Αξιολογήσεις εργαζομένων για Leroy Merlin

Δείτε όλες τις αξιολογήσεις της Leroy Merlin

Πίεση, χαμηλές αποδοχές και πολλά προβλήματα
Πωλήσεις (Πρώην Υπάλληλος) –  Μαρούσι, Αττική24 Σεπτεμβρίου 2018
Καθημερινή πίεση σε μια εταιρία που δουλεύει με ελλείψεις προσωπικού, χαμηλούς μισθούς, καμία προοπτική εξέλιξης, η διαδικασία της αξιολόγησης έχει γίνει τυπική απλά για να υπάρχει και να λένε και καλά ότι αξιολογούν τους υπαλλήλους, πολλά προβλήματα παραγγελιών πελατών που ποτέ δεν λύνονται, πολλά παράπονα από πελάτες, οι ευθύνες μπαλάκι από υπεύθυνο σε υπεύθυνο και από διευθυντή καταστήματος σε διευθυντή τμήματος, αμόρφωτοι και πολλές φορές άσχετοι υπεύθυνοι και διευθυντές που δεν ξέρουν καν τη δουλειά τους και που κοιτάζουν να πατήσουν και να εκμεταλλευτούν τους υφισταμένους τους, οι διευθυντές και οι υπεύθυνοι μεταφέρουν ευθύνες από τους ανωτέρους τους απευθείας στους απλούς υπαλλήλους, δεν δίνουν άδειες στους υπαλλήλους όταν τις χρειάζονται και όταν τις δικαιούνται, δεν σέβονται τίποτα και κανέναν. Και το χειρότερο είναι ότι κανένας δεν τους ελέγχει και δεν λογοδοτούν επί της ουσίας γιατί και οι ανώτεροι τους είναι ακόμα χειρότεροι. Διώχνουν υπαλλήλους ή τους αναγκάζουν με την άσχημη συμπεριφορά τους να φύγουν. Η κύρια αξία της πολυεθνικής είναι υποτίθεται ο σεβασμός. Εδώ ισχύει το ακριβώς αντίθετο. Η κυριότερη αξία τους είναι να βρούνε όσο πιο φθηνούς υπαλλήλους, διευθυντές και υπευθύνους γίνεται και ας είναι και άσχετοι με το αντικείμενο για το οποίο τους προσλαμβάνουν. Να χώσουν συγγενείς διευθυντών μέσα στην εταιρία λες και είναι δημόσιο. Έχουν καταλήξει με χαμηλό επίπεδο υπαλλήλων ενώ όλοι οι παλιοί καλοί τους υπάλληλοι έχουν φύγει σε άλλες εταιρίες.
Κανένα
Κατά
Πίεση, χαμηλές αποδοχές, πολλά προβλήματα

Άλλες αξιολογήσεις εργαζομένων για Leroy Merlin

Αξιοκρατια μηδεν.
Customer Service (Πρώην Υπάλληλος) –  Nicosia11 Σεπτεμβρίου 2019
Εργαστηκα στο καταστημα της Λευκωσιας στην Κυπρο στο τμημα του κηπου. Δυστυχως επρεπε να γλειφω την manager προκειμενου να παραμεινω στην ομαδα κατι που ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν εκανα με αποτελεσμα να απολυθω.
Εργασια σε καλο εργασιακο περιβαλλον με κανονες ασφαλειας
Κατά
Αξιοκρατια μηδεν.
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;ΝαιΌχιΑναφορά
Θέλουν να γίνεις ερείπιο για να περνάνε αυτοί καλα 10 παλέτες την μέρα να τοποθετούμε όπαα
Αποθήκη (Πρώην Υπάλληλος) –  Πειραιάς, Αττική22 Αυγούστου 2019
Χάλια θέλουν να γίνεις ερείπιο μας είχε πει να βάζουμε για αρχή μια με 2 παλέτες και μετά από λίγο ερχόταν από πάνω μας και πίεζε τελιωνεται και τε ωνεται λες και είμαστε ρομπότ θελαν να βγάζουμε όλη τη δουλειά σε 4 ώρες και μέτα οι επόμενοι να βγάλουν την αυριανή δουλειά ψάχνουν Σκλαβους
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 3ΌχιΑναφορά
Κατοχυρωμένο προφίλ

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην Leroy Merlin. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

4,1
Βασισμένο σε 2.951 αξιολογήσεις