Lidl Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Ελλάδα59 αξιολογήσεις
Βρέθηκαν 59 αξιολογήσεις που αντιστοιχούν στην αναζήτηση
Δείτε και τις 6.299 ανασκοπήσεις
Απαίσια συμπεριφορά και ανικανότητα των υπευθύνων και της διεύθυνσης, πολύ τρέξιμο και φωνές μεταξύ διεύθυνσης και υπαλλήλων. Το μόνο θετικό είναι ότι είναι καλός ο μισθός.
Είμαι ένας ακόμα δυσαρεστημένος εργαζόμενος της εταιρείας. Παρά τις προσπάθειες να εξελιχθώ στα πρότυπα που μου επιβάλουν από την διοίκηση, ποτέ δεν θα γίνει διότι δεν μου έχουν δείξει την απαραίτητη εκπαίδευση και δεύτερον κάθε μέρα ζητάνε και κάτι νέο. Όταν λες ότι δεν σου αρέσει κάτι σου λένε αν είναι πήγαινε στον Σκλαβενίτη που δίνει λιγότερα για τις ίδιες ώρες.
Πολυ πιεστικο περιβαλον, βασικος μισθος και μηδεν προοπτικες για το μελλον.Συνεχομενη ψυχολογικη πιεση, ανεπαρκης εκπαιδευση, το μεσον δινει και παιρνει.
Ξαφνικα και απο το πουθενα σου σκανε ''ανωτεροι'' κουστουματοι κι ενω εχουν μονο δυο εβδομαδες στην δουλεια-λογω μεσου παντα- Σου φερονται σαν σκλαβο κι αλιμονο αν δεν κανεις αυτα που θελουν.Μηδεν συνεργασια, συμφωνιες κατω απο το τραπεζι...

Δεν ειναι τυχαιο που παρα την κριση ειναι μια απο τις εταιριες που εχει ετησια τον μεγαλυτερο αριθμο παραιτησεων καθε χρονο.
Υπηρχε αγχος λογω των γρηγορων ρυθμων αλλα υπηρχε αψογη συνεργασια
4,0
Χαος χωρις αρχη και τελος..

Παντα οτι καινα γινει καταληγεις να τρεχεις ..

Ειτε λογω ελειψης προσωπικου

Ειτε λογω παραγωγικοτητας σε σχεση με τις εργατοωρες βασει τζιρου που σου επιτρεπει η εταιρια .

Το ολο συστημα ειναι φτιαγμενο για να λογοδοτεις συνεχως και να τρεχεις και να μη φτανεις .

Αξιοκρατια μηδεν

Ανωφελες προσληψεις και απολυσεις
Worked in a warehouse in cyprus, management was bad, most dont meet the requirements for the position they have, the general manager was clueless, giving promotions to people that are relatives or friends, and hard working people dont even get the chance for promotions. The warehouse had mice and cats running around and noone did anything about it. So yeah, bad environment to work in
Τραγικοί!!! Όποιος έγραψε παραπάνω οποίος έφυγε ούτε από έξω δεν περναει Έχει απόλυτο δίκιο.. σε Απόσταση.. όλα μπορείς να τα πάλεψεις αλλά οι ρουφιάνοι οι γλειφτες κ οι αυλικοί των υποτιθέμενων προϊσταμένων δεν παλεύονται.. διευθύντριες που ήταν πωλητριες κ πηραν προαγωγή επειδή κάποιος ανώτερος τις γουσταρε Διευθύντρια που δεν ξέρει που να βάλει το στοκ ψυγείο κ το βαζει στην κατάψυξη.. κ αυτές μπορούν να σε προσβάλλουν να σε μειώσουν να σε απολύσουν... Καμία αξιοκρατία καμία αξιοπιστία μόνο ρουφιανιλικι κ πας μπροστά κ γίνεσαι σαν τα μούτρα τους!!! Thanks but no thanks!!! Έφυγα κ ηρέμησε το κεφαλάκι μου!!! Κ φυσικά ούτε ξαναπατήσα.
Με αφορμή την πολύ πρόσφατη συνέντευξη που είχα σε κατάστημα του Lidl έχω να πω αρχικά ότι είμαι έξαλλος/η με το γεγονός ότι συνεχίζουν να "πατάνε" ανθρώπους που έχουν ανάγκη από εργασία και όχι από δουλία!
Συγκεκριμένα...Φτάνω στο κατάστημα όπου και περίμενα αρκετά μέχρι να βρουν το όνομά μου στο πρόγραμμα και απ'ότι είπαν, τους είχαν στείλει λίστα στην οποία εγώ δεν συμπεριλαμβανόμουν. Το προσπερνώ. Συνέντευξη από την υποδιευθύντρια και από μια πιτσιρίκα υπεύθυνη κάτι, η οποία παπαγάλιζε ό,τι της είχαν μάθει αναφορικά με την εταιρεία. Έκανε μπαμ πόσο άπειρη είναι, το πόσο με εκνευρίζουν άτομα που φαίνεται ότι δεν έχουν δουλέψει σκληρά στη ζωή τους και προσπαθούν να σε πείσουν ότι ειναι οκ να κουβαλάς και να ξεφορτώνεις σαν τον είλωτα ένα φορτηγό ΜΟΝΟΣ-Η ΣΟΥ. Χαζή ερώτηση: Τί ξερετε για την εταιρεία μας; Εκεί αρχίζει το νευρικό μου σύστημα να ταράζεται. Μιας και μένω σχετικά κοντά στο κατάστημα, υπέθεσε κιόλας ότι ψωνίζω και από εκεί, ότι παρακολουθώ την πορεία της εταιρείας κτλ κτλ. Φυσικά, γιατί αν δεν ενημερωθώ κάθε πρωί για το πώς πάει το LIdl, η μέρα μου δεν έχει κανένα νόημα. Αυτά ειπώθηκαν απ΄την ανεκδιήγητη υπεύθυνη κάτι, η οποία πάσχιζε να με πείσει για το πόσο γαμάτη είναι αυτή η εταιρεία απέναντι στο προσωπικό της. Πρέπει να είχα πάρει μια έκφραση λες και με πότιζαν λεμόνι. Στη συνέχεια παίρνει το λόγο η υποδιευθύντρια, οκ, πιο προσγειωμένη, μιας και φαντάζομαι ότι θα έχει χρειαστεί να εργασθεί εκεί μέσα. Μου παρουσιάζει την ρουτίνα της ημέρας. Απ'το πρωί μέχρι το βράδυ. Σε κάθε περιγραφή που έκανε, στεκόταν πάντα στο αν έχω κάποια παρατήρηση να κάνω. Και έκανα
 - περισσότερα...
Πολύ καλή οργάνωση σαν εταιρεία, χρειάζονται βελτίωση στον τρόπο εκπαίδευσης προσωπικού, βασιζόμενοι στο ήδη υπάρχον πρόγραμμα που έχουν αλλά με πιο ρεαλιστική βάση
Αποδοχές
Κατά
Απαιτητικοί ρυθμοί εργασίας
Είναι μια εταιρεία με σαφή προσανατολισμό στην ποιότητα των προϊόντων, στην σωστή εκπαίδευση του προσωπικού της, στην άρτια οργάνωση των καταστημάτων της.
4,0
Χώρος ευχάριστος και άνετος για το διάλειμμα με εξοπλισμένη κουζίνα, πολύ γρήγοροι ρυθμοί εργασίας. Πρέπει να κάνεις σωστό προγραμματισμό των εργασιών για να εκπληρωθούν οι απαραίτητες διαδικασίες που είναι πολλές έτσι ώστε να καταφέρεις να πετύχεις τους στόχους και την παραγωγικότητα που ζητάς σαν υπεύθυνος.
Εργάστηκα ως σεκιούριτι εκεί στην Κορινθία απαράδεκτοι σαν άνθρωποι σαν συμπεριφορά σαν παιδεία το μόνο που ξέρανε ήταν και είναι το γλυψιμω το ρουφιανιλικη η μη ανάληψη ευθυνών για οτιδήποτε για όλα φταίνε όλοι οι πλην προϊστάμενοι υφησταμενοι το ψάρι βρωμάει απτό κεφάλι ταιριαζει απόλυτα σε αυτήν την εταιρεια
Τίποτα γυφτια
Πρόσφατα πέρασα από συνέντευξη μέσα σε 5 λεπτά είχα τελειώσει είχα κάνει για μερική απασχόληση κάτι που δεν ισχύει γιατί ποτέ δεν είσαι τετραωρος...Πολύ βαρβαρα ωράρια, υπερωρίες που της μαθαίνεις λίγο πριν σχολασεις και να μπαίνεις στα ψυγεία στους -30 και να πηγαίνεις τα καλοκαίρια της 4 το πρωί και τον χειμώνα της 5 το πρωί ζητάνε χαμάληδες και δούλους και πόστο δεν υπάρχει τα κάνεις όλα ακόμη και ξεφωρτομα φορτηγού για μια γυναίκα αυτό είναι ακοτωμα
Ειρωνεία, άγχος, έλλειψη ευγένειας από τους προϊσταμένους και συνεχή υπενθύμιση με πλάγιους τρόπους ότι πρέπει να αυξηθεί η παραγωγικότητα σου, αλλιώς...!
Ο μισθός γι'αυτά που προσφέρεις είναι στα όρια του αποδεκτού.
Δούλευα ως πωλητής/ταμίας στην εταιρία.Το μόνο που ευχαριστήθηκα ήταν οι συνάδελφοι μου και το πόσο καλά συνεργαζόμασταν.Από εκεί και πέρα η εταιρία το μόνο που ξέρει είναι να απειλεί να προσβάλει και να μειώνει τον έκαστο υπάλληλο μόνο και μόνο για να βγάλει λίγη παραγωγικότητα παραπάνω για να έχουν καλά "νούμερα" να δείξουν στους από πάνω.Κάκιστη συμπεριφορά από ανώτερους,τα σταντ που βάζαμε τα προϊόντα μονίμως με χαλασμένα ροδάκια και να τα τραβάμε με χίλια ζόρια με τα χέρια ή με κίνδυνο για ατύχημα με παλετοφόρο,μαύρες ώρες,έλλειπες προσωπικό που δεν μπορεί να ανταποκριθεί σε ανάγκες που έχει το έκαστο μαγαζί,κανένας έπαινος καμία αύξηση καμία πρόοδος μόνο επιπλήξεις και "κριτικές συζητήσεις" που σε μέσες άκρες μόνο κριτικές δεν ήταν
Γερμανική κουλτούρα έχετε δεί έναν εργαζόμενο τούς να χαμογελά?
καλησπέρα εργαστηκα στην εταιρια αυτη 3 ΧΡΟΝΙΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ως απλη ταμιας... στην αρχη τα παρουσιαζουν ολα τελεια για το ποσες ευκαιρίες επαγγελματικές έχουμε κλπ.Εμένα μου προτείναν να ανέβω να γίνω υποδιευθύντρια, προφανώς κανένας δεν με εκπαίδευσε, οι παλιοτερες συναδέλφισσες ήταν τα αποκούμπια της διευθύντριας, μου φωνάζανε με βρίζανε και στην ουσία δεν μου μάθανε τίποτα.η προισταμένη μου ένω ηξερε την κατασταση δεν έκανε τπτ και επομένως έτρεξα μονη μου την εκπαίδευση μου διοτι είχα ανάγκη τα περισότερα χρήματα..ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΥΡΕΣ ΩΡΕΣ ΔΙΧΩΣ ΑΥΡΙΟ....ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ....ΝΤΡΟΠΗ ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ Η ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΜΗ ΗΞΕΡΕ ΤΙΣ ΜΑΥΡΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΠΤ
ΜΙΣΘΟΣ
Κατά
ΑΔΕΙΕΣ/ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ
έχω εργαστεί ως φορτωτης στην αποθήκη αλλά γνωρίζω όλους τους τομεις
Η Lidl Hellas είναι μια εξαιρετική εταιρία με ευκαιρίες αλλά!Στην γνωριμία μας με το κατάστημα αλλιώς τα είδαμε και αλλιώς είναι στην πράξη.Ρα πράγματα αλλιώς πρέπει να γίνονται και αλλιώς γίνονται (τσαπατσουλιές) λόγω υπερβολικής πίεσης χρόνου. Αν δε έχεις και προϊστάμενό με λανθασμένη κρίση για τις δυνατότητες του υπαλλήλου την δεδομένη στιγμή τότε τα πράγματα γίνονται ακόμη χειρότερα. Ένα παράδειγμα. Δεν γίνεται να κάνεις όλο το κατάστημα ξεχαρτωνιασμα και στρώσιμο ενώ είναι μια μέρα με πολύ κόσμο και είσαι το δεύτερο ταμείο. Πόσο μαλλων να το κάνεις στην αρχή της βάρδιας. Πρώτων δεν προλαβαίνεις γιατί όλο σε φωνάζουν και δεύτερον και να τα καταφέρεις εκτός από το ότι δεν το χεις κάνει άψογα στο κλείσιμο θα ναι πάλι χάλια..Μετά φταις εσύ που έχεις άσχημους χρόνους. Γιατί όλα μετριούνται. Πίεση πολύ και κούραση αλλά με σωστή κρίση και συνεργασία κάτι μπορεί να γίνει σαφώς καλύτερο!
Καλές αποδοχές και τυπικότητα.
Κατά
Πίεση, κούραση και κυλιόμενο ωράριο.
Ισως η χειροτερη δουλεια που εχω κανει ποτε.Βαρβαρα ωραρια ασχημες συμπεριφορες,τρωνε τα διαλλειματα χαλια παροχες,απαγορευεται να μιλανε οι υπαλληλοι μεταξυ τους,απαγορευεται μα περπατας πρεπει μονο να τρεχεις,καθε μερα αλλαζουν το προγραμμα χωρις να ενημεροσουν.Αδεια δινουν οποτε θελουν αυτοι χωρις να σε ρωτησουν κι αλλα πολλα που δε θυμαμαι
Online αίτηση για βιογραφικό δεν γίνεται, πως θα επικοινωνήσω με κάποιων για εργασία. ;
Κατοχυρωμένο προφίλ
Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην Lidl. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.
3,3
Βασισμένο σε 6.299 αξιολογήσεις