Lidl Ανασκοπήσεις Υπαλλήλου σε Αθήνα

Αθήνα10 αξιολογήσεις
Βρέθηκαν 10 αξιολογήσεις που αντιστοιχούν στην αναζήτηση
Δείτε και τις 6.218 ανασκοπήσεις
Γρήγορο παραγωγικό περιβάλλον.
Χώρος ευχάριστος και άνετος για το διάλειμμα με εξοπλισμένη κουζίνα, πολύ γρήγοροι ρυθμοί εργασίας. Πρέπει να κάνεις σωστό προγραμματισμό των εργασιών για να εκπληρωθούν οι απαραίτητες διαδικασίες που είναι πολλές έτσι ώστε να καταφέρεις να πετύχεις τους στόχους και την παραγωγικότητα που ζητάς σαν υπεύθυνος.
Γρήγοροι ρυθμοί εργασίας, καλές αποδοχές
Πολύ καλή οργάνωση σαν εταιρεία, χρειάζονται βελτίωση στον τρόπο εκπαίδευσης προσωπικού, βασιζόμενοι στο ήδη υπάρχον πρόγραμμα που έχουν αλλά με πιο ρεαλιστική βάση
Αποδοχές
Κατά
Απαιτητικοί ρυθμοί εργασίας
Καλό συναδελφικό κλίμα όλα τα υπόλοιπα αρνητικά
Δούλευα ως πωλητής/ταμίας στην εταιρία.Το μόνο που ευχαριστήθηκα ήταν οι συνάδελφοι μου και το πόσο καλά συνεργαζόμασταν.Από εκεί και πέρα η εταιρία το μόνο που ξέρει είναι να απειλεί να προσβάλει και να μειώνει τον έκαστο υπάλληλο μόνο και μόνο για να βγάλει λίγη παραγωγικότητα παραπάνω για να έχουν καλά "νούμερα" να δείξουν στους από πάνω.Κάκιστη συμπεριφορά από ανώτερους,τα σταντ που βάζαμε τα προϊόντα μονίμως με χαλασμένα ροδάκια και να τα τραβάμε με χίλια ζόρια με τα χέρια ή με κίνδυνο για ατύχημα με παλετοφόρο,μαύρες ώρες,έλλειπες προσωπικό που δεν μπορεί να ανταποκριθεί σε ανάγκες που έχει το έκαστο μαγαζί,κανένας έπαινος καμία αύξηση καμία πρόοδος μόνο επιπλήξεις και "κριτικές συζητήσεις" που σε μέσες άκρες μόνο κριτικές δεν ήταν
4,0
Παραγωγικό εργασιακό περιβάλλον με δυνατότητες εργασιακής ανέλιξης.
Γρήγοροι ρυθμοίί εργασίας κάτω από έντονη πίεση. Πολύ καλές αποδοχές και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον.Καθημερινή συναναστροφή με ανθρώπους διαφόρων ηλικιών που προάγουν την ανταλλαγή απόψεων και τη δημιουργία διαπροσωπικών σχέσεων.
Great Company
Great Business Concept, Great Colleagues and good Products)
Πιεση..πιεση...νουμερα...
Πολυ πιεστικο εως εξοντωτικο περιβαλλον εργασιας. Αγενοις, αγχωμενοι, ανικανοι να διοικησουν , να εμπνευσουν, να οργανωσουν την βαρδια οταν παροντες, να εκπαιδευσουν, αδικοι διευθυντες καταστηματων. Υπευθυνοι πωλησεων μιλανε μονο με τον διευθυντη και δεν μπορουν να πιασουν το κλιμα του καταστηματος. Αν εχεις το θαρρος της γνωμης σου, εντοπιζεις παρανομιες, κακοδιαχειρησεις, υγειονομικες παραβασεις, κανεις με την αποδοση σου τον προισταμενο σου να φαινεται λιγος...εφυγες...το πιο αστειο και γελοιο κομματι ηταν οτι ενω σου ζητουσαν υψηλα νουμερα παραγωγικοτητας και υπηρχαν μερες που θα σου ελεγαν κλεισε και ασε το μαγαζι χαλια για να πιασεις το νουμερο...οταν θα ειχαν πληροφοριες οτι θα ειχαν επισκεψεις απο ανωτερους...κατσε υπερωριες!!! Τις οποιες μετα βεβαια η ομαδα θα σκιζοταν στην πιεση για να καλυφθουν...παντα ειχα την απορια για τις προγραμματισμενες επισκεψεις ανωτερων στελεχων...γιατι αραγε δεν πανε ποτε απροειδοποιητα στα μαγαζια για να δουν τι πραγματικα γινεται...lidl...ποιοτητα και ταλαιπωρια ...και για τον εργαζομενο και για τον πελατη...θα με ρωτησετε...δεν εχει τιποτα θετικο? Μηπως απλα εισαι πικραμενος? Εχει..εγρηγορση, δυναμικη, πρεπει να εχεις,κοφτερο μυαλο, μπορεις παρα την πιεση αν εισαι κοινωνικος να φτιαξεις καλες σχεσεις με τους πελατες και να σε ψαχνουν μετα, μεγαλο σχολειο γενικα αλλα παντα θα μου μεινει η απορια...ειναι τοσο μεγαλη εταιρεια με συστηματα πρωτοποριακα και γραπτες εταιρικες αξιες...αλλα το χανουν στην εφαρμογη..κριμα και πεταγα...το καλυτερο οι απολαβες και το πενθημερο αλλα δυστυχως αλλαζουν και αυτα...θα ακολουθησει την υπολοιπη αγορα...το - περισσότερα...
πιεστικο περιβαλλον εργασιας,καλος μισθος για την εποχη
Ολα εχουν να κανουν απο το καταστημα στο οποιο εργαζεσαι,καθως αν εχεις την τυχη να εχεις σωστους προισταμενους ειναι καλη ευκαιρια για να εχεις ενα καλο μισθο και ισως προοπτικες εξελιξης..Αν παλι βρεθεις κατω απο αγενεις και μην αξιοκρατικους προισταμενους οπως συμβαινει στην δικη μου περιπτωση την εβαψες με λιγα λογια..Αρκετα πιεστικο περιβαλλον καθως εχεις χρονομετρηση σε οτι και να κανεις .Πολυ ελκυστικο ειναι το γεγονος οτι σαν 4ωρο εχεις αρκετο ελευθερο χρονο ομως με τις καινουριες συμβασεις τα χρηματα του 4ωρου δεν αξιζουν για την πιεση που δεχεσαι και λογω κυλιομενου ωραριου δεν μπορεις να κανεις και μια δευτερη δουλεια..Το σιγουρο ειναι οτι δεν ειναι και τοσο κορυφαιος εργοδοτης..

Συμβουλη αν δεν εχεις γερο στομαχι και μεγαλη υπομονη μην μπεις στη διαδικασια να κανεις αιτηση...
αναγνωριση επιδοματων, υπερωριες, μηνιαια καρτα μεσων
Κατά
ψυχολογικη πιεση, χρονομετρηση, κακη συμπεριφορα προισταμενων
Απαραδεκτοι
Πολυ πιεστικο περιβαλον, βασικος μισθος και μηδεν προοπτικες για το μελλον.Συνεχομενη ψυχολογικη πιεση, ανεπαρκης εκπαιδευση, το μεσον δινει και παιρνει.
Ξαφνικα και απο το πουθενα σου σκανε ''ανωτεροι'' κουστουματοι κι ενω εχουν μονο δυο εβδομαδες στην δουλεια-λογω μεσου παντα- Σου φερονται σαν σκλαβο κι αλιμονο αν δεν κανεις αυτα που θελουν.Μηδεν συνεργασια, συμφωνιες κατω απο το τραπεζι...

Δεν ειναι τυχαιο που παρα την κριση ειναι μια απο τις εταιριες που εχει ετησια τον μεγαλυτερο αριθμο παραιτησεων καθε χρονο.
Organised and friendly company
Highly organised and friendly company. I felt very welcomed and part of the team and really enjoyed working and interacting with customers. Training was very good and appropriate for the level of work involved. I felt valued as an employee and would love to be part of the Lidl family again.
Training was very good
Κατά
I was only employed part-time even though I really wanted to work full-time
Ειναι καλη εργασια
Ειναι απο τους καλυτερους εργοδοτες με πολυ καλους συναδελφους
ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ
Κατά
ΚΟΥΡΑΣΗ
Δείτε περισσότερες αξιολογήσεις για την εταιρεία Lidl
Κατοχυρωμένο προφίλ
Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην Lidl. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.
3,3
Βασισμένο σε 6.218 αξιολογήσεις