Lidl Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Βρέθηκαν 55 αξιολογήσεις που αντιστοιχούν στην αναζήτηση
Δείτε και τις 6.018 ανασκοπήσεις
Γρήγορο παραγωγικό περιβάλλον.
Χώρος ευχάριστος και άνετος για το διάλειμμα με εξοπλισμένη κουζίνα, πολύ γρήγοροι ρυθμοί εργασίας. Πρέπει να κάνεις σωστό προγραμματισμό των εργασιών για να εκπληρωθούν οι απαραίτητες διαδικασίες που είναι πολλές έτσι ώστε να καταφέρεις να πετύχεις τους στόχους και την παραγωγικότητα που ζητάς σαν υπεύθυνος.
Good job, very bad environment
Worked in a warehouse in cyprus, management was bad, most dont meet the requirements for the position they have, the general manager was clueless, giving promotions to people that are relatives or friends, and hard working people dont even get the chance for promotions. The warehouse had mice and cats running around and noone did anything about it. So yeah, bad environment to work in
Τραγικοί!!!!
Τραγικοί!!! Όποιος έγραψε παραπάνω οποίος έφυγε ούτε από έξω δεν περναει Έχει απόλυτο δίκιο.. σε Απόσταση.. όλα μπορείς να τα πάλεψεις αλλά οι ρουφιάνοι οι γλειφτες κ οι αυλικοί των υποτιθέμενων προϊσταμένων δεν παλεύονται.. διευθύντριες που ήταν πωλητριες κ πηραν προαγωγή επειδή κάποιος ανώτερος τις γουσταρε Διευθύντρια που δεν ξέρει που να βάλει το στοκ ψυγείο κ το βαζει στην κατάψυξη.. κ αυτές μπορούν να σε προσβάλλουν να σε μειώσουν να σε απολύσουν... Καμία αξιοκρατία καμία αξιοπιστία μόνο ρουφιανιλικι κ πας μπροστά κ γίνεσαι σαν τα μούτρα τους!!! Thanks but no thanks!!! Έφυγα κ ηρέμησε το κεφαλάκι μου!!! Κ φυσικά ούτε ξαναπατήσα.
Συνέντευξη
Με αφορμή την πολύ πρόσφατη συνέντευξη που είχα σε κατάστημα του Lidl έχω να πω αρχικά ότι είμαι έξαλλος/η με το γεγονός ότι συνεχίζουν να "πατάνε" ανθρώπους που έχουν ανάγκη από εργασία και όχι από δουλία!
Συγκεκριμένα...Φτάνω στο κατάστημα όπου και περίμενα αρκετά μέχρι να βρουν το όνομά μου στο πρόγραμμα και απ'ότι είπαν, τους είχαν στείλει λίστα στην οποία εγώ δεν συμπεριλαμβανόμουν. Το προσπερνώ. Συνέντευξη από την υποδιευθύντρια και από μια πιτσιρίκα υπεύθυνη κάτι, η οποία παπαγάλιζε ό,τι της είχαν μάθει αναφορικά με την εταιρεία. Έκανε μπαμ πόσο άπειρη είναι, το πόσο με εκνευρίζουν άτομα που φαίνεται ότι δεν έχουν δουλέψει σκληρά στη ζωή τους και προσπαθούν να σε πείσουν ότι ειναι οκ να κουβαλάς και να ξεφορτώνεις σαν τον είλωτα ένα φορτηγό ΜΟΝΟΣ-Η ΣΟΥ. Χαζή ερώτηση: Τί ξερετε για την εταιρεία μας; Εκεί αρχίζει το νευρικό μου σύστημα να ταράζεται. Μιας και μένω σχετικά κοντά στο κατάστημα, υπέθεσε κιόλας ότι ψωνίζω και από εκεί, ότι παρακολουθώ την πορεία της εταιρείας κτλ κτλ. Φυσικά, γιατί αν δεν ενημερωθώ κάθε πρωί για το πώς πάει το LIdl, η μέρα μου δεν έχει κανένα νόημα. Αυτά ειπώθηκαν απ΄την ανεκδιήγητη υπεύθυνη κάτι, η οποία πάσχιζε να με πείσει για το πόσο γαμάτη είναι αυτή η εταιρεία απέναντι στο προσωπικό της. Πρέπει να είχα πάρει μια έκφραση λες και με πότιζαν λεμόνι. Στη συνέχεια παίρνει το λόγο η υποδιευθύντρια, οκ, πιο προσγειωμένη, μιας και φαντάζομαι ότι θα έχει χρειαστεί να εργασθεί εκεί μέσα. Μου παρουσιάζει την ρουτίνα της ημέρας. Απ'το πρωί μέχρι το βράδυ. Σε κάθε περιγραφή που έκανε, στεκόταν πάντα στο αν έχω κάποια παρατήρηση να κάνω. Και έκανα
 - περισσότερα...
Γρήγοροι ρυθμοί εργασίας, καλές αποδοχές
Πολύ καλή οργάνωση σαν εταιρεία, χρειάζονται βελτίωση στον τρόπο εκπαίδευσης προσωπικού, βασιζόμενοι στο ήδη υπάρχον πρόγραμμα που έχουν αλλά με πιο ρεαλιστική βάση
Αποδοχές
Κατά
Απαιτητικοί ρυθμοί εργασίας
Παρα πολύ καλά όλα
Είναι μια εταιρεία με σαφή προσανατολισμό στην ποιότητα των προϊόντων, στην σωστή εκπαίδευση του προσωπικού της, στην άρτια οργάνωση των καταστημάτων της.
Οποίος έφυγε ούτε απέξω δεν περναει
Εργάστηκα ως σεκιούριτι εκεί στην Κορινθία απαράδεκτοι σαν άνθρωποι σαν συμπεριφορά σαν παιδεία το μόνο που ξέρανε ήταν και είναι το γλυψιμω το ρουφιανιλικη η μη ανάληψη ευθυνών για οτιδήποτε για όλα φταίνε όλοι οι πλην προϊστάμενοι υφησταμενοι το ψάρι βρωμάει απτό κεφάλι ταιριαζει απόλυτα σε αυτήν την εταιρεια
Τίποτα γυφτια
Συνέντευξη στα lidl Κέρκυρας
Πρόσφατα πέρασα από συνέντευξη μέσα σε 5 λεπτά είχα τελειώσει είχα κάνει για μερική απασχόληση κάτι που δεν ισχύει γιατί ποτέ δεν είσαι τετραωρος...Πολύ βαρβαρα ωράρια, υπερωρίες που της μαθαίνεις λίγο πριν σχολασεις και να μπαίνεις στα ψυγεία στους -30 και να πηγαίνεις τα καλοκαίρια της 4 το πρωί και τον χειμώνα της 5 το πρωί ζητάνε χαμάληδες και δούλους και πόστο δεν υπάρχει τα κάνεις όλα ακόμη και ξεφωρτομα φορτηγού για μια γυναίκα αυτό είναι ακοτωμα
Μακριά!
Ειρωνεία, άγχος, έλλειψη ευγένειας από τους προϊσταμένους και συνεχή υπενθύμιση με πλάγιους τρόπους ότι πρέπει να αυξηθεί η παραγωγικότητα σου, αλλιώς...!
Ο μισθός γι'αυτά που προσφέρεις είναι στα όρια του αποδεκτού.
Καλό συναδελφικό κλίμα όλα τα υπόλοιπα αρνητικά
Δούλευα ως πωλητής/ταμίας στην εταιρία.Το μόνο που ευχαριστήθηκα ήταν οι συνάδελφοι μου και το πόσο καλά συνεργαζόμασταν.Από εκεί και πέρα η εταιρία το μόνο που ξέρει είναι να απειλεί να προσβάλει και να μειώνει τον έκαστο υπάλληλο μόνο και μόνο για να βγάλει λίγη παραγωγικότητα παραπάνω για να έχουν καλά "νούμερα" να δείξουν στους από πάνω.Κάκιστη συμπεριφορά από ανώτερους,τα σταντ που βάζαμε τα προϊόντα μονίμως με χαλασμένα ροδάκια και να τα τραβάμε με χίλια ζόρια με τα χέρια ή με κίνδυνο για ατύχημα με παλετοφόρο,μαύρες ώρες,έλλειπες προσωπικό που δεν μπορεί να ανταποκριθεί σε ανάγκες που έχει το έκαστο μαγαζί,κανένας έπαινος καμία αύξηση καμία πρόοδος μόνο επιπλήξεις και "κριτικές συζητήσεις" που σε μέσες άκρες μόνο κριτικές δεν ήταν
Αποθήκες
Γερμανική κουλτούρα έχετε δεί έναν εργαζόμενο τούς να χαμογελά?
Πιεση δουλειας / συνομοσιες προισταμενων με διευθυντες
καλησπέρα εργαστηκα στην εταιρια αυτη 3 ΧΡΟΝΙΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ως απλη ταμιας... στην αρχη τα παρουσιαζουν ολα τελεια για το ποσες ευκαιρίες επαγγελματικές έχουμε κλπ.Εμένα μου προτείναν να ανέβω να γίνω υποδιευθύντρια, προφανώς κανένας δεν με εκπαίδευσε, οι παλιοτερες συναδέλφισσες ήταν τα αποκούμπια της διευθύντριας, μου φωνάζανε με βρίζανε και στην ουσία δεν μου μάθανε τίποτα.η προισταμένη μου ένω ηξερε την κατασταση δεν έκανε τπτ και επομένως έτρεξα μονη μου την εκπαίδευση μου διοτι είχα ανάγκη τα περισότερα χρήματα..ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΥΡΕΣ ΩΡΕΣ ΔΙΧΩΣ ΑΥΡΙΟ....ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ....ΝΤΡΟΠΗ ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ Η ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΜΗ ΗΞΕΡΕ ΤΙΣ ΜΑΥΡΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΠΤ
ΜΙΣΘΟΣ
Κατά
ΑΔΕΙΕΣ/ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ
παραγωγικό περιβαλλον
έχω εργαστεί ως φορτωτης στην αποθήκη αλλά γνωρίζω όλους τους τομεις
Παραγωγικό περιβάλλον σίγουρα αλλά πολύ πιεστικό!Χωράει μεγάλη βελτίωση πιστεύω..
Η Lidl Hellas είναι μια εξαιρετική εταιρία με ευκαιρίες αλλά!Στην γνωριμία μας με το κατάστημα αλλιώς τα είδαμε και αλλιώς είναι στην πράξη.Ρα πράγματα αλλιώς πρέπει να γίνονται και αλλιώς γίνονται (τσαπατσουλιές) λόγω υπερβολικής πίεσης χρόνου. Αν δε έχεις και προϊστάμενό με λανθασμένη κρίση για τις δυνατότητες του υπαλλήλου την δεδομένη στιγμή τότε τα πράγματα γίνονται ακόμη χειρότερα. Ένα παράδειγμα. Δεν γίνεται να κάνεις όλο το κατάστημα ξεχαρτωνιασμα και στρώσιμο ενώ είναι μια μέρα με πολύ κόσμο και είσαι το δεύτερο ταμείο. Πόσο μαλλων να το κάνεις στην αρχή της βάρδιας. Πρώτων δεν προλαβαίνεις γιατί όλο σε φωνάζουν και δεύτερον και να τα καταφέρεις εκτός από το ότι δεν το χεις κάνει άψογα στο κλείσιμο θα ναι πάλι χάλια..Μετά φταις εσύ που έχεις άσχημους χρόνους. Γιατί όλα μετριούνται. Πίεση πολύ και κούραση αλλά με σωστή κρίση και συνεργασία κάτι μπορεί να γίνει σαφώς καλύτερο!
Καλές αποδοχές και τυπικότητα.
Κατά
Πίεση, κούραση και κυλιόμενο ωράριο.
Καταπιεστικο περιβαλλον
Ισως η χειροτερη δουλεια που εχω κανει ποτε.Βαρβαρα ωραρια ασχημες συμπεριφορες,τρωνε τα διαλλειματα χαλια παροχες,απαγορευεται να μιλανε οι υπαλληλοι μεταξυ τους,απαγορευεται μα περπατας πρεπει μονο να τρεχεις,καθε μερα αλλαζουν το προγραμμα χωρις να ενημεροσουν.Αδεια δινουν οποτε θελουν αυτοι χωρις να σε ρωτησουν κι αλλα πολλα που δε θυμαμαι
Βιογραφικό για online
Online αίτηση για βιογραφικό δεν γίνεται, πως θα επικοινωνήσω με κάποιων για εργασία. ;
Διαδιασια προσληψης
Ετυχε να παω για συνεντευξη τον 11/2018 και ειχαν την απαιτηση να παρουσιασω τον εαυτο μου σε λιγα μονο λεπτα.Οι κυριες που μου πηραν την συνεντευξη ηταν ασχετες και τρισαθλιες και αντι να με ρωτουν για εμενα παρουσιαζαν τις ιδιες και την προυπηρεσια τους(λες και με νοιαζε).Ας βρουν καταλληλοτερους ανθρωπους να στελεχωσουν το Ηr διοτι το ψαρι βρωμαει απ το κεφαλι
vollkommen unzufrieden
bei Lidl hatte ich eigentlich eine schlechte Erfahrung
Παραγωγικό περιβάλλον στα καταστήματα
Πολύ καλός εργοδότης, όμως αρκετές αδυναμίες ως προς την ικανότητα των ατομων που την διοικούν. Ενδιαφέρονται προτιστως για τον εαυτό τους και σε δύσκολες καταστάσεις δεν υπερασπιζομαι την ομάδα τους
Παροχές, αξιόπιστος εργοδότης, ευκαιρίες εκπαίδευσης
Κατά
Χαμηλό επίπεδο στελεχών σε ανώτατες θέσεις, δεν υπάρχει επαγγελματική σταθερότητα
Στύρα καί αλαζονική συμπεριφορά
Ποτέ δεν συμβαδίζουν όλα όσα αναφέρονται γραφτά για την κουλτούρα τής εταιρείας, με αυτά που συμβαίνουν στην πράξη
Χρήματα στην ώρα τους
Κατά
Βάρβαρο καί απρόσωπο περιβάλλον εργασίας
4,0
Παραγωγικό εργασιακό περιβάλλον με δυνατότητες εργασιακής ανέλιξης.
Γρήγοροι ρυθμοίί εργασίας κάτω από έντονη πίεση. Πολύ καλές αποδοχές και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον.Καθημερινή συναναστροφή με ανθρώπους διαφόρων ηλικιών που προάγουν την ανταλλαγή απόψεων και τη δημιουργία διαπροσωπικών σχέσεων.
Κατοχυρωμένο προφίλ
Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην Lidl. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.
3,3
Βασισμένο σε 6.018 αξιολογήσεις