Lidl

Lidl Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Αξιολογήστε αυτή την εταιρία

Ταξινόμηση με βάση

ΧρησιμότηταΒαθμολογίαΗμερομηνία
Βρέθηκαν 89 αξιολογήσεις που αντιστοιχούν στην αναζήτησηΔείτε και τις 8,279 ανασκοπήσεις

Γρήγοροι ρυθμοί εργασίας οι οποίοι για κάποιους μπορεί να είναι απαιτητικοί και αγχωτικοί

Επιλεγμένη αξιολόγηση Indeed

Επιλέχθηκε ως πιο χρήσιμη από την Indeed
Πολύ καλή εταιρεία ως προς την χρηματική ανταμοιβή των υπαλλήλων της. Υπάρχει συχνά μεγάλος ανταγωνισμός ανάμεσα στους υπαλλήλους για την ανέλιξη τους.

Πολύ καλή εταιρεία ως προς την χρηματική ανταμοιβή των υπαλλήλων της.

Κατά

Απαιτήσεις ανάλογες της ανταμοιβής.

Αγχος

Ωραρια χαλια πολυ πιεσηΚακη συμπεριφορα διακρισεις

Κακό περιβάλλον

Άνθρωποι σε λάθος θέσεις οι οποίοι πάντα έχουν δίκιο

Για τα σημερινά δεδομένα καλό μισθό

Κατά

Κακό περιβάλλον

Διαίρει και βασίλευε μεταξύ εργαζομένων..

Φτωχοί σε management.. Έχουν τους εργαζόμενους σκλάβους, έχουν υπεύθυνους αμόρφωτους, ανθρωποφαγία μεταξύ εργαζομένων από τους υπεύθυνους.. Να Δουλευεις σαν χαμαλης για να είσαι στην κλίκα αλλιώς εκτός κλίκας, με υποτιμητικά σχόλια για την εργασία, κουτσομπολιό μόνο κουτσομπολιό.. Η κλίκα αραχτή και οι σκλάβοι δουλειά...

Μισθός και δωροεπιταγές

Κατά

Όλα, εργασιακός μεσαίωνας αυτό χαρακτηρίζει την Λιντ....

Δεν αξίζει.

Τρελό χαμαλίκι πολλά κιλά καθημερινά πολλά πόστα ταυτόχρονα και αλίμονο αν κάποιος πιστέψει τις διαφημίσεις που θα δεί στην τηλεόραση!Αυτά περι καλύτερου εργασιακού περιβάλλοντος είναι πραγματικά να αναρωτιέσαι που,στην Ουγκάντα;;;Ακόμη και οι αποδοχές καμία σχέση με αυτά που τάζουν μιλάμε για μαγική εικόνα μην πιστεύετε τίποτα τα δε κριτήρια που ζητάνε πλέον ξεπερνούν τα κριτήρια για εργασία σε σούπερ μάρκετ αν τα πληρείτε μπορείτε άνετα να κυνηγήσετε καλύτερες θέσεις εργασίας.Περιφερειακοί και Επιθεωρητές ύφος και τουπέ τρελό,ρουφιανιλίκι πολύ που ενθαρρύνεται κιόλας,μιζέρια,κούραση και απάλευτες βάρδιες που για να σου εξασφαλίσουν αξιοπρεπές εισόδημα οφείλεις να ξεπερνάς το 8ωρο κατα πολύ αν είσαι μερικής απασχόλησης,αν είσαι πλήρους και σε θέση ευθύνης οφείλεις να κάθεσαι οικειοθελώς κανα 2ωράκι χαλαρό.Διευρυμένο ωράριο και Κυριακάτικη απασχόληση το κερασάκι στην τούρτα...Δεν αξίζει η εργασία στην LIDL λυπάμαι που το λέω αλλά όλοι στο ψάξιμο βρίσκονται για κάτι καλύτερο.

Αποφύγετε την εργασία σε αυτό το μέρος

Θέλεις να τα ακούς καθημερινα, να κανεις δέκα πράματα ταυτόχρονα, να κουβαλάς από το πρώτο μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο, να ζεις καθημερινά εργασιακό εκφοβισμό, να αποκτήσεις ψυχολογικά προβλήματα και όλα αυτά χωρίς προσωπική ζωή; Τότε προχώρα!

Τυπικότητα εργοδότη

Κατά

Εργασιακό περιβάλλον, κουβάλημα, μη ύπαρξη πόστου, συνεχής αλλαγές ωραρίου, δολοπλοκίες, εκφοβισμός

Σκληρη πραγματικοτητα

Αυτό που έχω να πω σε όποιον ενδιαφέρεται είναι ότι δεν έχει καμμια σχέση η θεωρία με την πραγματικοτητα.Στα θετικά είναι, ότι μαθαίνεις να εργαζεσαι σε ένα πολυ γρήγορο περιβαλλον, μπαινεις στη λογική της παραγωγικοτητας καθώς επίσης και η τυπικότητα του εργοδότη σε ότι αφορά πληρωμη, δώρα κλπ. Επισης υπαρχει προγραμμα εκπαιδευσης που ΔΕΝ τηρείται στο απολυτο, όμως είναι μια θετική εμπειρια. Είναι μεγάλο σχολείο και θα συναντήσεις ανθρωπους που θα σε βοηθησουν (ελαχιστοι) και άλλους διπροσωπους (οι περισσοτεροι)Ωστόσο τα τα αρνητικά ειναι πολλα. Ξεχάστε αυτά που βλεπετε στις διαφημίσεις, ακριβώς το αντίθετο και στη χειρότερη του μορφή. Άλλωστε, ποσες εταιρείες ξέρετε να διαφημίζουν χαμόγελα καθημερινά; Στη καθημερινότητα έρχεσαι αντιμέτωπος/η με φωνές, κριτικές συζητήσεις, αφορητη πιεση (μόνο αν το ζήσεις το καταλαβαίνεις) που σε πολλες περιπτώσεις είναι εξοντωτική. Τα κανεις όλα μέσα στο κατάστημα. Πολλή και βαριά χειρωνακτική δουλειά. Προσωπική ζωη δεν υπάρχει ούτε επιβράβευση. Η κουραση είτε ψυχολογική είτε σωματική είναι απίστευτη και δεν είμαι βέβαιος αν τα χρήματα (λίγο καλυτερα σε σχέση με τον ανταγωνισμό αλλά λιγότερα σε σχέση με τις παλιες συμβάσεις) αξίζουν τον κόπο μιας και η ζωή σου περιστρεφεται γυρω απο την εταιρεία με αλλαγές στο προγραμμα ή υπερωρίες αν χρειαστεί (τις πληρωνουν όμως μέχρι τελευταίο ευρώ) Η εταιρεία δεν απευθυνεται σε όλους, χρειάζεται γερό στομάχι, υπομονή και θυσίες. Η συμβουλή μου είναι εάν ενδιαφέρεσαι να το ψάξεις καλά.

Διατακτικες τροφιμων, πληρωμηστην ωρα

Κατά

Ολα τα άλλα

Πολυ γρήγορο και αγχώδης περιβάλλον

Σε καμία περίπτωση καλύτερος εργοδότης όσον αφορά εργασία στα καταστήματα! Πολυ κουβαλημα και άγχος. Κυριολεκτικά είσαι ολες τις ώρες εργασίας σου στο ποδι και τρεχεις κι δεν φτάνεις. Οι απαιτήσεις ειναι παρα πολλες και η σωματική κούραση πολυ μεγαλη. Εργαζόμουν σαν υποδιευθυντης όπουτα καθήκοντα της θέσης ειναι φορτωμα, ταμείο και οτι αλλο προκύψει. Δεν αξίζει παρα τις καλες αμοιβες που δίνουν.

Μακρια μακρια μακρια

Αν εχεις ορεξη να κουβαλας σαν χαμαλης οση ωρα εισαι στη δουλεια χωρις σταματημο και να σε κραζουν απο πανω εισαι στην καταλληλη εταιρεια αν εισαι ρουφιανος γλυφτης γλυτσας και σκλαβος θα πας πολυ μπροστα ο χειροτερος εργοδοτης ολων των ετων και οχι ο καλυτερος οτι βλεπετε στις διαφημησεις το ακρως αντιθετο γινεται εφυγα και ησυχασα

Κανενα

Κατά

Ολα οσα ειπα

Άγχος βαρος

Πρέπει να είσαι πολύ γρήγορος, τρέχεις και δεν φτάνεις. Πολύ βάρος δεν ξεχωρίζουν αν είσαι άντρας η γυναίκα. Πολύ άγχος για να τα προλάβεις μέσα σε ένα 4.

Πληρώνουν στην ώρα τους, ακόμα κ τα 10 λεπτά παραπάνω αν κάτσεις!!

Κατά

Βάρος, άγχος, πίεση χρόνου κ καθόλου βοήθεια

Θα ηταν πολυ καλη εργασια, η μπορει να γινει αν εχεις υπομονη.

Δυστυχως ξεκινανε ολοι 3ημεροι 4ωροι, μετα 5ημεροι 4ωροι, και αν κατσεις αρκετα γινεται 8ωρος.Προφανως αυτο σημαινει μισο ενσημο για οσο εισαι ετσι.Απολαβες θα υπαρχουν λογω υπερωριων, ομως κοιτανε να τις κοψουν και αυτες, οποτε συνολικα θα ελεγα οτι μονο αν εχεις σκοπο να ανεβεις θεση κατσε εκει, αν θες κατι απλο καλυτερα να κοιταξεις αλλου.

Καλο κλιμα, συνεργασια, κατανοηση.

Κατά

Μισο ενσημο, λιγες αποδοχες σαν 3ημερος.

Μακριά

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι είδους εταιρία εξουσιοδότηταν για να λάβουν το βραβείο καλύτερου εργοδότη στην Ελλάδα. Μόνο αυτό.

Κανένα

Κατά

όλα

Παραγωγικό περιβάλλον

Καλή εταιρεία, πολύ απαιτητική και στρεσσογόνα η συμπεριφορά ορισμένων προϊσταμένων! Άψογη συναδελφικότητα μεταξύ των εργαζομένων!

Καλή εκπαίδευση, καλές αποδοχές!

Κατά

Πίεση στο χρόνο, πολλές αρμοδιότητες, βαριά χειρονακτική εργασία

Μακρια

Μην κοροϊδεύετε τον κόσμο.πρόκειται για την χειρότερη εταιρία που μπορεί να εργαστεί κάποιος μακράν,αφόρητη πίεση απίστευτες φωνές,απειλές πως αν δεν κανείς οτι σου πουν στο χρόνο που σου λένε θα χάσεις τι δουλειά σου,για 400 ευρώ σε στύβουν σα λεμονόκουπα ανάλογα με την κατοικία σου σε βάζουν στο πιο μακρινό κατάστημα που μπορούν.θελουν να κάνεις 20 δουλειές ταυτόχρονα. ταμείο πρέσα αποθήκη φόρτωμα εξυπηρέτηση πελατών καθαριότητες κλπ . διάλειμμα δεν κανείς πότε γιατί όπως λένε δεν βγαίνει στο χρόνο.βάζεις το 100% σου και πάλι σε θεωρούν αργό ..επιπλήξεις για ψίλου πήδημα χωρίς λόγο.πρωην υπάλληλος(ευτυχώς)μακριά μακριά μακριά!υπάρχουν πολύ καλύτερες εταιρίες στον κλάδο να εργαστεί κάποιος!

Κατά

ΟΛΑ ΚΑΤΑ

Επιπεδο δαπεδο

Απορω πως μια τετοια εταιρια προσλαμβανει σε διευθυντικες θεσεις ανθρωπους τοσο χαμηλου επιπεδου,νομιζω πως χρειαζεται να κανει μια πιο σοβαρη αξιολογηση υπαλληλων και ειδικα παλαιων ,που εχουν μπει στην εταιρια με λαθος κριτηρια.Θα επρεπε να λαμβανει σοβαρα την παιδεια και τον πραγματικο χαρακτηρα των υπαλληλων γιατι αυτο ειναι που φαινεται στον πελατη.Ισως θα επρεπε μερικους να τους περναει κι απο διαφορα ψυχολογικα τεστ.Χρειαζεται επειγοντως ανανεωση ανθρωπων που νομιζουν οτι ειναι δημοσιοι υπαλληλοι και οικειοποιουνται της θεσης που τους εχει δοθει εναντια στις αρχες και τους κανονες της ιδιας της εταιριας.Λυπαμαι πολυ

Πολλα

Κατά

Κακη συνεργασια, εως καμια

Παραγωγικό περιβαλλον

Θεωρώ ότι είναι μια εργασία που μπορεί να σου παρέχει ικανοποιητικό μισθό.. Απλά οι ρυθμοί είναι λίγο αυξημένοι και σου δημιουργείται αγχος

Ικανοποιητικος μισθός και δωρεάν κουπόνια για να ψωνισεις

Κατά

Πολλές αρμοδιότητες ταυτοχρονα

Χωρίς Αύριο ....

πλέον σε ότι αφορά την αυτοπροβολή της η ιδια εταιρεία και τον τρόπο που αναδυκνειεται με αηδιάζει εντελώς, όταν βιώνεις και ζεις το εντελώς αντίθετο στην αλαζονική πραγματικότητα ανατριχιάζεις ποσο σταχτή ρίχνουν στα μάτια του κόσμου, για να τους προσελκύσουν, βίωσα και βιώνουν ακόμα εργαζόμενοι εργασιακά ΜΠΟΥΛΙΝΓΚ με ένα τρόπο που καταλαβαίνεις και νιώθεις ταυτόχρονα, εργάστηκα εδωσα ολο τον εαυτο μου ,σε οποία πρόκληση για το επαγγελματικο μου προφίλ για το καλύτερο που υποτίθεται θα πας μπροστά (μπουρδες) με ωρες εργασίας προσηλωμένος στο στοχο για το καλύτερο αποτέλεσμα, και ποιο ήταν το τίμημα? η έξοδος από την εταιρεία με τρόπο όμορφο "μπουλινγκ" τι να Πρώτο θυμηθώ προϊστάμενοι να έρχονται στο κατάστημα να ελέγχουν την εργασία σου (και καλα)..αλλά να σε έχουν σε ένα δωμάτιο γραφείου 3χ2 6 τετραγωνικά 5 άτομα αυτοί και εγώ μαζί εξι άτομα κολλημένος εγώ στο τοίχο κυριολεκτικά να σε βλέπουν 10 μάτια και ενας να μιλάει με ερωτήσεις και σε οποίες δεν ήξερα χλευάζανε οι αλλοι και γελούσαν κάτω από τα μουστάκια τους ...να ελέγχουν και καλα την ποιότητα του μανάβικου απο δικο τους παλι εργαζομενο και καλα εσωτερικος ελεγχος λέγεται η θέση αυτή και συγκεκριμένα να μου λέει και να μου βάλει στο μυαλο ότι ένα σκόρδο από το μανάβικο που εξωτερικά είναι ολοκάθαρο ,κατάλευκο ,έσπαγε μια ,μια την σκελήθρα για να δει μέσα στίγματα μαύρα αν υπήρχαν ,πηρε ολο το κιβώτιο 5 κιλα στην αποθήκη και τα έσπαγε ένα, ένα φυσικά μετα απο το ψυχολιγικο και υπομονετικά άρρωστο προφίλ του γιατι ο στοχος του ηταν να βρει κατι να γράψει και να βαθμολογηθώ αρνητικά, όταν προϊστάμενος μου είναι σε -

μηδεν

Κατά

πολλα

Κοροϊδία εκμετάλλευση καταπάτηση εργατικών δικαιωμάτων

Οι τύποι είναι ανεκδιήγητοι ,βάζουν αγγελία-δόλωμα για 4ωρη απασχόληση πωλήτριας ενώ ουσιαστικά ζητάνε χαμάλη-σκλάβο να ξεφορτώνει μόνος-η/του-της ένα φορτηγό 5 ή ώρα το πρωί!!! .Η πλάκα είναι πως χαραμάς 2 ώρες από την ζωή σου υποβαλλόμενος-η σε κάτι ηλίθια τεστ με ερωτήσεις που παραπέμπουν σε διοικητική θέση, και πρέπει να συμπληρώσεις έκθεση για τον εαυτό σου παρακαλώ θαρρείς και δίνεις εξετάσεις για την Νάσα ,ενώ ουσιαστικά αυτό που θέλουν είναι χέρια!!.Έχουν την απαίτηση να σηκώνεις κατά μέσο όρο 20-25 κιλά φορτίο μόνη αδιαφορώντας αν είσαι μια λεπτοκόκκαλη γυναίκα των 48 κιλών πράγμα που σημαίνει ότι πρέπει να σηκώνεις τα μισά του βάρους σου.Σε εκπαιδεύουν με εκπαιδευτή-επιτηρητή 5 εβδομάδες σε όλα τα πόστα (ούτε για κομάντο να πήγαινες) και αν αποτύχεις απλώς τον πούλο,αν πετύχεις προσλαμβάνεσαι με σύμβαση αορίστου χρόνου για να έχουν πάλι την ευχέρεια να σε ξεφορτωθούν όταν θα δούνε ότι πλέον δεν τους κάνεις.Μείνατε μακρυά ειδικά αν είστε γυναίκες

Λυπάμαι δεν βρήκα πλεονέκτημα το οτι παρέχεται μισθός το θεωρώ δεδομένο για κάθε εργασία

Κατά

Κοροϊδία εκμετάλλευση

Χρονομέτρηση, πίεση, κάθε μέρα παραπάνω ευθύνες!!

Στο θέμα αποδοχών, αδειών και ρεπό είναι καλύτερα απο αλλα σούπερ μάρκετ και έχεις καλύτερη αντιμετώπιση που έχεις από ανώτερους γιατί πιέζονται απο τους απο πανω να ειναι πιο ευγενικοί με το προσωπικό και μάλιστα μπροστά σε κόσμο.. Όμως η πίεση είναι τεράστια χρονομέτρηση (αληθινή), πολλά πόστα ταυτόχρονα,ανέφικτοι στόχοι, πρέπει να κάνεις τόσο γρήγορα που για πχ.στα ταμεία πολλοί πελάτες σου λενε πιο σιγά δεν προλαβαίνω (ασέβεια προς τον πελάτη)σε λίγο θα τα πετάμε στο πάτωμα για πιο γρήγορα.. Αξιολόγηση και επιπλήξεις συνέχεια πχ.μεταμφιεσμένοι ή όχι υποτιθέμενοι πελάτες που κρύβουν μικροπράγματα στα κουτιά και στο καρότσι που πρέπει να τα δεις αναλυτικά αλλα χωρίς καθυστέρηση, πρόγραμμα που αλλάζει συνεχώς και κατα τη διάρκεια της εβδομάδας χωρίς προειδοποίηση γιατί είναι ευθύνη σου και αυτό, ποτέ δεν θα είσαι όσο αρκετά καλός χρειάζεται έτσι θα σού λενε με δικαιολογία οτι το κάνουν για το καλό σου και την εξέλιξη σου..Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο συνδυαστικά παρόλο που είναι ημιαπασχοληση και αυτό γιατί το πρόγραμμα αλλάζει ανά πάσα ώρα και στιγμή και παίρνεις δουλειά για το σπίτι να μάθεις όλους τους κωδικούς προϊόντων που ζυγίζονται και σφολιατοειδή, ψωμιά κλπ.. Γιατί αν ρωτάς και τα ψάχνεις σε χαρτί είναι αγένεια στον πελάτη και μειον στη χρονομέτρηση το ότι δεν προλαβαίνει ο πελάτης να βάλει τα πράγματα στο καρότσι ετσι οπως τα περνάμε δεν είναι αγένεια,το ότι δεν πρέπει να βοηθάμε τον πελάτη σε οτιδήποτε γιατί μετράει ο χρόνος δεν είναι αγένεια.Δινουμε την εντύπωση ότι εμείς βαριομαστε να εξυπηρετήσουμε γι'αυτό δεν βάζουμε τα ψώνια σε σακούλες και τα χτυπάμε όλα -

Συνέπεια σε πληρωμή, άδειες, ρεπό διατακτικές κάθε 4 μήνες τα ακούς με το γάντι πάντα

Κατά

Χρονόμετρο, ασταθές πρόγραμμα εβδομάδας, επιπλήξεις συνέχεια και πολύ πίεση που αποθαρρύνει κάποιον να ασχοληθεί σοβαρά

Customer assistance

Dear Sir/maI Ezeodike Ednad wish to apply for the position of customer assistance in your company.With my previous experience as customer service I promise to learn the company order and software as fast as I can.Am humble, honest and discipline.If am employed I promise to work effectively and efficiently.Thanks Ednad

Γρήγοροι ρυθμοί και ανικανότητα από διοικητική ομάδα

Ότι χειρότερο,τα λάθη των υπευθύνων πέφτουν πάντα στους καινούργιους υπαλλήλους

Μισθός

Κατά

Εργασιακό περιβάλλον

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην Lidl. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.Κάντε μια Ερώτηση

3.2

Ερωτήσεις σχετικά με την Lidl

• Εταιρείες
  • Lidl
  • Αξιολογήσεις εργαζομένων
Πείτε μας πώς μπορούμε να βελτιώσουμε αυτήν τη σελίδα
Τι θα θέλατε να προσθέσετε ή να αλλάξετε;