Leroy Merlin Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Ελλάδα27 αξιολογήσεις
Βρέθηκαν 27 αξιολογήσεις που αντιστοιχούν στην αναζήτηση
Δείτε και τις 3.854 ανασκοπήσεις
Θα πρότεινα ανεπιφύλακτα σε κάποιον να εργαστεί στην Leroy merlin, διότι είναι μια εταιρεία με ειλικρινή άνθρωποκεντρικό χαρακτήρα, που ξέρει να εκτιμήσει σωστά τους ανθρώπους με ήθος αρχές και αξιοπρέπεια και να τους εξελίσσει δίκαια βάσει των δυνατοτήτων τους.
Ιδιωτική ασφάλιση, εξαιρετικο περιβάλλον εργασίας
If i have snithrr opportunities i would like zo work there if possible. Nice team work. Friendly people, but i redode in Germany at the moment i did that work when i was still in Greece though
No
Κατά
8 hours
Κάκιστο περιβάλλον εργασίας, χωρίς Υποστήριξη από τους ανώτερους
Ελάχιστες παροχές και μισθος πείνας

Ούτε καν μακρυά...
Εργάζομαι ακόμη στην εταιρία, δεν θέλω να προσδιορίσω εάν είμαι άνδρας ή γυνάικα, την ηλικία μου ή την θέση στην οποία εργάζομαι. Δεν υπάρχει καθόλου μα καθόλου συνενόηση, η πίεση είναι απίστευτη, η δουλειά δεν σταματά με το που φεύγεις απο το χώρο εργασίας, αντίθετα παίρνεις και για το σπίτι. Γίνονται αστοχες σπατάλες σε άχρηστα αντικείμενα και κόβουν χρήματα απο αντικείμενα που είναι πραγματικά αναγκαία. Τώρα με τον COVID-19 αντί να αναθεωρήσουν και να αναπροσαρμόσουν χρονοδιαγράμματα βάση των νέων καταστάσεων, επέλεξαν να αφήσουν τα πάντα ώς έχουν χωρίς να ενδιαφέρονται για το τί επικρατεί τριγύρω. Τα θετικά είναι πως υπάρχουν ελάχιστοι άνθρωποι που καταλαβαίνουν το πώς αισθάνεσαι και θα ασχοληθούν πραγματικά μαζί σου, όπως επίσης και τα μπόνους που δίνονται ανα διαστήματα.
Τέλος, θα συμφωνήσω με τα λεγόμενα κάποιου εδω μέσα, ότι είναι μια πολυεθνική με ελληνικό χαρακτήρα και ελληνικές συνήθειες.
We had to make a lot of checking around the facility so noone was committing any kind of stealing action.
It was a regular job with no big obligations but it was also difficult becouse you were always worried about stolen stuff from the shop.
Εργαστηκα στο καταστημα της Λευκωσιας στην Κυπρο στο τμημα του κηπου. Δυστυχως επρεπε να γλειφω την manager προκειμενου να παραμεινω στην ομαδα κατι που ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν εκανα με αποτελεσμα να απολυθω.
Εργασια σε καλο εργασιακο περιβαλλον με κανονες ασφαλειας
Κατά
Αξιοκρατια μηδεν.
Χάλια θέλουν να γίνεις ερείπιο μας είχε πει να βάζουμε για αρχή μια με 2 παλέτες και μετά από λίγο ερχόταν από πάνω μας και πίεζε τελιωνεται και τε ωνεται λες και είμαστε ρομπότ θελαν να βγάζουμε όλη τη δουλειά σε 4 ώρες και μέτα οι επόμενοι να βγάλουν την αυριανή δουλειά ψάχνουν Σκλαβους
Είμαι τωρινός υπάλληλος στο κατάστημα του Αεροδρομίου. Δυστυχώς η κατάσταση είναι όπως περιγράφεται από πολλούς υπαλλήλους και ισχύει σε όλα τα καταστήματα της αλυσίδας. Καθημερινά άσχημα περιστατικά της εταιρίας απέναντι στους υπαλλήλους, εκμετάλλευση υπαλλήλου από υπάλληλο, συνεχόμενη πίεση, έλλειψη αξιοκρατίας, κάνουν υπεύθυνο ή διευθυντή όποιον τύχει και όχι όποιον έχει τα προσόντα και το μορφωτικό επίπεδο. Δεν επιλέγουν αυτοί υπεύθυνο, αλλά εκείνος λέει ότι θέλει να γίνει κι ας είναι άσχετος με το αντικείμενο εφόσον φυσικά δεχτεί τον χαμηλό μισθό που του προσφέρει και την αυξανόμενη πίεση. Σου δίνουν την αίσθηση ότι ακόμα και οι αξιολογήσεις ή οι συνεντεύξεις γίνονται απλά για να γίνονται, καθώς οι μισοί υπάλληλοι έχουν μπει με κάποιο μέσο ή γνωστό στην εταιρία και όχι αξιοκρατικά. Είναι μια πολυεθνική με καθαρά ελληνική κακή νοοτροπία σε όλα τα επίπεδα.
Κανένα
Κατά
Πίεση, απολύσεις, έλλειψη αξιοκρατίας, υπάλληλοι από γνωστό ή κάποιο μέσο, χαμηλοί μισθοί
Φέυγουν σύχνα υπαλληλοι γιατί το κλίμα δεν ειναι καλό, πέφτουν οι πωλήσεις γιατί έχει γίνει ζημιά στην εταιρία. Οι από πάνω λες και δεν καταλαβαίνουν ή δεν ενδιαφέρονται.
Κατά
Ασχημο περιβάλλον, χαμηλοί μισθοί
Δεν φτάνει η συνεχής πίεση στην δουλειά, οι εργαζόμενοι νιώθουμε οτι δεν μας καταλαβαίνουν. Απόλυσαν εργαζόμενη με σκλήρυνση κατά πλάκας και μετά προσπάθησαν να επιβάλουν ενιάωρη εργασία. Εβγαλαν ανακοινώσεις που δεν έλεγαν αλήθεια. Μας τα λένε και πελάτες.
Σταθερή δουλειά
Κατά
Όλα τα άλλα
Κακό περιβάλλον εργασίας, χαμηλές αποδοχές, μη τήρηση ωραρίων, δυσκολία στην παροχή άδειας, έλλειψη αξιοκρατίας, τυπικές αξιολογήσεις υπαλλήλων που δεν προσφέρουν κάτι εκτός από το να αναφέρουν ότι αν δεν σου αρέσει μείνε άνεργος, έλλειψη υπευθύνων και διευθυντών με στοιχειώδη ανάληψη ευθύνης, με χαμηλό μορφωτικό επίπεδο και με κακή νοοτροπία, κουτσομπολιό, άσχημη νοοτροπία εκμετάλλευσης εργαζομένων από άλλους εργαζόμενους, άσχημες καταστάσεις που συμβαίνουν ή φτάνουν στα αυτιά σου καθημερινά και που δυστυχώς έχουν αναφερθεί και σε σχόλια άλλων εργαζομένων
Κατά
Κακό περιβάλλον εργασίας
4,0
Όποιος ενδιαφέρεται για εμπειρία retail, τα Leroy Merlin είναι μια καλή εταιρεία που ενδιαφέρεται για τους εργαζόμενους και υπάρχουν ορισμένες δυνατότητες εξέλιξης.
Ήμουν εργαζόμενη στο κατάστημα του Αμαρουσίου από το 2018 μέχρι πριν λίγους μήνες. Η συγκεκριμένη εταιρία δείχνει προς τα έξω ότι ανοίγει καταστήματα και υποτίθεται ανοίγει θέσεις εργασίας, αλλά κάνει περικοπές στα πάντα και στους πάντες στα υπάρχοντα καταστήματα της. Θα αναφέρω μερικά παραδείγματα..βάζει υπαλλήλους της στις διαφημίσεις χωρίς φυσικά να τους δίνει αμοιβή για αυτό, έκανε οικονομία στο ρεύμα και στο νερό σε τουαλέτες και σε όλους τους κοινόχρηστους χώρους, οι περισσότεροι υπολογιστές που βρίσκονται στα καταστήματα της είχαν φτάσει στο όριο αντοχής τους μιας και η εταιρία δεν αγοράζει άλλους για αντικατάσταση για να κάνει οικονομία, κάθε εβδομάδα είχαμε πρόβλημα δικτύου ίντερνετ και πρόβλημα με τις γραμμές του τηλεφώνου, προβλήματα βεβαίως που ποτέ δεν λύθυκαν, δεν μας έδιναν δεύτερες μπλούζες ή παντελόνια και αναγκαζόμουν να φοράω τα δικά μου, δεν μας έδιναν μπουφάν για το χειμώνα, παπούτσια σου έδιναν ότι νούμερο είχαν κι ας κολυμπούσε το πόδι σου μέσα αλλιώς έφερνες από το σπίτι σου, πολλά παιδιά δούλευαν 4ωρο χωρίς κάρτα απεριορίστων διαδρομών για τα μέσα μεταφοράς κι ας ερχόσουν από πολύ μακριά, φίλες μου από το τηλεφωνικό μου είχαν πει ότι για ένα χρόνο τους έδιναν μειωμένα ένσημα και χρήματα μέχρι που το κατάλαβαν οι ίδιοι οι υπάλληλοι στο τέλος του έτους και έγινε ολόκληρη φασαρία μέχρι να αναγκαστούν να τους δώσουν τα δεδουλευμένα τους, φίλες μου από τα κεντρικά μου είχαν πει ότι είναι κοινό μυστικό ότι τους κρατάνε από τις 9 το πρωί μέχρι τις 7 το απόγευμα, ο κάθε υπάλληλος από τα κεντρικά έχει χώσει ξάδερφο/η, ανηψιό/α, βαπτιστικό/κια, γιο/κόρη, γυναίκα/πρώην - περισσότερα...
Κατά
Άσχημες συνθήκες εργασίας, χαμηλοί μισθοί
Ας είμαστε λίγο σοβαροί. Η συγκεκριμένη εταιρία τα τελευταία χρόνια λειτουργεί με όλο και πιο άσχημες συνθήκες, κάνοντας οικονομία ακόμα και στο ρεύμα στις τουαλέτες, οι απλοί υπάλληλοι παίρνουν πολλές φορές ρούχα ή μπουφάν από το σπίτι τους για να ντυθούν, στις διαφημίσεις τους χρησιμοποιούν υπαλλήλους τους για να κάνουν οικονομία, κάνουν οικονομία ακόμα και στο πόσα φύλλα θα εκτυπώσουν για τα φυλλάδια τους, έρχονται υπάλληλοι από απομακρυσμένες περιοχές και δεν τους βγάζει ούτε μια κάρτα απεριορίστων διαδρομών ακόμα και στους 4ωρους που αμείβονται ελάχιστα, οι περισσότεροι υπάλληλοι είναι 4ωροι, οι υπεύθυνοι λουφάρουν μεταφέροντας ευθύνες στους απλούς υπαλλήλους, δεν μιλάνε με πελάτες και βάζουν τους απλούς υπαλλήλους να κάνουν την δουλειά που θα έπρεπε οι ίδιοι να κάνουν, οι διευθυντές επίσης το ίδιο, λένε στους από πάνω τους ότι όλα πηγαίνουν καλά για να κρατήσουν έστω και λίγο παραπάνω τη θεσούλα τους, οργάνωση μηδενική, μια μειοψηφία υπαλλήλων δουλεύει σωστά και οι υπόλοιποι λουφάρουν, οι ευθύνες πηγαίνουν μπαλάκι, κανείς δεν νοιάζεται, κοιτάει απλά να διώξει την ευθύνη από πάνω του για να την πληρώσει κάποιος άλλος πιο φιλότιμος και η εταιρία πηγαίνει από το κακό στο χειρότερο. Ο ένας υπάλληλος εκμεταλλεύεται τον άλλον με διάφορους τρόπους. Πονηριά και κουτσομπολιό έχουν κατακλύσει την εταιρία. Οι σωστοί τους υπάλληλοι έχουν φύγει και απλά έχουν μείνει άνθρωποι με οικογένειες που έχουν ανάγκη τα χρήματα και τους εκμεταλλεύονται.
Κατά
Κάκιστο περιβάλλον εργασίας
4,0
My usual work there was every day to organise the department before the store open,check the stock and order what every department needs,give instructions to each employee of every department,also have to check the last year daily turnover and overcome and make prediction about the stock and how much quantiny we need to order.
The workplace was very good especially co-operation with other employees,also the work in general was very hard but the company help you every time you needed to.
Στο τμήμα παραγγελιών σε ένα μόνο κατάστημα μέσα σε ένα χρόνο είχαν αλλάξει 50 περίπου υπαλλήλους, όσο και αν ακούγεται υπερβολικό. Απολύουν παλιούς, προσλαμβάνουν νέους με χαμηλότερες αποδοχές και απαιτήσεις. Δύσκολα δίνουν και την παραμικρή αύξηση. Δύσκολα σε κάνουν από 4ωρο σε 6ωρο ή 8ωρο εκτος κι αν σε κάνουν agile, οπου αναλαμβάνεις υποχρεώσεις υπευθύνου με μισθό απλού υπαλλήλου. Σου τάζουν ότι θα εξελιχθείς ή ότι θα σε κάνουν 6ωρο ή 8ωρο του χρόνου, ενώ τελικά όσα χρόνια κι αν περάσουν μένεις στην ίδια θέση με την ίδια σύμβαση και σε απειλούν ότι θα σε διώξουν ενώ σου βάζουν επιπλέον αρμοδιότητες και σου τάζουν ότι υποτίθεται σε εξελίσσουν με αυτό τον τρόπο αλλά αυτό δεν φαίνεται ούτε στη συμβασή σου όυτε πουθενά. Απλά το κάνουν οι υπεύθυνοι για να ξεφύγουν των υποχρεώσεων τους και τελικά καταλήγουν οι απλοί υπάλληλοι να έχουν αρμοδιότητες που θα έπρεπε να κάνουν οι υπεύθυνοι. Τελικά καταλήγεις να παίρνεις ίδιο μισθό, στην ίδια θέση με αυξανόμενη πίεση μέρα με τη μέρα. Αν αντιδράσεις ακόμα και δίκιο να έχεις, οι προιστάμενοι σου, οι διευθυντές και οι υπεύθυνοι πατάνε επί πτωμάτων για να κρατηθούν εκεί που είναι. Οι συνεντεύξεις και οι αξιολογήσεις για τα μάτια του κόσμου. Ο γνωστός του γνωστού και στα κεντρικά και στα καταστήματα, πιεστικά ωράρια, όποτε θέλουν σου αλλάζουν ωράριο για να πας για δουλειά, όποτε θέλουν σου δίνουν άδεια και όχι όταν την χρειάζεσαι ακόμα και αν έχεις σοβαρό λόγο. Τεράστια και πολλά παράπονα από πελάτες που δεν λύνονται ποτέ γιατί κανένας από τους υπεύθυνους και τους διευθυντές δεν ασχολείται. Πολύ κουτσομπολιό μέσα στην εταιρία. Υπεύθυνοι/ες - περισσότερα...
Κανένα
Κατά
Πίεση, Καμία προοπτική εξέλιξης, χαμηλές αποδοχές, αναξιοκρατία
Καθημερινή πίεση σε μια εταιρία που δουλεύει με ελλείψεις προσωπικού, χαμηλούς μισθούς, καμία προοπτική εξέλιξης, η διαδικασία της αξιολόγησης έχει γίνει τυπική απλά για να υπάρχει και να λένε και καλά ότι αξιολογούν τους υπαλλήλους, πολλά προβλήματα παραγγελιών πελατών που ποτέ δεν λύνονται, πολλά παράπονα από πελάτες, οι ευθύνες μπαλάκι από υπεύθυνο σε υπεύθυνο και από διευθυντή καταστήματος σε διευθυντή τμήματος, αμόρφωτοι και πολλές φορές άσχετοι υπεύθυνοι και διευθυντές που δεν ξέρουν καν τη δουλειά τους και που κοιτάζουν να πατήσουν και να εκμεταλλευτούν τους υφισταμένους τους, οι διευθυντές και οι υπεύθυνοι μεταφέρουν ευθύνες από τους ανωτέρους τους απευθείας στους απλούς υπαλλήλους, δεν δίνουν άδειες στους υπαλλήλους όταν τις χρειάζονται και όταν τις δικαιούνται, δεν σέβονται τίποτα και κανέναν. Και το χειρότερο είναι ότι κανένας δεν τους ελέγχει και δεν λογοδοτούν επί της ουσίας γιατί και οι ανώτεροι τους είναι ακόμα χειρότεροι. Διώχνουν υπαλλήλους ή τους αναγκάζουν με την άσχημη συμπεριφορά τους να φύγουν. Η κύρια αξία της πολυεθνικής είναι υποτίθεται ο σεβασμός. Εδώ ισχύει το ακριβώς αντίθετο. Η κυριότερη αξία τους είναι να βρούνε όσο πιο φθηνούς υπαλλήλους, διευθυντές και υπευθύνους γίνεται και ας είναι και άσχετοι με το αντικείμενο για το οποίο τους προσλαμβάνουν. Να χώσουν συγγενείς διευθυντών μέσα στην εταιρία λες και είναι δημόσιο. Έχουν καταλήξει με χαμηλό επίπεδο υπαλλήλων ενώ όλοι οι παλιοί καλοί τους υπάλληλοι έχουν φύγει σε άλλες εταιρίες.
Κανένα
Κατά
Πίεση, χαμηλές αποδοχές, πολλά προβλήματα
Μια εταιρια που σε βαθος χρονου κοβει τους υπευθυνους τμηματων δημιουργει τους agile που παιρνουν μισθο πωλητη με εξτρα ευθυνες.Δεν εξελισει το υπαρχον προσωπικο της και φαιρνει μεσω της ακαδημιας νεους.Υπερβολικες ευθυνες με διευθυντες του γραφειου που μοιραζουν τις υποχρεωσεις τους στους πωλητες.Υπερβολικος φορτος ασφικτικα χρονοδιαγραμματα,συνεχομενα remodeling.Απωλησεις σχεδον ολων των εργαζομενων με παλιες συμβασεις.Τραμπουκισμοι και απειλες σε περιπτωσεις αντιπαραθεσεων και εχει ενα συστημα επιπληξεων σε οσους δεν μπορουν να ανταπεξελθουν στις υπερβολικες απαιτησεις.Χαμηλοι μισθοι σε μια ανεπτυσομενη εταιρια που κανει ανοιγματα δεν δινει καθολου ευκολα αυξησεις και ουτε πληρωνει τις τριετιες με δικαιολογια την ελευθεριοτητα.Ο γνωστος του γνωστου στις θεσεις των στελεχων και οχι μονο.Πολυ κακο συστημα παραγγελιων με αποτελεσμα τα πολλα καθημερινα παραπονα πελατων και γενικα πολλες δυσλειτουργιες ως προς την εξυπηρετηση του πελατη.Οποιος θελει μια δουλεια πωλητη μην περιμενει πως αυτο θα ειναι το βασικο του κομματι.Γεμισμα ραφιων ξεσκονισματα κουβαληματα και μην σε δουν να καθεσε λες και η αρμοδιοτητα του πωλητη ειναι εργατης σε παραγωγη γραμμης.Οποιος επιθυμει να κανει καριερα δεν εχει και πολλες ελπιδες.Μια εταιρια χωρις σεβασμο στους εργαζομενους της,με ελλειπες προσωπικο και στελεχη που δεν γνωριζουν την δουλεια τους.
ΟΜΑΔΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ, ΑΔΕΙΕΣ, ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΕΙΣ
Κατά
ΣΤΕΛΕΧΗ, ΜΙΣΘΟΣ, ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ, ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ, ΠΡΟΟΠΤΙΚΕΣ ΕΞΕΛΙΞΗΣ, ΕΠΙΠΛΗΞΕΙΣ, ΚΥΡΙΑΚΕΣ, ΑΠΩΛΗΣΕΙΣ, ΑΝΤΙΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΣΜΟΣ
Δυστυχώς μια τραγική κατάσταση. Ο διευθυντής του καταστήματος ρίχνει την ευθύνη στον διευθυντή τμήματος, ο διευθυντής τμήματος στον υπεύθυνο τμήματος και ο υπεύθυνος τμήματος στον απλό υπάλληλο. Ψηλά στην ιεραρχία άνθρωποι ανειδίκευτοι, χωρίς ανάληψη ευθύνης, χωρίς φιλότιμο, αμόρφωτοι, πολλοί δεν ξέρουν ελληνική ορθογραφία, δεν γνωρίζουν αγγλικά, πολλοί συγγενείς εργαζομένων και ειδικά διευθυντών και υπευθύνων. Χαμηλές αποδοχές. Πιεστικά ωράρια υπό την κάλυψη του "σεβασμού" και άλλων αξιών που έχει η Leroy Merlin Γαλλίας. Δυσκολία να πάρεις ακόμα και άδεια όταν την χρειάζεσαι. Στα καταστήματα πίεση αφού δουλεύουν με τους μισούς υπαλλήλους από αυτούς που πρέπει, δεν σου δίνουν ακόμα και μπλούζες για οικονομία. Τελευταία κάνουν οικονομία ακόμα και στο ρεύμα. Στα κεντρικά τους κρατάνε από τις 9 το πρωί μέχρι αργά το απόγευμα πέρα του κανονικού 8ωρου.
Κατά
Υπεύθυνοι ανεύθυνοι, χαμηλές αποδοχές
Πολύ πίεση, χαμηλές αποδοχές, μηδαμινή εκπαίδευση, κακές συνθήκες εργασίας, υπεύθυνοι και διευθυντές χωρίς γνώσεις και μόρφωση που διατηρούνται για χρόνια μέσα στην εταιρία. Ο κάθε υπάλληλος, υπεύθυνος ή διευθυντής έχει βάλει τουλάχιστον έναν συγγενή του μέσα στην εταιρία. Μηδενική αξιοκρατία και μηδενικές δυνατότητες εξέλιξης. Η εταιρία εξελίσσει υπαλλήλους χωρίς να λαμβάνει υπόψη το μορφωτικό υπόβαθρο,το βιογραφικό τους ή την προσπάθεια τους. Προωθεί ανειδίκευτους σε θέση ευθύνης αρκεί να δεχτούν τα πάντα και φυσικά τις χαμηλές αποδοχές που προσφέρει ακόμα και σε υπεύθυνους ή διευθυντές.
πολλη πιεση ελαχιστη εκπαιδευση κακες αποδοχες καμια σχεση με οτι περιμενα ειδικα στο τηλεφωνικο ηθελαν να παρεχουμε πληροφοριες για τα προιοντα που απαιτουσαν ιδιατερες γνωσεις