Lidl Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Βρέθηκαν 41 ανασκοπήσεις που ταιριάζουν με την αναζήτηση Δείτε και τις 4.137 ανασκοπήσεις
Ταξινόμηση με βάση: Χρησιμότητα | Βαθμολογία | Ημερομηνία
Καταπιεστικο περιβαλλον
Πωλητης ταμειας (Πρώην Υπάλληλος) –  Κέρκυρα, Ιόνια Νησιά17 Μαΐου 2019
Ισως η χειροτερη δουλεια που εχω κανει ποτε.Βαρβαρα ωραρια ασχημες συμπεριφορες,τρωνε τα διαλλειματα χαλια παροχες,απαγορευεται να μιλανε οι υπαλληλοι μεταξυ τους,απαγορευεται μα περπατας πρεπει μονο να τρεχεις,καθε μερα αλλαζουν το προγραμμα χωρις να ενημεροσουν.Αδεια δινουν οποτε θελουν αυτοι χωρις να σε ρωτησουν κι αλλα πολλα που δε θυμαμαι
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 3ΌχιΑναφορά
Βιογραφικό για online
Ταμείο (Πρώην Υπάλληλος) –  Ξάνθη, Ανατολική Μακεδονία και Θράκη27 Απριλίου 2019
Online αίτηση για βιογραφικό δεν γίνεται, πως θα επικοινωνήσω με κάποιων για εργασία. ;
Διαδιασια προσληψης
None (Πρώην Υπάλληλος) –  Ελευσινσ5 Μαρτίου 2019
Ετυχε να παω για συνεντευξη τον 11/2018 και ειχαν την απαιτηση να παρουσιασω τον εαυτο μου σε λιγα μονο λεπτα.Οι κυριες που μου πηραν την συνεντευξη ηταν ασχετες και τρισαθλιες και αντι να με ρωτουν για εμενα παρουσιαζαν τις ιδιες και την προυπηρεσια τους(λες και με νοιαζε).Ας βρουν καταλληλοτερους ανθρωπους να στελεχωσουν το Ηr διοτι το ψαρι βρωμαει απ το κεφαλι
vollkommen unzufrieden
Geschäftsführer (Πρώην Υπάλληλος) –  Θεσσαλονίκη4 Μαρτίου 2019
bei Lidl hatte ich eigentlich eine schlechte Erfahrung
Στύρα καί αλαζονική συμπεριφορά
Χειριστής ανυψωτικων μηχανημάτων (Πρώην Υπάλληλος) –  Θήβα8 Φεβρουαρίου 2019
Ποτέ δεν συμβαδίζουν όλα όσα αναφέρονται γραφτά για την κουλτούρα τής εταιρείας, με αυτά που συμβαίνουν στην πράξη
Χρήματα στην ώρα τους
Κατά
Βάρβαρο καί απρόσωπο περιβάλλον εργασίας
4,0
Παραγωγικό εργασιακό περιβάλλον με δυνατότητες εργασιακής ανέλιξης.
Ταμίας-Πωλητής (Τωρινός υπάλληλος) –  Αθήνα10 Ιανουαρίου 2019
Γρήγοροι ρυθμοίί εργασίας κάτω από έντονη πίεση. Πολύ καλές αποδοχές και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον.Καθημερινή συναναστροφή με ανθρώπους διαφόρων ηλικιών που προάγουν την ανταλλαγή απόψεων και τη δημιουργία διαπροσωπικών σχέσεων.
Άμα δεν θες προσωπική ζωή είσαι στο σωστο μέρος
Υπάλληλος (Πρώην Υπάλληλος) –  Τρίκαλα, Θεσσαλία24 Δεκεμβρίου 2018
Το να κάθεσαι σαν στέλεχος πάνω από 10 ώρες θεωρείτε υποχρέωση εφ όσον χρειαστεί ...το κακό είναι ότι χρειάζεται πολλές φορές ..είχα δεχτεί εμεσες απειλές ότι θα κινδύνευε η θέση μου αν ζητούσα να δουλεύω ανθρώπινες ώρες ...τότε έκανα την πάπια και συνέχιζα (μεγάλο λάθος ) .στην τελική αναρωτιέμαι πολλές φορές γιατί καθόμουν τόσο καιρό σε αυτήν την εταιρεία και δεν έφυγα ποιο νωρίς (10χρονια )..στα στέλεχοι ισχύει hire and fire όπως στην Αμερική ,το πρωί είσαι εκεί και το απόγευμα ψάχνεις για νέα δουλειά ..βαρέθηκα να βλέπω συναδέλφους να φεύγουν και να αναρωτιέμαι ποτέ θα είναι η σειρά η δικιά μου ,γιαυτο και έφυγα από μόνος .βέβαια κάτω από το φάσμα της κρίσης δεν νομίζω ότι είναι η μόνη εταιρεία που λειτουργεί έτσι ..συνάδελφοι που το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να επιρρίπτουν την ευθύνη ο ένας στον άλλον ..»μακριά από εμάς και ας είναι όπου θέλει το σφάλμα «..βέβαια αυτό έχει και να κάνει με τον φόβο της απολησης που πάντα ήταν στο μυαλό μας (χωρισ Κανένα συγκεκριμένο λόγο )..πολλες διαδικασίες οι οποίες στην ουσία αντί να κάνουν την δουλειά πιο εύκολη την κάνουν ποιο πολύπλοκη ...ασε που βαριέσαι να συμπλημωνεις χαρτιά για τις διαδικασιες ..να πω και ένα καλό :ο μισθός τότε ήταν αρκετά πάνω από τον μέσο όρο της αγοράς (γιαυτο και καθόμουν εκεί )...εξέλιξη συνήθως μόνο αν είσαι στις πωλήσεις ,οι υπόλοιποι έμεναν στάσιμοι(εξετάσεις επιβεβαιώνουν τον κανόνα )..επίσης υπήρχαν αρκετες εκπαιδεύσεις και σεμινάρια ..
Μισθος
Κατά
Ώρες εργασίες, άνθρωπο είναι μόνο νούμερα
ΜΗ Αξιοκρατική Εταιρεία
ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ (Πρώην Υπάλληλος) –  ΠΑΤΡΑ22 Δεκεμβρίου 2018
Καλησπέρα σε όλους τους αναγνώστες
θα ήθελα να ανεφερθω και εγώ σε αυτό το κομμάτι αξιολογήσεις διότι έχω μια εμπειρία 9 ετών με καλές και κακές αναμνήσεις .
Η εταιρεία σαν Μοντέλο, Αρχές,Θεσμούς ,είναι σούπερ για τα μαθησιακά δεδομένα και αναφέρομαι έτσι γιατί θέλω να πω πως υπάρχουν και διδάσκονται στα χαρτιά μόνο ,στην πράξη απέχει, το πρότυπο Μοντέλο ερχόμενο από την Γερμανία σε όλη την Ευρώπη είναι σωστό ,όμως υπάρχει ένα μεγάλο ΑΛΛΑ..
Σε κάθε χωρά υπάρξεις της εταιρείας υπάρχει μια διοίκηση,με πρόεδρο αντιπρόεδρο και ούτω καθεξής..η κάθε χωρά λειτουργεί και είναι Ανεξάρτητη ως προς την Διοίκηση,ομως θα πρέπει να λειτουργεί βάση του υιοθετημένου μοντέλου Γερμανίας.
Εδω αρχίζει να χαλάει λίγο έως πολύ θα έλεγα η νοοτροπία του Ελληνα στο να ασκεί διοίκηση και αυτό το έχω καταλάβει τα τελευταία 3 χρονιά,δούλεψα και συνεργάστηκα με πολλούς προισταμενους ,υφισταμένους ,γραφεία,σαφώς και υπάρχουν αξιόλογοι και άτομα που ήταν καταξιωμένα άλλα δεν είναι άλλο πια γιατί όμως ?
η τρέχων διοίκηση τα τελαιυταια 3 χρονιά είναι για τα κλάματα εδώ αρχίζουν και φαίνονται,πολύ αισθητά η νέα διοικητική γραμμη της εταιρείας,που την καταλαβαινουν μόνο όση εργάζονται,
Κυρίαρχη η πολίτικη του θα σε πατήσω για να πάω μπροστά εγώ,
θα σε απολυσω γιατί εχω τους λογούς μου και φυσικά με ευνοούν,η το αντιθετο θα προσλάβω αυτόν που θέλω γιατί έχω πάλι τους λόγους μου , αυτό το θέμα είναι πολύ έντονο και αυτό έγινε και γίνετε πολύ έντονα από μια χρονιά όπου οι προϊστάμενοι όπου διοικούν,είναι από τα ίδια μεροι και εύλογο και επόμενο είναι να έχουν γνωστούς ,φίλους,συγγενής και πάει παραπέρα
  περισσότερα... ,άρα μην ερωτησθαι με ποια κριτήρια προσλαμβανουν στα καταστήματά τους ... αυτό λέγεται..δεν είμαι αξιόλογος ,αξιοκρατικός, δεν ειμαι ο καλύτερος εργοδότης κάθε χρόνο ,αυτά μόνο στην διαφήμιση,διαφήμιση είναι η εταιρεία την πληρώνει αυτή αυτοπροβαλαιτε
δεν υπάρχει ο Ανθρωπινός Παράγοντας ,από την μεριά μόνο των
προϊσταμένων και γενικά από την εταιρεία,διάβασα στα σχόλια πως παρέχεται ιδιωτική περίθαλψη από μεριά εργοδότη και είναι στα συν της εταιρείας ,ναι φυσικά γιατί η κατάσταση στα καταστήματα έχει ξεφύγει ,οι απαιτήσεις πολύ μεγάλες οι στοχοι για να καταφέρεις την εργασία σου ει ναι μηδαμινοί,χρονομέτρησε,βάρος,ταχύτητα,συμπεριφορά,αυτά όλα σε κάνουν να πηγαίνεις στον γιατρό ανά πολύ τακτικά διαστήματα,θα ήθελα πραγματικά να γίνει μια στατιστική μέτρηση ,για το πόσο συχνά επισκεπτονται η εργαζόμενοι τις lidl τον γιατρό τους,πιστέψτε με πολύ συχνά,δεν υπάρχει έπαινος επιβράβευση,για την εργασία σου ,είναι ευνοείτο για αυτούς ,σου δημιουργούν το συναίσθημα οτι σε πληρώνω για να το κάνεις,στο λένε κιόλας με την φράση τύπου
αυτό το μηνά σε αφήσαμε απλήρωτο ?υπάρχουν πολλά γεγονότα και υπάρχουν πολλοί που ξέρουν άλλα δεν μιλούν γιατί έχουν ανάγκη την
εργασία ,έχουν ανάγκη τα χρήματα..ο εννοώ νοεί τω .....
κυριαρχεί ο Φόβος στα καταστήματα,οι πωλητές δεν μιλάνε ,τα στελέχη ,έχουν την εξουσία και ο έχων εξουσία( δεν το λέω παρακάτω) .... δέρνει.
μια γενική εικόνα είναι πως δεν αξίζει δίνει μεγάλη σημασία στην εικόνα της η εταιρεία, και για αυτό η διαφημίσεις είναι πολύ συχνές ,
διαφήμιση είναι είπαμε την πληρώνουν αλίμονο...
σε αυτούς που θέλουν να εργαστούν ας ρωτήσουν πρώτα έναν υπάλληλο που εργάζεται ήδη και μετά να κάνουν την κίνηση...
  λιγότερα
ΜΗΔΕΝ
Κατά
ΠΟΛΛΑ
περιβαλλον φιλικο με κουζινα και χωρο αναπαυσης προσωπικου
ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΤΑΜΙΑΣ (Πρώην Υπάλληλος) –  Λάρισα3 Οκτωβρίου 2018
Πολυ καλες αποδοχες βελτιστο κλιμα εργασιας οι παροχες εξαιρετικες με ιδιωτικη ασφαλεια ζωης .μια τυπικη μερα ειναι αγχωτικη με αρκετη σωματικη κουραση αλλα με πολυ συναδελφικοτητα
αποδοχες παροχες
Κατά
βαρος χρονομετρηση
Καλο εργασιακό περιβάλλον
Πωλητής -Ταμίας (Πρώην Υπάλληλος) –  Ελλάδα21 Σεπτεμβρίου 2018
Είναι μια σοβαρή και σωστή εταιρεία ,με προοπτικές εξέλιξης .
Κουπόνια για αγορές στα super market lidl
Κατά
Όχι σταθερό ωράριο
Πιεστικό περιβάλλον με συνεχείς επιπλήξεις
Ταμίας (Τωρινός υπάλληλος) –  Αλεξανδρούπολη, Ανατολική Μακεδονία και Θράκη20 Σεπτεμβρίου 2018
Πολυ πιεση, οι παλιοι φερονται πολυ ασχημα στους νεους. Ανίκανοι διευθυντές που μολις δουν πτυχιούχο φοβούνται κ πεφτουν να τον φανε. Αδικίες συνεχώς κ δεν βρίσκεις το δικιο σου.
Χρηματα
Κατά
Πιεση, υψηλές απαιτήσεις
Βαρια δουλεια,πολλες ωρες
ΤΑΞΙΝΟΜΙΤΗΣ-ΑΠΟΘΗΚΑΡΙΟΣ (Τωρινός υπάλληλος) –  Αττική17 Αυγούστου 2018
-Χωρις προοπτικες για εξελιξη
-Λογο της μεγαλης παραγωγικοτητας και των λιγων ατομων,οι ωρες εργασιας ειναι υπερβολικα πολλες για το συγκεκριμενο ποστο
-Ως προς το περιβαλλον εργασιας,υπαρχει συνενοηση,καλη διαθεση για βοηθεια
ΔΩΡΟΕΠΙΤΑΓΕΣ-ΚΟΥΠΟΝΙΑ
Κατά
ΜΕΙΩΣΗ ΜΙΣΘΟΥ
Στην χαλεπα εξαιρετικες συνθηκες
ΤΑΜΕΙΟ ΠΩΛΗΤΗΣ (Πρώην Υπάλληλος) –  Χανιά11 Ιουλίου 2018
Στο καταστημα της χαλεπας οι συνθηκες εργασιας ηταν αψογες..Στο καταστημα των μουρνιων ηταν απαραδεκτες.
ΣΤΗΝ ΧΑΛΕΠΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΜΕ ΙΚΑΝΟΤΑΤΟ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ
Κατά
ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΕΝΤΟΝΗ ΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ
σκληρη εργασια απιστευτη πιεση-ανοργανωτοι
Καθαριστής (Τωρινός υπάλληλος) –  Πελοπόννησος16 Ιουνίου 2018
7 Χρονια σε μια δουλεια, που λογο οικονομικων προβληματων ανεχομαι και αντεχω.Ζητανε το ακατορθωτο, να καθαριζεις μεσα σε 2-2,30 ωρες ενα καταστημα 700τμ και βαλε + αποθηκη αλλα 700τμ γραφεια + τουαλετες + παρκινγκ 4.000τμ .Με σπασμενες μπυρες, μελια κρασια και οτι αλλο μπορει να λερωσει σε ενα σουπερ μαρκετ.
Μου εχει ζητηθει αρκετες φορες να χτυπησω καρτα και να συνεχισω την εργασια μου απο απαραδεκτους προισταμενους.Ευτυχως τα τελευταια χρονια ''ξυπνησα'' και τους το κοψα.Τωρα αν δεν προλαβω και ''καιγονται'' μου κανουνε ''χαρη'' και μου δινουνε 20 λεπτα υπερωρια για να τους καθαρισω!!!Διαφορετικα ουρλιαζουνε να φυγω. Ολοι οι ακριβοπληρωμενοι [διευθυντης -προισταμενοι]κανουνε ατελειωτες υπερωριες χωρις κανενα προβλημα. ""Ακριβοι στο πιτουρο και φθηνοι στο αλευρι". Βεβαια οταν περιμενουμε 'επισκεψεις' ξαφνικα ειμαι υποχρεωμενη απο 2ωρη να γινω και 5ωρη για να καθαρισω και την παραμικρη γωνια μαζι με τα συνεργεια καθαρισμου.ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΣΗ!!!! ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ!!!
μισθος στην ωρα του, καρτα μμμ
Κατά
σκληρη εργασια, πιεση, εκμεταλευση.
Great Company
Area Manager (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα29 Απριλίου 2018
Great Business Concept, Great Colleagues and good Products)
Απαιτητικό περιβάλλον εργασίας
Πωλητής-ταμίας (Πρώην Υπάλληλος) –  Ξάνθη, Ανατολική Μακεδονία και Θράκη24 Απριλίου 2018
Θετικά:Οργάνωση,ευελιξία,τυπικοί στις πληρωμές.
Αρνητικά:Απασχολεί μόνο 4ωρους και 3ωρους κατα βάση,τρομερές απαιτήσεις για παραγωγικότητα και κόψιμο των υπερωριών για να επιτευχθούν οι στόχοι.Στα μείον και η συμπεριφορά των προισταμένων και επιθεωρητών που ποτέ δεν στηρίζουν τους ανθρώπους που βγάζουν όλη την δουλεια και πολλές φορές με πολύ χαμηλού επιπέδου συμπεριφορες!
Οι θέσεις δεν απαιτούν μόνο δεξιότητες/ικανότητες αλλά γερό στομάχι, νου που να ξεχνάει και καρδιά που να μην αγχώνεται.
Διευθυντής (Πρώην Υπάλληλος) –  Ελλάδα16 Απριλίου 2018
Θα είμαι δίκαιος και αντικειμενικός διότι θέλω και εμένα να με αξιολογούν δίκαια και αντικειμενικά οι άλλοι.

Αρχίζοντας από τα θετικά, η Lidl είναι μεγάλο σχολείο. Αν το καθετί στη ζωή αλλά κυρίως στον επαγγελματικό χώρο δε το βλέπεις καθημερινά ως μάθημα, απλά έχεις μείνει πίσω. Δεν προοδεύεις, απλά κοιτάς τους άλλους να σε προσπερνάνε. Η Lidl ώς πολυεθνική έχει τρομερά συστήματα διαχείρισης και οργάνωσης προϊόντων, εργασιών, προσωπικού κ.τ.λ. Κινείται απίστευτα γρήγορα σε όλα και πρέπει να τρέχεις να την προλάβεις. Ένα κατάστημα έχει τεράστιες ευθύνες, αλλά μέσα από αυτές γίνεσαι ακόμα καλύτερος. Αναπτύσσεσαι επαγγελματικά, ουσιαστικά αναπτύσσεις επιπλέον δεξιότητες, μαθαίνεις να σκέφτεσαι καλύτερα και γρηγορότερα. (Αυτό γιατί μερικοί νομίζουν ότι μόνο όταν ανεβαίνεις ώς θέση, μόνο τότε αναπτύσσεσαι επαγγελματικά.) - Απολαμβάνεις συνεχή τρομερή εκπαίδευση, και ένα όντως σύγχρονο περιβάλλον (βέβαια εξαρτάται από το κατάστημα που θα είσαι, ή αν είσαι στα κετρικά. ΑΥΤΟ είναι το πιο σημαντικό.) Σου προσφέρουν όλο τον απαραίτητο εξοπλισμό για να εργαστείς και οι αποδοχές είναι πάντοτε στην ώρα τους. Κάποιοι άνθρωποι που είναι σωστοί και σώφρονες περιλαμβανομένου και αυτών που είναι σε μεγάλες διοικητικές θέσεις, ξέρουν να ξεχωρίζουν πραγματικά την ειλικρίνεια, την αλήθεια και την εργατικότητα, τους ανθρώπους. Αλλά αυτό δεν αρκεί... Θέλω να είμαι δίκαιος το λέω ξανά. Όλα αυτά ισχύουν. Η εταιρία είναι απίθανη σε αυτά. Άλλοι παράγοντες την χαλάνε.

Το πιο ευχάριστο κομμάτι της εργασίας πάντα ήταν η εκπαίδευση των συναδέλφων που είχαν πρόθυμο πνεύμα να μάθουν και όχι να του την
  περισσότερα... πουν. Και φυσικά η επικοινωνία με τους πελάτες. Ακόμα και όταν οι πελάτες έρχονταν νευριασμένοι για κάποιο λόγο και εσύ τους καθυσήχαζες ικανοποιώντας το αίτημα τους, ήταν το καλύτερο αίσθημα για εμένα.

Στα αρνητικά τώρα.
Έχοντας στο νου όλα τα παραπάνω θετικά, είναι πολύ εύκολο να γκρεμιστούν όταν έχεις να κάνεις με τον ανθρώπινο παράγοντα.
Τεράστια και τερατώδης ψυχολογική πίεση για να καλύψεις στόχους και παραγωγικότητα. (αυτό δύσκολα περιγράφεται με λόγια, πρέπει να το ζήσεις για να καταλάβεις).

Είσαι υπεύθυνος για εμπορεύματα εκατομμυρίων ευρώ (κάτι το οποίο το ήξερες από την αρχή που μπήκες στην εταιρία), αλλά είσαι υπεύθυνος και για αρκετούς ανθρώπους απο τους οποίους μερικοί στις περισσότερες περιπτώσεις, βιάζονται να κρίνουν, κουτσομπολεύουν, εργάζονται μόνο όταν είσαι κοντά τους, μιλάνε πίσω απο την πλάτη, ενώ εσύ προσπαθείς να τους εκπαιδεύσεις να τους υποκινήσεις και να τους καλύψεις-βοηθήσεις πάρα πολλές φορές όταν αργούν, η κάνουν ζημιές η μαλώνουν μεταξύ τους η δεν έρχονται επειδή είναι "άρρωστοι".
Ουσιαστικά λίγοι εκτιμάνε το αληθινό προσωπικό ενδιαφέρον για τον συνάδελφο. Λίγοι απο τους "παλιούς" είναι άνθρωποι, οι υπόλοιποι με ψέμματα και δολοπλοκίες προσπαθούν να ανέβουν ή να σταθεροποιήσουν την θέση τους παρά την κακή τους συμπεριφορά. (όπως στις περισσότερες επιχειρήσεις.)
Τουλάχιστον υπάρχουν κάποιοι αληθινοί άνθρωποι με αληθινές αξίες, δεν τους παίρνει όλους η μπάλα. Ένα τρομερό μάθημα που πήρα είναι, μην εμπιστεύεσαι κανέναν, κυρίως τους παλιούς. Φοράνε μάσκα συμπονετικού και αγαπητού συναδέλφου και απο πίσω αφου ζηλεύουν λένε ένα σωρό ψέμματα γιατί φοβούνται για τη θέση τους ότι είναι ανεπαρκείς. (Και εδώ δεν μετράει η άποψη, "άν είσαι σωστός δεν πάει ό άλλος να πηδήξει στο ποτάμι..." όχι, αυτό δεν μετρά καθόλου) Οι αξιολογήσεις που γίνονται εντός του καταστήματος τις περισσότερες φορές είναι στημένες.

Κεντρική ιδέα; Αν στο κατάστημα που είσαι δεν υπάρχει ειρήνη, την έβαψες. Απλά είσαι αυτός / αυτή που θα σχολιάζουν συνέχεια και θα προσπαθήσουν να σε φάνε. Καταστήματα σε τουριστικές περιοχές συχνά υποφέρουν από αυτό το πρόβλημα. Τι γίνεται λοιπόν αν εσύ προσπαθείς να διευθύνεις διαφορετικούς ανθρώπους με διαφορετική ψυχολογία, υπόβαθρο και χαρακτήρα και συμβαίνουν όλα αυτά;
Είναι πολύ δύσκολο γιατί οι μισοί απο αυτούς κουβαλάνε τα προβλήματά τους στη δουλειά τους και φέρονται απερίσκεπτα και δόλια. Πάλι λέω, λίγοι εκτιμάνε.

Η τεράστια ψυχολογική πίεση έρχεται και όταν έχεις επίσκεψη από ανωτέρους, που για αυτούς απλά είναι ένα νούμερο τζίρου. Ζητάνε εξωπραγματικά πράγματα σε χρόνο 0. Το χρονόμετρο ισχύει για όλους, από τη πιο μικρή θέση έως την πιο μεγάλη. Σε πληρώνουν "καλό μισθό" σε σχέση με τις υπόλοιπες επιχειρήσεις, αλλα απαιτούν τα 10πλάσια απο εσένα. Προσωπική ζωή 0. Είναι δική τους η ζωή σου. Πρέπει να διαβάζεις και να ενημερώνεσαι συνέχεια για την επόμενη μέρα. Μπορεί να εργάζεσαι 5 μέρες (αν και νιώθεις ότι δουλεύεις για 15), όμως τις άλλες 2 διαβάζεις σε συνδυασμό με την ξεκούραση / άλλες υποχρεώσεις.

Αν κάποιοι άνθρωποι απλά έφευγαν από την εταιρία θα ήταν το καλύτερο για αυτήν. Η πρόοδος έρχεται όταν μία επιχείρηση έχει τα σωστά άτομα. Οι κομπίνες όμως πάνε και έρχονται. Δυστηχώς δεν εντοπίζονται εύκολα οι άνθρωποι που ζουν διπλή ζωή, δηλαδή έχουν τη μάσκα του καλού εκεί που πρέπει και την μάσκα του κακού εκεί που δεν πρέπει.

Την εταιρία δεν την χαλάνε οι διαδικασίες, τα πρότυπα, οι αρχές, τα συστήματα. Όχι! Μια χαράα κερδοφόρα είναι και καλά κάνει εφόσον έχουν βρεί τον τρόπο. Την εταιρία την χαλάνε αυτοί οι λίγοι-πολλοί ψεύτικοι άνθρωποι που έχουν κολλήσει σαν βδέλλες πάνω της και με απανθρωπιά και ίντριγκες νοιάζονται για τον εαυτούλη τους, όχι για την εταιρία. Δεν πηράζει, αργά η γρήγορα θα ξεσκεπαστούν. Οι περισσότεροι από αυτούς είναι αποτυχημένοι σε αληθινές αξίες όπως η οικογένεια. Βρίσκουν πρόσφορο έδαφος στην εταιρία όμως.

Παρ'ολα αυτά ευχαριστώ αυτή την εταιρία και για τα θετικά και για τα αρνητικά. Ήταν ένα μεγάλο μάθημα.
  λιγότερα
Μεγάλο Σχολείο
Κατά
Μερικοί ψεύτικοι άνθρωποι
Αυστηρο-ενταση
ΠΩΛΗΤΗΣ-ΤΑΜΙΑΣ (Πρώην Υπάλληλος) –  Χίος4 Απριλίου 2018
Πολυ ενταση και πανικοσ.Εμαθα να συνεργαζομαι με πολλους ανθρωπουσ.Πολυ καλο μανατζμεντ.
4,0
It was a chill place as my colleagues helped me out to understand the basics that required for the job
Supermarket Assistant (Πρώην Υπάλληλος) –  Greece28 Μαρτίου 2018
I had to carry all the time, but that wasnt a problem. My colleagues was very helpful and motivated. I used to work there part time as I was still student.
Free lunches
Κατά
Long hours
πιεστικο περιβαλλον
ταμιας (Πρώην Υπάλληλος) –  αττικη11 Μαρτίου 2018
καλος μισθος οσον αφορα μονο στους παλιους συμβασιουχους. με τις νεες συμβασεις περνεις 3 κ 60 οσα και στος υπολοιπες εταιριες δηλαδη. πολυ απαιτητικοι και παραλογοι.δεν υπάρχει κλιμα συνεργασιας και συναδελφικοτητας. κοιτανε μονο το κέρδος και καμια φορα και εις βαρος του πελατη.το μονο καλο παρεχει καρτες μετακινησης
καρτες μετακινησης
Κατά
αγχωτικο περιβαλλον
Κατοχυρωμένο προφίλ

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην Lidl. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

3,3
Βασισμένο σε 4.137 αξιολογήσεις