουν όνομα αξιόπιστης εταιρείας.

Υπάλληλος καταστήματος

Ξεκινάει η μέρα σου πηγαίνοντας στο κατάστημα τουλάχιστον 15 λεπτά νωρίτερα για να πραγματοποιηθεί το ημερήσιο meeting.Η εργασία σου είναι ΜΟΝΟ στόχοι.Πάρα πάρα πολλοί διαφορετικοί στοχοι. Τα μπόνους είναι μηδενικά.Αν δεν δουλέψετε στα 3 μεγάλα καταστήματα του ομίλου μην βασίζεστε σε μπόνους.Το κερασάκι στην τούρτα είναι οι managers.Έχω 15 χρόνια στο εμπόριο.Διευθυντές χειρότερους από αυτούς του καταστήματος της Λαμίας ΔΕΝ γίνεται να βρεις.Άνθρωποι που δουλεύουν με απειλές, χτυποντας το χέρι στο τραπέζι και ΒΡΙΖΟΝΤΑΣ τους υπαλλήλους μπροστά στους πελάτες.Μόνο ντροπή και στεναχώρια για τα παιδιά που εργάζονται σε αυτό το κατάστημα.Κατά τα άλλα υπάρχουν και ελάχιστοι μάνατζερς οι οποίοι είναι πραγματικά τρομεροί χαρακτήρες και επαγγελματίες.

Υπέροχο εργασιακό περιβάλλον

Υπέροχο εργασιακό περιβάλλον λόγω της διευθύντριας και του υποδιευθυντή του καταστήματος.Το σύνολο της ομάδας των πωλητών είναι άψογο, υπάρχει συνεργασία και κοινός στόχος. Οι μηνιαίες αποδοχές είναι όσα ορίζει ο νόμος απλά δεν είναι ικανοποιητικές είναι χαμηλές και ειδικά όταν πρόκειται για μερική απασχόληση.

Μισθοί και δώρα στην ώρα τους Άγχος ακόμα και στον ύπνο

Χαοτικά συστήματα, πολλοί στόχοι, πολλές αρμοδιότητες, λίγα τα χρήματα για όσα πρέπει να κάνεις και με την ταχύτητα που πρέπει να τα κάνεις. Ζητούσαν να είσαι 30 λεπτά πριν τη βάρδια σου εκεί για meeting και εάν την ώρα που σχολούσες είχες αφήσει εκκρεμότητες έπρεπε να τις τελειώσεις. Επίσης ενω είχαν πει ότι το πρόγραμμα θα βγαίνει ανά 2 βδομάδες έκαναν αλλαγές τελευταίας στιγμής στις βάρδιες

Παραγωγικό περιβάλλον

Δουλεύω μέσω εργολάβου στη. Αποθήκη στην Μαγούλα είμαι ευχαριστημένη οι άνθρωποι πολυ καλοί και ευχάριστοι..δεν κρύβω βέβαια ότι μετά από 3 χρόνια που είμαι εκεί θα περίμενα να ανέβω πιο πάνω και να γίνω εταιρικια! Γιατί είναι άδικο να έρχεται ένας νέος και να το κάνουν μέσα σε ένα χρόνο εταιρικό και άλλους που λένε πως εκτιμάνε για την δουλειά τους να μην προχωράνε Μαγούλα

Πολύ καλό κλήμα εργασίας με προοπτικές ανάπτυξης

Καθημερινή εργασία είναι η αποτύπωση της προηγούμενης ημέρας και που υπάρχουν περιθώρια βελτιώσεις καθώς και η στοχοποιηση της ημέρας σε όλους τους δείκτες που έχουμε . Σε συγκεκριμένο χρόνο υπάρχει ανατροφοδότηση και συνεχείς ενημέρωση για την καλύτερη απόδοση . Πρόγραμμα εργασίας για τους εργαζόμενους καθώς και το πόσα άτομα σε ποιες ώρες .

Toxic environment in finance but things have changed recently

Bad culture with a lot of stress and bad behaviors but there have been organizational changes so things have changed in a positive manner. Big multinational company with good benefits

Ουτε για συνεντευξη

Ίσως η χειρότερη εταιρία για να πάει κάποιος για εργασία , καμία απόλυτος εκπαίδευση για τα προϊόντα, στο τηλεφωνικό κέντρο έχουν βάλει κάτι ψωνάρες που (για τα χαρτιά και όλη την διαδικασια πρόσληψης )την έχουν δει, μέσα στην ειρωνία , στέλνεις email δεν απαντάτε τηλ δεν σηκώνουν , .Τώρα όταν πας στο κατάστημα έχεις απέναντι σου πωλητές που δεν σου μιλάνε καν ούτε γεια , ένα κλίμα πολύ κακό εχθρικό , έχουν κλίκες , δεν σε βοηθάνε σε τίποτα, ,,Στο κινητό σου κατεβάζει ένα σωρό πράγματα γίνεται εργαλείο δουλειάς, σε βάζουν σε ομάδες viber χτυπανε συνεχεια , εχεις στο αυτι σου ενα ακουστικο ολη μερα ελεος !!! Πρεπει να κανεις και τον πωλητη και τον ταμεια πατε καλα ! πρεπει να εισαι και 30 λεπτα πιο νωρις που δεν τα πληρωνεσε, ωραρια σπαστα ολη μερα στο ποδι , με  550 οχι φιλε δεν θα παρω,

τιποτα

Κατά

τα παντα

Ομαδικό πνεύμα και ευχάριστο περιβάλλον

Ομαδικό πνεύμα και ευχάριστο περιβάλλον με προοπτικές εξέλιξης.Εξελιγμένα συστήματα, απόκτηση γνώσεων και εμπειριών. Αίσθημα βεβαιότητας και σιγουριάς υπό την αίσθηση των υπευθύνων.

Ομαδικό πνέυμα και ευχάριστο περιβάλλον.

Ομαδικό πνεύμα και ευχάριστο περιβάλλον με προοπτικές εξέλιξης.Ευχάριστοι άνθρωποι, διατεθιμένοι να βοηθήσουν στην πρόοδο και εξέλιξη σου.

Παραγωγικο περιβαλλον και ομορφοι ανθρωποι

μια πολυεθνική εταιρεια που προσπαθεί για την ανέλιξη και την συνεχή προοδο των εργαζομένων της , χαλαρο περιβάλλον και σωστο work time balance

Παραγωγικός όμορφη ατμόσφαιρα συνεργασία θετική ενέργεια επίτευξη στόχου

Είναι μια δουλειά η οποία είναι τυχερός που είμαι εκεί δεν την άλλαζω με καμία απλά θέλω κάτι εξτρα

Πιεστικό περιβάλλον εργασίας

Μία τυπική ημέρα στην δουλεία σημαίνει ότι θα πρέπει να είσαι 30' νωρίτερα λόγω "σημαντικών meetings" και αν καθυστερήσεις θα είσαι και δαχτυλοδεικτούμενος ,Από άποψη management δεν έχω λόγια να χαρακτηρίσω την άθλια, απρόσωπη κλπ συμπεριφορά τους, διότι αν κρινόσουν βάση συμπεριφορών όπως τονίζει και προασπίζεται αυτή η ΕΤΑΙΡΕΙΑΡΑ θα έπρεπε να είχαν κλείσει προ πολλού.Το πιο δύσκολο κομμάτι της δουλειάς είναι να έχεις γερό στομάχι για να αντέξεις και την ανάρμοστη πλήν ρουφιανική συμπεριφορά "συναδέλφων" με ελάχιστες περιπτώσεις μετρημένες στο ένα χέρι και έπειτα των παραπάνω ηγετικών κεφαλιών, όπου κάνεις ό,τι σου ζητάνε και όταν ζητήσεις να συζητήσεις για την προσωπική σου εξέλιξη όπως και λένε ότι κάνει αυτή η "εταιρεία" αρχίζουν τις δικαιολογίες, άνθρωποι που είναι κάτοχοι θέσεων και στην πραγματικότητα τα κάνεις εσύ και φαίνοντε εκείνοι γιατί πολύ απλά ΔΕΝ γνωρίζουν.Το πιο ευχάριστο κομμάτι είναι όταν ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ σχολάς και βγαίνεις έξω από αυτό το χάλι και νομίζεις ότι αναπνέεις ξανά.Αν συνεχίσω δεν θα τελειώσω,οπότε αυτό είναι ένα πάρα πολύ σύντομο briefing.Ψαχτείτε αλλού είτε αυτό λέγεται δουλειά είτε αυτό λέγεται πρακτική.ΜΑΚΡΥΆ!!

Μισθός & δώρα στην ώρα τους

Κατά

Επιβολή χρήσης άδειας όποτε θέλουν, ελλιπές προσωπικό με αποτέλεσμα να κάνεις ατελείωτες υπερωρίες συνέχεια και χωρίς να σε ενημερώνουν, υπερβολική πίεση για επίτευξη ανέφικτων στόχων, μη επαγγελματισμός από πλευράς διευθυντών κατ/των και άλλα πολλά.

Ευκαιρίες για εξέλιξη, συνεχής ανάπτυξη

Στην εταιρία παρά τους γρήγορους ρυθμούς, νιώθεις αμέσως σαν μέλος μιας οικογένειας. Καθημερινά μπορεί κανείς να μάθει πολλά πράγματα για το πως λειτουργεί μία εταιρία retail και δίνονται ευκαιρίες ανάπτυξης.

Παίρνεις εμπειρία και έχεις ευκαιρίες να αναπτυχθείς

Κατά

work life balance

Πολύ καλό περιβάλλον εργασίας, ομαδικό κλίμα και δυνατότητες εξέλιξης

Αξιόλογοι συνεργάτες, συνεχής εκπαίδευση και ενημέρωση, ευκαιρίες ανέλιξης,

Φιλικό περιβάλλον, ευκαιρείες εξέλιξης

Παραγωγικό περιβάλλον, φιλικοί άνθρωποι

Η εταιρεία δίνει τη δυνατότητα σε νέους να εξελιχθούν και να αναδείξουν τα ταλέντα τους αξιοκρατικά, μέσα από ενδιαφέρουσες διαδικασίες και αξιολογήσεις. Τα άτομα που απαρτίζουν το hr είναι υπέροχα, πολύ βοηθητικά και αντικειμενικά. Την προτείνω ανεπιφύλακτα. Θεωρώ πως είναι από τις εταιρείες σχολεία, που κάποιος μπορεί να μάθει πώς είναι να αποτελεί μέρος μιάς ομάδας.

Ομαδικότητα, εργασιακή κουλτούρα.

Κατά

Υπάρχουν πολλά περιθώρια για βελτίωση σε θέματα διαδικασιών.

Παραγωγικό περιβάλλον, φιλικοί άνθρωποι

Η εταιρεία δίνει τη δυνατότητα σε νέους να εξελιχθούν και να αναδείξουν τα ταλέντα τους αξιοκρατικά και μέσα από ενδιαφέρουσες διαδικασίες και αξιολογήσεις. Τα άτομα που απαρτίζουν το hr είναι υπέροχα, πολύ βοηθητικά και αντικειμενικά. Την προτείνω ανεπιφύλακτα. Θεωρώ πως είναι από τις εταιρείες σχολεία, που κάποιος μπορεί να μάθει πώς είναι να αποτελεί μέρος μιάς ομάδας!!!

Ομαδικότητα, εργασιακή κουλτούρα

Κατά

Υπάρχουν πολλά περιθώρια για βελτίωση σε θέματα διαδικασιών

Παραγωγικότητα & ευκαιρίες εξέλιξης

Αξιόλογοι συνεργάτες, με όρεξη και μεράκι να σε βοηθήσουν. Συνεχής εκπαίδευση και ενημέρωση, ευκαιρίες ανέλιξης, πάντα σε φιλικό περιβάλλον. Σίγουρα υπάρχουν απαιτήσεις, άλλωστε μιλάμε για το χώρο το εμπορίου, που υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός, αλλά πάντα με γνώμονα την αριστεία και το τι μπορεί και θέλει να δώσει ο εργαζόμενος. Δίνεται μεγάλη σημασία στην ευημερία των εργαζομένων.Προσωπικά στη συγκεκριμένη εταιρεία είδα τους κόπους και τις προσπάθειες μου να ανταμείβονται.

φιλικό περιβάλλον, ευκαιρείες εξέλιξης, πάθος για τον πελάτη, εκπαιδεύσεις

Αντιπαραγωγικό για την προσωπική σου ζωή

Οι απαιτήσεις για τον υπάλληλο είναι ασφυκτικές και κάθε χρόνο προστίθενται καινούργιες. Ο ρόλος δεν είναι συγκεκριμένος αλλά multitasking. Ο/Η υπάλληλος για όλες τις δουλειές δηλαδή . Ξέχνα προσωπική ζωή και ελεύθερο χρόνο από την στιγμή που θα υπογράψεις, τους ανήκεις. Δεν θα έχεις σταθερό πρόγραμμα και θα κάνεις πολλά σπαστά, ενώ στην καθημερινότητα σου θα σε πυρπολούν με «εκπαιδεύσεις», τεστ, αξιολογήσεις, σεμινάρια, role play, κλέβοντας τον λίγο χρόνο που σου έχει περισσέψει μέσα στην μέρα. Χωρίς να έχω πει για τις τοξικές σχέσεις και το περιβάλλον που επικρατεί. Μόνο αν υπάρχει μεγάλη ανάγκη και μόνο ως part time για προσωρινή δουλειά την προτείνω .

Έκπτωση στα προϊόντα(τα ακριβότερα της αγοράς), εκτός αν βρίσκονται σε έκπτωση( άρα χάνεται το πλεονέκτημα)

Κατά

Μισθός, Περιβάλλον, Προσωπικός χρόνος, Στασιμότητα, Τοξικότητα

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην Kotsovolos. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.Κάντε μια Ερώτηση

2,7 από 5 αστέρια για το θέμα Ισορροπία Εργασίας/Ζωής
3,0 από 5 αστέρια για το θέμα Αποζημίωση/Παροχές
2,7 από 5 αστέρια για το θέμα Επαγγελματική Σταθερότητα / Εξέλιξη
2,7 από 5 αστέρια για το θέμα Διοίκηση
2,8 από 5 αστέρια για το θέμα Μόρφωση
  • Εταιρείες
  • Kotsovolos
  • Αξιολογήσεις εργαζομένων
Πείτε μας πώς μπορούμε να βελτιώσουμε αυτήν τη σελίδα
Τι θα θέλατε να προσθέσετε ή να αλλάξετε;