Αξιολογήσεις εργαζομένων για Leroy Merlin

Υπάλληλοι από γνωστό ή μέσο, διαρκής πίεση, χαμηλοί μισθοί, έλλειψη αξιοκρατίας

18 Ιουλίου 2019
Είμαι τωρινός υπάλληλος στο κατάστημα του Αεροδρομίου. Δυστυχώς η κατάσταση είναι όπως περιγράφεται από πολλούς υπαλλήλους και ισχύει σε όλα τα καταστήματα της αλυσίδας. Καθημερινά άσχημα περιστατικά της εταιρίας απέναντι στους υπαλλήλους, εκμετάλλευση υπαλλήλου από υπάλληλο, συνεχόμενη πίεση, έλλειψη αξιοκρατίας, κάνουν υπεύθυνο ή διευθυντή όποιον τύχει και όχι όποιον έχει τα προσόντα και το μορφωτικό επίπεδο. Δεν επιλέγουν αυτοί υπεύθυνο, αλλά εκείνος λέει ότι θέλει να γίνει κι ας είναι άσχετος με το αντικείμενο εφόσον φυσικά δεχτεί τον χαμηλό μισθό που του προσφέρει και την αυξανόμενη πίεση. Σου δίνουν την αίσθηση ότι ακόμα και οι αξιολογήσεις ή οι συνεντεύξεις γίνονται απλά για να γίνονται, καθώς οι μισοί υπάλληλοι έχουν μπει με κάποιο μέσο ή γνωστό στην εταιρία και όχι αξιοκρατικά. Είναι μια πολυεθνική με καθαρά ελληνική κακή νοοτροπία σε όλα τα επίπεδα.
Κανένα
Κατά
Πίεση, απολύσεις, έλλειψη αξιοκρατίας, υπάλληλοι από γνωστό ή κάποιο μέσο, χαμηλοί μισθοί
Similar reviews
2 Δεκεμβρίου 2019
Security Guard (Πρώην Υπάλληλος) - Athens
We had to make a lot of checking around the facility so noone was committing any kind of stealing action.
It was a regular job with no big obligations but it was also difficult becouse you were always worried about stolen stuff from the shop.
17 Μαΐου 2019
Πωλήσεις (Τωρινός υπάλληλος) - Αθήνα, Αττική
Φέυγουν σύχνα υπαλληλοι γιατί το κλίμα δεν ειναι καλό, πέφτουν οι πωλήσεις γιατί έχει γίνει ζημιά στην εταιρία. Οι από πάνω λες και δεν καταλαβαίνουν ή δεν ενδιαφέρονται.
Κατά
Ασχημο περιβάλλον, χαμηλοί μισθοί
4,0
26 Φεβρουαρίου 2019
Sales Advisor (Πρώην Υπάλληλος) - Αθήνα
Όποιος ενδιαφέρεται για εμπειρία retail, τα Leroy Merlin είναι μια καλή εταιρεία που ενδιαφέρεται για τους εργαζόμενους και υπάρχουν ορισμένες δυνατότητες εξέλιξης.
Κατοχυρωμένο προφίλ
Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην Leroy Merlin. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.
4,1
Βασισμένο σε 3.808 αξιολογήσεις