Lidl Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Βρέθηκαν 47 ανασκοπήσεις που ταιριάζουν με την αναζήτηση Δείτε και τις 5.252 ανασκοπήσεις
Ταξινόμηση με βάση: Χρησιμότητα | Βαθμολογία | Ημερομηνία
Μακριά!
Πωλητής/Ταμίας (Πρώην Υπάλληλος) –  Ιωάννινα8 Οκτωβρίου 2019
Ειρωνεία, άγχος, έλλειψη ευγένειας από τους προϊσταμένους και συνεχή υπενθύμιση με πλάγιους τρόπους ότι πρέπει να αυξηθεί η παραγωγικότητα σου, αλλιώς...!
Ο μισθός γι'αυτά που προσφέρεις είναι στα όρια του αποδεκτού.
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 2ΌχιΑναφορά
Καλό συναδελφικό κλίμα όλα τα υπόλοιπα αρνητικά
Ταμείας/Πωλητής/Αποθηκάριος (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα27 Σεπτεμβρίου 2019
Δούλευα ως πωλητής/ταμίας στην εταιρία.Το μόνο που ευχαριστήθηκα ήταν οι συνάδελφοι μου και το πόσο καλά συνεργαζόμασταν.Από εκεί και πέρα η εταιρία το μόνο που ξέρει είναι να απειλεί να προσβάλει και να μειώνει τον έκαστο υπάλληλο μόνο και μόνο για να βγάλει λίγη παραγωγικότητα παραπάνω για να έχουν καλά "νούμερα" να δείξουν στους από πάνω.Κάκιστη συμπεριφορά από ανώτερους,τα σταντ που βάζαμε τα προϊόντα μονίμως με χαλασμένα ροδάκια και να τα τραβάμε με χίλια ζόρια με τα χέρια ή με κίνδυνο για ατύχημα με παλετοφόρο,μαύρες ώρες,έλλειπες προσωπικό που δεν μπορεί να ανταποκριθεί σε ανάγκες που έχει το έκαστο μαγαζί,κανένας έπαινος καμία αύξηση καμία πρόοδος μόνο επιπλήξεις και "κριτικές συζητήσεις" που σε μέσες άκρες μόνο κριτικές δεν ήταν
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 19ΌχιΑναφορά
Πιεση δουλειας / συνομοσιες προισταμενων με διευθυντες
ΥΠΕΥΘΥΝΗ (Πρώην Υπάλληλος) –  Άρτα, Ήπειρος15 Ιουλίου 2019
καλησπέρα εργαστηκα στην εταιρια αυτη 3 ΧΡΟΝΙΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ως απλη ταμιας... στην αρχη τα παρουσιαζουν ολα τελεια για το ποσες ευκαιρίες επαγγελματικές έχουμε κλπ.Εμένα μου προτείναν να ανέβω να γίνω υποδιευθύντρια, προφανώς κανένας δεν με εκπαίδευσε, οι παλιοτερες συναδέλφισσες ήταν τα αποκούμπια της διευθύντριας, μου φωνάζανε με βρίζανε και στην ουσία δεν μου μάθανε τίποτα.η προισταμένη μου ένω ηξερε την κατασταση δεν έκανε τπτ και επομένως έτρεξα μονη μου την εκπαίδευση μου διοτι είχα ανάγκη τα περισότερα χρήματα..ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΥΡΕΣ ΩΡΕΣ ΔΙΧΩΣ ΑΥΡΙΟ....ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ....ΝΤΡΟΠΗ ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ Η ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΜΗ ΗΞΕΡΕ ΤΙΣ ΜΑΥΡΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΠΤ
ΜΙΣΘΟΣ
Κατά
ΑΔΕΙΕΣ/ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 76ΌχιΑναφορά
παραγωγικό περιβαλλον
φορτωτης (Πρώην Υπάλληλος) –  Σαλαμίνα11 Ιουλίου 2019
έχω εργαστεί ως φορτωτης στην αποθήκη αλλά γνωρίζω όλους τους τομεις
Παραγωγικό περιβάλλον σίγουρα αλλά πολύ πιεστικό!Χωράει μεγάλη βελτίωση πιστεύω..
Πωλήτρια-Ταμίας (Τωρινός υπάλληλος) –  Κόρινθος17 Ιουνίου 2019
Η Lidl Hellas είναι μια εξαιρετική εταιρία με ευκαιρίες αλλά!Στην γνωριμία μας με το κατάστημα αλλιώς τα είδαμε και αλλιώς είναι στην πράξη.Ρα πράγματα αλλιώς πρέπει να γίνονται και αλλιώς γίνονται (τσαπατσουλιές) λόγω υπερβολικής πίεσης χρόνου. Αν δε έχεις και προϊστάμενό με λανθασμένη κρίση για τις δυνατότητες του υπαλλήλου την δεδομένη στιγμή τότε τα πράγματα γίνονται ακόμη χειρότερα. Ένα παράδειγμα. Δεν γίνεται να κάνεις όλο το κατάστημα ξεχαρτωνιασμα και στρώσιμο ενώ είναι μια μέρα με πολύ κόσμο και είσαι το δεύτερο ταμείο. Πόσο μαλλων να το κάνεις στην αρχή της βάρδιας. Πρώτων δεν προλαβαίνεις γιατί όλο σε φωνάζουν και δεύτερον και να τα καταφέρεις εκτός από το ότι δεν το χεις κάνει άψογα στο κλείσιμο θα ναι πάλι χάλια..Μετά φταις εσύ που έχεις άσχημους χρόνους. Γιατί όλα μετριούνται. Πίεση πολύ και κούραση αλλά με σωστή κρίση και συνεργασία κάτι μπορεί να γίνει σαφώς καλύτερο!
Καλές αποδοχές και τυπικότητα.
Κατά
Πίεση, κούραση και κυλιόμενο ωράριο.
Καταπιεστικο περιβαλλον
Πωλητης ταμειας (Πρώην Υπάλληλος) –  Κέρκυρα, Ιόνια Νησιά17 Μαΐου 2019
Ισως η χειροτερη δουλεια που εχω κανει ποτε.Βαρβαρα ωραρια ασχημες συμπεριφορες,τρωνε τα διαλλειματα χαλια παροχες,απαγορευεται να μιλανε οι υπαλληλοι μεταξυ τους,απαγορευεται μα περπατας πρεπει μονο να τρεχεις,καθε μερα αλλαζουν το προγραμμα χωρις να ενημεροσουν.Αδεια δινουν οποτε θελουν αυτοι χωρις να σε ρωτησουν κι αλλα πολλα που δε θυμαμαι
Βιογραφικό για online
Ταμείο (Πρώην Υπάλληλος) –  Ξάνθη, Ανατολική Μακεδονία και Θράκη27 Απριλίου 2019
Online αίτηση για βιογραφικό δεν γίνεται, πως θα επικοινωνήσω με κάποιων για εργασία. ;
Διαδιασια προσληψης
None (Πρώην Υπάλληλος) –  Ελευσινσ5 Μαρτίου 2019
Ετυχε να παω για συνεντευξη τον 11/2018 και ειχαν την απαιτηση να παρουσιασω τον εαυτο μου σε λιγα μονο λεπτα.Οι κυριες που μου πηραν την συνεντευξη ηταν ασχετες και τρισαθλιες και αντι να με ρωτουν για εμενα παρουσιαζαν τις ιδιες και την προυπηρεσια τους(λες και με νοιαζε).Ας βρουν καταλληλοτερους ανθρωπους να στελεχωσουν το Ηr διοτι το ψαρι βρωμαει απ το κεφαλι
vollkommen unzufrieden
Geschäftsführer (Πρώην Υπάλληλος) –  Θεσσαλονίκη4 Μαρτίου 2019
bei Lidl hatte ich eigentlich eine schlechte Erfahrung
Παραγωγικό περιβάλλον στα καταστήματα
Area Manager (Πρώην Υπάλληλος) –  Θεσσαλονίκη24 Φεβρουαρίου 2019
Πολύ καλός εργοδότης, όμως αρκετές αδυναμίες ως προς την ικανότητα των ατομων που την διοικούν. Ενδιαφέρονται προτιστως για τον εαυτό τους και σε δύσκολες καταστάσεις δεν υπερασπιζομαι την ομάδα τους
Παροχές, αξιόπιστος εργοδότης, ευκαιρίες εκπαίδευσης
Κατά
Χαμηλό επίπεδο στελεχών σε ανώτατες θέσεις, δεν υπάρχει επαγγελματική σταθερότητα
Στύρα καί αλαζονική συμπεριφορά
Χειριστής ανυψωτικων μηχανημάτων (Πρώην Υπάλληλος) –  Θήβα8 Φεβρουαρίου 2019
Ποτέ δεν συμβαδίζουν όλα όσα αναφέρονται γραφτά για την κουλτούρα τής εταιρείας, με αυτά που συμβαίνουν στην πράξη
Χρήματα στην ώρα τους
Κατά
Βάρβαρο καί απρόσωπο περιβάλλον εργασίας
4,0
Παραγωγικό εργασιακό περιβάλλον με δυνατότητες εργασιακής ανέλιξης.
Ταμίας-Πωλητής (Τωρινός υπάλληλος) –  Αθήνα10 Ιανουαρίου 2019
Γρήγοροι ρυθμοίί εργασίας κάτω από έντονη πίεση. Πολύ καλές αποδοχές και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον.Καθημερινή συναναστροφή με ανθρώπους διαφόρων ηλικιών που προάγουν την ανταλλαγή απόψεων και τη δημιουργία διαπροσωπικών σχέσεων.
Άμα δεν θες προσωπική ζωή είσαι στο σωστο μέρος
Υπάλληλος (Πρώην Υπάλληλος) –  Τρίκαλα, Θεσσαλία24 Δεκεμβρίου 2018
Το να κάθεσαι σαν στέλεχος πάνω από 10 ώρες θεωρείτε υποχρέωση εφ όσον χρειαστεί ...το κακό είναι ότι χρειάζεται πολλές φορές ..είχα δεχτεί εμεσες απειλές ότι θα κινδύνευε η θέση μου αν ζητούσα να δουλεύω ανθρώπινες ώρες ...τότε έκανα την πάπια και συνέχιζα (μεγάλο λάθος ) .στην τελική αναρωτιέμαι πολλές φορές γιατί καθόμουν τόσο καιρό σε αυτήν την εταιρεία και δεν έφυγα ποιο νωρίς (10χρονια )..στα στέλεχοι ισχύει hire and fire όπως στην Αμερική ,το πρωί είσαι εκεί και το απόγευμα ψάχνεις για νέα δουλειά ..βαρέθηκα να βλέπω συναδέλφους να φεύγουν και να αναρωτιέμαι ποτέ θα είναι η σειρά η δικιά μου ,γιαυτο και έφυγα από μόνος .βέβαια κάτω από το φάσμα της κρίσης δεν νομίζω ότι είναι η μόνη εταιρεία που λειτουργεί έτσι ..συνάδελφοι που το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να επιρρίπτουν την ευθύνη ο ένας στον άλλον ..»μακριά από εμάς και ας είναι όπου θέλει το σφάλμα «..βέβαια αυτό έχει και να κάνει με τον φόβο της απολησης που πάντα ήταν στο μυαλό μας (χωρισ Κανένα συγκεκριμένο λόγο )..πολλες διαδικασίες οι οποίες στην ουσία αντί να κάνουν την δουλειά πιο εύκολη την κάνουν ποιο πολύπλοκη ...ασε που βαριέσαι να συμπλημωνεις χαρτιά για τις διαδικασιες ..να πω και ένα καλό :ο μισθός τότε ήταν αρκετά πάνω από τον μέσο όρο της αγοράς (γιαυτο και καθόμουν εκεί )...εξέλιξη συνήθως μόνο αν είσαι στις πωλήσεις ,οι υπόλοιποι έμεναν στάσιμοι(εξετάσεις επιβεβαιώνουν τον κανόνα )..επίσης υπήρχαν αρκετες εκπαιδεύσεις και σεμινάρια ..
Μισθος
Κατά
Ώρες εργασίες, άνθρωπο είναι μόνο νούμερα
ΜΗ Αξιοκρατική Εταιρεία
ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ (Πρώην Υπάλληλος) –  ΠΑΤΡΑ22 Δεκεμβρίου 2018
Καλησπέρα σε όλους τους αναγνώστες
θα ήθελα να ανεφερθω και εγώ σε αυτό το κομμάτι αξιολογήσεις διότι έχω μια εμπειρία 9 ετών με καλές και κακές αναμνήσεις .
Η εταιρεία σαν Μοντέλο, Αρχές,Θεσμούς ,είναι σούπερ για τα μαθησιακά δεδομένα και αναφέρομαι έτσι γιατί θέλω να πω πως υπάρχουν και διδάσκονται στα χαρτιά μόνο ,στην πράξη απέχει, το πρότυπο Μοντέλο ερχόμενο από την Γερμανία σε όλη την Ευρώπη είναι σωστό ,όμως υπάρχει ένα μεγάλο ΑΛΛΑ..
Σε κάθε χωρά υπάρξεις της εταιρείας υπάρχει μια διοίκηση,με πρόεδρο αντιπρόεδρο και ούτω καθεξής..η κάθε χωρά λειτουργεί και είναι Ανεξάρτητη ως προς την Διοίκηση,ομως θα πρέπει να λειτουργεί βάση του υιοθετημένου μοντέλου Γερμανίας.
Εδω αρχίζει να χαλάει λίγο έως πολύ θα έλεγα η νοοτροπία του Ελληνα στο να ασκεί διοίκηση και αυτό το έχω καταλάβει τα τελευταία 3 χρονιά,δούλεψα και συνεργάστηκα με πολλούς προισταμενους ,υφισταμένους ,γραφεία,σαφώς και υπάρχουν αξιόλογοι και άτομα που ήταν καταξιωμένα άλλα δεν είναι άλλο πια γιατί όμως ?
η τρέχων διοίκηση τα τελαιυταια 3 χρονιά είναι για τα κλάματα εδώ αρχίζουν και φαίνονται,πολύ αισθητά η νέα διοικητική γραμμη της εταιρείας,που την καταλαβαινουν μόνο όση εργάζονται,
Κυρίαρχη η πολίτικη του θα σε πατήσω για να πάω μπροστά εγώ,
θα σε απολυσω γιατί εχω τους λογούς μου και φυσικά με ευνοούν,η το αντιθετο θα προσλάβω αυτόν που θέλω γιατί έχω πάλι τους λόγους μου , αυτό το θέμα είναι πολύ έντονο και αυτό έγινε και γίνετε πολύ έντονα από μια χρονιά όπου οι προϊστάμενοι όπου διοικούν,είναι από τα ίδια μεροι και εύλογο και επόμενο είναι να έχουν γνωστούς ,φίλους,συγγενής και πάει παραπέρα
  περισσότερα... ,άρα μην ερωτησθαι με ποια κριτήρια προσλαμβανουν στα καταστήματά τους ... αυτό λέγεται..δεν είμαι αξιόλογος ,αξιοκρατικός, δεν ειμαι ο καλύτερος εργοδότης κάθε χρόνο ,αυτά μόνο στην διαφήμιση,διαφήμιση είναι η εταιρεία την πληρώνει αυτή αυτοπροβαλαιτε
δεν υπάρχει ο Ανθρωπινός Παράγοντας ,από την μεριά μόνο των
προϊσταμένων και γενικά από την εταιρεία,διάβασα στα σχόλια πως παρέχεται ιδιωτική περίθαλψη από μεριά εργοδότη και είναι στα συν της εταιρείας ,ναι φυσικά γιατί η κατάσταση στα καταστήματα έχει ξεφύγει ,οι απαιτήσεις πολύ μεγάλες οι στοχοι για να καταφέρεις την εργασία σου ει ναι μηδαμινοί,χρονομέτρησε,βάρος,ταχύτητα,συμπεριφορά,αυτά όλα σε κάνουν να πηγαίνεις στον γιατρό ανά πολύ τακτικά διαστήματα,θα ήθελα πραγματικά να γίνει μια στατιστική μέτρηση ,για το πόσο συχνά επισκεπτονται η εργαζόμενοι τις lidl τον γιατρό τους,πιστέψτε με πολύ συχνά,δεν υπάρχει έπαινος επιβράβευση,για την εργασία σου ,είναι ευνοείτο για αυτούς ,σου δημιουργούν το συναίσθημα οτι σε πληρώνω για να το κάνεις,στο λένε κιόλας με την φράση τύπου
αυτό το μηνά σε αφήσαμε απλήρωτο ?υπάρχουν πολλά γεγονότα και υπάρχουν πολλοί που ξέρουν άλλα δεν μιλούν γιατί έχουν ανάγκη την
εργασία ,έχουν ανάγκη τα χρήματα..ο εννοώ νοεί τω .....
κυριαρχεί ο Φόβος στα καταστήματα,οι πωλητές δεν μιλάνε ,τα στελέχη ,έχουν την εξουσία και ο έχων εξουσία( δεν το λέω παρακάτω) .... δέρνει.
μια γενική εικόνα είναι πως δεν αξίζει δίνει μεγάλη σημασία στην εικόνα της η εταιρεία, και για αυτό η διαφημίσεις είναι πολύ συχνές ,
διαφήμιση είναι είπαμε την πληρώνουν αλίμονο...
σε αυτούς που θέλουν να εργαστούν ας ρωτήσουν πρώτα έναν υπάλληλο που εργάζεται ήδη και μετά να κάνουν την κίνηση...
  λιγότερα
ΜΗΔΕΝ
Κατά
ΠΟΛΛΑ
περιβαλλον φιλικο με κουζινα και χωρο αναπαυσης προσωπικου
ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΤΑΜΙΑΣ (Πρώην Υπάλληλος) –  Λάρισα3 Οκτωβρίου 2018
Πολυ καλες αποδοχες βελτιστο κλιμα εργασιας οι παροχες εξαιρετικες με ιδιωτικη ασφαλεια ζωης .μια τυπικη μερα ειναι αγχωτικη με αρκετη σωματικη κουραση αλλα με πολυ συναδελφικοτητα
αποδοχες παροχες
Κατά
βαρος χρονομετρηση
Καλο εργασιακό περιβάλλον
Πωλητής -Ταμίας (Πρώην Υπάλληλος) –  Ελλάδα21 Σεπτεμβρίου 2018
Είναι μια σοβαρή και σωστή εταιρεία ,με προοπτικές εξέλιξης .
Κουπόνια για αγορές στα super market lidl
Κατά
Όχι σταθερό ωράριο
Πιεστικό περιβάλλον με συνεχείς επιπλήξεις
Ταμίας (Τωρινός υπάλληλος) –  Αλεξανδρούπολη, Ανατολική Μακεδονία και Θράκη20 Σεπτεμβρίου 2018
Πολυ πιεση, οι παλιοι φερονται πολυ ασχημα στους νεους. Ανίκανοι διευθυντές που μολις δουν πτυχιούχο φοβούνται κ πεφτουν να τον φανε. Αδικίες συνεχώς κ δεν βρίσκεις το δικιο σου.
Χρηματα
Κατά
Πιεση, υψηλές απαιτήσεις
Βαρια δουλεια,πολλες ωρες
ΤΑΞΙΝΟΜΙΤΗΣ-ΑΠΟΘΗΚΑΡΙΟΣ (Τωρινός υπάλληλος) –  Αττική17 Αυγούστου 2018
-Χωρις προοπτικες για εξελιξη
-Λογο της μεγαλης παραγωγικοτητας και των λιγων ατομων,οι ωρες εργασιας ειναι υπερβολικα πολλες για το συγκεκριμενο ποστο
-Ως προς το περιβαλλον εργασιας,υπαρχει συνενοηση,καλη διαθεση για βοηθεια
ΔΩΡΟΕΠΙΤΑΓΕΣ-ΚΟΥΠΟΝΙΑ
Κατά
ΜΕΙΩΣΗ ΜΙΣΘΟΥ
Στην χαλεπα εξαιρετικες συνθηκες
ΤΑΜΕΙΟ ΠΩΛΗΤΗΣ (Πρώην Υπάλληλος) –  Χανιά11 Ιουλίου 2018
Στο καταστημα της χαλεπας οι συνθηκες εργασιας ηταν αψογες..Στο καταστημα των μουρνιων ηταν απαραδεκτες.
ΣΤΗΝ ΧΑΛΕΠΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΜΕ ΙΚΑΝΟΤΑΤΟ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ
Κατά
ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΕΝΤΟΝΗ ΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ
σκληρη εργασια απιστευτη πιεση-ανοργανωτοι
Καθαριστής (Τωρινός υπάλληλος) –  Πελοπόννησος16 Ιουνίου 2018
7 Χρονια σε μια δουλεια, που λογο οικονομικων προβληματων ανεχομαι και αντεχω.Ζητανε το ακατορθωτο, να καθαριζεις μεσα σε 2-2,30 ωρες ενα καταστημα 700τμ και βαλε + αποθηκη αλλα 700τμ γραφεια + τουαλετες + παρκινγκ 4.000τμ .Με σπασμενες μπυρες, μελια κρασια και οτι αλλο μπορει να λερωσει σε ενα σουπερ μαρκετ.
Μου εχει ζητηθει αρκετες φορες να χτυπησω καρτα και να συνεχισω την εργασια μου απο απαραδεκτους προισταμενους.Ευτυχως τα τελευταια χρονια ''ξυπνησα'' και τους το κοψα.Τωρα αν δεν προλαβω και ''καιγονται'' μου κανουνε ''χαρη'' και μου δινουνε 20 λεπτα υπερωρια για να τους καθαρισω!!!Διαφορετικα ουρλιαζουνε να φυγω. Ολοι οι ακριβοπληρωμενοι [διευθυντης -προισταμενοι]κανουνε ατελειωτες υπερωριες χωρις κανενα προβλημα. ""Ακριβοι στο πιτουρο και φθηνοι στο αλευρι". Βεβαια οταν περιμενουμε 'επισκεψεις' ξαφνικα ειμαι υποχρεωμενη απο 2ωρη να γινω και 5ωρη για να καθαρισω και την παραμικρη γωνια μαζι με τα συνεργεια καθαρισμου.ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΣΗ!!!! ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ!!!
μισθος στην ωρα του, καρτα μμμ
Κατά
σκληρη εργασια, πιεση, εκμεταλευση.
Κατοχυρωμένο προφίλ

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην Lidl. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

3,3
Βασισμένο σε 5.252 αξιολογήσεις