Lidl Ανασκοπήσεις Υπαλλήλου για Ταμίας - Πωλήτρια

Βρέθηκαν 7 αξιολογήσεις που αντιστοιχούν στην αναζήτηση
Δείτε και τις 6.526 ανασκοπήσεις
Απαίσια συμπεριφορά και ανικανότητα των υπευθύνων και της διεύθυνσης, πολύ τρέξιμο και φωνές μεταξύ διεύθυνσης και υπαλλήλων. Το μόνο θετικό είναι ότι είναι καλός ο μισθός.
Πήγα στην Lidl για δύο 4μηνα σε διαφορετικές περιόδους. Το πρώτο 4μηνο ήταν απλά υπέροχο.Εξαρχής μου είχαν ξεκαθαρίσει ότι για το πρώτο μου δίμηνο θα ήμουν σε ένα συγκεκριμένο κατάστημα και ότι το δεύτερο δίμηνο θα πήγαινα σε άλλο.Έπεσα σε διευθυντές και συναδέλφους ανθρώπινους.Οι διευθυντές και των 2 καταστημάτων αν ήθελαν να μείνω παραπάνω πάντα με ρωτούσαν προηγουμένως και δεν με κρατούσαν εκεί αν έλεγα δεν μπορώ,αλλά ούτε και τσαντιζόταν.Φυσικά τα κάνεις όλα,όμως ακόμα κι αν είχα κλείσει τρίμηνο εκεί και είχα κάποιο κόλλημα ή απορία,συνάδελφοι και διευθυντές με βοηθούσαν σε όλα. Στο δεύτερο μου 4μηνο όπου είχαν μεσολαβήσει 5 μήνες από το προηγούμενο,πάλι στην αρχή μου ξεκαθάρισαν σε ποια καταστήματα θα πήγαινα.Στα 2 πρώτα οι διευθύντριες και οι συνάδελφοι ήταν το ίδιο με την προηγούμενη φορά μου.Στο 3ο όμως μαγαζί η διευθύντρια,αλλά και οι συνάδελφοι ήταν ότι χειρότερο συνάντησα ποτέ μου.Ποτέ δεν με βοηθούσανε σε τίποτα,ποτέ δεν με ρωτήσανε αν μπορούσα να μείνω παραπάνω και μάλιστα με έβριζαν κιόλας. Οπότε αν με ρωτάτε,ναι μεν το προτείνω ανεπιφύλαχτα αλλά μην ξεχνάμε ότι πάντα έχει να κάνει με το που θα πέσεις.
Πληρωμή ακόμα και το λεπτό της ώρας που θα κάτσεις παραπάνω και όλα τα δικαιώματα κατοχειρωμένα
Κατά
Μερικοί διευθυντές και συνάδελφοι που χαλάνε το κλίμα
Η Lidl Hellas είναι μια εξαιρετική εταιρία με ευκαιρίες αλλά!Στην γνωριμία μας με το κατάστημα αλλιώς τα είδαμε και αλλιώς είναι στην πράξη.Ρα πράγματα αλλιώς πρέπει να γίνονται και αλλιώς γίνονται (τσαπατσουλιές) λόγω υπερβολικής πίεσης χρόνου. Αν δε έχεις και προϊστάμενό με λανθασμένη κρίση για τις δυνατότητες του υπαλλήλου την δεδομένη στιγμή τότε τα πράγματα γίνονται ακόμη χειρότερα. Ένα παράδειγμα. Δεν γίνεται να κάνεις όλο το κατάστημα ξεχαρτωνιασμα και στρώσιμο ενώ είναι μια μέρα με πολύ κόσμο και είσαι το δεύτερο ταμείο. Πόσο μαλλων να το κάνεις στην αρχή της βάρδιας. Πρώτων δεν προλαβαίνεις γιατί όλο σε φωνάζουν και δεύτερον και να τα καταφέρεις εκτός από το ότι δεν το χεις κάνει άψογα στο κλείσιμο θα ναι πάλι χάλια..Μετά φταις εσύ που έχεις άσχημους χρόνους. Γιατί όλα μετριούνται. Πίεση πολύ και κούραση αλλά με σωστή κρίση και συνεργασία κάτι μπορεί να γίνει σαφώς καλύτερο!
Καλές αποδοχές και τυπικότητα.
Κατά
Πίεση, κούραση και κυλιόμενο ωράριο.
Πολυ καλες αποδοχες βελτιστο κλιμα εργασιας οι παροχες εξαιρετικες με ιδιωτικη ασφαλεια ζωης .μια τυπικη μερα ειναι αγχωτικη με αρκετη σωματικη κουραση αλλα με πολυ συναδελφικοτητα
αποδοχες παροχες
Κατά
βαρος χρονομετρηση
Ολα εχουν να κανουν απο το καταστημα στο οποιο εργαζεσαι,καθως αν εχεις την τυχη να εχεις σωστους προισταμενους ειναι καλη ευκαιρια για να εχεις ενα καλο μισθο και ισως προοπτικες εξελιξης..Αν παλι βρεθεις κατω απο αγενεις και μην αξιοκρατικους προισταμενους οπως συμβαινει στην δικη μου περιπτωση την εβαψες με λιγα λογια..Αρκετα πιεστικο περιβαλλον καθως εχεις χρονομετρηση σε οτι και να κανεις .Πολυ ελκυστικο ειναι το γεγονος οτι σαν 4ωρο εχεις αρκετο ελευθερο χρονο ομως με τις καινουριες συμβασεις τα χρηματα του 4ωρου δεν αξιζουν για την πιεση που δεχεσαι και λογω κυλιομενου ωραριου δεν μπορεις να κανεις και μια δευτερη δουλεια..Το σιγουρο ειναι οτι δεν ειναι και τοσο κορυφαιος εργοδοτης.. Συμβουλη αν δεν εχεις γερο στομαχι και μεγαλη υπομονη μην μπεις στη διαδικασια να κανεις αιτηση...
αναγνωριση επιδοματων, υπερωριες, μηνιαια καρτα μεσων
Κατά
ψυχολογικη πιεση, χρονομετρηση, κακη συμπεριφορα προισταμενων
Έύχάρίστό πέρίβάλλόν νά ύπάρχέί καλή σύνέργάσιά μέ όλόύς/ές τους/της σύνάδέλφόυς
Όχί
Κατά
Ρέπο ίσώς
Ειναι απο τους καλυτερους εργοδοτες με πολυ καλους συναδελφους
ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ
Κατά
ΚΟΥΡΑΣΗ
Δείτε περισσότερες αξιολογήσεις για την εταιρεία Lidl