Αξιολογήσεις εργαζομένων για Leroy Merlin

Πιεστικη χωρις οργανωση επαγγελματισμο και προοπτικες εξελιξης

24 Σεπτεμβρίου 2018
Μια εταιρια που σε βαθος χρονου κοβει τους υπευθυνους τμηματων δημιουργει τους agile που παιρνουν μισθο πωλητη με εξτρα ευθυνες.Δεν εξελισει το υπαρχον προσωπικο της και φαιρνει μεσω της ακαδημιας νεους.Υπερβολικες ευθυνες με διευθυντες του γραφειου που μοιραζουν τις υποχρεωσεις τους στους πωλητες.Υπερβολικος φορτος ασφικτικα χρονοδιαγραμματα,συνεχομενα remodeling.Απωλησεις σχεδον ολων των εργαζομενων με παλιες συμβασεις.Τραμπουκισμοι και απειλες σε περιπτωσεις αντιπαραθεσεων και εχει ενα συστημα επιπληξεων σε οσους δεν μπορουν να ανταπεξελθουν στις υπερβολικες απαιτησεις.Χαμηλοι μισθοι σε μια ανεπτυσομενη εταιρια που κανει ανοιγματα δεν δινει καθολου ευκολα αυξησεις και ουτε πληρωνει τις τριετιες με δικαιολογια την ελευθεριοτητα.Ο γνωστος του γνωστου στις θεσεις των στελεχων και οχι μονο.Πολυ κακο συστημα παραγγελιων με αποτελεσμα τα πολλα καθημερινα παραπονα πελατων και γενικα πολλες δυσλειτουργιες ως προς την εξυπηρετηση του πελατη.Οποιος θελει μια δουλεια πωλητη μην περιμενει πως αυτο θα ειναι το βασικο του κομματι.Γεμισμα ραφιων ξεσκονισματα κουβαληματα και μην σε δουν να καθεσε λες και η αρμοδιοτητα του πωλητη ειναι εργατης σε παραγωγη γραμμης.Οποιος επιθυμει να κανει καριερα δεν εχει και πολλες ελπιδες.Μια εταιρια χωρις σεβασμο στους εργαζομενους της,με ελλειπες προσωπικο και στελεχη που δεν γνωριζουν την δουλεια τους.
ΟΜΑΔΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ, ΑΔΕΙΕΣ, ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΕΙΣ
Κατά
ΣΤΕΛΕΧΗ, ΜΙΣΘΟΣ, ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ, ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ, ΠΡΟΟΠΤΙΚΕΣ ΕΞΕΛΙΞΗΣ, ΕΠΙΠΛΗΞΕΙΣ, ΚΥΡΙΑΚΕΣ, ΑΠΩΛΗΣΕΙΣ, ΑΝΤΙΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΣΜΟΣ
Παρόμοιες αξιολογήσεις
21 Αυγούστου 2020
Verkaufsassistent (Πρώην Υπάλληλος) - Αττική
If i have snithrr opportunities i would like zo work there if possible. Nice team work. Friendly people, but i redode in Germany at the moment i did that work when i was still in Greece though
No
Κατά
8 hours
14 Ιουνίου 2020
Υπαλληλος (Τωρινός υπάλληλος) - Θεσσαλονίκη, Κεντρική Μακεδονία
Κάκιστο περιβάλλον εργασίας, χωρίς Υποστήριξη από τους ανώτερους
Ελάχιστες παροχές και μισθος πείνας

Ούτε καν μακρυά...
10 Μαΐου 2020
κατι (Τωρινός υπάλληλος) - Αττική
Εργάζομαι ακόμη στην εταιρία, δεν θέλω να προσδιορίσω εάν είμαι άνδρας ή γυνάικα, την ηλικία μου ή την θέση στην οποία εργάζομαι. Δεν υπάρχει καθόλου μα καθόλου συνενόηση, η πίεση είναι απίστευτη, η δουλειά δεν σταματά με το που φεύγεις απο το χώρο εργασίας, αντίθετα παίρνεις και για το σπίτι. Γίνονται αστοχες σπατάλες σε άχρηστα αντικείμενα και κόβουν χρήματα απο αντικείμενα που είναι πραγματικά αναγκαία. Τώρα με τον COVID-19 αντί να αναθεωρήσουν και να αναπροσαρμόσουν χρονοδιαγράμματα βάση των νέων καταστάσεων, επέλεξαν να αφήσουν τα πάντα ώς έχουν χωρίς να ενδιαφέρονται για το τί επικρατεί τριγύρω. Τα θετικά είναι πως υπάρχουν ελάχιστοι άνθρωποι που καταλαβαίνουν το πώς αισθάνεσαι και θα ασχοληθούν πραγματικά μαζί σου, όπως επίσης και τα μπόνους που δίνονται ανα διαστήματα.
Τέλος, θα συμφωνήσω με τα λεγόμενα κάποιου εδω μέσα, ότι είναι μια πολυεθνική με ελληνικό χαρακτήρα και ελληνικές συνήθειες.