Αξιολογήσεις εργαζομένων για Lidl

Προφανώς έχει να κάνει με το που θα πέσεις

11 Σεπτεμβρίου 2020
Πήγα στην Lidl για δύο 4μηνα σε διαφορετικές περιόδους. Το πρώτο 4μηνο ήταν απλά υπέροχο.Εξαρχής μου είχαν ξεκαθαρίσει ότι για το πρώτο μου δίμηνο θα ήμουν σε ένα συγκεκριμένο κατάστημα και ότι το δεύτερο δίμηνο θα πήγαινα σε άλλο.Έπεσα σε διευθυντές και συναδέλφους ανθρώπινους.Οι διευθυντές και των 2 καταστημάτων αν ήθελαν να μείνω παραπάνω πάντα με ρωτούσαν προηγουμένως και δεν με κρατούσαν εκεί αν έλεγα δεν μπορώ,αλλά ούτε και τσαντιζόταν.Φυσικά τα κάνεις όλα,όμως ακόμα κι αν είχα κλείσει τρίμηνο εκεί και είχα κάποιο κόλλημα ή απορία,συνάδελφοι και διευθυντές με βοηθούσαν σε όλα. Στο δεύτερο μου 4μηνο όπου είχαν μεσολαβήσει 5 μήνες από το προηγούμενο,πάλι στην αρχή μου ξεκαθάρισαν σε ποια καταστήματα θα πήγαινα.Στα 2 πρώτα οι διευθύντριες και οι συνάδελφοι ήταν το ίδιο με την προηγούμενη φορά μου.Στο 3ο όμως μαγαζί η διευθύντρια,αλλά και οι συνάδελφοι ήταν ότι χειρότερο συνάντησα ποτέ μου.Ποτέ δεν με βοηθούσανε σε τίποτα,ποτέ δεν με ρωτήσανε αν μπορούσα να μείνω παραπάνω και μάλιστα με έβριζαν κιόλας. Οπότε αν με ρωτάτε,ναι μεν το προτείνω ανεπιφύλαχτα αλλά μην ξεχνάμε ότι πάντα έχει να κάνει με το που θα πέσεις.
Πληρωμή ακόμα και το λεπτό της ώρας που θα κάτσεις παραπάνω και όλα τα δικαιώματα κατοχειρωμένα
Κατά
Μερικοί διευθυντές και συνάδελφοι που χαλάνε το κλίμα
Παρόμοιες αξιολογήσεις
25 Ιουνίου 2020
Ίδιος ρόλοςΊδια τοποθεσία
Πωλήτρια - Ταμίας (Πρώην Υπάλληλος) - Θεσσαλονίκη, Κεντρική Μακεδονία
Απαίσια συμπεριφορά και ανικανότητα των υπευθύνων και της διεύθυνσης, πολύ τρέξιμο και φωνές μεταξύ διεύθυνσης και υπαλλήλων. Το μόνο θετικό είναι ότι είναι καλός ο μισθός.
17 Ιουνίου 2019
Ίδιος ρόλος
Πωλήτρια-Ταμίας (Τωρινός υπάλληλος) - Κόρινθος
Η Lidl Hellas είναι μια εξαιρετική εταιρία με ευκαιρίες αλλά!Στην γνωριμία μας με το κατάστημα αλλιώς τα είδαμε και αλλιώς είναι στην πράξη.Ρα πράγματα αλλιώς πρέπει να γίνονται και αλλιώς γίνονται (τσαπατσουλιές) λόγω υπερβολικής πίεσης χρόνου. Αν δε έχεις και προϊστάμενό με λανθασμένη κρίση για τις δυνατότητες του υπαλλήλου την δεδομένη στιγμή τότε τα πράγματα γίνονται ακόμη χειρότερα. Ένα παράδειγμα. Δεν γίνεται να κάνεις όλο το κατάστημα ξεχαρτωνιασμα και στρώσιμο ενώ είναι μια μέρα με πολύ κόσμο και είσαι το δεύτερο ταμείο. Πόσο μαλλων να το κάνεις στην αρχή της βάρδιας. Πρώτων δεν προλαβαίνεις γιατί όλο σε φωνάζουν και δεύτερον και να τα καταφέρεις εκτός από το ότι δεν το χεις κάνει άψογα στο κλείσιμο θα ναι πάλι χάλια..Μετά φταις εσύ που έχεις άσχημους χρόνους. Γιατί όλα μετριούνται. Πίεση πολύ και κούραση αλλά με σωστή κρίση και συνεργασία κάτι μπορεί να γίνει σαφώς καλύτερο!
Καλές αποδοχές και τυπικότητα.
Κατά
Πίεση, κούραση και κυλιόμενο ωράριο.
3 Ιουνίου 2020
Ίδια τοποθεσία
Ταμίας καταστημάτων (Πρώην Υπάλληλος) - Θεσσαλονίκη
Υπηρχε αγχος λογω των γρηγορων ρυθμων αλλα υπηρχε αψογη συνεργασια