Αξιολογήσεις εργαζομένων για Leroy Merlin

Δείτε όλες τις αξιολογήσεις της Leroy Merlin

Υπεύθυνοι ανεύθυνοι, κακό περιβάλλον, χαμηλές αποδοχές
Πωλήσεις (Πρώην Υπάλληλος) –  Μαρούσι, Αττική20 Σεπτεμβρίου 2018
Δυστυχώς μια τραγική κατάσταση. Ο διευθυντής του καταστήματος ρίχνει την ευθύνη στον διευθυντή τμήματος, ο διευθυντής τμήματος στον υπεύθυνο τμήματος και ο υπεύθυνος τμήματος στον απλό υπάλληλο. Ψηλά στην ιεραρχία άνθρωποι ανειδίκευτοι, χωρίς ανάληψη ευθύνης, χωρίς φιλότιμο, αμόρφωτοι, πολλοί δεν ξέρουν ελληνική ορθογραφία, δεν γνωρίζουν αγγλικά, πολλοί συγγενείς εργαζομένων και ειδικά διευθυντών και υπευθύνων. Χαμηλές αποδοχές. Πιεστικά ωράρια υπό την κάλυψη του "σεβασμού" και άλλων αξιών που έχει η Leroy Merlin Γαλλίας. Δυσκολία να πάρεις ακόμα και άδεια όταν την χρειάζεσαι. Στα καταστήματα πίεση αφού δουλεύουν με τους μισούς υπαλλήλους από αυτούς που πρέπει, δεν σου δίνουν ακόμα και μπλούζες για οικονομία. Τελευταία κάνουν οικονομία ακόμα και στο ρεύμα. Στα κεντρικά τους κρατάνε από τις 9 το πρωί μέχρι αργά το απόγευμα πέρα του κανονικού 8ωρου.
Κατά
Υπεύθυνοι ανεύθυνοι, χαμηλές αποδοχές

Άλλες αξιολογήσεις εργαζομένων για Leroy Merlin

Θέλουν να γίνεις ερείπιο για να περνάνε αυτοί καλα 10 παλέτες την μέρα να τοποθετούμε όπαα
Αποθήκη (Πρώην Υπάλληλος) –  Πειραιάς, Αττική22 Αυγούστου 2019
Χάλια θέλουν να γίνεις ερείπιο μας είχε πει να βάζουμε για αρχή μια με 2 παλέτες και μετά από λίγο ερχόταν από πάνω μας και πίεζε τελιωνεται και τε ωνεται λες και είμαστε ρομπότ θελαν να βγάζουμε όλη τη δουλειά σε 4 ώρες και μέτα οι επόμενοι να βγάλουν την αυριανή δουλειά ψάχνουν Σκλαβους
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 2ΌχιΑναφορά
Υπάλληλοι από γνωστό ή μέσο, διαρκής πίεση, χαμηλοί μισθοί, έλλειψη αξιοκρατίας
Σύμβουλος Πώλησης (Τωρινός υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική18 Ιουλίου 2019
Είμαι τωρινός υπάλληλος στο κατάστημα του Αεροδρομίου. Δυστυχώς η κατάσταση είναι όπως περιγράφεται από πολλούς υπαλλήλους και ισχύει σε όλα τα καταστήματα της αλυσίδας. Καθημερινά άσχημα περιστατικά της εταιρίας απέναντι στους υπαλλήλους, εκμετάλλευση υπαλλήλου από υπάλληλο, συνεχόμενη πίεση, έλλειψη αξιοκρατίας, κάνουν υπεύθυνο ή διευθυντή όποιον τύχει και όχι όποιον έχει τα προσόντα και το μορφωτικό επίπεδο. Δεν επιλέγουν αυτοί υπεύθυνο, αλλά εκείνος λέει ότι θέλει να γίνει κι ας είναι άσχετος με το αντικείμενο εφόσον φυσικά δεχτεί τον χαμηλό μισθό που του προσφέρει και την αυξανόμενη πίεση. Σου δίνουν την αίσθηση ότι ακόμα και οι αξιολογήσεις ή οι συνεντεύξεις γίνονται απλά για να γίνονται, καθώς οι μισοί υπάλληλοι έχουν μπει με κάποιο μέσο ή γνωστό στην εταιρία και όχι αξιοκρατικά. Είναι μια πολυεθνική με καθαρά ελληνική κακή νοοτροπία σε όλα τα επίπεδα.
Κανένα
Κατά
Πίεση, απολύσεις, έλλειψη αξιοκρατίας, υπάλληλοι από γνωστό ή κάποιο μέσο, χαμηλοί μισθοί
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 3ΌχιΑναφορά
Κατοχυρωμένο προφίλ

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην Leroy Merlin. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

4,1
Βασισμένο σε 2.942 αξιολογήσεις