Αξιολογήσεις εργαζομένων για Lidl

Δείτε όλες τις αξιολογήσεις της Lidl

ΜΗ Αξιοκρατική Εταιρεία
ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ (Πρώην Υπάλληλος) –  ΠΑΤΡΑ22 Δεκεμβρίου 2018
Καλησπέρα σε όλους τους αναγνώστες
θα ήθελα να ανεφερθω και εγώ σε αυτό το κομμάτι αξιολογήσεις διότι έχω μια εμπειρία 9 ετών με καλές και κακές αναμνήσεις .
Η εταιρεία σαν Μοντέλο, Αρχές,Θεσμούς ,είναι σούπερ για τα μαθησιακά δεδομένα και αναφέρομαι έτσι γιατί θέλω να πω πως υπάρχουν και διδάσκονται στα χαρτιά μόνο ,στην πράξη απέχει, το πρότυπο Μοντέλο ερχόμενο από την Γερμανία σε όλη την Ευρώπη είναι σωστό ,όμως υπάρχει ένα μεγάλο ΑΛΛΑ..
Σε κάθε χωρά υπάρξεις της εταιρείας υπάρχει μια διοίκηση,με πρόεδρο αντιπρόεδρο και ούτω καθεξής..η κάθε χωρά λειτουργεί και είναι Ανεξάρτητη ως προς την Διοίκηση,ομως θα πρέπει να λειτουργεί βάση του υιοθετημένου μοντέλου Γερμανίας.
Εδω αρχίζει να χαλάει λίγο έως πολύ θα έλεγα η νοοτροπία του Ελληνα στο να ασκεί διοίκηση και αυτό το έχω καταλάβει τα τελευταία 3 χρονιά,δούλεψα και συνεργάστηκα με πολλούς προισταμενους ,υφισταμένους ,γραφεία,σαφώς και υπάρχουν αξιόλογοι και άτομα που ήταν καταξιωμένα άλλα δεν είναι άλλο πια γιατί όμως ?
η τρέχων διοίκηση τα τελαιυταια 3 χρονιά είναι για τα κλάματα εδώ αρχίζουν και φαίνονται,πολύ αισθητά η νέα διοικητική γραμμη της εταιρείας,που την καταλαβαινουν μόνο όση εργάζονται,
Κυρίαρχη η πολίτικη του θα σε πατήσω για να πάω μπροστά εγώ,
θα σε απολυσω γιατί εχω τους λογούς μου και φυσικά με ευνοούν,η το αντιθετο θα προσλάβω αυτόν που θέλω γιατί έχω πάλι τους λόγους μου , αυτό το θέμα είναι πολύ έντονο και αυτό έγινε και γίνετε πολύ έντονα από μια χρονιά όπου οι προϊστάμενοι όπου διοικούν,είναι από τα ίδια μεροι και εύλογο και επόμενο είναι να έχουν γνωστούς ,φίλους,συγγενής και πάει παραπέρα
  περισσότερα... ,άρα μην ερωτησθαι με ποια κριτήρια προσλαμβανουν στα καταστήματά τους ... αυτό λέγεται..δεν είμαι αξιόλογος ,αξιοκρατικός, δεν ειμαι ο καλύτερος εργοδότης κάθε χρόνο ,αυτά μόνο στην διαφήμιση,διαφήμιση είναι η εταιρεία την πληρώνει αυτή αυτοπροβαλαιτε
δεν υπάρχει ο Ανθρωπινός Παράγοντας ,από την μεριά μόνο των
προϊσταμένων και γενικά από την εταιρεία,διάβασα στα σχόλια πως παρέχεται ιδιωτική περίθαλψη από μεριά εργοδότη και είναι στα συν της εταιρείας ,ναι φυσικά γιατί η κατάσταση στα καταστήματα έχει ξεφύγει ,οι απαιτήσεις πολύ μεγάλες οι στοχοι για να καταφέρεις την εργασία σου ει ναι μηδαμινοί,χρονομέτρησε,βάρος,ταχύτητα,συμπεριφορά,αυτά όλα σε κάνουν να πηγαίνεις στον γιατρό ανά πολύ τακτικά διαστήματα,θα ήθελα πραγματικά να γίνει μια στατιστική μέτρηση ,για το πόσο συχνά επισκεπτονται η εργαζόμενοι τις lidl τον γιατρό τους,πιστέψτε με πολύ συχνά,δεν υπάρχει έπαινος επιβράβευση,για την εργασία σου ,είναι ευνοείτο για αυτούς ,σου δημιουργούν το συναίσθημα οτι σε πληρώνω για να το κάνεις,στο λένε κιόλας με την φράση τύπου
αυτό το μηνά σε αφήσαμε απλήρωτο ?υπάρχουν πολλά γεγονότα και υπάρχουν πολλοί που ξέρουν άλλα δεν μιλούν γιατί έχουν ανάγκη την
εργασία ,έχουν ανάγκη τα χρήματα..ο εννοώ νοεί τω .....
κυριαρχεί ο Φόβος στα καταστήματα,οι πωλητές δεν μιλάνε ,τα στελέχη ,έχουν την εξουσία και ο έχων εξουσία( δεν το λέω παρακάτω) .... δέρνει.
μια γενική εικόνα είναι πως δεν αξίζει δίνει μεγάλη σημασία στην εικόνα της η εταιρεία, και για αυτό η διαφημίσεις είναι πολύ συχνές ,
διαφήμιση είναι είπαμε την πληρώνουν αλίμονο...
σε αυτούς που θέλουν να εργαστούν ας ρωτήσουν πρώτα έναν υπάλληλο που εργάζεται ήδη και μετά να κάνουν την κίνηση...
  λιγότερα
ΜΗΔΕΝ
Κατά
ΠΟΛΛΑ

Άλλες αξιολογήσεις εργαζομένων για Lidl

Πιεση δουλειας / συνομοσιες προισταμενων με διευθυντες
ΥΠΕΥΘΥΝΗ (Πρώην Υπάλληλος) –  Άρτα, Ήπειρος15 Ιουλίου 2019
καλησπέρα εργαστηκα στην εταιρια αυτη 3 ΧΡΟΝΙΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ως απλη ταμιας... στην αρχη τα παρουσιαζουν ολα τελεια για το ποσες ευκαιρίες επαγγελματικές έχουμε κλπ.Εμένα μου προτείναν να ανέβω να γίνω υποδιευθύντρια, προφανώς κανένας δεν με εκπαίδευσε, οι παλιοτερες συναδέλφισσες ήταν τα αποκούμπια της διευθύντριας, μου φωνάζανε με βρίζανε και στην ουσία δεν μου μάθανε τίποτα.η προισταμένη μου ένω ηξερε την κατασταση δεν έκανε τπτ και επομένως έτρεξα μονη μου την εκπαίδευση μου διοτι είχα ανάγκη τα περισότερα χρήματα..ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΥΡΕΣ ΩΡΕΣ ΔΙΧΩΣ ΑΥΡΙΟ....ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ....ΝΤΡΟΠΗ ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ Η ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΜΗ ΗΞΕΡΕ ΤΙΣ ΜΑΥΡΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΠΤ
ΜΙΣΘΟΣ
Κατά
ΑΔΕΙΕΣ/ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 50ΌχιΑναφορά
παραγωγικό περιβαλλον
φορτωτης (Πρώην Υπάλληλος) –  Σαλαμίνα11 Ιουλίου 2019
έχω εργαστεί ως φορτωτης στην αποθήκη αλλά γνωρίζω όλους τους τομεις
Κατοχυρωμένο προφίλ

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην Lidl. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

3,3
Βασισμένο σε 5.095 αξιολογήσεις