Lidl Ανασκοπήσεις Υπαλλήλου για Υπαλληλος

Βρέθηκαν 3 αξιολογήσεις που αντιστοιχούν στην αναζήτηση
Δείτε και τις 6.526 ανασκοπήσεις
4,0
Χαος χωρις αρχη και τελος.. Παντα οτι καινα γινει καταληγεις να τρεχεις .. Ειτε λογω ελειψης προσωπικου Ειτε λογω παραγωγικοτητας σε σχεση με τις εργατοωρες βασει τζιρου που σου επιτρεπει η εταιρια . Το ολο συστημα ειναι φτιαγμενο για να λογοδοτεις συνεχως και να τρεχεις και να μη φτανεις . Αξιοκρατια μηδεν Ανωφελες προσληψεις και απολυσεις
Πολυ πιεστικο περιβαλον, βασικος μισθος και μηδεν προοπτικες για το μελλον.Συνεχομενη ψυχολογικη πιεση, ανεπαρκης εκπαιδευση, το μεσον δινει και παιρνει. Ξαφνικα και απο το πουθενα σου σκανε ''ανωτεροι'' κουστουματοι κι ενω εχουν μονο δυο εβδομαδες στην δουλεια-λογω μεσου παντα- Σου φερονται σαν σκλαβο κι αλιμονο αν δεν κανεις αυτα που θελουν.Μηδεν συνεργασια, συμφωνιες κατω απο το τραπεζι... Δεν ειναι τυχαιο που παρα την κριση ειναι μια απο τις εταιριες που εχει ετησια τον μεγαλυτερο αριθμο παραιτησεων καθε χρονο.
Το να κάθεσαι σαν στέλεχος πάνω από 10 ώρες θεωρείτε υποχρέωση εφ όσον χρειαστεί ...το κακό είναι ότι χρειάζεται πολλές φορές ..είχα δεχτεί εμεσες απειλές ότι θα κινδύνευε η θέση μου αν ζητούσα να δουλεύω ανθρώπινες ώρες ...τότε έκανα την πάπια και συνέχιζα (μεγάλο λάθος ) .στην τελική αναρωτιέμαι πολλές φορές γιατί καθόμουν τόσο καιρό σε αυτήν την εταιρεία και δεν έφυγα ποιο νωρίς (10χρονια )..στα στέλεχοι ισχύει hire and fire όπως στην Αμερική ,το πρωί είσαι εκεί και το απόγευμα ψάχνεις για νέα δουλειά ..βαρέθηκα να βλέπω συναδέλφους να φεύγουν και να αναρωτιέμαι ποτέ θα είναι η σειρά η δικιά μου ,γιαυτο και έφυγα από μόνος .βέβαια κάτω από το φάσμα της κρίσης δεν νομίζω ότι είναι η μόνη εταιρεία που λειτουργεί έτσι ..συνάδελφοι που το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να επιρρίπτουν την ευθύνη ο ένας στον άλλον ..»μακριά από εμάς και ας είναι όπου θέλει το σφάλμα «..βέβαια αυτό έχει και να κάνει με τον φόβο της απολησης που πάντα ήταν στο μυαλό μας (χωρισ Κανένα συγκεκριμένο λόγο )..πολλες διαδικασίες οι οποίες στην ουσία αντί να κάνουν την δουλειά πιο εύκολη την κάνουν ποιο πολύπλοκη ...ασε που βαριέσαι να συμπλημωνεις χαρτιά για τις διαδικασιες ..να πω και ένα καλό :ο μισθός τότε ήταν αρκετά πάνω από τον μέσο όρο της αγοράς (γιαυτο και καθόμουν εκεί )...εξέλιξη συνήθως μόνο αν είσαι στις πωλήσεις ,οι υπόλοιποι έμεναν στάσιμοι(εξετάσεις επιβεβαιώνουν τον κανόνα )..επίσης υπήρχαν αρκετες εκπαιδεύσεις και σεμινάρια ..
Μισθος
Κατά
Ώρες εργασίες, άνθρωπο είναι μόνο νούμερα
Δείτε περισσότερες αξιολογήσεις για την εταιρεία Lidl