Kotsovolos

Αξιολογήστε αυτή την εταιρία
Ελλάδα80 αξιολογήσεις

Ταξινόμηση με βάση

ΧρησιμότηταΒαθμολογίαΗμερομηνία
Βρέθηκαν 80 αξιολογήσεις που αντιστοιχούν στην αναζήτησηΔείτε και τις 81 ανασκοπήσεις

Ελευθερία κινήσεων και πρωτοβουλιών

Επιλεγμένη αξιολόγηση Indeed

Επιλέχθηκε ως πιο χρήσιμη από την Indeed
Εταιρεία στην οποία μπορεί ένας νέος εργαζόμενος να δοκιμάσει και προσπαθήσει να μάθει, να εξελίξει καταστάσεις αλλά και να εξελιχθεί.Κρίμα που οι στόχοι της εταιρείας και η κουλτούρα της δεν συμβαδίζει με το ΙΤ.

Ουτε για συνεντευξη

Ίσως η χειρότερη εταιρία για να πάει κάποιος για εργασία , καμία απόλυτος εκπαίδευση για τα προϊόντα, στο τηλεφωνικό κέντρο έχουν βάλει κάτι ψωνάρες που (για τα χαρτιά και όλη την διαδικασια πρόσληψης )την έχουν δει, μέσα στην ειρωνία , στέλνεις email δεν απαντάτε τηλ δεν σηκώνουν , .Τώρα όταν πας στο κατάστημα έχεις απέναντι σου πωλητές που δεν σου μιλάνε καν ούτε γεια , ένα κλίμα πολύ κακό εχθρικό , έχουν κλίκες , δεν σε βοηθάνε σε τίποτα, ,,Στο κινητό σου κατεβάζει ένα σωρό πράγματα γίνεται εργαλείο δουλειάς, σε βάζουν σε ομάδες viber χτυπανε συνεχεια , εχεις στο αυτι σου ενα ακουστικο ολη μερα ελεος !!! Πρεπει να κανεις και τον πωλητη και τον ταμεια πατε καλα ! πρεπει να εισαι και 30 λεπτα πιο νωρις που δεν τα πληρωνεσε, ωραρια σπαστα ολη μερα στο ποδι , με  550 οχι φιλε δεν θα παρω,

τιποτα

Κατά

τα παντα

Ομαδικό πνεύμα και ευχάριστο περιβάλλον

Ομαδικό πνεύμα και ευχάριστο περιβάλλον με προοπτικές εξέλιξης.Εξελιγμένα συστήματα, απόκτηση γνώσεων και εμπειριών. Αίσθημα βεβαιότητας και σιγουριάς υπό την αίσθηση των υπευθύνων.

Ομαδικό πνέυμα και ευχάριστο περιβάλλον.

Ομαδικό πνεύμα και ευχάριστο περιβάλλον με προοπτικές εξέλιξης.Ευχάριστοι άνθρωποι, διατεθιμένοι να βοηθήσουν στην πρόοδο και εξέλιξη σου.

Παραγωγικο περιβαλλον και ομορφοι ανθρωποι

μια πολυεθνική εταιρεια που προσπαθεί για την ανέλιξη και την συνεχή προοδο των εργαζομένων της , χαλαρο περιβάλλον και σωστο work time balance

Παραγωγικός όμορφη ατμόσφαιρα συνεργασία θετική ενέργεια επίτευξη στόχου

Είναι μια δουλειά η οποία είναι τυχερός που είμαι εκεί δεν την άλλαζω με καμία απλά θέλω κάτι εξτρα

Πιεστικό περιβάλλον εργασίας

Μία τυπική ημέρα στην δουλεία σημαίνει ότι θα πρέπει να είσαι 30' νωρίτερα λόγω "σημαντικών meetings" και αν καθυστερήσεις θα είσαι και δαχτυλοδεικτούμενος ,Από άποψη management δεν έχω λόγια να χαρακτηρίσω την άθλια, απρόσωπη κλπ συμπεριφορά τους, διότι αν κρινόσουν βάση συμπεριφορών όπως τονίζει και προασπίζεται αυτή η ΕΤΑΙΡΕΙΑΡΑ θα έπρεπε να είχαν κλείσει προ πολλού.Το πιο δύσκολο κομμάτι της δουλειάς είναι να έχεις γερό στομάχι για να αντέξεις και την ανάρμοστη πλήν ρουφιανική συμπεριφορά "συναδέλφων" με ελάχιστες περιπτώσεις μετρημένες στο ένα χέρι και έπειτα των παραπάνω ηγετικών κεφαλιών, όπου κάνεις ό,τι σου ζητάνε και όταν ζητήσεις να συζητήσεις για την προσωπική σου εξέλιξη όπως και λένε ότι κάνει αυτή η "εταιρεία" αρχίζουν τις δικαιολογίες, άνθρωποι που είναι κάτοχοι θέσεων και στην πραγματικότητα τα κάνεις εσύ και φαίνοντε εκείνοι γιατί πολύ απλά ΔΕΝ γνωρίζουν.Το πιο ευχάριστο κομμάτι είναι όταν ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ σχολάς και βγαίνεις έξω από αυτό το χάλι και νομίζεις ότι αναπνέεις ξανά.Αν συνεχίσω δεν θα τελειώσω,οπότε αυτό είναι ένα πάρα πολύ σύντομο briefing.Ψαχτείτε αλλού είτε αυτό λέγεται δουλειά είτε αυτό λέγεται πρακτική.ΜΑΚΡΥΆ!!

Μισθός & δώρα στην ώρα τους

Κατά

Επιβολή χρήσης άδειας όποτε θέλουν, ελλιπές προσωπικό με αποτέλεσμα να κάνεις ατελείωτες υπερωρίες συνέχεια και χωρίς να σε ενημερώνουν, υπερβολική πίεση για επίτευξη ανέφικτων στόχων, μη επαγγελματισμός από πλευράς διευθυντών κατ/των και άλλα πολλά.

Ευκαιρίες για εξέλιξη, συνεχής ανάπτυξη

Στην εταιρία παρά τους γρήγορους ρυθμούς, νιώθεις αμέσως σαν μέλος μιας οικογένειας. Καθημερινά μπορεί κανείς να μάθει πολλά πράγματα για το πως λειτουργεί μία εταιρία retail και δίνονται ευκαιρίες ανάπτυξης.

Παίρνεις εμπειρία και έχεις ευκαιρίες να αναπτυχθείς

Κατά

work life balance

Πολύ καλό περιβάλλον εργασίας, ομαδικό κλίμα και δυνατότητες εξέλιξης

Αξιόλογοι συνεργάτες, συνεχής εκπαίδευση και ενημέρωση, ευκαιρίες ανέλιξης,

Φιλικό περιβάλλον, ευκαιρείες εξέλιξης

Παραγωγικό περιβάλλον, φιλικοί άνθρωποι

Η εταιρεία δίνει τη δυνατότητα σε νέους να εξελιχθούν και να αναδείξουν τα ταλέντα τους αξιοκρατικά, μέσα από ενδιαφέρουσες διαδικασίες και αξιολογήσεις. Τα άτομα που απαρτίζουν το hr είναι υπέροχα, πολύ βοηθητικά και αντικειμενικά. Την προτείνω ανεπιφύλακτα. Θεωρώ πως είναι από τις εταιρείες σχολεία, που κάποιος μπορεί να μάθει πώς είναι να αποτελεί μέρος μιάς ομάδας.

Ομαδικότητα, εργασιακή κουλτούρα.

Κατά

Υπάρχουν πολλά περιθώρια για βελτίωση σε θέματα διαδικασιών.

Παραγωγικό περιβάλλον, φιλικοί άνθρωποι

Η εταιρεία δίνει τη δυνατότητα σε νέους να εξελιχθούν και να αναδείξουν τα ταλέντα τους αξιοκρατικά και μέσα από ενδιαφέρουσες διαδικασίες και αξιολογήσεις. Τα άτομα που απαρτίζουν το hr είναι υπέροχα, πολύ βοηθητικά και αντικειμενικά. Την προτείνω ανεπιφύλακτα. Θεωρώ πως είναι από τις εταιρείες σχολεία, που κάποιος μπορεί να μάθει πώς είναι να αποτελεί μέρος μιάς ομάδας!!!

Ομαδικότητα, εργασιακή κουλτούρα

Κατά

Υπάρχουν πολλά περιθώρια για βελτίωση σε θέματα διαδικασιών

Παραγωγικότητα & ευκαιρίες εξέλιξης

Αξιόλογοι συνεργάτες, με όρεξη και μεράκι να σε βοηθήσουν. Συνεχής εκπαίδευση και ενημέρωση, ευκαιρίες ανέλιξης, πάντα σε φιλικό περιβάλλον. Σίγουρα υπάρχουν απαιτήσεις, άλλωστε μιλάμε για το χώρο το εμπορίου, που υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός, αλλά πάντα με γνώμονα την αριστεία και το τι μπορεί και θέλει να δώσει ο εργαζόμενος. Δίνεται μεγάλη σημασία στην ευημερία των εργαζομένων.Προσωπικά στη συγκεκριμένη εταιρεία είδα τους κόπους και τις προσπάθειες μου να ανταμείβονται.

φιλικό περιβάλλον, ευκαιρείες εξέλιξης, πάθος για τον πελάτη, εκπαιδεύσεις

Αντιπαραγωγικό για την προσωπική σου ζωή

Οι απαιτήσεις για τον υπάλληλο είναι ασφυκτικές και κάθε χρόνο προστίθενται καινούργιες. Ο ρόλος δεν είναι συγκεκριμένος αλλά multitasking. Ο/Η υπάλληλος για όλες τις δουλειές δηλαδή . Ξέχνα προσωπική ζωή και ελεύθερο χρόνο από την στιγμή που θα υπογράψεις, τους ανήκεις. Δεν θα έχεις σταθερό πρόγραμμα και θα κάνεις πολλά σπαστά, ενώ στην καθημερινότητα σου θα σε πυρπολούν με «εκπαιδεύσεις», τεστ, αξιολογήσεις, σεμινάρια, role play, κλέβοντας τον λίγο χρόνο που σου έχει περισσέψει μέσα στην μέρα. Χωρίς να έχω πει για τις τοξικές σχέσεις και το περιβάλλον που επικρατεί. Μόνο αν υπάρχει μεγάλη ανάγκη και μόνο ως part time για προσωρινή δουλειά την προτείνω .

Έκπτωση στα προϊόντα(τα ακριβότερα της αγοράς), εκτός αν βρίσκονται σε έκπτωση( άρα χάνεται το πλεονέκτημα)

Κατά

Μισθός, Περιβάλλον, Προσωπικός χρόνος, Στασιμότητα, Τοξικότητα

Πολύ δυνατό Carrer Path και προοπτικες εξέλιξης

Κακά τα ψέματα, είναι τέλειο να δουλεύεις για τον μεγαλύτερο Retailer της Ελλάδας. Αυτό και μόνο σου δημιουργεί ένα αίσθημα αίγλης και εμπιστοσύνης για την μπράντα. Ανάλογα το τμήμα που θα σου "κάτσει" θα έχει τα καλά του και τα κακά του. Η προσωπική μου εμπειρία μόνο καλά είδε, ίσως και να ήμουν τυχερός, αλλά δεν μπορώ να παραβλέψω το συστεμικό κομμάτι αυτού του κολοσού το οποίο είναι απλά αρχαίο,αλλά με προοπτικές ποοοοοοοοοολυ αργών αναβαθμίσεων.

Ασφάλεια μέσω της Εθνικής Ασφαλιστικής, Πληρώνουν στην ώρα τους

Κατά

Απαρχαιομένα Συστήματα, Μεγάλος Ανταγωνισμός

Μεγάλο σχολείο με μια ομάδα σαν καμιά άλλη!

Αν έχεις πάθος να εργαστείς στην εταιρεία που προσφέρει τις τελευταίες τεχνολογικές εξελιξεις, αυτή η εταιρεία θα σου δώσει απίστευτες ευκαιρίες!

1.Εκπαίδευση και συνεχή καθοδήγηση 2. Θετική διάθεση και χαμόγελο 3. Σεβασμός και ανθρώπινες σχέσεις

Κατά

Πολλές εσωτερικές διαδικασίες που χρειάζεται να μάθεις

Πραγματικά ομαδικό κλίμα και συνεχής εξέλιξη!

Νομίζω ότι αν θέλεις να κερδίζεις εμπειρία και να βλέπεις νέα projects σε μια fast going εταιρεία τεραστιας δυναμικής, είναι το ιδανικό περιβάλλον!

Μοντέρνος χώρος γραφείων, δράσεις wellbeing για τους εργαζομένους, δεμένες ομάδες που νοιάζονται ο ένας για τον άλλο

Κατά

Γρήγοροι ρυθμοί, χρειαζεται καλό time management

Πολύ καλό περιβάλλον εργασίας με ομαδικό κλίμα και δυνατότητες εξέλιξης

Όλοι οι εργαζόμενοι λειτουργούν ομαδικά, οι ρυθμοί είναι γρήγοροι και απαιτείται προσαρμοστικότητα. Δίνεται μεγάλη βαρύτητα στην εκπαίδευση και εξέλιξη των εργαζομένων.

Δυστυχώς ό,τι χειρότερο

Τυχερός εάν δουλεύεις 8ωρο. Το πιο σύνηθες είναι 11ωρο. Βάρδιες και σπαστά ωράρια. Δεν υπάρχει πρόγραμμα στο πρόγραμμα και πολλές φορές γίνονται αλλαγές τελευταία στιγμή. Δεν καλύπτουν το κατάστημα με το απαιτούμενο πρ/κο και έτσι πρέπει να τρέχεις να προλάβεις συνέχεια. Οι στόχοι είναι συνήθως άπιαστο όνειρο με αποτέλεσμα το μπόνους να το πιάνεις με ΠΆΡΑ πολύ μεγάλη δυσκολία (εάν το πιάσεις ποτέ) ώστε να πάρεις έξτρα 100 ευρώ εφάπαξ. Οι διεύθυνση των καταστημάτων συνήθως είναι καλή αλλά έχουν τρομερά υψηλές απαιτήσεις από εσένα. Για να τους ικανοποιήσεις και να πιάσεις και μπόνους πρέπει να δώσεις την ψυχή σου και το σώμα σου στην εταιρία, οπότε για 100 ευρώ όλο αυτό δεν αξίζει. Ούτε για τον βασικό μισθό που δίνουν!

Κανένα

Ανθρώπινες συνθήκες κ επαγγελματική εκπαιδευση

Αξιόλογη εταιρεία με άριστο εργασιακό περιβαλλον, διάλειμμα για φαγητό. Συναδελφικοτητα. Ευγένεια. Τόσο όσο όλα. Στήριξη για επαγγελματική άνοδο.

Απαίσιο περιβάλλον, μόνο αν είσαι ρουφιάνος ή γλύφτης επιβιώνεις

Ότι χειρότερο σε εργασιακή εμπειρία. Περιμένουν να κάνεις ελάχιστα λάθη για να σε διώξουν με ηλίθιες δικαιολογίες. Χάσιμο χρόνου απλά. Μόνο για το βιογραφικό μετράει. Μαγαζί γεμάτο ρουφιάνους

Μισθοί στην ώρα τους

Κατά

Υπερωρίες, λίγα ένσημα, άσχημο εργασιακό περιβάλλον.

Τραγικά σχόλια

Είμαι ή μάλλον ήμουν πελάτισσα της συγκεκριμένης επιχείρησης. Εννοείται πως έπειτα από την τυχαία ανάγνωση των σχολίων, δεν πρόκειται να ξαναπατήσω το πόδι μου εκεί και θα συμβούλεψω φίλους και γνωστούς για το ιδιο. Το λιγοτερο τραγική σαν επιχείρηση και τα άτομα που την στελεχώνουν ακόμα πιο τραγικά. Γελο*οι

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην Kotsovolos. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.Κάντε μια Ερώτηση

2.8

2.7Ισορροπία Εργασίας/Ζωής