Αξιολογήσεις εργαζομένων για Leroy Merlin

Δείτε όλες τις αξιολογήσεις της Leroy Merlin

Πάρα πολύ άσχημη κατάσταση, χαμηλοί μισθοί
Πωλήσεις (Πρώην Υπάλληλος) –  Μαρούσι, Αττική23 Φεβρουαρίου 2019
Ήμουν εργαζόμενη στο κατάστημα του Αμαρουσίου από το 2018 μέχρι πριν λίγους μήνες. Η συγκεκριμένη εταιρία δείχνει προς τα έξω ότι ανοίγει καταστήματα και υποτίθεται ανοίγει θέσεις εργασίας, αλλά κάνει περικοπές στα πάντα και στους πάντες στα υπάρχοντα καταστήματα της. Θα αναφέρω μερικά παραδείγματα..βάζει υπαλλήλους της στις διαφημίσεις χωρίς φυσικά να τους δίνει αμοιβή για αυτό, έκανε οικονομία στο ρεύμα και στο νερό σε τουαλέτες και σε όλους τους κοινόχρηστους χώρους, οι περισσότεροι υπολογιστές που βρίσκονται στα καταστήματα της είχαν φτάσει στο όριο αντοχής τους μιας και η εταιρία δεν αγοράζει άλλους για αντικατάσταση για να κάνει οικονομία, κάθε εβδομάδα είχαμε πρόβλημα δικτύου ίντερνετ και πρόβλημα με τις γραμμές του τηλεφώνου, προβλήματα βεβαίως που ποτέ δεν λύθυκαν, δεν μας έδιναν δεύτερες μπλούζες ή παντελόνια και αναγκαζόμουν να φοράω τα δικά μου, δεν μας έδιναν μπουφάν για το χειμώνα, παπούτσια σου έδιναν ότι νούμερο είχαν κι ας κολυμπούσε το πόδι σου μέσα αλλιώς έφερνες από το σπίτι σου, πολλά παιδιά δούλευαν 4ωρο χωρίς κάρτα απεριορίστων διαδρομών για τα μέσα μεταφοράς κι ας ερχόσουν από πολύ μακριά, φίλες μου από το τηλεφωνικό μου είχαν πει ότι για ένα χρόνο τους έδιναν μειωμένα ένσημα και χρήματα μέχρι που το κατάλαβαν οι ίδιοι οι υπάλληλοι στο τέλος του έτους και έγινε ολόκληρη φασαρία μέχρι να αναγκαστούν να τους δώσουν τα δεδουλευμένα τους, φίλες μου από τα κεντρικά μου είχαν πει ότι είναι κοινό μυστικό ότι τους κρατάνε από τις 9 το πρωί μέχρι τις 7 το απόγευμα, ο κάθε υπάλληλος από τα κεντρικά έχει χώσει ξάδερφο/η, ανηψιό/α, βαπτιστικό/κια, γιο/κόρη, γυναίκα/πρώην  περισσότερα... σε κάποιο κατάστημα, από εκεί που κάθε τμήμα είχε ένα διευθυντή, τώρα ένας διευθυντής χειρίζεται 4 τμήματα για να κάνουν οικονομία, τα τμήματα δουλεύουν με μισούς υπαλλήλους από αυτούς που θα έπρεπε, πολλούς υπαλλήλους τους έχουν κάνει agile όπου τους δίνουν αρμοδιότητες υπευθύνου υποσχόμενοι ότι κάποια στιγμή θα τους κάνουν υπεύθυνο αλλά ο μισθός παραμένει απλού υπαλλήλου, πολλά προβλήματα με τη μεταφορική και με τις τοποθετήσεις μιας και ένας θεός ξέρει πόσα λίγα χρήματα τους δίνουν, είχε τύχει να ακούσω συζητήσεις όπου ποσά 100 ή 200 ή 400 ευρώ για επένδυση για μια αλλαγή υπολογιστή που υπήρχε ανάγκη φαίνονταν πολλά στην εταιρία και είχε αρνηθεί να τα δώσει. Καταλαβαίνετε λοιπόν για τι καταστάσεις σας μιλάω.  λιγότερα
Κατά
Άσχημες συνθήκες εργασίας, χαμηλοί μισθοί

Άλλες αξιολογήσεις εργαζομένων για Leroy Merlin

It was a normal job
Security Guard (Πρώην Υπάλληλος) –  Athens2 Δεκεμβρίου 2019
We had to make a lot of checking around the facility so noone was committing any kind of stealing action.
It was a regular job with no big obligations but it was also difficult becouse you were always worried about stolen stuff from the shop.
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;ΝαιΌχιΑναφορά
Αξιοκρατια μηδεν.
Customer Service (Πρώην Υπάλληλος) –  Nicosia11 Σεπτεμβρίου 2019
Εργαστηκα στο καταστημα της Λευκωσιας στην Κυπρο στο τμημα του κηπου. Δυστυχως επρεπε να γλειφω την manager προκειμενου να παραμεινω στην ομαδα κατι που ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν εκανα με αποτελεσμα να απολυθω.
Εργασια σε καλο εργασιακο περιβαλλον με κανονες ασφαλειας
Κατά
Αξιοκρατια μηδεν.
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 5ΌχιΑναφορά
Κατοχυρωμένο προφίλ

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην Leroy Merlin. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

4,1
Βασισμένο σε 3.524 αξιολογήσεις