Αξιολογήσεις εργαζομένων για Lidl

Δείτε όλες τις αξιολογήσεις της Lidl

περιβαλλον φιλικο με κουζινα και χωρο αναπαυσης προσωπικου
ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΤΑΜΙΑΣ (Πρώην Υπάλληλος) –  Λάρισα3 Οκτωβρίου 2018
Πολυ καλες αποδοχες βελτιστο κλιμα εργασιας οι παροχες εξαιρετικες με ιδιωτικη ασφαλεια ζωης .μια τυπικη μερα ειναι αγχωτικη με αρκετη σωματικη κουραση αλλα με πολυ συναδελφικοτητα
αποδοχες παροχες
Κατά
βαρος χρονομετρηση

Άλλες αξιολογήσεις εργαζομένων για Lidl

Συνέντευξη
Υποψήφιος/α εργαζόμενος/η (Πρώην Υπάλληλος) –  Σαλαμίνα, Αττική17 Ιανουαρίου 2020
Με αφορμή την πολύ πρόσφατη συνέντευξη που είχα σε κατάστημα του Lidl έχω να πω αρχικά ότι είμαι έξαλλος/η με το γεγονός ότι συνεχίζουν να "πατάνε" ανθρώπους που έχουν ανάγκη από εργασία και όχι από δουλία!
Συγκεκριμένα...Φτάνω στο κατάστημα όπου και περίμενα αρκετά μέχρι να βρουν το όνομά μου στο πρόγραμμα και απ'ότι είπαν, τους είχαν στείλει λίστα στην οποία εγώ δεν συμπεριλαμβανόμουν. Το προσπερνώ. Συνέντευξη από την υποδιευθύντρια και από μια πιτσιρίκα υπεύθυνη κάτι, η οποία παπαγάλιζε ό,τι της είχαν μάθει αναφορικά με την εταιρεία. Έκανε μπαμ πόσο άπειρη είναι, το πόσο με εκνευρίζουν άτομα που φαίνεται ότι δεν έχουν δουλέψει σκληρά στη ζωή τους και προσπαθούν να σε πείσουν ότι ειναι οκ να κουβαλάς και να ξεφορτώνεις σαν τον είλωτα ένα φορτηγό ΜΟΝΟΣ-Η ΣΟΥ. Χαζή ερώτηση: Τί ξερετε για την εταιρεία μας; Εκεί αρχίζει το νευρικό μου σύστημα να ταράζεται. Μιας και μένω σχετικά κοντά στο κατάστημα, υπέθεσε κιόλας ότι ψωνίζω και από εκεί, ότι παρακολουθώ την πορεία της εταιρείας κτλ κτλ. Φυσικά, γιατί αν δεν ενημερωθώ κάθε πρωί για το πώς πάει το LIdl, η μέρα μου δεν έχει κανένα νόημα. Αυτά ειπώθηκαν απ΄την ανεκδιήγητη υπεύθυνη κάτι, η οποία πάσχιζε να με πείσει για το πόσο γαμάτη είναι αυτή η εταιρεία απέναντι στο προσωπικό της. Πρέπει να είχα πάρει μια έκφραση λες και με πότιζαν λεμόνι. Στη συνέχεια παίρνει το λόγο η υποδιευθύντρια, οκ, πιο προσγειωμένη, μιας και φαντάζομαι ότι θα έχει χρειαστεί να εργασθεί εκεί μέσα. Μου παρουσιάζει την ρουτίνα της ημέρας. Απ'το πρωί μέχρι το βράδυ. Σε κάθε περιγραφή που έκανε, στεκόταν πάντα στο αν έχω κάποια παρατήρηση να κάνω. Και έκανα
  περισσότερα... φυσικά στο γεγονός ότι ένας άνθρωπος δεν μπορεί να ξεφορτώνει μόνος-η του-της το φορτηγό με τις παραλαβές και κυρίως μια γυναίκα που διατρέχει πολλούς κινδύνους απ΄το βάρος. Εκεί πολύ απλά είπα ότι δεν ρισκάρω να βλάψω την υγεία μου και αμέσως ταράχτηκαν προσπαθώντας να με πείσουν ότι γίνονται σεμινάρια για να διδάξουν στο προσωπικό τον σωστό τρόπο έγερσης ενός φορτίου και ουδέποτε δεν θα ρίσκαραν να πάθει κάποιος κακό. Χρησιμοποιούν λέει ειδικά παπούτσια και κάτι τέτοια. Ως γνώστης, τους είπα ότι το σώμα επιβαρύνεται απ'το βάρος ο,τι και να κανεις! Αυτό που δεν είπα είναι ότι πάνω στο φόρτο εργασίας, σιγά μην σκεφτείς να λυγίσεις γονατάκια για να σηκώσεις τη κούτα! Επιπλέον επιχείρημα;; Στη καθημερινότητά μας αναγκαζόμαστε να σηκώνουμε βάρη, μια μητέρα μπορεί να σηκώνει το παιδί της, πού είναι το πρόβλημα; Κάπου εκεί κατάλαβα περί τίνος πρόκειται και πολύ απλά τις άδειασα χωρίς να το περιμένουν απ'οτι φάνηκε και αποχώρησα.
Τέλος, η θέση αφορά μερική απασχόληση, 3 φορές / εβδομάδα. Βιοποριστικά αυτό δεν βοηθά κάποιον ο οποίος περιμένει να ζήσει δουλεύοντας. Σακάτεμα άνευ λόγου.
Όσοι έχετε την επιλογή κρατηθείτε μακριά και ως υποψήφιοι εργαζόμενοι(υπό αυτές τις συνθήκες) αλλά και ως πελάτες!
  λιγότερα
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 6ΌχιΑναφορά
Γρήγοροι ρυθμοί εργασίας, καλές αποδοχές
Lidl Hellas ως πωλητής - ταμείας (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα11 Ιανουαρίου 2020
Πολύ καλή οργάνωση σαν εταιρεία, χρειάζονται βελτίωση στον τρόπο εκπαίδευσης προσωπικού, βασιζόμενοι στο ήδη υπάρχον πρόγραμμα που έχουν αλλά με πιο ρεαλιστική βάση
Αποδοχές
Κατά
Απαιτητικοί ρυθμοί εργασίας
Κατοχυρωμένο προφίλ

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην Lidl. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

3,3
Βασισμένο σε 5.683 αξιολογήσεις